Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan reagáljátok le, ha rájöttök párotok/férjetek hazudott nektek? fórum

Hogyan reagáljátok le, ha rájöttök párotok/férjetek hazudott nektek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
35. tamcs1987 (válaszként erre: 34. - Szöszi71)
2012. okt. 29. 12:46
Na de mi lehet a hazugság tárgya? Nő lehet a dologban, portyázik?
34. szöszi71 (válaszként erre: 28. - Lilimia)
2012. okt. 29. 12:43

Sajnos az alkiknál az van, ha beszélsz róla cseszegetésnek veszi és annál jobban belejön az ivászatba.

Azlért iszik, mert finom. Mikor megismerkedtünk már 3 hónapja nem ivott (ezt nem tudtam, hogy előtte alkoholizált erősen). Együtt a pizza után megittunk egy üveg bort és ott visszatért. Ennek már 5 éve és még csak ígéret a leszokás.

2012. okt. 29. 12:43
Durva :/
32. tamcs1987 (válaszként erre: 31. - Szöszi71)
2012. okt. 29. 12:42

de téged még nem bántott ugye? mert akkor szedd a sátorfádat!!

elhiszem hogy nem szereted a viselkedését. felelőtlen, meggondolatlan... és sértődékeny :) ha valami nem úgy van ahogy ő gondolja.

31. szöszi71 (válaszként erre: 27. - Tamcs1987)
2012. okt. 29. 12:41

Szerencsére nem verekszik, de nem szeretem a viselkedését olyankor.

Sajnos nálunk sem működik a megbeszélés, csak cseszegetésnek veszi és felháborodik, ha megemlítem, pedig én nem veszekszem miatta vele.

30. tamcs1987 (válaszként erre: 29. - Lilimia)
2012. okt. 29. 12:30

Már nem kell bírnom :)

az előzővel pedig ott volt a gond, hogy aggódni folyamatosan érte, megöli az embert. (akkoriban volt a fénykorom, 1,5 hónap alatt 8 kilót fogytam...)

azóta a mostani párommal 10et visszahíztam.. a szerelem :)

29. lilimia (válaszként erre: 27. - Tamcs1987)
2012. okt. 29. 12:23
Férjem előtti párom keményen ivott, kivéve mikor együtt voltunk, de a szakítás után ott folytatta, ahol abbahagyta, évekig rendszeresen felhívott részegen, vagy írogatott, és éreztette, hogy miattam... Kapcsolaton belül én nem bírnék egy percig sem egy iszákos embert!
28. lilimia (válaszként erre: 26. - Szöszi71)
2012. okt. 29. 12:18

Ez szomorú! De ha nem beszélsz róla, akkor soha sem fog leszokni.

Megkérdezhetem, hogy miért kezdett el inni? Csak úgy, vagy van valami mondvacsinált oka is?

(Mindkét nagypapám erősen ivott, egyikük úgy szokott rá, hogy postás volt, és akkoriban mindig behívták a házba megkínálták kávéval, sütivel, felessel... Másiknál nem derült ki, de valószínű azért mert nem bírta hogy nyugdíjas lett, viszont ő kamu indokokat hozott fel, a miértre, mindig mást.)

27. tamcs1987 (válaszként erre: 26. - Szöszi71)
2012. okt. 29. 12:13

érdekes hogy minden alkohollal kűzdő ember ezt mondja.. volt hozzá szerencsém előzőleg. tönkretett randik, lemondott találkozók, eltűnés, mobilt nem veszi fel, ha felveszi kiabál mint egy őrült, mert nem tud magáról. aztán ha már kárt is tesz önmagában (ittas vezetés, karambol). az akkori páromnál sem működött a megbeszélés, mert ő nem érezte betegnek magát, pedig az alkohol fogyasztás betegség.

mostani párom egyáltalán nem iszik, egy kortyot sem, büszke is vagyok rá, teljesen károsszenvedély mentesek vagyunk.


az hogy a te párod iszik, tettlegességig is fajult már? bántott fizikálisan?

26. szöszi71 (válaszként erre: 24. - Lilimia)
2012. okt. 29. 12:00
Már sokat beszéltünk az ivászatáról, de jelenleg ott tartunk, hogy beismeri, hogy bánt vele engem, de még nem tudja letenni. Tudod, nem is látszik, hogy egyáltalán akarja. Az a gond, hogy ha megemlítem akkor baszogatásnak veszi és fel van háborodva, így már nem is beszélek róla.
25. szöszi71 (válaszként erre: 21. - Tamcs1987)
2012. okt. 29. 11:51
Egyébként ez a dolog ki fog derülni előbb vagy utóbb, mert a fia őszintén beszél és elszólhatja magát. Sajnos így már a bizalmam feléje végképp elveszett. Eddig se sok volt, de így teljesen eljátszotta.
24. lilimia (válaszként erre: 16. - Szöszi71)
2012. okt. 29. 11:48
Tisztában van azzal, hogy mit tesz? Hogy milyen mértékben árt első sorban neked az ivással? Beszéltetek róla?
23. lilimia (válaszként erre: 20. - Tamcs1987)
2012. okt. 29. 11:46

Szerintem ülj le vele beszélni, és tedd fel neki ezeket a kérdéseket, amiket most leírtál. Mondd el, hogy téged mennyire bánt, hogy a hátad mögött titokban levelezik, míg rajtad egy teljesen baráti beszélgetést is számonkér, és hogy bizalom nélkül tényleg nem ér semmit egy kapcsolat.


Nálunk konkrétan úgy van, hogy tudjuk egymás jelszavait is, tudja hogy itt írok naplót, olvasta is egy időben, simán bejelentkezve, megnyitva hagyunk mindent, ha pl kimegy valamelyikünk a konyhába, vagy zuhanyozni, vagy akárhová, mert nincs titok, és tulajdonképpen ezzel is jelezzük egymásnak, hogy "itt a lapotopom, telefonom, a lehetőség adott, hogy belenézz, és lásd, hogy nem titkolózok". Ennek köszönhetően nem is vagyunk kíváncsiak egymás levelezésére, híváslistájára, sms-eire.


Kívánom, hogy meg tudjátok oldani ezt a problémát! :)

22. adfa0d8bdb (válaszként erre: 19. - Szöszi71)
2012. okt. 29. 11:40

És működik köztetek minden? Mármint a testiségek...


Vagy benne lehet a pakliban hogy máshol keresgéli a boldogságot?

21. tamcs1987 (válaszként erre: 19. - Szöszi71)
2012. okt. 29. 11:36

mire gyanakszol? mi állhat mögötte?

valahol máshol töltötte az időt?

20. tamcs1987 (válaszként erre: 18. - Lilimia)
2012. okt. 29. 11:34

egyébként tényleg így van.. ha elmondja hogy írt a lány, ő válaszolt, megkérdem de ugye nincs aggódni valóm, vagy jójó válaszolj neki de ne legyen több.. ilyenek, de így hogy az én szemembe azt mondja hogy ne irogassak neki, ő meg sutyiban ír neki...

cask az a baj hogy úgy emlékszem ő kezdeményezte a beszélgetést.

a bizalom témában tényleg igazad van, a mi kapcsolatunk is komoly, igaz még nem vagyunk házasok, de pedzegetjük a témát. és így mégis hogyan? baba téma is erősen érik, így hogyan szüljek neki babát, ha sumákol? :(

2012. okt. 29. 11:33

A történet:

A páromnak is van egy lakása amiben jelenleg a fia lakik. A fiának is van egy lakása ami jelenleg üres, albérlőket keres, vagy el akarja adni. Pénteken volt ott a párom és a zárat megjavította. Mikor hazajött este kérdeztem, hogy jó lett-e és azt mondta: "jobban sikerült és hamarabb megoldódott mint azt gondolta volna."

Másnap reggel (szombat) láttam, hogy vitt el otthonrl ebédet és elvitte a tiszta motoros ruha alá a beöltöző cuccokat. Azt előző este nem említette, hogy bármi dolga lenne ismét a másik helyen. Este hazajött és megkérdeztem, hogy hamarabb ment dolgozni? Erre nem kaptam választ. Majd ismét rákérdeztem és mondtam neki, hogy jó lett volna találkozni egy kicsit mielőtt visszamegy dolgozni. Ekkor felháborodott. Nagy nehezen kiszedtem belőle, hogy ismét a zárat kellett rendbehozni, mert csak nem jó, de ez idő alatt egyszer sem nézett rám és zavarban volt. Ebből láttam, hogy hazudik, hisz egyik nap ütötte a másikat. Ez nekem nagyon rosszul esett, hisz mondhatta volna, hogy mégsem jó.

Hát...ez a történet.

2012. okt. 29. 11:30

Én mindig elővettem férjem azonnal, hiába csak apróságokról volt szó, majd kiselőadást tartottam a bizalomról, és hogy véleményem szerint házasságon belül még a füllentés sem fér bele. Utána feltettem a kérdést, hogy mit gondol hogy jött volna ki jobban? Ha elém áll és elmondja, vagy így hogy rájöttem? Hogy bízzak benne, ha még apróságokban is hazudik? Stb...

Bejött, és végül rájött, hogy már nincs oka hazudni, mert kipróbálta, elém állt, és töredelmesen bevallotta, hogy valójában ő törte el a kedvenc bögrém, és ledöbbent mikor közöltem, hogy semmi baj, megragasztjuk. Csak megszokta, hogy hazugsággal megúszhatja a verést, később a lelki terrort és társait, a szülei jóvoltából...

17. tamcs1987 (válaszként erre: 15. - Spinneli)
2012. okt. 29. 11:30

nem hinném hogy ez lenne az alapja a dolognak. inkább az, hogy volt közöm a sráchoz, nem nevezném exnek, mert 16 évesen volt a "párom", tehát intimitás nem volt :) 23 évesen találkoztunk és akkor volt, de nem lett belőle kapcsolat. szerintem a jelenlegi kedvesem mégis exként kezeli.

de kérdem én, ha ő beszélget vele, én miért ne tehetném én is? persze nem így működik. de ha már megkérdezi hogy mi van a családdal (van betegség, és azért kérdezett rá), miért ne válaszolhatnék. ezt elmondtam neki is.

viszont ők nem így beszélgettek. és ha jól láttam párom írt neki: "régen írtál"...

16. szöszi71 (válaszként erre: 13. - Pahet a vadász)
2012. okt. 29. 11:28
Sutyiban is és nyiltan is. Már munka után minden nap a piás haverok és utánna jön csak haza.
15. spinneli (válaszként erre: 9. - Tamcs1987)
2012. okt. 29. 11:26
Nem érintkezhetsz más nembelivel rajta kívül?
2012. okt. 29. 11:21
most először hazudott?
2012. okt. 29. 11:21
nem ő az, aki sutyiban iszik?
2012. okt. 29. 11:18

Hozd fel valahogy a témát. Én nagyon sok ilyesmit tartottam magamban, egyszer ráment a kapcsolatom, és folymatosan beteg voltam, pszichoszomatikus alapon.


Egy haverinám évek óta csak nyel és nyel, semmit nem mond ki és az összes sérelmet, ami a párjától éri, raktározza magában. Az elmúlt öt évben a következő betegségeket generálta magának: súlyos pajzsmirigy-alulműködés, endometriózis (nőiességében való megsértettség), arcüregi polipok és állandó tüszősmandula-gyulladás, amit végül ki kellett venni (ki nem mondott sérelmek.)


Mindig csírájában kell ezeket megoldani, rájöttem én is idejében. Nálam totális tabutéma az ex, én felhoztam ezt a mostani páromnak, és meg tudtuk beszélni.

11. tamcs1987 (válaszként erre: 10. - Szöszi71)
2012. okt. 29. 11:17
mi volt a történet? nem írod le?
2012. okt. 29. 11:15
Nem egyszerű, mert tudom, hogy én jövök ki belőle vesztesen. Valahogy viszont akkor is megemlítem, hogy lássa, nem vagyok hülye.
2012. okt. 29. 11:14

nálam is ez a helyzet..

egy hónapja szólt hogy egy férfi ismerős megkérdezte face-en hogy miújság, hogy van a család. nem tetszett a páromnak. én úgy írtam neki hogy ő is ott ült és tudott róla. De.....

egy hete láttam hogy egy exével emailezett. de én nem szóltam, még nem mertem, mert úgyis én jövök ki rosszul hogy belenéztem az emailezésébe :) én nem tudtam erről...

8. spinneli (válaszként erre: 1. - Szöszi71)
2012. okt. 29. 11:13
Biztosan rákérdeznék, egy percig nem tartanám magamban.
2012. okt. 29. 11:10
Mindegy miben hazudott, tisztázd...
6. m22m (válaszként erre: 1. - Szöszi71)
2012. okt. 29. 11:10
attól függ milyen témában,vagy mekkora dologról van szó.én szóvá tenném,mert ha felgyűlik később nagyobb baj lehet belőle,avagy nem szólás esetén azt hiheti hogy annyira lúzer vagyok hogy nem veszem észre,és rákap.de hazugság és füllentés között van különbség,igaz egyik sem jobb a másiknál,max a megbocsájtás terén.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook