Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kell cipót sütni? fórum

Hogyan kell cipót sütni? (tudásbázis kérdés)


2008. dec. 28. 15:48
Bocsi, veletlen rosszul irtam ebböl az adagbol 1 kenyer vagy 2 cipo lesz.
2008. dec. 27. 15:07
Köszönöm a segítséget.Elolvasgatom,majd a recepteket,csak felébredtek a kis lurkóim és megyek hozzájuk.További szép napot.
2008. dec. 27. 14:42

Ez egy újabb lehetőség,magad választhatod meg a cipók méretét és mennyiségét.



Rozsos zsemle


Hozzávalók: 2,5 pohár teljes kiőrlésű búzaliszt, fél pohár fehér búzaliszt, 1 pohár rozsliszt, 2 teáskanál só, 1 evőkanál cukor, 2 evőkanál vaj, 1 csomag szárított élesztő, 1 dl tej, 2 dl víz

(1 pohár 250 milliliter űrmértékű mérőedényt jelent)


Szórjuk a liszteket dagasztóedénybe, adjuk hozzá a sót, az élesztőt, a cukrot és a szobahőmérsékletű vajat. Kezdjük el dagasztani (kézimixerrel vagy kézzel is lehet), majd kis adagokban öntsük bele a tejet és a langyos vizet.


Dagasszuk legalább öt percig, míg a tészta az edény falától kezd elválni. Tegyük langyos helyre, szórjuk meg a tetejét liszttel, és kelesszük addig, míg a kétszeresére nem dagad.


A megkelt tésztát öntsük liszttel meghintett deszkára, gyúrjuk át jól, és vágjuk 12 egyforma kis darabba. Kezünkkel formázzuk zsemlealakúra, majd helyezzük sütőpapírral letakart sütőlapra. A sütőlapon kelesszük még legalább tíz percig a zsemléket, majd a tetejüket fakanállal hosszanti irányban nyomjuk be. Szórjuk meg jól rozsliszttel, utána tegyük előmelegített 170-180 fokos sütőbe, és süssük 15-20 percig.

2008. dec. 27. 14:25

6 dl feher liszt, 2 teaskanal so, fel elesztö

az elesztöt keves langyos vizben pici cukorral felfuttatjuk, hozzaadjuk a lisztet amiben elözöleg elkeverjuk a sot (fontos!, hogy elkeverjuk alaposan), majd hozzaadjuk a vizet is(langyos) (ezt sajna ki kell tapasztalni, hogy mennyi legyen), dagasztjuk, a tesztanak kicsit kemenyebbnek kell lenni mint a kelt tesztanal.

Fel oraig meleg helyen kelesztem, majd kettöbe vagom (vagy ahany cipot akasz csinalni) 5 percet varunk, es ujra dagasztjuk, formazzuk, es a tepsire rakom sutöpapirra. Ha surun rakod akkor a cipok között meg kell kenni olajjal..Itt meg fel oraig keleszjuk, ruhaval letakarva.

Elöre melegitett sutöben (200 fok) sutjuk 10 percig utana kicsit lejjebb vesszuj a höfokot, es igy sutjuk meg 20 percig. Persze ha cipot csinalsz akkor rövidebb a sutesi idö, ez kenyerre van kiszamolva. Ha kesz konyharuhara tesszuk es kicsit megkenjuk a tetejet vizzel,ruhaval betakarva hagyjuk kihulni.

Ebböl az adagbol szerintem kb 4 cipot lehet kesziteni. Jo sokaig kell dagasztani, hogy jo levegös legyen.

En ezt szoktam csinalni, es muködik.

2008. dec. 27. 14:18
óhhh nem gondoltam volna.köszi
2008. dec. 27. 14:12
Kell hozzá egy sütő :)
2008. dec. 27. 13:31
Köszönöm megnézem.
4. 9c8432d068 (válaszként erre: 3. - Lizabella)
2008. dec. 27. 13:28

[link]


Ezen az oldalon találsz recepteket házi kenyérsütéshez.

Cipót úgy készíthetsz belőle,hogy kisebb kerek sütőformába,vagy lábasba teszed a tésztát.

Talán tudtam segíteni,de ha beírod a keresőbe,hogy cipó,talán ott is rátalálsz valamire.

2008. dec. 27. 13:18
Étteremben szoktam enni tárkonyos borjú levest,és cipóban szokták kihozni.Olyan cipót szeretnék házilag készíteni.Van valakinek ötlete,hogy kell csinálni???
2008. dec. 27. 13:17
Kenyér sütésre gondolsz????
2008. dec. 27. 13:16
Hogyan kell cipót sütni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook