Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan "nevelhetném" a MAMÁMAT kicsit egészségesebb életmódra? fórum

Hogyan "nevelhetném" a MAMÁMAT kicsit egészségesebb életmódra? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. febr. 15. 17:08
Amúgy én ideig-óráig úgy tudtam részben egészségesebbé tenni az étkezését anyámnak (is), hogy az én főztömet ette.
2012. febr. 15. 17:05

60 év körüli anyukát aligha fogsz "nevelni"...

Élj vele békességben és fogadd el olyannak, amilyen.

Mindettől függetlenül még lehet mértékletes...

9. ddcc65379c (válaszként erre: 8. - Pan Dóra)
2012. febr. 15. 17:04
Nem csak szerintem nem jó neki az, hanem az orvos szerint sem, amit igazából felfog és elfogad, de nem MEGFOGAD... Én szeretném, ha látná a dédunokáig, és mivel ezeket az egészségtelen dolgokat leszámítva jó állapotban van fizikálisan és szellemileg is, elég nagy esély van rá. De így folyamatosan rombolja őket, és ő is sokszor panaszkodik, mert mondjuk kevés az energiája délre (akkor is, ha itthon van és nem dolgozik), holott hogyne lenne az, ha reggelire benyom 1 kávét, eszik 2 vékony szelet parizert meg ahányszor elmegy a cukros tálka mellett, annyiszor belemarkol...
2012. febr. 15. 16:57
Ti mindig azt csináljátok, ami az anyukátok szerint NEKTEK jó?! :)))
7. ddcc65379c (válaszként erre: 6. - Dolores007)
2012. febr. 15. 16:56
Igen, a kevés folyadék is bejátszik nála is, de kv mindig megy...
2012. febr. 15. 16:54

Hasonló cipőben jártunk. Én arra nem tudom rávenni anyum, hogy többet igyon. Elég keveset iszik, és annak is nagyrésze kávé, ami vízhajtó amúgy is.

Nagyon félek, hogy póruljár emiatt. Olyan tehetetlennek érzem magam, pedig olyan jó lenne, ha látná felnőni az unokáját! :((

5. Ministry (válaszként erre: 1. - Ddcc65379c)
2012. febr. 15. 16:53

Szerintem semmit nem tudsz tenni ellene.

Az én mamám cukorbeteg. Nem kap cukrot otthon, ezért elmegy a boltba, és vesz magának csokit. Megeszi, rosszul van, és megfogadja, soha többet. Pár nap múlva kezdődik előröl.

Anyukám is ilyen. Mindig mondja, hogy majd lefogyok, leszokok a cigiről, de soha semmit nem tesz érte, mert túl nehéz...

2012. febr. 15. 16:53

hagyd békén...

ha stresszeled a saját elképzeléseiddel, azzal is lerövidítheted az életét.

3. 4c30444687 (válaszként erre: 1. - Ddcc65379c)
2012. febr. 15. 16:53
Beszélgess vele, és várd a csodát! Mást nem nagyon tudsz :(
2012. febr. 15. 16:53
Ne bántsd. Had egye azt a csokit, ha jólesik neki. :)
2012. febr. 15. 16:51
Kicsit fura, de tényleg ez van... Én diétázom, egészségesen táplálkozom, amiben a mamám, akivel nagyon szoros a kapcsolatom, támogat is. Viszont Ő nem igazán tartja be magának a szabályokat, pedig kellene, mert bár még nem idős, fiatalos is, azért a kor csak kor és ugye egyre inkább előjöhetnek a betegségek... A kávét cukor helyett édesítővel issza, de emellett észrevettem, hogy folyton cukrot eszik, ha van itthon csoki, abból is eléggé sokat, zöldségeket nem nagyon fogyaszt (arra fogva, hogy nem szereti), és ezeket az egészségtelen dolgokat képes bevinni este film/sorozatnézés közben... Nagyon szeretném, ha sokáig mellettem lenne egészségesen, ezért aggódom érte már előre. :) Egyébként dolgozik, tehát még nem nyugdíjas. Egy háztartásban élünk. Mit tegyek, hogy kicsit egészségesebben éljen ő is?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook