Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan maradjak erős a kislányom előtt? Lehetséges egyáltalán? fórum

Hogyan maradjak erős a kislányom előtt? Lehetséges egyáltalán? (beszélgetős fórum)


1 2
18. eb62d25e47 (válaszként erre: 15. - 888efd6baf)
2012. jan. 13. 11:36

"nem kell megjátszanod magad, a gyerekek leveszik a feszültséget"


Pont erre buzdítod:


"Majd éjjel sírhatsz"


Egy hozzá nagyon közelálló ember beteg és lehet hogy haldoklik,szerinted nem elég ok a szomorúságra?

Miért ne tanulhatná meg a gyereke azt,hogy egy anyának is vannak őszinte érzelmei,és pont attól válik erőssé,hogy megéli őket.

17. Csiby (válaszként erre: 16. - Pethoevi)
2012. jan. 13. 11:35
Egyet értek.
2012. jan. 13. 11:26

Szerintem is mondd el neki,h anya szomorú,de őt ugyanúgy szereted.Neki ennyi elég is,nem kell ragozni.

Sajnálom...:-(

15. 888efd6baf (válaszként erre: 14. - Csiby)
2012. jan. 13. 11:26

Nem vitázom veled, reagáltam az írásodra, amit te kikértél magadnak, mintha az általános műveltséghez tartozó lenne a gépelési sebességed.


Fórumindító: nem kell megjátszanod magad, a gyerekek leveszik a feszültséget. DE: tudd, hogy az anya adja a biztonságérzetet a gyereknek, pláne az ilyen kicsiknek. Nem hagyhatod magad el teljesen.

Szedd össze magad! Nem kell heherészni, de éreztesd a gyerekkel, hogy vele vagy, rá koncentrálsz, törődj, játssz vele és tereld el a gondolataidat! Temetkezz a gyerekbe!


Majd éjjel sírhatsz, ilyenkor sajnos úgyis ez van...

14. Csiby (válaszként erre: 13. - 888efd6baf)
2012. jan. 13. 11:23
Mondjuk mert nem tudok olyan gyorsan gépelni két ujjal. Te most ezen a fórumon tényleg velem akarsz vitázni, ahelyett, hogy a fórumindítónak segítenénk, tippeket adnánk?
13. 888efd6baf (válaszként erre: 11. - Csiby)
2012. jan. 13. 11:19
Miért ne tudtál volna 4-5 sort leírni 3 perc alatt?
12. eb62d25e47 (válaszként erre: 4. - Miramira77)
2012. jan. 13. 11:18

És?

Teljesen természetes,hogy egy felnőtt,egy anya is szomorú néha valami miatt.

Nem kell neki nagy feneket keríteni.

11. Csiby (válaszként erre: 9. - 888efd6baf)
2012. jan. 13. 11:16
Szerinted az előző szöveget képes voltam nem egészen 3 perc alatt begépelni??? Szétfüstölt volna a billentyűzetem. Honnét tudtam volna, hogy 1 éves, mielőtt kiírta volna a fórum indítója?
2012. jan. 13. 11:15

Elmondhatod neki, hogy a mama beteg, aggódsz érte, és ezért vagy szomorú.

Inkább mond meg neki az igazságot, mert ha azt látja, folyamatosan szomorú vagy, hiheti azt is, miatta van.

9. 888efd6baf (válaszként erre: 7. - Csiby)
2012. jan. 13. 11:12
Egy 1 éves gyereknek?! A korához mérten elmondani felnőtt dolgokat?!
2012. jan. 13. 11:12
Elég pici a lányod, így neki nem lehet elmondani, hogy most te miért vagy ilyen állapotban. Azért próbálj meg vele nagyon kedvesen, mosolygósan viselkedni, még ha nehéz is. Talán foglalkozz minél többet vele, és tereld el a figyelmedet a bánatodról. Sok erőt hozzá.
2012. jan. 13. 11:10
Teljesen felesleges megjátszanod magad előtte, úgyis érzi, hogy baj van. Persze nem kell mindent a nyakába önteni sem. Csak a korához mérten. Az a baj, hogy az emberek tökéletes szülők akarnak lenni. Nyugodtan sírj is előtte, ha úgy érzed. Csak őszinte legyél. Hangsúlyozom a lényeg, hogy a korához mérten. Pl.: Tudod anya most felnőttes dolgok miatt szomorú és azért sír. Ha nagyobb leszel meg fogod érteni, hogy miért. Ne aggódj ez egy természetes dolog. Minden rendben lesz. stb.
2012. jan. 13. 11:08
Szerintem sem kell erősnek maradnod, csak őszintén, ők úgyis érzik hogy baj van, becsaphatatlanok...
2012. jan. 13. 11:07
15 hós.
4. Miramira77 (válaszként erre: 2. - Eb62d25e47)
2012. jan. 13. 11:07
Látom, hogy komolyan megrázza, hogy szomorú vagyok. Éjjel telebőgtem a kispárnámat, úgy nézek ki, mint akinek allergiás rohama van. A férjem reggel úgy fogadott, hogy :úristen, jól vagy?
2012. jan. 13. 11:06
Mennyi idős a lányod?
2012. jan. 13. 11:05
Miért kellene annak lenned?
2012. jan. 13. 11:03

Nagymamám haldoklik. Nekem ő volt anyám és apám is sokáig, mivel a szüleim rengeteget dolgoztak. Követett el hibákat, de megbocsájtottam.

Az elmúlt fél évben teljesen leépült. Lefogyott, elsápadt, nagyon fáradékony lett, megváltozott a szaga, a memóriája is nagyon megromlott.

A szívével is baj van, cukorbeteg, pár napja kiderült hogy két nagy daganat van a májában, még nem tudjuk, hogy jó, vagy rosszindulatú.

Kikészültem. Tegnap voltam otthon, anyukám mutatta a leleteket. A nagyim még nem fogta fel szerintem. Olyan volt mint egy élőhalott. Mintha próbálta volna feldolgozni, de lefagyott az agya.

Nem tudtam hozzá szólni, nyeltem vissza a könnyeimet.

A kislányom látta rajtam, hogy valami baj van. Nagyon mély érzésű, érzékeny.

Egész délután kezelhetetlen volt, este tíz után bírtam elaltatni. Mintha el akarta volna terelni a gondolataimat, de lehet csak plussz értelmet keresek a viselkedésében.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook