Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan változott idén, az ápolásidíjra való jogosultság megállapítása? fórum

Hogyan változott idén, az ápolásidíjra való jogosultság megállapítása? (tudásbázis kérdés)

2010. júl. 1. 07:56

Sziasztok!


Érdeklődnék, hátha tud valaki segíteni!

Kisfiam 4 éves lesz, tartósan beteg(cukorbeteg) oviba jár, de nekem is be kell segítenem az ovis munkába (étkezés-ételkészítés, inzulin adás, vc. mérés).


Igényelhetem az ápolásit gyes mellett?

Olyat is olvastam, hogy csak 5 órában lehet oviban...-az se lenne gond.

A pici lányom 2 éves lesz, jó lenne, ha maradhatnék itthon ápolisi+gyes-en.


Fontos lenne, ha tudtok, írjatok!

Köszönöm!

6. SF
2009. júl. 31. 12:03

[link]


Ez egy kicsit értelmesebb leírás. Eszerint súlyosan fogyatékos, VAGY 18 éven aluli tartósan beteg hozzátartozó után lehet igényelni.

2009. júl. 30. 19:52
Nekem 2006-ban állapították meg, kétévente felülvizsgálták. Én anyósom után kapom. csak most bukkantam erre a szövegre, és nem tudom mit is akarnak ezzel mondani,ha valaki tudja segítsen !!köszi!!!
2009. júl. 30. 19:47
A 18. életévét betöltött tartósan beteg személy ápolása, gondozása végett nyújtott ápolási díj mint szociális ellátási forma megszűnt, azonban ezen változtatás a szociális igazgatás és szociális ellátások helyi szabályairól szóló 4/2007.(II.13.) számú rendelet 12. §-ában foglalt rendelkezések alapján megállapított ápolási díjakat nem érinti.
2009. júl. 30. 19:18
Júniusban hoztam el az igénylőlapot, júliusban vittem vissza. Az ügyintéző 3x kérdezte meg, honnan vettem a lapot, mert ő nem ismeri. Ha jól vettem ki, csak annyi változott, hogy más az igénylőlap formája - esetleg 1-2 igazolással kevesebb kell, de ez nem biztos.
2. SF
2009. júl. 30. 18:42
Miért? Változott? Mert akkor engem is érdekel!
2009. júl. 30. 17:51
Hogyan változott idén, az ápolásidíjra való jogosultság megállapítása?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook