Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hol lehet panaszt tenni egy buszsofőr gátlástalan üzérkedései ellen? fórum

Hol lehet panaszt tenni egy buszsofőr gátlástalan üzérkedései ellen? (tudásbázis kérdés)

1 2
15. f859f446df (válaszként erre: 14. - Era06)
2011. máj. 25. 21:19
Ja, ja és miért nem modja azt az áétvételkor, hogy " 500 Ft lesz"? A szolgáltás áráról neki kell előzetesen tájékozatnia, hogy a vevő eldönthesse, hogy akarja-e, ha már lop-csal-hazudik.
14. era06
2011. máj. 25. 21:17

A sofőr lehet, hogy bunkó, csal, saját zsebre dolgozik, A mai világban az ilyen apró szívesség, hogy idegenek csomagjait hozni vinni, ez életveszélyes. (Jószívűségből Krisztus koporsóját sem őrzik.)

Ha jegyet nem ad, szóvá lehet tenni a főnökeinél, csalást követ el.

A nem köszönés, és a szívesség nem tétele, nem büntetendő.

2011. máj. 25. 21:04
Eszerint, amit leírtál most, tértivevényes panaszt nyújtsál be, azért, hogy ne tudják letagadni... Ha esetleg tudod, hogy melyik volántársasághoz tartozik, akkor annak az igazgatóságnak a vezéréhez, vagy forgalmi vezetőjéhez...
12. f859f446df (válaszként erre: 8. - A14deb9047)
2011. máj. 25. 20:57

Nem szimpatizálok? Meg rosszindulat??? Nem általkánosságban vádaskodok.


Röviden: 4,5 éve járok hétvégente ugyanazon a vonalon, kb 5-6 sofőr volt rajta, senkivel soha semmilyen gondom nem volt, sőt kifejezetten udvariasak voltak és segítőkészek, nem csak velem, mindenkivel. Ez az ürge kb 2 hónapja van a járaton: tök tapló, nem köszön senkinek (ne legyen kedves, de a köszönés? ), nem száll le segíteni senkinek a csomagot kivenni (a többiek kérés nélkül is), ha valaki szól, ráförmed böszmén, szóval kritikán aluli a stílusa.

Ma anyukám (180 km-re) kiment a buszhoz, odaadott neki egy borítékot, hogy nem vinné-e el, ő: "persze, szívesen." Én amíg a Népligetnél várakoztam, több busz bejött, szinte kivétel nélkül mentek a sofőrhöz, nem csak borítékokért, csomagokért is, akik udavaroiasan odaadták, ennyi.

Bejött az én buszom, odamegyek udvariasan köszönök ( ő semmi) érdeklődök az egy kis borítékom felől, odaadja, megköszönöm, viszlát. Erre ő: (tök bőszme stílusban): "És a fizetség?"

Azt hittem viccel, mosolygva odaszólok: tessék?

Erre ő: "500 Ft." Én: Tessék? Ő: "Mit gondol, a posta ingyen dolgozik? " Én: "Nem tudtam, hogy egy boríték elhozatala díjas, pedig párszor más sofőrökkel már küldtünk dolgokat. A posta meg dolgozik, kiviszik, és elsőbbségivel ajánlva se lenne még 400 Forint se. De rendben, kifizetem, kérem a számlát." Ő: "Nincs számla, de nem hoztam el ingyen magának". Én: "Adja a számlát és kifizetem". Erre otthagytam, majd utánamordított a köcsög, hogy: "Jól van, megjegyeztem az arcát." Még ő fenyeget engem??? Szóval én vagyok a rosszindulatú?

Mérgemben felhívtam egy hölgyet, aki minden héten utazik ezen a járaton és elpanaszoltam neki, ő mondta, hogy rendszeresen a saját zsebére dolgozik, ő a múltkor otthon vette észre, hogy nullás jegyet adott neki, és pár hete a saját fülével hallotta, hogy szintén amikor valaki átvett egy borítékot, nem csomagot, odaordított neki, hogy "És mi lesz a fizetséggel? Adjon legalább egy 500-ast!"


Szóval, azt gondolom, hogy egy ilyen bunkó köcsög nem dolgozhatna itt...EMBEREK között. Az egyetlen dolog, ami miatt gondolkodom a feljelentésen, hogy a többi normális, segítőkész sofőrre nem akarok ellenpőrzést küldeni.

2011. máj. 25. 20:35

Igen, lehet...

Feljelentést úgy lehet tenni, hogy hely, óra, perc, rendszám, menetjegy másolata... stb.

Kizárólag konkrétumokat tartalmazhat.

Egyébként sok autóbusz be van kamerázva...

10. ac808a6b30 (válaszként erre: 8. - A14deb9047)
2011. máj. 25. 20:29
Ja, az ellenőrzésről meg az jutott eszembe, amelyik sofőr nekem nagyon ritkán adott jegyet, azon ritka alkalmaknak mindig meg volt az oka, általában előre tudják azért, ha ellenőr várható.
9. ac808a6b30 (válaszként erre: 8. - A14deb9047)
2011. máj. 25. 20:26

Ezt így lehet érezni, Zsóka?


Igazából nem tudhatod, hogy a fórum kiíró rosszindulatú, vagy valóban bunkó mód követeli a sofőr a zsebpénzt.

Én már találkoztam igazi bunkó sofőrrel, és valóban nem tudom másként nevezni, aki megvárta, míg az idős néni utoléri a buszt (az egész busz feltűnően sokat várt), és az orra előtt csukta be az ajtót és kuncogva (nem túlzok) elindult, vagy amikor felszálltunk, idősek is, elindult, majd minden ok nélkül elkezdett fékezgetni, és jókat mulatott magában mindig, és mivel fél évig jártam ezzel a busszal, tuti nem láttam félre, sajnos ilyen is van. Na ő valóban rosszindulatú volt!

2011. máj. 25. 20:19

Minden eljárásnak megvan a maga hivatalos fóruma, eljárása. Általánosságban nem lehet senkit megvádolni. És hidd el: ellenőrzés pedig vastagon... Ha annyi tízezresem lenne, ahány jegyzőkönyvet legépeltem már ..., ahány km-t utaztam autóbusszal az elmúlt évtizedek alatt, ahány ellenőrrel találkoztam... jól járnék.

Nekem az az érzésem, hogy nagyon nem szimpatizálsz a gépkocsivezetővel (ez magánügy), és van benned egy nagy adag rosszindulat is...

Dögöljön meg a szomszéd tehene is...

2011. máj. 25. 20:18
Én is most tettem, e-mailt írtam a volántársaságnál, másnap megköszönték, visszaírtak, hogy kivizsgálják, majd 3 hét múlva újra írtak, és tájékoztattak az eredményről (na persze én kértem őket, hogy azért ne küldjék el, elég lesz egy kis sofőri összeröffentés, oktatás vagy ilyesmi)
6. andi6020 (válaszként erre: 1. - F859f446df)
2011. máj. 25. 20:13
Talán a munkahelye központjában?
2011. máj. 25. 20:05
"Mondom..." annál a volántársaságnál, és mindegyiknek van saját fóruma, ahová lehet írni...
2011. máj. 25. 20:04
Számtalanszor nulléás jegyet ad embereknek, s olyan büöszme stílusban követelődzik, hogy elképesztő. Azt szeretném, hogy hivatalos helyről mindezt megtapasztalják.
2011. máj. 25. 20:03

Úgy szeretném, hogy ha lebuktatnánk élesben álruhában egy ellenőrzés során.

Folyamatosan saját zsebre dolgozik, ha egy borítékot valaki felküld 500 forintot követel érte hepciáskodva...

2011. máj. 25. 20:02
Annál a volántársaságnál, amelyikhez tartozik...
2011. máj. 25. 20:01
Hol lehet panaszt tenni egy buszsofőr gátlástalan üzérkedései ellen?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook