Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kezdjünk bele egy másik városba való költözéshez? fórum

Hogyan kezdjünk bele egy másik városba való költözéshez? (beszélgetős fórum)


30. sillychic (válaszként erre: 29. - Guruljka)
2019. máj. 21. 09:22

Elképzelhető.

Így rögzítve van a sulihoz a lakcím.

29. Guruljka (válaszként erre: 24. - Sillychic)
2019. máj. 2. 15:30
Gondolom, úgy értette, hogy a gyerek is szerepeljen a szerződésben? Én sem tudom biztosan.
28. Guruljka (válaszként erre: 27. - Sillychic)
2019. máj. 2. 15:29
Nem lehet általánosítani, Zuglóban van kertváros és lakótelep is. Van csendes rész és forgalmas is. Elég nagy és eléggé "megtelt", ahogy olvasom. Feltételezem, hogy nem olcsóak az albérletek.
2019. máj. 2. 15:19

Zuglóról mit lehet tudni? Vagy Angyalföld, Óbuda?

Köszönöm!

26. sillychic (válaszként erre: 25. - Guruljka)
2019. ápr. 26. 15:09
Pont ezt írom. Törökbálint, Diósd, stb. bonyesz lenne reggelente.
25. Guruljka (válaszként erre: 24. - Sillychic)
2019. ápr. 26. 15:06
Hát, már Budaörs sem igazán Budapest.
24. sillychic (válaszként erre: 14. - 0adc8842b1)
2019. ápr. 26. 14:38

Fúú, köszi!

Ez mind nagyon hasznos volt.


Azt hogy ertetted, hogy gyerekkel egyutt irjunk szerzodest?


Legszivesebben Budaors utan vennenk valamit, de onnan sajnos nagyon nehez lesz a belvarost megkozeliteni.A ferj munkaja egyebkent viszonylag jol megkozelitheto metroval/villamossal, lehet busszal is, de akkor is belvaros tulso pereme. Rakos fele mar nem mennenk :)

23. Guruljka (válaszként erre: 21. - F8db0709b8)
2019. ápr. 25. 16:08
és legalább mozog is.
22. Guruljka (válaszként erre: 20. - Sillychic)
2019. ápr. 25. 16:07

A gang meg a belmagasság nélküli lakás nehezen megoldható, még ha csendes utcában van is. Nyilván vannak újabb építésű házak kisebb belmagassággal, de azt akkor így kell keresni.

A munkahely könnyű elérhetősége a fontos akkor. Ha esetleg a munkahely nincs metrómegálló közelében, akkor milyen busz vagy villamos? Talán akad lakás annak a vonalán.

21. f8db0709b8 (válaszként erre: 19. - Guruljka)
2019. ápr. 25. 16:07

Tudom ..férjem is kocsival járt,aztán kb 1 éve átállt a buszra ..jó mondjuk össze is törtük a kocsit..de igy 5-re itthon van...kocsival délutáni csúcs 6-7 ora volt hogy jött...

Persze balesetek igy is vannak,van h késöbb jön de ritka..

Pesten csak metrózik,utána séta,mert gyalog elöbb beér a melóhelyére mintha megvárná a villamost..😉

20. sillychic (válaszként erre: 15. - Guruljka)
2019. ápr. 25. 16:01

OK, valóban, a lakással kapcsolatban egyet tudunk:

nem szeretnénk gangos/magas belmagasságos lakást, plusz ne forgalmas utcán legyen.


Bejárni biztosan nem szeretnénk olyan praktikus okokból, hogy azt az időt inkább egymásra szánnánk. :)

19. Guruljka (válaszként erre: 18. - F8db0709b8)
2019. ápr. 25. 15:57

Meggondolandó, mert ráadásul egy havi albérlet+ rezsire egy fizetés elmegy.


A tapasztalataim szerint nem is annyira a lakóhely számít, hanem a mobilitás.

A közlekedésre mindenképp kell időt szánni, és nem érdemes "finnyáskodni" ezzel. Volt Pesten olyan munkám, hogy elvileg hipp-hopp közel volt, de gyakorlatilag a reggeli csúcsidőben kellett átjutni a Lánchídon, ami talán biciklivel gyorsabb lett volna, de akkor meg a kipufogógázok miatt lefordulok róla. Ugyanennyi idő alatt beér velem egy faluról induló busz is.

18. f8db0709b8 (válaszként erre: 17. - Guruljka)
2019. ápr. 25. 15:45

Igy bizony...

Pesten házat se tudtunk volna venni ennyiért ..

Másik az hogy mem betondzsungelben élünk hanem kertes,udvaros házban..naponta kijárunk a tóhoz séta gyanánt 10percre van..csendesebb,nyugisabb ..

2019. ápr. 25. 15:38

Igen...

Itt a faluban is sokan vannak, akik feljárnak Pestre dolgozni.


Van, aki Pesten lakik és dolgozik, és esetleg utazik időben ugyanennyit. Nem szólva a budapesti közlekedési helyzetek miatti idegeskedésről.

16. f8db0709b8 (válaszként erre: 12. - Sillychic)
2019. ápr. 25. 15:10

Azt nem írtam,hogy mi nem pestre költöztünk,bejárós voltam melóba ugyanugy ahogy a férjem is utazik naponta kb 120km-t.

Meló ott van,lakás meg itt ..itt azért némileg olcsóbb az élet mint pesten,de ez még változhat ha kész lesznek a beruházások..🤔😏

2019. ápr. 25. 15:04

Budapest sokat változott, amióta nem ott élek.

Nézőpont kérdése a kerület. Van ismerősöm, aki szereti a káposztásmegyeri lakótelepi lakást, mert olcsó a rezsi és minden közel van.


Én nem bontanám kerületekre, hol szeretnék lakni, mert pl. ha a 13. kerület körúti részén élek, akkor lehet csak pár perc a Margitsziget.

A 12. kerület zöldövezeti részén például alagsori lakásom volt, onnan költöztem el falura.

14. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - Sillychic)
2019. ápr. 25. 14:38

Kell egy költségvetés. Belvárosba semmi esetre se menjetek, sem zöld, sem olcsóbb albérlet. Hiszen a régi lakások drágábbak, és a rezsi is komolyabb.

gyerekkel együtt írjatok szerződést. Van ahol előre 2-, vagy 3 hónapot fizetni kell. Kötelező, hogy a gáz, távfűtés, villanyórát ti is leolvassátok. Ha van internet, telefon azt is rögzíteni kell, hogy nincs tartozás aki előttetek volt. Iskola sok van és az legyen közelebb a lakáshoz. Ha előre tudjátok hol vennétek lakást talán arrafelé kellene az albérlet is. A közlekedés jó. A 3-, 6-, 7-, 11-, 13-,14-, 16-, kerület mind jó. Közel bevásárlóközpont. A belterületnél a Liget lenne a zöldövezet inkább.(5-, 6-, 7-, 8-,) (-ik kerületben is van kevesebb jó hely, de messze nem ajánlom. A 3-ik kerületben a panel lakások is jók, átalány távfűtés 13.000,-Ft havonta, és közel a Duna sok zöld terület van. Még hasonló lehet a 13.ker. pesti oldal a Dunához. Csepelen is van zöld terület, de az kiesik. És persze amennyi hideg-, meleg vizet használtok. BKV 10.000FRt a bérlet havonta, gyerekeknek diákigazolvánnyal azt hiszem 3.500,-Ft.Busz,villamos, troli, metro, hév. Kérdezz nyugodtan, ha valami érdekel. Iskola, vagy orvos a legkönnyebb, ha be vagytok jelentve, és még akkor is át lehet menni más iskolához.

13. Guruljka (válaszként erre: 11. - Sillychic)
2019. ápr. 25. 14:37
Ebben igazad van, Pesten beadhattam a gyereket korán is az oviba. Itt falun meg nem.
12. sillychic (válaszként erre: 9. - F8db0709b8)
2019. ápr. 25. 14:37
Ez ez nagyon jó érv, köszi!
11. sillychic (válaszként erre: 10. - Guruljka)
2019. ápr. 25. 14:36

OK, értem, köszi.


A nézelődés során azt tapasztaltam, hogy sok olyan iskola van, ahol akár 18 óra magasságában is van ügyelet, és reggel is lehet korábban vinni.

Nem a fővárosban ennél szűkebb a "türelmi" időszak, ami nem oktatással telik.

10. Guruljka (válaszként erre: 1. - Sillychic)
2019. ápr. 25. 14:04

Ha a férjed munkahelye a belvárosban lesz, akkor a metróvonalhoz közeli lakóhelyben kellene gondolkodni.


Pesten nincs sem általános munkahelyi időbeosztás, sem két iskola sincs, ahol minden azonos lenne.

Munkahelye és iskolája válogatja.

9. f8db0709b8 (válaszként erre: 8. - Sillychic)
2019. ápr. 25. 13:20

Lakáshoz volt...

De közben a nagy már középsulis lett,most koleszos,a kisebb se ide jár már hanem 2 faluval odébb..én se pestre járok már,hanem hatvanba fogok visszamenni . Szóval sztem suli miatt a lakás legyen közelebb mert a melóhely nem biztos ..

8. sillychic (válaszként erre: 7. - F8db0709b8)
2019. ápr. 25. 13:15

Köszi!


Az iskola a munkahelyhez van közelebb, vagy a lakáshoz?


Szerencsés vagy a munkahelyet illetően. :)

7. f8db0709b8 (válaszként erre: 6. - Sillychic)
2019. ápr. 25. 12:54

Mi is nyáron intéztünk minde nt,állásinterjún is még a régi helyről voltam,augusztusban költöztünk és a munkáltató jófejsége miatt szeptemberben kezdthettem☺️

Sok múlott rajta..

Itt helyben meg van suli és ovi..

Pénteken volt a költözés,hétfőn már vártak mindkét helyen az átiratás miatt,ezek jó előre egyeztetett időpontok voltak,én úgy érzem profin megoldottuk ezt a 85 km-el arrébb költözést.

6. sillychic (válaszként erre: 4. - Aszparagusz)
2019. ápr. 25. 12:43

Bizony!

És amíg nem tudjuk, honnan lehet majd munkába járni, addig azt sem tudjuk, hol lesz a suli.


Bonyolítja a helyzetet, hogy mivel a költözés nyárra tehető, ezért lehet, hogy én dolgozni sem fogok tudni addig, amíg az iskola el nem kezdődik. Nem tudnánk a gyereket hová tenni.


Pesten mi az általános -irodai- munkarend? Hallottam már minden féle variációt, 8-16:30, 7:30-16:20, 9-18:00 ..

5. f8db0709b8 (válaszként erre: 4. - Aszparagusz)
2019. ápr. 25. 11:49
Megvolt😘
4. aszparagusz (válaszként erre: 3. - F8db0709b8)
2019. ápr. 25. 11:47
Sulit, ovit, dokit akkor tudsz intézni, ha már adott a lakhatásod.
2019. ápr. 25. 11:38

Én ugy fogtam neki,hogy állást kerestem,mire költöztem az is meg volt .

Gyerekeknek intéztük a sulit,ovit,dokit mindent

Mire ideköltöztünk minden rendben volt.

Erre 2 hónapunk ment rá,de így nyugisabb volt a költözés.

2. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Sillychic)
2019. ápr. 25. 11:18

Hányadikos a gyereked? Az alsósoknak általában van délután napközi, ott hellyel-közzel megcsinálják a leckét. Felsőben ez már nem jellemző.

Az anyagiakon nagyon sok múlik, hogy melyik részen, mekkora lakást tudsz venni. Az albérletnél nagyon fontos, hogy aki kiadja, engedje a bejelentkezést, mert annak alapján tudod a körzetes iskolába a gyereket beiratni.

Belvároson (ahol a munkahely lesz), melyik kerületet érted?

2019. ápr. 25. 10:59

Sziasztok!


Olyan információkra gondolok, amik praktikusak, vagy esetleg ti nem nagyon tudtatok, mielőtt belevágtatok.


Másik városban lesz a férjemnek állása, így mindent feladunk - Pestre költözünk. Ez alatt azt értem, hogy amíg neki lesz munkája, addig én keresek és ez időbe fog telni, de a gyereket iskolába kell járatni. Fogalmam sincs, hogyan kezdjünk hozzá.


Amíg a lakásunkat a értékesítjük, újat nem tudunk venni, így nagyjából egy évig albérletben kell lennünk.

Ami problémát okoz ebből a szempontból:

- ha megvan az albérlet, az iskolának is közel kellene lenni hozzá -gondolom

- ha elköltözünk egy év múlva, attól tartok a gyerek nem jól viselné az újbóli iskola váltást, így célszerű lenne a közelében maradni

- gőzünk sincs, melyik városrészbe érdemes költözni, ami biztonságos, tiszta, inkább zöld övezeti/nem panel-dzsungel

- a belvároson kívül tervezzük, de a munkahely ott lenne

- gond lehet, hogy ha én egy másik irányban kapnék állást: ki viszi/hozza a gyereket, ha pl. én 9-6-ig dolgoznék, a férjem pedig elég korán járna munkába. Mások hogyan oldják ezt meg?

- milyen az általános iskola rendszer Pesten? Inkább délután házit írósak, vagy vannak oktatások is?


Bármi jöhet, amit hasznosnak gondoltok.


Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook