Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kell furulyázni? Kisfiam kapott egy furulyát a mama Jézuskájától, szeretnénk valami alapvető gyerekdalt eljátszani rajta. fórum

Hogyan kell furulyázni? Kisfiam kapott egy furulyát a mama Jézuskájától, szeretnénk valami alapvető gyerekdalt eljátszani rajta. (tudásbázis kérdés)


2009. ápr. 16. 21:03

Egyszerű dallamokat könnyű megtanulni. Be kell fogni az összes lyukat. Az alsót is a hüvelykujjaddal. Kívülről befele egyenként engedd fel a lyukakról az ujjaidat.


Itt van az ujjazat:

[link]


A C-ig menni fog fölötte már nehéz. Néhány gyerekdalhoz ez is elég.

14. Zita50
2009. ápr. 16. 17:44
Szívesen megtanítanálak,de ha beszerzed Béres János :Furulyaiskola c. kötetét nélkülem is sikerülni fog.Amennyi elméleti tudás kell hozzá,azt biztosan elsajátítottad az ált. iskolában.Menni fog,biztos vagyok benne!Sikeres próbálkozást kívánok!
13. 1eb84e4bad (válaszként erre: 7. - Hmv.)
2008. dec. 27. 21:07
:-))
2008. dec. 26. 14:00
Neten nem lehet zenét tanulni, alapfokú zeneelmélet kell hozzá.
11. M_Marcsa (válaszként erre: 7. - Hmv.)
2008. dec. 26. 13:59
Megtanítsalak?
2008. dec. 26. 12:21
furulya.lap.hu-n megtalálod a fogásokat
2008. dec. 26. 11:55
szegény topikindító már biztos megérmült, és már biztos kirakta a vaterára a furulyát :))))
2008. dec. 26. 11:11

Ha a kottát ismeri,keress rá a Béres féle furulyakottákra....

Egyébiránt tényleg évekig tart megtanulni...

7. Hmv. (válaszként erre: 2. - Starshine28)
2008. dec. 26. 10:53
Ja, én meg láttam egy zongorát! Melyik billentyűt kell leütni, hogy el tudjak játszani egy darabot?
2008. dec. 26. 10:49

ne viccelj már! Nem olyan egyszerű hangszer a furulya! Milyen hangnemben akarsz játszani? Melyik dalt? Ezt itt így lehetetlen elmondani. Valamilyen szintű alap-zeneismeret, szolfézs kell hozzá + a hangszer technikai ismerete.

Ez nem olyan, hogy a Boci-boci tarkát úgy játszod, hogy: 1. lyuk aztán 3szor a 4. lyuk, aztán 2szer a 3. lyuk!

Ezt így nem lehet.

Bocs, hogy ezt mondom, de nem volt egy megfontolt ajándék.

2008. dec. 26. 10:45

Azért ez így meredek kicsit... Olyan, mintha azt mondanád, ok, most kaptam egy autót, mondja el valaki, hogy kell vezetni...

Furulyázni éppúgy évekig tanul az ember, mint bármely más hangszert. Amit kricat írt, az tulajdonképpen igaz, na de elég kevés rá az esély, hogy ettől még tudsz rajta játszani.

ha már van furulya, legalább egy Furulyaiskola című kottába ruházzatok be, de ez is csak akkor segítség, ha értetek a kottaolvasáshoz.

2008. dec. 26. 10:14
erre válaszolni itt nem lehet. Annak idején én énektanárhoz mentem el, hogy gyerekdalt tudjak eljátszani rajta.
2008. dec. 26. 10:07

:-)

érdekes ez így neten keresztül, de pl ha az összeset befogod, az mondhuk a dó, vagy legyen a 'C'. És innentől kezdve minél több lukat engedsz el, annál magasabbak a hangok. Viszont van, hogy a furulya nem szól olyan tisztán, akkor csak félig befogni egy-egy lukat, illetve ugyanez igaz az oktávugrásnál is. A magasabb hangokat már bonyolultabb befogni.

2008. dec. 26. 09:42
Szeretnénk tudni melyik lukat mikor kell befogni, vagy hogy van ez? Tud valaki segíteni?
2008. dec. 26. 09:41
Hogyan kell furulyázni? Kisfiam kapott egy furulyát a mama Jézuskájától, szeretnénk valami alapvető gyerekdalt eljátszani rajta.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook