Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan keressek állást Németországban? fórum

Hogyan keressek állást Németországban? (tudásbázis kérdés)

2014. aug. 14. 14:39
németül tudok , helytelenül beszélek de már kinnéltem egy évet önkéntesként. tanulok , kertészmérnökin, de még nincs diploma ugy gondoltam halaszto egy félévet legalább vagy egy teljeset , már ott tartanák hogy hagyom az egyetemet mert amugy sem szeretem csinálni , cukráészatot tanulnék később ha már lenne tőkém mert az sem ingyenes, babysitterre gondoltam vagy hazvezető nőre, itt dolgozok havi 120 euróért , az élet viszont drágább mint kinn.
2014. aug. 14. 10:35

1. és legfontosabb, tudj németül, nem azért mert abszolút lehetetlen nyelvtudás nélkül, hanem, hogy ne vágjanak át.

2. Minél előbb legyen bejelenthető lakcímed, ahol lakni fogsz be kell majd jelenteni. Addig munkát sem kaphatsz.

Minél előbb legyen telefonszámod, amit megadhatsz és nyiss bankszámlát.

Helyi lapokban érdemes munkát nézni, én pl. München mellett vagyok, ide minden héten hoznak helyi újságot, amiben a környékbeli és müncheni állások vannak. Általában több oldalnyi, tehát van miből válogatni. Ezért is fontos a telefon, mert a legtöbbet fel kell hívni.

2014. aug. 14. 09:57

Stabil nyelvtudás és néhány hónapra elegendő anyagi tartalék nélkül kinn is csak küszködni fogsz. Ezt vedd figyelembe.


Mi a végzettséged? Nem bántásból írom, de aki semmihez sem ért, az már nem kell odakinn se, az olcsó segédmunkára ott van a román meg a török, nem a magyar kapja. Ha van egy jó szakmád és tudsz németül, akkor viszont van esélyed.

2014. aug. 14. 09:10
Elsö körben, tudj valamennyit németül, föleg középfokon ha totäl egyedül jössz ki és nem lesz ismerös.
2014. aug. 14. 09:08
sziasztok van valakinek tapasztalata ? most még itthon vagyok Ukrajnába a háború miatt az élet már inkább csak túlélés
2014. aug. 14. 09:07
Hogyan keressek állást Németországban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook