Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan ne legyek munkamániás? Sokszor érzem, hogy felemészt a munka és nem jut magamra elég idő. fórum

Hogyan ne legyek munkamániás? Sokszor érzem, hogy felemészt a munka és nem jut magamra elég idő. (tudásbázis kérdés)

1 2
2016. okt. 18. 13:55

A munkaőrültek a sípályán is csak arra gondolnak, mi lehet most a munkahelyen? A normális embereknél ez fordítva van: a munkahelyen is az jár a fejükben, mikor mehetnek már síelni.

[link]

2016. okt. 17. 15:34

Aki ingyen munkamániás, nem csak magával, de a kollégáival is kitol. Mert elvárás lesz az ingyen munka, túlóra. (ismerek sok ilyet)

Pedig, ha sok a munka, több embert kell foglalkoztatni. Normális helyeken...

35. ina87
2016. okt. 17. 13:43
a többi munka megvár másnap is,több időt szentelj magadra valamint arra ami boldogá tesz és a lényeg ha úgy sem fizetik ki a túlórát akk te is ugy végezd a feladatodat
2016. okt. 10. 08:14
Én sem,azért erre szoktak emlékezni :)
33. syria (válaszként erre: 31. - 388b941089)
2016. okt. 10. 08:13
Ugye nem baj, ha ezt nem hiszem el? :)
32. jujujo (válaszként erre: 2. - Bettynkaa)
2016. okt. 9. 17:30

Erre csak azt tudom mondani, hogy próbálj meg váltani. Ha ott maradsz, változatlan lesz minden, azaz ha eddig sem fizették ki a túlórát, ezután se fogják, és egyik nap azon kapod magad, hogy tényleg nem tudod már, mikor mentél időben haza.


Én olyan helyzetben vagyok, hogy hordhatom magammal a céges laptopot, és így ennek "hála" akár hétvégén is dolgozhatok este. Nálunk a megszokott túlóra ritka, mert mindenki hazaviszi a gépet, és onnan csinálja. Gusztustalan, mikor vasárnap reggel olyan e-mailt olvasok, amit hajnali 2-kor írt valaki. Vannak, akiket alapból megfizetnek (és őket annyira "nem zavarja" a sok túlóra), másokat nem. És itt sem megfelelési kényszerről van szó, mert nemcsak a főnöknek felelek. Egy terület kötődik hozzám, és mikor heti szinten több tárgyaláson kell felmutatnom, mivel haladtam magasabb vezetőség felé is, akkor nem mondhatom azt, hogy "bocsi, minden nap munkaidő végén abbahagytam és ezeket nem tudtam megcsinálni".

Én sem itt képzelem el a jövőmet, de egy teljesen új területbe kóstoltam bele, ami tetszik, és szeretnék még több tapasztalatot szerezni, amit a későbbiekben tudnék kamatoztatni. Viszont már ott tartok, hogy edzésekkel leálltam pár hete, mert már 2x lebetegedtem a hajtás és stressz miatt az elmúlt 1 hónapban (pedig pontosan az edzés lenne az egyik, ami segíthetne).

31. 388b941089 (válaszként erre: 30. - Syria)
2016. okt. 9. 10:17
Nem tudom, nem emlékszem már :)
30. syria (válaszként erre: 29. - 388b941089)
2016. okt. 9. 09:42

Tehát minimum napi 10 óra, s gondolom, hozzátették ne lepődj meg, ha hetente több napon 12 óra lesz az elvárás.

Tényleg nem azért, hogy a zsebedben turkáljak, mindezért mennyi nettót kaptál volna? S otthonra laptopot, telefont, nehogy hétvégén kimaradj a munka dandárjából? :)

29. 388b941089 (válaszként erre: 27. - Syria)
2016. okt. 9. 08:42
Voltam a miniszterelnökségen interjúzni a jogi főosztályon, és az első kérdésük az volt, hogy tudnám e vállalni ezt, mert látták az önéletrajzomban, hogy családom van. Fél 8-tól kellett volna dolgozni fél 6-6-ig. Nem vállaltam, pedig nagyon szimpatikusak voltak és tök jó feladataim lettek volna, de ilyen feltételekkel nem :(
28. globus (válaszként erre: 27. - Syria)
2016. okt. 9. 08:06
Most nem azé'... nekem is van családtagom, aki hasonló berkekben dolgozik. Igaz, fél 9-re jár, de többnyire este 8 előtt ritkán van otthon. Takarítania nem kell :D Mi lenne, ha még ezt is kellene?
27. syria (válaszként erre: 23. - 388b941089)
2016. okt. 9. 07:57

„Lázár János szerint senkinek sem kötelező a Miniszterelnökségen dolgozni, de aki ott van, az pontosan tudja, hogy elsősorban szolgálatot és nem munkát vállalt. A napi tízórás munkavégzést ért kritikára Lázár úgy válaszolt: akár napi tizenkét órában is dolgoznak.”

Csak azt felejti ez a csodálatos munkabírású ember, hogy amíg neki és a családjának – feltételezem – ott a takarítónő, a kertész, a szakács, a házvezetőnő, sofőr, inas, stb., addig a „mezei” alkalmazottaknak mindezen munkaköröket takaró feladatokat munkaidő után saját kezűleg kell elvégeznie. Mégis hogy gondolja:

12 óra munka

1 óra utazás munkába oda-vissza (minimum)

8 óra alvás (tuti, ez sokaknak csak vágyálom)

Marad 3 óra a családra, háztartásra, stb.-re.

Qvára ki..szottul családbarát a miniszterelnökséget miniszteriálisan vezető csúcsminiszteriálisan miniszteri miniszter. :(

2016. okt. 8. 09:41

ingyen túlóra? Megéri neked? Vagy megpróbálod minél gyorsabban befejezni a munkád, hogy ne kelljen tovább maradni, vagy ahogy más is írta, bele sem kezdeni olyanba, ami maximum 20 perccel tolja ki, a harmadik lehetőség az, hogy keresel magadnak másik munkát.

Én anno dolgoztam egy olyan cégnél, ahol egy idő után nem fizették ki a túlórát, de a munkát elvárták. Kicsi cég volt, 5-6 ember otthagyta, mert pofátlan volt a tulaj, és kénytelen volt becsukni a boltot

25. syria (válaszként erre: 22. - B4b1d52444)
2016. okt. 8. 09:10
Szóval te is tudod, hogy nem olyan egyszerű. Családosnak talán könnyebben megy, de az egyedülállótól szinte elvárás az ingyen túlmunka, hiszen nincs se kutyája, se macskája.
24. 388b941089 (válaszként erre: 20. - B4b1d52444)
2016. okt. 8. 06:55
Pontosan :D
23. 388b941089 (válaszként erre: 2. - Bettynkaa)
2016. okt. 8. 06:54

Mit dolgozol?

Sajnos ez egyre általánosabb a munkahelyeken, már a közigazgatásban is hasonló a helyzet, kizsigerelik az embert, elvárják, hogy 10-12 órát dolgozz.

Az a baj, hogy az, aki lelkiismeretes, mindig emészteni fogja a sok feladat addig, ameddig el nem végzi.

Próbálj meg programokat csinálni szabadidődben;)

Egyébként akkor sem dől össze a világ, ha nem lesz kész minden feladat azonnal ;)


Mióta dolgozol? Ezek határidős feladatok?

22. b4b1d52444 (válaszként erre: 21. - Syria)
2016. okt. 7. 12:21
Nem könnyű, én is ebben a cipőben voltam, epekövem lett a munkahelyi stressztől, tavaly műtöttek. Azóta nem vagyok hajlandó idegeskedni a benti dolgok miatt, nem vagyok hajlandó túlórázni és így tovább. Szóval nem a levegőből beszélek, tapasztalatom van ezen a téren.
21. syria (válaszként erre: 20. - B4b1d52444)
2016. okt. 7. 11:03
Könnyű ezt mondani.
2016. okt. 7. 10:53
Ja, és hogy a kérdésedre is válaszoljak, miszerint hogyan ne legyél munkamániás: egész egyszerűen vedd be a leszarom tablettát.
19. syria (válaszként erre: 2. - Bettynkaa)
2016. okt. 7. 10:38

Fogadd meg 16. dominós tanácsát!


Sürgősen hagyd abba, mert bele fogsz dögleni. Tudom, mert én is csináltam, kicsit bele is haltam.

Nem megfelelési kényszerből, hanem mert imádom a szakmámat. Soha nem a főnökeim, hanem én voltam a hajcsár.

Hányszor, de hányszor megfogadtam, hogy 18 órakor felállok (8-ra jártam), hogy elérjem az utolsó gyorsjáratot, különben 1 órával tovább tart és kényelmetlenebb a hazabuszozás. Túlórát persze, hogy nem fizettek (jogosan, hiszen nem rendelték el a túlmunkát), de jutalmat is csak a töredékét kaptam (ha kaptam), mint azok, akik annyival előbb indultak haza, amennyivel később érkeztek, s a két időpont között többet kvaterkáztak, mint dolgoztak.


Azért az önvédelem megvolt bennem: vezettem a túlóráimat, s kegyetlenül lecsúsztattam. Természetesen legjobban azok pofáztak miatta, akik csókosként lébecoltak. Tojtam rá.

Megszabadultam; s szánakozva hallgatom az egyik volt kolléganőmet, aki pont azt teszi, mint te. 55-ön túl a svédországi kivándorlást fontolgatja, mert itt meg fog gebedni diplomástul, nyugdíjas férjestül. (Öten végzik hét ember munkáját, köztisztviselői fizetésért.)


Jegyezd meg: azt a lovat ütik, amelyik húz.

18. b4b1d52444 (válaszként erre: 5. - Bettynkaa)
2016. okt. 7. 09:53

Tipikus kiégés tüneteit mutatod, és ez nagyon veszélyes. Van valaki az életedben, aki fontos? Mert tényleg általában azokra az emberekre jellemző ez, akik az üres lakásba mennek haza, és nincs kihez szólniuk, így inkább a munkába temetkeznek. Nekem nem érne ennyit ez az egész. Nálunk sincs túlóra kifizetés, így nem is túlórázom. Négy órakor lecsukom a laptopot és elindulok haza. Hazafele menet még vásárlás, otthon főzés, mosás, takarítás. Van nekem jobb dolgom is, mintsem bent üljek egy olyan melóhelyen este hatig, nyolcig, ami kiszipolyoz, de megfizetni meg nem fizet meg. Na tudod mikor.


Nekem többet ér az, hogy hazamegyek a férjemhez, beszélgetünk, megvacsorázunk, este összebújunk az ágyban és megnézünk valami filmet. Együtt elvisszük a kutyát sétálni, este együtt simogatjuk a macskát, amikor befekszik kettőnk közé aludni, mert ő csak kettőnk között tud éjszaka aludni, máshol nem. Ezek olyan dolgok, amikről nem tudnék, és nem is akarok lemondani.


A túlórát - főleg, ha nem fizetik ki - nem várhatják el. A munkaidőm nekem fél nyolctól délután négyig tart, ergo délután négy óra egy perctől már a szabadidőmet töltöm, azt meg nincs joga a munkáltatónak megszabni, hogy azt mivel töltsem, hogy hogyan töltsem.

17. nikletty (válaszként erre: 5. - Bettynkaa)
2016. okt. 7. 09:37

s mi lesz ha nem aznap fejezed be ha nem holnap?

tényleg nem vár meg a feladat? aznap kell sürgős mindig minden?


nem hiszem!

nálunk is volt ilyen időszak... mert a főnök volt olyan, hogy éjjel nappal kb itt volt, s a többiek nem mertek ezért időben elmenni. PERsze a főköknek se kutyája, se macskája nem volt jobb dolga sem volt. Engem is zavart, hogy 4kor felálltam, de túlórát nem fizettek, csak akkor maradtam, ha indokolt volt (havi zárás), amúgy szépen felálltam, mert nekem bizony bár akkor még nem volt gyerekem sem, de főztem, meg akkor még tanultam levelezőn arra is kellett az idő.

Jah, másik kolléganő meg azért maradt mint idővel leesett, mert a férjét várta, mert egy kocsivel jöttek-mentek.... nem mert még dolgozott pl. valami égetőn. Másik pasi kolléga meg a tipikus inkább bent maradt mint a gyerekkel kelljen lenni, oldja meg mama meg az asszony, most már kezd másképp gondolkozni, hogy a lassan 5éves gyerek nem beszél még mindig rendesen - foglalkozni is kell néha vele többet.

Lépj túl ezen az íratlan elváráson. Ami tényleg kell csináld meg, de aztán meg haza, holnap is lesz egy nap.

Ha meg tényleg minden nap minden sűrgős válts ilyen nincs!

2016. okt. 7. 09:14
Lógj ki a sorból, oszt kész. Pakolj haza időben. A délutánodat nemár hogy a munkaadó meg a kollégák osszák be!
15. vberni01 (válaszként erre: 2. - Bettynkaa)
2016. okt. 7. 08:39
Ha magadnak dolgozol, vállalkozóként, még érthető... de másnak a semmiért???
14. Channa* (válaszként erre: 13. - Jajjj)
2016. okt. 7. 06:41

Utál valamit félbe hagyni?

Ne kezdjen bele, ha nem végez vele időbe!

Munka mindig van, főleg a mai munkaerő minimummal, így ilyen alapon haza sem jöhetnénk éjjelre sem, mert el tudjuk magunkat foglalni akkor is.

Határ kell szabni! A munkaadók hozzászoknak ám, hogy időbe hazamegy az ember, csak mi hisszük azt, hogy nem:D

13. jajjj
2016. okt. 7. 05:41

A férjem is hasonló munkamorállal és kérdésekkel él. Én annó sokat veszekedtem vele miatta, azt mondogatva, hogy mi lesz, ha majd itt lesz a gyerek, és én egész nap itthon várom majd, ő meg elmegy mikor a gyerek felkel, és már alszik mire hazajön. Azt az alkut ajánlottam neki, hogy hétfőtől szerdáig próbáljon meg minden nap 6-kor elindulni haza. Jelzem legkésőbb 8-ra beért munkába, és a hivatalos munkaideje fél 9-fél 6-ig tart. Szóval hétfőtől-szerdáig legyen ez a kompromisszumos 6 körüli hazaindulás. Csütörtökön tartson hosszú napot, aznap akkor jön haza, amikor akar. Pénteken viszont tartson rövid napot, és fél 6-kor legkésőbb induljon haza.

Igazából mindig csak egy ideig-óráig tartotta, aztán jött egy következő veszekedés. De most itt a gyerek, és fél 7-re minden nap hazaér, pedig ő is ugyanazt mondogatta, hogy utálja, ha valamit félbe kell hagynia. Próbálj meg valami riasztást beállítani a telefonodon, és elhatározni, hogy az után már nem kezdesz új feladatba.

De összességében nem tanácsnak szántam, inkább csak elmeséltem, hogy nálunk mi volt, hátha segít valamelyik pontja.

12. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Bettynkaa)
2016. okt. 6. 22:28

Nehez szitu... Es ismeros is.

Egy bankban dolgoztam titkarnokent (nem is olyan reg)

Ott az volt a moral, hgy a 8-1/2 5-ig tarto munkaidon tuuuuul legyunk bent,amennyit csak lehet.

Ertsd, hgy a vezerem mar 5-6-kor porgott,mint a buszkerek, kb.este 8-ig. "Illenek" ilEnkor ott lenni, kaveztatni,teaztatni az ugyfelet, de ez nem mindig megoldhato, na meg volt olyan is,hgy 10-kor indultam haza egy projekt miatt,mert annyi osszeallitando extra anyag volt. Mai eszemmel ezt tuti nem csinalnam, ahogy lentebb irtak-fizessek meg, bakker, ez nem lehet elvaras-viszint total aterzem, milyen :-S

Csoda, hgy megismerkedtunk a parommal.

Az ember tarsas leny es nema melo a szerelme...

Valts!!!

11. 3d787b167a (válaszként erre: 8. - Channa*)
2016. okt. 6. 21:27
És nem is él.....
10. 3d787b167a (válaszként erre: 5. - Bettynkaa)
2016. okt. 6. 21:26

Ez a te döntésed.


Dönts máshogy!


Mi mit tehetünk helyetted? Semmit.

9. SDitti (válaszként erre: 2. - Bettynkaa)
2016. okt. 6. 21:17

Nem teljesen értek egyet egy korábbi hozzászólóval. Szerintem a megfelelési kényszer motiválja (esetleg - tudat alatt - még attól is fél, hogy kirúgják, ha nem csinálja meg. A munkáltatók meg ezt csúnyán kihasználják.)


Nehéz úgy, ha pallos lebeg a feje felett, mert esetleg ha nem lesz ez vagy az kész, akkor károsítja a munkáltatót, esetleg kirúghatják.


Viszont határt kellene szabni az egésznek. Az az igazság, hogy cége válogatja, hogy mi a vélekedés a másikról. (Nálunk ilyen szempontból borzasztó állapotok vannak. Megy a nyalás, a pletyka, a munka nem. Nekem rengeteg melóm van, de igyekszek felállni. Év elején a csoport kihajtotta magát. A vége az lett, hogy az egyik munkatársunk feladta. Tudomásul kellene vennie a munkáltatóknak, hogy a munkaidő 8 óra. - Persze amellett, hogy az ember ebből nem sikkaszt el 1-2-sok órát.)

2016. okt. 6. 21:14

Létezik olyan eset, hogy bent kell maradni 10-20 percet, mert bele kezdtél valamibe és végig kell csinálni, mert SOS a meló, de meg kell próbálni a munkát úgy beosztani, úgy bele kezdeni az utolsó feladatba, hogy azt biztosan be tudd fejezni a munkaidő végéig. Senki nem fogja még megköszönni sem, hogy napokon, heteken, hónapokon keresztül napi 1-2-3-4 órát ingyen melóztál.

Ez a divat? Hát engem az ilyen nem tud meghatni. Az én fizetésem pontosan 8 óra munkát fedez, ha azt akarják, hogy minden nap dolgozzak még fél napot, akkor azt meg kell fizetniük. Attól, hogy én pl. nem dolgozok ingyen, még jó és lojális munkaerő vagyok, csak nem tudnak hülyének nézni.

Gondolj bele: ha napi 4 órát dolgozol még naponta (ingyen) az egy fél havi fizetés lenne...

Nehogy már azt képzeljék, hogy ez jár nekik!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook