Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan, miből vegyen házat egy fiatal pár? fórum

Hogyan, miből vegyen házat egy fiatal pár? (beszélgetős fórum)


1 2
2015. márc. 12. 11:46

Mi kicsit atipikusak voltunk e tekintetben, de ez is egy példa:


Mi öt évig szülőknél laktunk a kis szobában, panel lakásban. Oda született két gyerek. Akkor még a sulit csináltam.


Amikor a harmadik gyerek jött, akkor már kerestünk albérletet. Úgy alakult, hogy a nagyszülői lakás, ami az unokatesómé lett a mamáék halála után, éppen üres volt, bérlőket kerestek. A rokonságra való tekintettel nagyon kedvező díjért vagyunk itt, és az unokatesóm is nyugodtabb, mert szépítettük a lakást, stb.. Ide született a 4. gyerek is.


Így eltelt 10 év. Nem volt könnyű ennyi gyerek mellett, de összspóroltunk annyit, hogy most vettünk egy panel lakást, épp most "újítódik"... Pestről beszélünk. Csak mert egy itteni lakás árából kicsit távolabb palotám lehetne kerttel. Az ötöd részét a lakás árának ajándékba kaptuk anyukáméktól.


Most majdnem vettünk fel egy kis hitelt, de szerencsére nem kellett, én nagyon ellene vagyok, hacsak lehet, csak addig szeretek nyújtózni, ameddig a takaró ér..


Ennek ellenére lakástakarékot fizetünk, ha mást nem, jó lesz majd a lányunknak, aki már 11 éves... Neki talán már könnyebb lesz.


A szocpol nálunk nem volt járható, mert azt csak új lakásra adják, az utóbbi 4-5 évben. Előtte valóban volt a fél szocpol, amit adtak használtra is. Most állítólag megint lesz, de itt Pesten sajna nem egy nagy összeg az, még 4 gyerekkel sem, és ha tényleg lesz, fognak a lakások annyit drágulni, hogy nekünk már nem érte meg arra várni. Vidéken valóban fél házat ér a dolog, pláne távolabbi helyeken. Csak ott meg a munkahely kérdés nehezebb... Egyébként én se ragaszkodnék önmagában Pesthez.


Mi is megindultunk vidékre, kertesbe, de aztán a gyerekeim betegsége miatt nagyon a fővároshoz vagyunk kötve, másrészt meg egy egyszerűbb vidéki házat kifűteni nagyon sok. Itt a panelban meg akkor sem fázok nagyon, ha teljesen letekerem a radiátort...


Nálunk így volt, talán egyszer öreg korunkra felépítünk még egy házat valahol.. De ha nem, hát nem.

2015. márc. 12. 11:42

Nekunk sincs sajat hazunk.Pedig lassan 1-2 ev mulva babat is szeretnenk. Igaz mi most kerteshazba lakunk,de ugye alberlet.

Nem tudom,h h fogunk tudni mi is hazat venni,oroksegbol van egy lakas,de azt nem csak en orokoltem es annak az eladasa utan sem marad penz,mert az anyumnak fog kelleni.


Nalunk a sporolas se megy,nem tudom miert de annyira megy a penz,mintha a wc-n huznam le.


Jelenleg en nem dolgozok,parom igen.

Plusz a csalad segit megelni.

De ez se jo igy.

2015. márc. 12. 11:35
Mi egy orokolt videki haz araval indultunk, amit a parom befektetett par evre, de a ingatlanpiaci valsag miatt kevesebb maradt mint volt... na mindegy nem is eza lenyeg, hanem hogy volt toke, plusz fundamenta, plusz szerencse. Igy sikerult egy kertes hazat megcsipni.
2015. márc. 12. 11:30

bár ugye mi is lekötöttük magunkat egy családi ház mellet, én is abban nőttem fel, páromnak meg ez volt a vágya...

ám azt tudjátok hogy ez csak nálunk, magyaroknál szokás?

pl a németek többsége jól él s még sincs saját házuk, lakásuk... amikor kell lécel s megy a munkahely után... ettől függetlenül persze van, hogy valaki végig ugyanott éli le az életét, vagy csak 1-2x költözik

S egy csomó gondot megspórolnak maguknak ezzel... nem tudom, mindenesetre ez is érdekes...

25. nikletty (válaszként erre: 11. - Rlillus)
2015. márc. 12. 11:25

Kicsi havi törlesztőt tudtunk/mertünk bevállalni, akkor én még csak 4órában dolgoztam épp mikor felvettük, akkor kezdtem dolgozni...

Szerencsére nekünk nem szállt el, nem chf-es, hanem japán jenes és rakunk LTP-t azt beletörlesszük és azzal azonnal a tőketartozás csökken, így kevesebb a kamat.

24. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 19. - Rlillus)
2015. márc. 12. 10:39

valamibol csak-csak el keloene indulni...

havi 30 ezerrel - az evi 360 ezer;

kottok fundamentat... az mar 1.8 mill

ehhez kaptok akarmennyit, tehat egy minigarzont (akar tehermenteset) is mar tudtok venni; es nem fajna fejetek a hitel miatt; tudom, soknak tunik az 5 ev, de gyorsan elmegy az, es nem fizetitek el a gatyatokat is el a banknak; ha kesobb nagyobb lakast szeretnetek, mar lenni jelentos kiindulasi alap

23. rlillus (válaszként erre: 21. - Gabivagyok)
2015. márc. 12. 09:49
nem ugy ertem h szabalyszeruen vesszuk harom havonta a ruhakat. en pl a tavalyi-tavalyelotti tavaszi ruhakat veszem elo. etterembe moziba am sem jarunk. en szerencsere itt dolgozom nem messze de a parom buszozni szokott arra megy el havi 14e. kocsit meg nagy bevasarlasokkor hasznaljuk
2015. márc. 12. 09:33
A telefon zaklat azzal, hogy átírja a szavakat. Nem tudom javítani, próbáljátok meg a helyes szavakat odaképzelni. :)
21. gabivagyok (válaszként erre: 19. - Rlillus)
2015. márc. 12. 09:32

A 30 ezer nagyon is sok. Nekünk ennyi marad ötünkre kajára miután kifizettük a hitelt, meg a rezsit és a járulékos költségeket, mint pl gyerekeknek bérlet és a többi. Az nem spórolás, hogy két-három havonta új ruhákat beszel, de a mozi, de az étterem, de az állandó kocsi használat.

Mi sok mindenről lemondtunk a saját lakásért. Valamit valamiért.

20. lomita (válaszként erre: 19. - Rlillus)
2015. márc. 12. 08:59
Na látod ilyenekre gondoltam: mi ruhát kb. évente veszünk pár pólót tavasszal, egy nadrágot meg cipőt, mert az ennyi idő alatt sajnos tönkre megy. Aztán ősszel még pár kardigán, nagyjából ennyi. Én itthon vagyok nekem kevesebbet párom dolgozik neki többet.
2015. márc. 12. 08:49
nincsenek nagy igenyeink. akar egy masfel szobas haznak is orulnenk+konyha furdo wc. a lenyeg h a mi kis csaladi feszkunk legyen es ha ugy tartja kedven Eva kosztumben maszkalhassak a lakasban :D sporolni... hat amennyit lehet sporolunk lekotesunk is van, de mi az a havi 30-30ezer? a tobbibol epp hogy elunk. ruhat is ket-harom havonta veszunk, tehat sporolunk ezerrel amennyire csak lehet
2015. márc. 12. 08:40
Mi 10 éve vettünk egy kicsike családi házat hitelből.(15 évre) A fedezet az apósomék háza lett. A fizetésübkből próbáltuk lakhatóvá és összkomfortossá építeni sajátkezűleg,1 pici ovis gyerekkel.Nem nagy ,sőt kicsi,de itt mi vagyunk a főnökök. :)
17. lomita
2015. márc. 12. 08:34

Mi akkoriban majdnem vettünk fel hitelt, de pont el tudtuk adni a párom lakását, amit a szüleitől kapott, így megúsztuk.

De most is meg tudnánk oldani hitelből. Akkor mi is kaptunk szocpolt. A mostanit nyáron vezetik majd be, úgy tudom részletek még nincsenek.

Amúgy a hitelhez is bizonyos pénzügyi tudás kell (lásd devizahitelesek). És jó ha tudsz félretenni pénzt meg nadrágot igencsak összehúzni. Meg ugye biztos megélhetés.

Ne add fel, másnak is sikerült csak sajnos sok dologról le kell mondani érte. Amúgy kisebb városokban, falukban akár "palotát" is vehetsz pár milláért. Ha így is megoldható az életetek érdemes körülnézni.

2015. márc. 12. 08:33
Itt a falunkban volt 1-2 emberke , akik kötöttek tartási szerződést olyan egyedülálló , család nélküli valakivel , akinek a háza ottmaradt utána , Szerencse ? volt amelyiknek sikerült , volt 1 olyan is , akinek a néni karácsony előtt halt meg , addigra elmúlt 102 , 103.-ba volt , aki kötötte a szerződést az is közelebb van ma már a 70-hez , mint a 60-hoz . Lutri .
2015. márc. 12. 08:09
ahj :( koszi a valaszolat. ujra megbizonyosodtam arrol, hogy ezen a teren kilatastalan a helyzetem :D
14. forrest2010 (válaszként erre: 1. - Rlillus)
2015. márc. 12. 08:02
Ma nagyon nehéz helyzetben van a legtöbb fiatal , ahogy én látom , lehetőség alig maradt Nektek ! Valaha még volt remény azoknak , akik vállaltak 3-4 gyereket , előbb kaphattak lakást , ma már talán nincsenek is ilyen lakások ! Megfizethető áron lehetett venni egy telket , 1-2 évi keresetből össze lehetett spórolni egy telek árát . Lehetett olyan kedvezményes kamatozású kölcsönt kapni , amit nem volt nagy gond törleszteni , voltak munkahelyek ..... ma már ez éppen olyan problémás a legtöbb ember számára , mint a hiteltörlesztés . Tudom ez nem tanács , még csak ötletem sincsen , de bármit is tesztek jól járjátok körül , mielőtt véglegesen döntenétek , mert nagyon nehéz valamerre elindulni ha nincsen olyan háttér , ahonnan jönne egy kis segítség , ha + már gyerek/ek/ is van/nak/ még nehezebb .
13. b00d33e65c (válaszként erre: 8. - Nikletty)
2015. márc. 12. 08:01
Én is 5 millát vettem fel de csak 20 évre.
2015. márc. 12. 08:00

Ezt így konkrétat nem tudok,de a 24 hetes magzatra már megadják,de m2-től is függ az összeg.

Bővítésre,használt lakásra is adnak,de egy gyerekre akkor is azt hiszem 400e-600e körül adnak.

11. rlillus (válaszként erre: 8. - Nikletty)
2015. márc. 12. 08:00
5millio 25 evre? :o nagyobb volt a kamat mint az osszeg?
10. rlillus (válaszként erre: 7. - Trapiti)
2015. márc. 12. 07:59
en Magyarorszagra jottem. nem szeretnek ennel is messzebb koltozni a szuleimtol
9. rlillus (válaszként erre: 6. - B00d33e65c)
2015. márc. 12. 07:57
fugy olvastam, hogy a 24 hetes magzatra is. es most csok lesz helyette aminek a lenyege ugyanaz. es mitol fugg az osszeg? csak epitkezesre vagy hasznalt lakasra is? egy gyereknel is?
2015. márc. 12. 07:56

Szia Hát nálunk volt öröklés, vagyis párom örökölte papája halála után a kiüresedett házat, de tesójával együtt. Először eladás volt a cél, jó 3évig próbáltuk is reménykedve hogy párom része jó alap lesz saját vásárlásához, de a vége az lett, hogy mi odaköltöztünk, egyszerűen ott ragadtunk mivel mindig mi mentünk szellőztetni, megmutatni az érdeklődőknek.... s így sem úsztuk meg hitel nélkül, 5 millió 25évre.... hisz a tesót ki kell fizetni... na és ez mellé csomó felújítási költség, mert volt rész ahol potyogott a vakolat, nem csak kis festés kellett...



HA nem ez lett volna, ilyen fecske lakásba mentünk volna, ahol feltétel is hogy fizess LTP-t, és olcsóbb is bérleti díj, aztán spórolások és ugyanúgy hitel, akkor így vettünk volna szerintem.

2015. márc. 12. 07:56
Hitel, a kezdőtőkét kb. 5-6 év munkával gyűjtöttük össze. 7 évig laktunk benne, egy éve külföldről fizetjük és bérlő lakik benne. Itt mi is bérelünk. Ennyi... Pár év és talán bele tudunk vágni itt valamibe hitelre, de 100x jobb feltételekkel mint otthon. Mo-on nincs megoldás (kivéve az örökség vagy a tehetős szülők, esetleg nagyon magas jövedelem)
6. b00d33e65c (válaszként erre: 5. - Rlillus)
2015. márc. 12. 07:54
Gyerekekre adják.Nem kell visszafizetni.
5. rlillus (válaszként erre: 2. - Gabivagyok)
2015. márc. 12. 07:52
Mi ez a szocpol ès hogyan működik?
2015. márc. 12. 07:50
Én hitelt vettem fel,ahhoz,hogy saját házam lehessen.
2015. márc. 12. 07:49
a párom már 4 éve fizet lakástakarékot, én pedig nemrég kezdtem. mondjuk ez távolról sem lesz elég, de legalább kedvezőbb hitelt tudunk majd felvenni mellé. amúgy irigylem azokat, akik örökölnek, mert így megúsznak pár 10 év hitelt...
2. gabivagyok (válaszként erre: 1. - Rlillus)
2015. márc. 12. 07:45
Mi 3 gyerekre vettük fel 2009-ben a szocpolt és azt számította fel az építő előlegnek. A szobaszám is szerencsére megfelelt az akkori követelményeknek.
2015. márc. 12. 07:36
Sziasztok! Arra lennèk kivancsi, hogy nàlatok ez hogy ment? Örökölt ház? Hitel? Nagyon szeretn3nk már babàt, de egy sajàt kis kuckòt is! Ahol ÈN vagyok a kiràlynő:D
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook