Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hol ismerkedhet egy férfi ha... fórum

Hol ismerkedhet egy férfi ha... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
30. pieta4 (válaszként erre: 23. - BeYOUtiful)
2017. márc. 19. 11:41

Lehet, hogy félreérthetően írtam. Nem azt írtam, hogy egy nő akkor nő csak, ha gyereket szül.

De ez jobb esetben ösztönszerűen bennünk van.

Nem kell, hogy ez legyen életünk értelme, de szerintem érzelmileg ott valami sántít, ha egy nő nem akarja megtapasztalni az anyaság érzését.

2017. márc. 19. 11:36
Micsoda vita lett, tőlem függetlenül.
28. MZsanett (válaszként erre: 26. - 8a65af67ce)
2017. márc. 19. 11:25
Ott a pont.
27. unom (válaszként erre: 22. - Pieta4)
2017. márc. 19. 10:45
Nem, az anyaság az anyasághoz tartozik hozzá- Felsoroltál jópár sztereotípiát, ami a közhelyek kritika nélküli elfogadására, utal.
26. 8a65af67ce (válaszként erre: 22. - Pieta4)
2017. márc. 19. 10:34
Vagy a leendő gyerekét félti ettől a világtól. Esetleg attól tart, hogy nem lesz jó anya. Szerintem sokkal többen szülnek, mint kellene. Felelőtlenek, nem valók szülőnek, de nincs önkritikájuk, hogy ezt belássák.
25. MZsanett (válaszként erre: 1. - Lajos39)
2017. márc. 19. 10:32
Lehet, csak legyél őszinte. Sokan ott szúrják el, hogy nem őszinték, miközben lerí róluk, hogy nem akarnak gyereket.
24. andi6020 (válaszként erre: 22. - Pieta4)
2017. márc. 19. 10:30

Nem attól lesz nő egy nő, mert képes és akar szaporodni.

És aki nem tud, az nem is nő?


Amúgy szerintem nem kiábrándító.

23. beYOUtiful (válaszként erre: 22. - Pieta4)
2017. márc. 19. 10:24

A női mivoltunkhoz hozzátartozik az anyaság lehetősége. Az, hogy élsz-e vele, a te döntésed. Ha nem, attól még nő maradsz az utolsó porcikádig, egészen a halálodig.

A gyereket nem kívánó nők sokfélék éppen annyira, mint a gyerekesek. Biztosan van alakját- és karrierjét féltő, meg másmilyen is.

Szerintem nem kiábrándító egy nő, aki nem akar gyereket. Mi lenne azon kiábrándító, ha emberek egy csoportja nem a reprodukcióban látja élete értelmét?

22. pieta4 (válaszként erre: 1. - Lajos39)
2017. márc. 19. 10:09

Szia!


Biztos vagy Te abban, hogy később se akarsz gyereket?

Miért döntöttél most így?


A női mivoltunkhoz hozzátartozik az anyaság...nem kiábrándító, ha egy nő nem akar gyereket? Mert ha nem akar, akkor általában az alakját, a karrierét stb félti, ami önzőségre, egoizmusra utal...

21. R.Eszter (válaszként erre: 18. - Lajos39)
2017. márc. 19. 09:49
Ebben neked igazad van, jól látod. Csak egy valamit felejtettél el, nagyon sok nő már beletörődött a helyzetébe és elfogadta így az életét. Ugyanakkor fél minden új kapcsolattól,ahol esetleg ez elvárás lehet. Hiszen ahogy a nők homlokára nincs ráírva, hogy gyerekkel vagy gyerek nélkül, úgy a férfiakéra sincs ráírva.Ugyanakkor ezek a nők is szeretnének legalább egy biztos érzelmi kapcsolatot, hidd el nem a levegőbe beszélek, több ilyen ismerősöm van.Merem állítani, hogy az ilyen nők talán még jobban megbecsülik a társukat, hogy akad valaki, aki így is elfogadja őket. Hidd el, csak meg kell találnod.
20. Lajos39 (válaszként erre: 19. - Yennefer)
2017. márc. 19. 09:47
Na igen, s el is érkeztünk a normális kapcsolat fogalmához. Olyat keresek aki ezt saját döntésként hozta meg, nem sorscsapásként éli meg, ami ki tudja milyen frusztrációkat hoz ki belőle.
19. Yennefer (válaszként erre: 1. - Lajos39)
2017. márc. 19. 09:44

van néhány ismerősöm aki nem aka gyereket. sosem akart. akad ilyen :)

mondjuk az egyik a pénzben éli ki a gyerekmentességet. két kézzel szórja. másét is :D

18. Lajos39 (válaszként erre: 17. - R.Eszter)
2017. márc. 19. 09:41

De ez becsapás lenne mindenkinek. Az ilyen problémával küzdő nők ugyanis nem mondanak le a gyerekről, lelki problémákkal küzdenek pont ebből kifolyólag. Jön az örökbefogadás pl.

Szóval álszentség lenne azt mondanom, hogy nem baj ha nem lehet, mert nem erről van szó.

Nálam ez nem súlyos betegség, vagy fogyatékosság, aki így éli ezt meg, azzal nem tudom mennyire lehet egészséges kapcsolatot kialakítani, nem azon keseregve évekig ami nincs, meg nem két nap depresszióba esni egy babakocsi látványától egy nyaralás közepén.

17. R.Eszter (válaszként erre: 16. - Lajos39)
2017. márc. 19. 09:34
Akkor menjünk egy kicsit mélyebben bele. Sok nőnek, bár szeretne, nem lehet gyereke az általad megjelölt korosztályban,illetve az annál fiatalabbak is küzdenek ezzel a problémával. Lehet, hogy innen kéne megközelíteni. Sok nő, szinte súlyos hibaként, szinte fogyatékosságként éli meg ezt a helyzetet. Ezeknek a nőknek Te lehetsz a mentsvára.A hirdetésben nem azt kéne hangsúlyozni, hogy te nem akarsz, talán inkább azt, hogy nem gond, ha nem lehet.
16. Lajos39 (válaszként erre: 15. - R.Eszter)
2017. márc. 19. 09:22

A cikkekkel ellentétben a valóság, legalábbis nekem, eddig mást mutat. Egyrészt behatárol a földrajzi hely, másrészt a kor. A 30-45 éves női korosztályban lehet előbb találnék fehér hollót, mint olyat aki egyrészt megfelel, másrészt egyáltalán nem gondolkodik gyerekvállalásban, s nincs is neki senkitől sem.

Igen, a 39 stimmel, nemsokára negyven leszek, kinőttem már a tinédzseres próbálkozgatásokból.

2017. márc. 19. 09:07
Szerintem a generációdban sokan gondolkodnak így (nem tudom, csak gondolom 39 éves vagy, szóval fiatal). Félre ne érts, nem okoskodni akarok, csak több szociológus, társadalomkutató cikkét olvastam ezzel kapcsolatban. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy látszólag mély a kút, amiből meríteni tudsz.Többen írták előttem, hogy nincs senkinek a homlokára írva, ez így van. Sajnos, szerintem sincs más út, próbálkozni kell. Biztos vagyok benne, hogy megtalálod a társad, csak ne veszítsd el a kitartásod.
14. Lajos39 (válaszként erre: 13. - 342402de6d)
2017. márc. 19. 09:07
Nem a túlbonyolítás a lényeg, hanem ha ezen okból nincs még jelölt sem.
13. 342402de6d (válaszként erre: 1. - Lajos39)
2017. márc. 19. 08:59

Pont ugyanúgy ismerkedj,mintha nem lenne ott a "ha"...

Az első adandó alkalommal,ezt elmondod,ha jó, mehet tovább,ha nem tetszik hagyd a fenébe.Nem kell ezt túlbonyolítani.

12. Lajos39 (válaszként erre: 10. - Andi6020)
2017. márc. 19. 08:45
Ha valakire mérges vagyok, vagy helyre akarom tenni a gondolatvilágát, nem lesz nálam smiley, hidd el. (ez most kivétel)
11. Lajos39 (válaszként erre: 9. - Ae3e593eb9)
2017. márc. 19. 08:44
Te vagy a ritka kivétel. Mellesleg a férfiak között többen vannak így, de ugye nem szeretnék ilyen gyökeres fordulatot az életemben, így maradok a nőknél. :D
10. andi6020 (válaszként erre: 8. - Lajos39)
2017. márc. 19. 08:42
Ha megfigyeled, itt 10 tagból 5 minden hozzászólása végre :) jelet tesz. Van aki minden mondat végére. Tartalomtól függetlenül. Idióta szokás.
9. ae3e593eb9 (válaszként erre: 5. - Lajos39)
2017. márc. 19. 08:39

En is voltam fenn tarskereson es ki is irtam hogy nincs gyerek es nem is akarok soha.

A leendo parom fele is ugyanez volt az elvaras .

Azt gondoltam , szinte lehetetlen az en korosztalyomban ( akkor voltam 37 ), de kitarto voltam , es sikerult megtalalni a mostani ferjemet . 5 evvel fiatalabb nalam, nics se gyerek se exfeleseg, van viszont kozos hobbink es kutyaimadatunk.

Ne add fel ! :)

Szerintem meg mindig az internet a legjobb valogatni, eloben sokkal cikibb lerazni az illetot 5 perc utan , ha kiderul hogy van gyereke ...

8. Lajos39 (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2017. márc. 19. 08:33

A neten sajnos a smiley az egyetlen amivel ki lehet fejezni, hogy semmi offenzív gondolat nincs a válaszomban. Ha megnézed, odabiggyesztettem egyet a végére a neki adott reakciónak.

Szóval ne ítélj meg két sorból, mert nem lehet. :)

7. unom (válaszként erre: 5. - Lajos39)
2017. márc. 19. 08:30
Akkor szívás. Azt, hogy egy nő hogyan áll a gyerekkérdéshez, csak azután tudod meg, miután megismerted. Nincs gyülekezőhelyük, klubjuk, vagy hasonló, ha jól tudom.
6. andi6020 (válaszként erre: 5. - Lajos39)
2017. márc. 19. 08:30
De kedves vagy, pedig csak segíteni szeretett volna. Lehet nem az a baj, hogy nem akarsz gyereket.
5. Lajos39 (válaszként erre: 4. - Unom)
2017. márc. 19. 08:24

Hagyjuk a sablonokat, ha bármelyik működött volna, nem írom ki a kérdést. :)

Persze, lehet beállítani kritériumokat, csak találat nem lesz.

4. unom (válaszként erre: 3. - Lajos39)
2017. márc. 19. 08:19
Társkereső, ha jól tudom, ott adhatsz meg feltételeket.
3. Lajos39 (válaszként erre: 2. - Syria)
2017. márc. 19. 08:17

Ez azért igen valótlan leegyszerűsítése a dolognak, ugye ezt te is tudod.

Az általános törvényszerűség, s én is ezzel találkoztam eddig, hogy vagy már van, vagy szeretne.

Nálam egyik sem megoldás.

2. syria (válaszként erre: 1. - Lajos39)
2017. márc. 19. 08:14

Biztosan nem a játszótéren, vagy az óvoda környékén. :)

Amúgy pont ott, ahol egyébként. Ugyanis egy nő arcára sincs ráírva a gyerekkérdéshez való viszonyulás.

2017. márc. 19. 08:11

...semmilyen formában nem szeretne gyereket egy kapcsolatban. Úgy vettem észre ez kb. olyan "könnyű", mint felhozni a komplett Titanic-ot.

Azért teszem fel itt, mert más nézőpontból is érdemes körüljárni a dolgokat.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook