Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Honnan tudhatjuk meg, mi a karmikus feladatunk az életben? Illetve..honnan? Miből? fórum

Honnan tudhatjuk meg, mi a karmikus feladatunk az életben? Illetve..honnan? Miből? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2023. jún. 7. 02:20
Sehonnan nem is kell megtudni, tenni kell a dolgodat és nem agyalni ilyenen. Nem hiszek a karmában, nem hiszek Istenben, És holmi ideologizalt elvekben. Már két lábbal a földön járok, és saját magamban hiszek. De abban nagyon!
2012. dec. 10. 22:21
pálmalevél...
77. f758a7200f (válaszként erre: 67. - Megi04)
2012. dec. 10. 19:10

Szia, megi, veletlenul akadtam erre, latom, hogy mar reg nem irtatok de a temahoz csak annyit szeretnek Neked (es akit erdekel) hozzafuzni, hogy felesleges azon aggodni, hogy letertel az utrol (vagy ahogy akarod ertelmezni: felrementel a karmikus feladatodrol). Nincs ilyen, vagyis, oke, nem vagyok latnok de sok konyv ami ezzel foglalkozik, elmagyarazza azt is, hogy

1: a lelek nem gyorsan tanul, tehat szukseg van ismetlesekre

2: ebbol kovetkezik, hogyha veletlenul nem sikerult egy szituacioban megoldanod a karmikus feladatot (amit szuletesed elott erre az eletre valasztottal), akkor szamtalan mas esetben vissza vissza fog terni ugyanaz a feladat, hogy legkozelebb megint nekivaghass.

3: az erre az eletre valasztott feladatot mindenkeppen halalod elott "elvegeztetik" veled, a kovetkezo eletedbe "csak" azokert a hibakert felelsz amiket most csinaltal (ezek nagyreszt olyan dolgok amik relativ "rossz cselekedetek")


Az ugynevezett ilyen rossz cselekedetek azok eleg egyszeruen elmagyarazhatoak szoval mittudomen minden olyan dolog amivel szandekosan (es a hangsuly a szandekosan-on van) kart teszel masokban tettekkel, szavakkal stb.


Tulajdonkeppen nagyon nem tevesztheted el a karmikus feladatod megoldasat ha:

-elfogadod amit az elet adott neked es ebbol probalsz kihozni azt amit legjobb tudasod, tehetseged szerint tudsz

-ha embertarsaidnak nem okozol szandekosan kart


Szerintem itt teljesen mellekes, hogy a masiknak mije van, ne azt nezd soha!:)


Az egeszsegugyi problemak lehetnek onmagukban is egy karma


Ha ugy erzed, hogy valamiert zsakutcaban vagy, ez mindig azt jelenti, hogy pont egy feladat kozepeben talalod magad es az eletnek nem volt mas lehetosege, csak az, hogy egy zsakutcaba kenyszeritsen, igy tuti, hogy nem tudsz elmenekulni a feladat elol tehat fogadd el (es elj normalisan a lehetosegekhez kepest). Erre valoszinuleg azert volt szukseg mert az enyhebb "utalasokat" a feladatra nem vetted eszre. Ez utobbi tok normalis mert senki nem szuletik hasznalati utasitassal a kezeben, tul konnyu lenne!


Remelem talaltal valamit a kisregenyben ami segit megvalaszolni a benned levo kerdeseket:))) es sok kitartast kivanok!

76. megi04 (válaszként erre: 75. - Kanalasorvosság)
2012. aug. 9. 22:24
Hát őőőőő...és pl. ha ritmus zavarom van...és úgy gondolom...hogy az valamitől van....pl.(nem tudom mitől lehet..?)De..akkor azt már nem lehet.."visszacsinálni"...Akkor?
2012. aug. 9. 22:09

A tetteidnek van következménye és az a karma! nem a jövöbeli tetteid!

Ha eleve elrendeltek lennének akkor nem létezne karmikus büntetés hisz amiért nem felelsz mert úgymond "úgyis meg fogod tenni" azért miért járna büntetés??

Szóval millió választásod van és nincs elrendelve semnmi...

74. megi04 (válaszként erre: 73. - 342402de6d)
2012. aug. 9. 21:51
2.hsz.
2012. aug. 9. 19:49
Minek kell azt tudni??
72. csgybzs (válaszként erre: 28. - Megi04)
2012. aug. 9. 19:34

De van. Szerintem azt csak te magad találhatod meg és belül. Hozol-e olyan döntéseket, amikről legbelül tudod, hogy nem helyes. Kellően tisztának érzed-e magad. Őszinte vagy-e magaddal? Erőltetsz-e magadra viselkedésformát, fel mered-e vállalni a saját énedet? Mennyire tudsz elszakadni az egódtól, a rossz tulajdonságoktól. Tudsz-e mindig őszinte lenni? Megbecsülöd-e magad és a környezeted?

Én úgy vagyok vele, hogy évek hosszú sora és hibás döntések sokasága, amíg le tudod vonni a konzekvenciát és abba a mederbe tudod terelni az életed, a gondolataidat, amit te 100%-osan helyesnek érzel és onnantól tartani tudod magad hozzá.

A feladata szerintem mindenkinek az (lenne), hogy a tőle telhető legjobban és legtisztábban éljen. A legkevesebb károkozással saját magában és másokban.

71. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 70. - Megi04)
2012. aug. 9. 11:07
Van is, csak nem egyformán dolgozzuk fel, más-más anyagból vagyunk gyúrva. Egyikünk valamit tragédiának él meg, másikunk, kihívásnak az élettől. Egyikünk zokog a valós, vagy vélt problémáin, más nem gondolkodik el rajta, mindig a legjobbat hozza ki mindenből. Nem muszáj szerintem mindenbe belelátni valami sorsszerűséget, mert úgy gondolom magunk vagyunk a sorsunk, akár jó, akár rossz építői.
70. megi04 (válaszként erre: 69. - Katinkaboszi)
2012. aug. 8. 21:33
Szerintem,bánat,gond minden felé lehet...
69. Katinkaboszi (válaszként erre: 67. - Megi04)
2012. aug. 8. 21:19
Szerintem ha valami gátol, mert bánat, gond, stb ér, akkor eleve nem jó felé indultál el.
68. Katinkaboszi (válaszként erre: 66. - 9b10f3d7ff)
2012. aug. 8. 21:17

Nem is tudom miért Neked válaszolok, de már úgy megszoktam :)


Szóval Te sem élsz a mának, agyalsz folyton.

Értem én Megit, hogy nem érti miért jutott ez az élet Neki.

Én is olvasgatok itt-ott a neten dolgokat, hogy a betegségek a lélek fájdalmai, fizikális kiterjedésben.


Én is kíváncsi lennék mi a karmikus feladatom, mivel nem értek semmihez, egyedül a családomat összetartani szeretném.

Ezt az egész nagy családra és nem a kisebbre értem.


Egyébként azt olvastam valahol, mindenkinek meg van a maga útja, arról letérhet, erre-arra, de teljesen nem.

Mindig lesz valami, akármi, ami visszaterel a saját utadra Megi :)

67. megi04 (válaszként erre: 66. - 9b10f3d7ff)
2012. aug. 8. 21:10
Ahha...És vajon honnan tudjam,hogy amerre indulok,az helyes? Nem villan fel sem a piros,sem a zöld lámpa keresés közben....
66. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 65. - Megi04)
2012. aug. 8. 20:56
Akkor valahonnan innen indulj el, ne holmi előre megírt utakat keresgélj. Élj a mának, ahogy sokan teszik, ne agyalj mit nem tettél, kaptál meg, Most a mában vagy, a múlt elment, oda vissza már nem léphetsz, bezáródott a kapu.
65. megi04 (válaszként erre: 64. - 9b10f3d7ff)
2012. aug. 8. 20:51
Sajnos,ebben sok igazság van...:(
64. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 63. - Megi04)
2012. aug. 8. 20:50
Valahogy úgy érzem, azt tapasztalom, hogy minél gátlástalanabbul kellene élni, mert most azoknak áll a zászló. :S ..és úgy érzem nagyon nyugodtan tudnak aludni.
63. megi04 (válaszként erre: 62. - Suesue)
2012. aug. 8. 17:10
Nálam sem központi probléma,de érdekel,hogy ha már ezt javasolják az egészséghez,akkor honnan a bánatból tudja meg az ember,hogy mi az ő küldetése,hogy az szerint élhesse az életét..?
62. Suesue
2012. aug. 8. 08:12

Azt nem tudom, hogy mi a karmikus feladatom, már ha van ilyen.

Ami tény: nem jön össze a gyerek már 11-éve beültetéssel sem, mióta meghalt az édesanyám (alig voltam 19) folyamatosan fáj a derekam kiderült, hogy lumbágóm van össze van nőve két csigolyám, pár éve volt egy balesetem ott derült ki, hogy 2 gerincsérvem is 'van".

Férjemnek köszönhetem, hogy elmúlt :)

Off: A gerincsérvem visszahúzódott, mert nem engedte, hogy többet emeljek, mint a kézitáskám. :) Voltunk valami termékbemutatón, és ott a nő aki tartotta azt mondta lehetetlen, hogy a gerincsérv visszahúzódjon, pedig nálam sikerült.

Gyerek voltam szinte, mikor édesanyám elment, nem maradt meg a kapcsolat a rokonokkal, felnőttként megkerestem az összeset, látom jól van mindenki, de nincs meg a családi összetartás sajnos.

Szóval most se tudom, mi a karmikus feladatom. :)

Viszont arra jutottam, hogy nem is érdekel, mert a férjemet szeretném boldoggá tenni és, ha ez azt jelenti, hogy nem lehet gyerekünk, akkor belenyugszunk, csak megpróbáljuk megint, hátha összejön. :)

61. megi04 (válaszként erre: 60. - 9b10f3d7ff)
2012. aug. 8. 01:33
Azon,hogy mikor tértem le a pályáról,már az őskor óta gondolkodom...Az a baj,hogy nem jövök rá! Valamit biztosan meg kellett volna hozzá bánnom...De mit???
2012. aug. 8. 01:31
Az életedben minden cselekedeted hatással van rád. Amikor döntéseket hozol a tested is reagál rá, ha jó a döntésed a tested is jól érzi magát, ha rossz akkor szorongsz. Biztos van olyan az életeden amit nem jól oldottál meg, ha átgondolod az életed, biztos rá is jössz hol tértél le arról az útról, ahol a tested szorong a döntésed miatt. Ezek a rossz érzések a szívcsakrádnál tornyosultak, emiatt van a ritmus zavarod, ha a zavaró tényezőket kizárod oldódik a görcs és a szívritmusod is helyre áll.
59. megi04 (válaszként erre: 58. - Ea56324114)
2012. aug. 8. 01:25
Talán...kevés a vízuális inger körülöttem..:)
58. ea56324114 (válaszként erre: 56. - Megi04)
2012. aug. 8. 01:20
Nem tudom, hogy milyen könyvre gondolsz. Inkább az a kérdés, hogy milyen hiány vagy félelem van most benned.
57. megi04 (válaszként erre: 55. - Ea56324114)
2012. aug. 8. 01:20
Ezt arra értettem,hogy az egy dolog,hogy azt látja az ember,valaki milyen sikeres,gazdag,boldog,nem tudhatjuk,hogy neki mi a "maga baja":)
56. megi04 (válaszként erre: 54. - Ea56324114)
2012. aug. 8. 01:18
Ennyi lenne? (Minden nap bicajozom) akkor mire utal a könyv? Milyen ritmusból estem ki?
55. ea56324114 (válaszként erre: 53. - Megi04)
2012. aug. 8. 01:17
Megi, nem élhetsz csontvázak közt! :) Sajnálom, de nem ezt az életet választottad. :)
54. ea56324114 (válaszként erre: 50. - Megi04)
2012. aug. 8. 01:16

Mert ilyen nincs! Hiszen az élet egy folyamatosan alakuló folyamat.


Ha neked most megállapították, hogy szívritmuszavarod van, akkor menj biciklizni és úszni a gyerekekkel! Jó eséllyel semmit nem fognak észlelni.

53. megi04 (válaszként erre: 51. - 9b10f3d7ff)
2012. aug. 8. 01:14

A "csontváz mindenkinek ott van a szekrényében"!

Az,hogy adott esetben nem tudunk róla,az még nem jelenti azt,hogy nincs ott!

52. megi04 (válaszként erre: 41. - 9b10f3d7ff)
2012. aug. 8. 01:13
Sajnos ez sem jó...Én nem tudok változtatni az életemen...:(( Nem lehet.... Illetve lehet,de EZT a lépést SOHA nem tehetem meg...ERGO:Nincs segítség...:(
2012. aug. 8. 01:12
Ezzel sem értek teljesen egyet, számtalan ellenpélda van, van akinek csupán a jó sors jut, és van sok-sok tisztességes, de úgymond élhetetlen ember, ide értem azt is aki tisztességes, nem tapos át másokon, hogy neki jobb legyen, és így tényleg a sors neki csupa rosszat oszt le.
50. megi04
2012. aug. 8. 01:11
Sajnos nincs olyan könyv(nem tudok róla) amiben felütöm a megfelelő részt,ahol leírják,mi is az én karmikus küldetésem,hogy az szerint tudjak élni...!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook