Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hol lehet most? Min megy keresztul? fórum

Hol lehet most? Min megy keresztul? (beszélgetős fórum)

21. blueberry (válaszként erre: 20. - Gyöngyi)
2009. júl. 7. 19:35
igen ,ez is nagyon szep... es valoban mindenben benne van Apa - mert egyszeruen benne is volt mindenben! Kapok leveleket, olyan emberektol akik ismertek, h most, h utolag belegondolnak, eveken at veluk volt a sajat eletuk szinte minden fontos esemenyenel - es igaz! Egyszeruen ilyen volt: adott, tamogatott, segitett,... minden erejevel :) Csodalatos Ember!
2009. júl. 7. 18:49

Ha hiszel az ilyesmiben talán ez is tetszeni fog:

"Ne állj zokogva síromnál,

Nem vagyok ott,

Nem alszom.

De ott vagyok az ezer szélben, mi fú,

Én vagyok a gyémántcsillogás a havon.

Én vagyok a napfény az érett gabonán,

Én vagyok a szelíd őszi eső.

Amikor felébreszt a reggeli zsivaj,

Ott vagyok minden hangban veled.

Ne állj hát zokogva síromnál,

Nem vagyok ott...

19. blueberry (válaszként erre: 16. - Kattyus)
2009. júl. 7. 01:01

koszonom...

de tenyleg nem emiatt inditottam a forumot!

18. blueberry (válaszként erre: 15. - Sirga)
2009. júl. 7. 01:00

a gyerekeknek beszelni a tortentekrol erthetoen, meg nehez - de beszelgetni LaciPaparol, mar tudunk.... es vidaman, mert Ok imadtak es csak kacagva tudjak meselni az elmenyeiket - s ez nagyon jo!

... csak felfoghatatlan, ertelmetlen, erthetetlen,...

17. blueberry (válaszként erre: 14. - Gyöngyi)
2009. júl. 7. 00:54
nagyon szep - koszonom...
2009. júl. 6. 13:20
Részvétem.
15. Sirga
2009. júl. 6. 10:03

Lányomnak azt szoktam mondani: mindenki addig él, amíg emlékeznek rá.(Épp ezért nem olyan szörnyű: ha egyszer meghalok, bennük - a fejükben, szívükben - tovább élek.)Magamat azzal próbálom vígasztalni - nem túl eredményesen -, hogy aki elment, már jó helyen van. Istenben hiszek, de ettől még nagyon hiányzik az elhunyt.

Részvétem, Blueberry!

2009. júl. 6. 09:49

Vigasztaláősul egy Írás:


"A halál tulajdonképpen jelentéktelen dolog... valójában csak átmentem ide a szomszéd szobába. Én én vagyok, te pedig te. Akármit is jelentettünk egymásnak egymás életében, ez mit sem változott. Nevezz csak nyugodtan a megszokott nevemen, beszélj velem ugyanazon a könnyed hangon, melyen mindig is beszéltél. Ne változtass hangszíneden. Nevess ugyanúgy, ahogy valaha együtt nevettünk a vicceken. Imádkozz, mosolyogj, gondolj rám - emlegesd fel a nevem nap mint nap, ahogyan annak előtte is, de ne árnyékolja be semmi a hangulatot, amikor szóba kerülök. Az élet nem kapott semmiféle új jelentést. Minden olyan, mint amilyen volt, nem szakadt meg a folytonosság. Az, hogy nem látnak, még nem jelenti azt, hogy nem kell rám gondolni. Várok rád, itt vagyok a közeledben - egészen közel. Nincs semmi baj."


Az én anyukám két éve ment el...

2009. júl. 5. 22:50
en nagyon koszonom mindenkinek, aki ide ir, es nagyon kerek mindenkit, h ne biraljon, ne velemnyezzen! Legfeljebb kerdezzunk egymastol! Nekem mindenki hite fontos es semmi nem vicces v nevetseges!!!!!!!! Ha vkit kinvettek, az nem fogja merni leirni ,amit gondol, pedig soakt segithet - jelen esetben nekem! Ha 30 nap, akkor annyi, ha 3+59 nap (mert ilyet is hallottam mar), akkor meg annyi! Egyszeruen erdekel, h ki-hogyan velekedik rola es nagyon koszonom, ha megosztjatok velem !!!!
12. Crystall (válaszként erre: 11. - 41e36cdb38)
2009. júl. 5. 17:12
Nem vicc, én úgy tudom, hogy a lélek egy hónapig a halála után még itt van a Földön legalábbis egyszer egy hölgy aki nagyon otthon van ezekben a témákban ezt mondta mindenesetre azt meg személyesen tudom, hogy nálunk jeles ünnepeken ott van a nagymamám, remélem ezek után mivel két hónapja meghalt már a papám is itt lesz. Egyébként meg ki viccelne ilyen témában???
11. 41e36cdb38 (válaszként erre: 10. - Crystall)
2009. júl. 5. 14:24
30 napig?? Bocs, de ezt honnan tudod? Vagy vicc?
10. Crystall (válaszként erre: 9. - Blueberry)
2009. júl. 5. 13:09
Én úgy tudom kb 30 napig még itt van a Földön a lélek de utánna is minden fontosabb eseményen itt lesznek közöttünk a szeretteink, hozzánk pl minden karácsonykor visszajárnak és mindig adnak valami jelet, de aki fogékony vagy szoros kapcsolatban állt az elhunyttal az érzékeli is.
9. blueberry (válaszként erre: 2. - Survivor3)
2009. júl. 5. 10:58
igen - es kivancsi vagyok arra, h most hol lehet? vagysi, h ki-miben hisz, melyik vallas mit mond errol, es az egyeni velemenyek-nezetek is ugyanigy erdekelnek...
2009. júl. 5. 10:50
Szia.Fogadd őszinte részvétemet. Hiszek Istenben,de nem tarom magam vallásos embrnek.Én úgy gondolom,hogy apukád benned is él tovább,hisz felnevelt,ott volt melletted,segített a tanácsaival,vagy egyszerűen meghallgatot... És ott van-lesz a gyermekideben,hiszen amit tőle kaptál,azt tovább adod.Az én apukám 23 éve halt meg.Nem nagyon emlékszem rá,de mégis szönyen hiányzik. De azt gondolom,ha még ma is élne,akkor nem így alakult volna az életem,ahogy. És valahol érzem,hogy amikor bántottak,vagy jó dolog történt,vagy elértem céljaim,vágyaim,ő ott volt velem.Met a szívemben a mai napig él,és élni is fog,amíg dobog...
7. Kmeli (válaszként erre: 1. - Blueberry)
2009. júl. 5. 10:27

Szia.Először is,fogadd őszinte részvétemet!

Én is vallom azt,hogy az ember tovább létezik valamilyen formában halála után is,csak a teste hal meg,a lelke,Ő MAGA,igazi valója,megmarad,tovább él -valahol.Nehéz ebbe belegondolni és elképzelni,de ha jól belegondolsz,egy ember személye,lénye,megnyilvánulásai,rezdülései,lelkivilága,érzései,gondolatai...stb,amik igazából alkotják AZ EMBERT, nem kézzelfogható,fizikai dolgok,amik eltünhetnek csak úgy a semmibe mint egy tárgy,-vagy egy élő szövet.De ami még biztosabb:a szívedben biztosan ott él,és ez a lényeg!

2009. júl. 5. 10:23
Szia! Az én apukám már 12 éve elment, de szinte naponta eszembe jut. Eleinte sokszor szinte kézzelfoghatóan éreztem a jelenlétét. Hirtelen, egyik pillanatról a másikra ment el, nem tudtam elbúcsúzni tőle, ezért gondolom, hogy egy ideig még valamilyen formában velem maradt, hogy nekem könnyebb legyen. Én a reinkarnációban hiszek, valahol, valamikor még biztos találkozni fogunk.
5. 8fbc6fca58 (válaszként erre: 1. - Blueberry)
2009. júl. 5. 10:15

Ha ilyen szeretettel írsz az édesapádról, akkor tényleg a legcsodálatosabb apa lehetett és ha a legcsodálatosabb apa volt, akkor nem kell aggódnod, a lelke a lehető legjobb helyen pihen. Azt nem tudom, hogy újjászületünk -e vagy halálunk után végleg megnyugszik a lelkünk, de abban biztos vagyok, hogy aki életében szeretetreméltó volt, annak nem kell félnie a haláltól.

Az én apukám is meghalt, nem olyan rég és hiányzik sokszor nagyon, de a leginkább azt bánom, hogy kevesebbet voltam vele, mint lehetett volna. Amikor még élt, azt hittem, sosem fog meghalni, olyan természetes volt, hogy ő mindig ott van. Annyi mindent meg akartam vele beszélni, sokmindent akartam neki mutatni, de mindig halogattam, hogy még lesz rá idő...

Sajnos már nincs idő semmire, de tudom, hogy jó ember volt, becsületesen élt, ezért tudom, hogy jó helyen van a lelke, ezért nem szomorkodom a halála miatt, csak hiányzik nagyon. :(

2009. júl. 5. 06:55
Szia! Én megingathatatlanul hiszem, hogy van tovább a halál után is. Hogy milyen, azt majd csak akkor tudjuk meg, ha mi is útrakelünk, de csakis olyan hely lehet, ahol mindannyian,akik szerettük egymást, újra együtt leszünk.
2009. júl. 5. 01:31
Szia! Hiszek abban hogy akit elveszítünk velünk ,bennünk van. Ha úgy könnyebb hidd azt,hogy veled van. Ott van a lányaidban akárhányszor rájuk nézel,és benned is.
2009. júl. 5. 01:08

Szia!

Nem értem egészen, hogy miről van szó?

Meghalt Apukád?

2009. júl. 5. 00:57

A vilag legcsodasabb apukajanak ma hajnalban szarnya nott es elrepult - jo utat apucikam!

(ez csutortokon tortent, tehat nagyon firss bennem)


Nem igazsagot, vitat szeretnek itt, csak lehetosegeket, nezeteket, vallasi meggyozodeseket hallani... talan tudnek meriteni beloluk, de azt gondolom, mindenkepp tanulsagos lenne a kulonbozo felfogasokat olvasnom! Komolyan erdekel, kerlek benneteket, h oszinten vallaljatok a hiteteket... elore is koszonom

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook