Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan jelentsük be a szüleimnek, hogy összeházasodunk? fórum

Hogyan jelentsük be a szüleimnek, hogy összeházasodunk? (beszélgetős fórum)


1 2 3
59. 32787c09c7 (válaszként erre: 52. - B2076ec79b)
2010. márc. 29. 11:51
Igen eleinte erre is gondoltunk mi is! Hogy csak ketten és majd házastárs ként meglátogatjuk őket!! De túlságosan ragaszkodom hozzájuk és nem akarom őket semmilyen dologgal megbántani! Főleg hogy kihagyom őket az ÉLETEM egyik LEFONTOSABB PILLANATÁBÓL!
58. 32787c09c7 (válaszként erre: 53. - Sylvia81)
2010. márc. 29. 11:48

A páromnak Sajnálatos módon iszonyat hamar fel kellett nőnie és higgadtan gondolkoznia mivel hamar elveszítette mindkét szülőjét. És rá maradt minden gond és baj!

Sok fiatal pár rengeteg hitellel a nyakán kezdi az életét és emiatt válnak el mert nem bírják a feszültséget! Nos nekünk csupán egy autó hitel van jelenleg de hamarosan az is megoldódik. Van lakás ahol élhetünk Nem kell emiatt anyáék pénze és segítsége. Van ezen kívül már egy hitel mentes autónk. csak éldegélnünk kell egymásnak.

57. Sylvia81 (válaszként erre: 56. - Sylvia81)
2010. márc. 29. 11:48
valahogy ez nekem NEM fér bele - kimaradt, bocsi. :)
56. Sylvia81 (válaszként erre: 52. - B2076ec79b)
2010. márc. 29. 11:48

Bocs, erős voltam...

Adott esetben nekem ez rosszul esne, meg a szüleimmel sem tenném meg - valahogy ez nekem fér bele... De simán lehet, hogy ebben maradi vagyok. ;)

2010. márc. 29. 11:45
... az én bejelentésem az volt, hogy felhívtam anyut, hogy intézzen egy kis protekciót, mert két hét múlva akarunk menni esküdni... áááá... elllllég illúzióromboló lehetett, bár előzőleg ők molesztáltak (anyósommal együtt), hogy nem lehet, hogy én összevissza szülők (tervezett első babát vártunk), és aztán meg esküvő sehol..., így aztán rendes protekcióval 2 hét alatt lepörgettük. :o)))
54. 32787c09c7 (válaszként erre: 48. - Sylvia81)
2010. márc. 29. 11:44

Apa nagyon szeret engem! Ezért bízom abban hogy ő mellénk áll!

Azt mondta egyszer hogy világra szóló lagzit csinál nekem ha eljön végre az az idő ugyanis én gyerek korom óta azt mondtam hogy soha nem megyek férjhez! Erre a férjem felveszi a nevem és az unokáknak is megmarad a nagypapi neve!! :)

2010. márc. 29. 11:44

Ha nem vagytok egy túl érzelgős család, akkor meg aztán főleg jól jönnek az ilyen indoklások, érvek, mint pl a harcolós.

Ha azt látják, hogy nem ész nélkül mentek a szívetek után, hanem higgadtan és viszonylag tárgyilagosan is tudjátok szemlélni a viselkedéseteket, az szerintem méginkább segít nekik abban, hogy belássák: igenis érettek és felelősségteljesek vagytok arra mindketten, hogy összekössétek az életeteket. :)

52. b2076ec79b (válaszként erre: 51. - B2076ec79b)
2010. márc. 29. 11:44
Ja, egyébként mi arra is gondoltunk, hogy már csak utána szólunk, vagy nem is szólunk :) És nem azért mert bunkók vagyunk, hanem azért mert ez kettőnkre tartozik.
51. b2076ec79b (válaszként erre: 38. - Sylvia81)
2010. márc. 29. 11:42

Sok függ attól is, hogy ki milyen viszonyban van a szüleivel, kinek milyen típusúak a szülei. az én anyám pl biztos nem akadna ki egy ilyen mondaton és nem tartaná bunkóságnak. Én sem vagyok egy bunkó!!


Egyébként meg a humor sok mindenen átsegít!Én biztos nem tudnám ezt így elmondani, ahogy te ide leírtad.

Amúgy lassan hasonló "gondokkal" fogok én is küzdeni :)

50. 32787c09c7 (válaszként erre: 43. - Sylvia81)
2010. márc. 29. 11:42
Én értettem hogy te mit akartál írni! Természetes hogy a szülők aggódnak!! Minden bizonnyal én is aggódnék! ha ezt látnám a lányomtól! Aki ráadásul 50 km-rel távolabb lakik tőlem!
49. 02db590b2c (válaszként erre: 43. - Sylvia81)
2010. márc. 29. 11:42

En nem haragszom:)Amugy sem en vagyok az illetekes,nem en inditottam a topikot.En is csak kivulallokent nyilatkozok,viszont tapasztalatbol irtam a velemenyemet.Es szerintem egy hazassag kimenetelet sosem lehet elore 100%-osan megjosolni,meg akkor sem,ha soha nem veszekedett ket ember,mert lehet,hogy kesobb adodik olyan problema,ami miatt elvalnak(ezt altalanossagban ertem)

Es azzal egyet ertek amit az a vegen irtal,azt en is rtam korabban,hogy lehet az o szulei is vitaztak anno,csak arrol nem biztos,hogy beszeltek.Mined parkapcsolatban vannak osszezorrenesek,es ha azon tul tudnak lendulni,akkor az meg sokszor erositheti is a kapcsolatot.

48. Sylvia81 (válaszként erre: 46. - 32787c09c7)
2010. márc. 29. 11:40
Húúú, ha apukád ettől nem érzékenyól el...
47. Sylvia81 (válaszként erre: 45. - 02db590b2c)
2010. márc. 29. 11:39

Egyetértek, úgysem fogod tudni előre eltervezni az egészet. :)


Nagyjából szedd össze, mit szeretél mondani, aztán az ott majd úgyis kiforrja magát. :)

És szerintem sem olyan aggódnivaló a helyzet, mint te azt hiszed. ;)

46. 32787c09c7 (válaszként erre: 38. - Sylvia81)
2010. márc. 29. 11:38

Igen valami ilyesmire gondoltunk! Csak a mi családunk nem túl szó kimondó érzelmek terén és nem is igazán mutatják ki a jó vagy a rossz hangulataikat! Én vagyok ezért csak ilyen ki s fekete bárány mert borzasztó érzelgős és lelkis vagyok! Mindenképp nyugodtan szeretném nekik elmondani. Régen azt mondták ha azt látják hogy boldog vagyok akkor ők is azok!! Nos én az utóbbi két hónapban minden áldott nap mosolyogtam! ha ezt látják bár aggódva de el fogják fogadni!El kell fogadniuk!! Hogy inponáljunk az Édesapámnak mivel ő nagyon büszke ember én szerettem volna megtartani valamilyen formában a nevem és hogy a gyerekeim nevében is megmaradjon a vezeték nevünk mivel egyre kevesebben vagyunk..:(

A jövendőbelim felvette az én vezeték nevem! Sztem ez is nagyon jó hatással lesz az egész dolog kimenetelére....

45. 02db590b2c (válaszként erre: 41. - 32787c09c7)
2010. márc. 29. 11:36
Na en ezt a helyedben pont igy mondanam el,egy kis felvezetessel,ahogy elottem irtak.Amugy meg ugyis hiaba tervezgeted,majd ott kijon szepen a helyzetbol.Ami fontos,hogy tisztelet tudoam,es a legfinomabban kozoljetek veluk,meg akkor is ha vita lenne belole.Bar szerintem ezzel nem lesz gond nalatok.
44. Sylvia81 (válaszként erre: 36. - 32787c09c7)
2010. márc. 29. 11:36
Ezt is mondd el nekik! :)
43. Sylvia81 (válaszként erre: 35. - 02db590b2c)
2010. márc. 29. 11:35

Jajj, ne haragudj, ha ezt szűrted le, asszem nem voltam egyértelmű! Én egy másodpercig sem mondom, hogy ne menj hozzá, mert ha úgy érzed, hogy ez így lesz jó, BÁRKI mondhat bármit. Ez a te életed, neked kell tudnod, én totál kívülálló vagyok - valahol a szüleid is azok kicsit, és ez így is van rendjén. :)

Én csak arra próbáltam rávilágítani, hogy az ő szemszögükből mit láthatnak...

De ha pl. ezt is elmondod nekik, mármint a harcolós-összecsiszolódós dolgot, bizonyára be fogják látni, hogy igazatok van.

Anno ők is tutira összevesztek párszor, mire összeszoktak, csak ugye akkoriban még a veszekedésről is szégyen volt beszélni, nemhogy hazaköltözni... És ha nekik is voltak összezördüléseik, akkor ez tuti be fog ugrani nekik is. :)

42. d560948772 (válaszként erre: 41. - 32787c09c7)
2010. márc. 29. 11:33
... ne görcsölj rajt szerintem. Miért ne örülnének veled, ha Te boldog vagy? Legyél kicsit pozitívabb! ;)
2010. márc. 29. 11:32

Én elég romantikus tipus vagyok! A bátyámék csupán azért házasodtak össze mert a csaj ott lakott nálunk a munka büdös volt neki ezért felcsináltatta magát. A tesóm még suliba járt. ott laktak nálunk több évig.a gyerek öt éves aők 3 éve házasok összevissza csalják egymást válni akartak stb....

Én megmondtam hogy nem fogom ezt művelni! Pedig megtehetném! Nem a pénzük kell hogy eltartsanak mint a tesómékat a mai napig. Csak hogy velem örüljenek! És nem akarok vitát sem amiért ilyen hamar akarunk összeházasodni...

40. 02db590b2c (válaszként erre: 36. - 32787c09c7)
2010. márc. 29. 11:31
Na ez a lenyeg,hogy boldog vagy mellette.Sokan addig valogatnak,meg jajj ez nem tetszik a masikban meg az...hogy a vegen egyedul maradnak.Szerintem latni kell azt,hogy alapjaban veve osszeillik e ket ember,vagy sem,es ha igen akkor a vitak arra is jok,hogy kideruljon mire kepes ket ember egymasert.Es hogy esetleg egy nagyobb balhe utan is szeretik egymast,es akkor is o kell egyebek.
39. Sylvia81 (válaszként erre: 34. - Mia87)
2010. márc. 29. 11:31
Hajajj, de mennyire! :)
38. Sylvia81 (válaszként erre: 30. - 32787c09c7)
2010. márc. 29. 11:29

Értem. Szerintem akkor se a "május 22-re ne csináljatok programot" mondattal nyissatok. Ez kb. olyan szinten van nálam, mintha bemennétek a kinézett étterembe és "van rendezvény május 22-én? Nincs? Akkor mostantól lesz!"

Én nem is az esküvő tényén akadnék ki ezesetben, hanem a közlés módján - szerintem ez így bunkó dolog.

Ők neveltek fel, igenis megjár nekik a tisztelet, hogy normálisan, szépen tudják meg, ne úgy félvállról odadobva.

Szerintem üljetek le, és valami "sokat gondolkodtunk és beszélgettünk a kettőnk kapcsolatáról"-szerű felvezetéssel monjátok el. Ha esetleg valamelyikük felcsattanós, akkor még ezelőtt mondjátok el, hogy "szeretnénk valmit megosztani veletek, de kérlek, hogy nyugodtan végigmondhassuk". És ha ezután csattanik fel, akkor le lehet kicsit fékezni azzal, hogy "még nem fejeztük be, kérlek, hallgass végig, miért ez a döntésünk".

37. 32787c09c7 (válaszként erre: 35. - 02db590b2c)
2010. márc. 29. 11:28
KÖSZÖNÖM!!!!
36. 32787c09c7 (válaszként erre: 15. - Cb82b220ce)
2010. márc. 29. 11:27
Nem tartják annak mert eddig én mindig a saját fejem után rohantam és ha valami nem tettszett azonnal dobtam az illetőt! Mi már egy éve vagyunk együtt. Rájöttem már hogy minden egyes hibájával és rigolyájával együtt szeretem őt úgy ahogy van! Boldog vagyok mellette!
2010. márc. 29. 11:26

Nekem senki ne mondja,hogy csak azok hazasodhatnak ossze akik soha nem balheztak,vagy hogy csak az lehet jo kapcsolat!Meg ertem,ha aggodik egy szulo,de fiataol meg,lehet eddig "harcoltak",neha egy kis hiszti,elrohangalas egyebek...nem feltetlen azt jelenti,hogy akkor mar nem is egymashoz valok,mert szerintem nem mindig az a jo kapcsolat,ahol egy hangos szo el nem hangzik,utana meg kiderul,hogy egymas hata mogott megy a sumakolas...


Amugy meg itt megint nem az volt a kerdes,hogy hazasodjanak e,hanem,hogy hogy mondjak el a szuloknek!

34. Mia87 (válaszként erre: 30. - 32787c09c7)
2010. márc. 29. 11:25

Értem. De ha már az időpont is ennyire fix akkor így is úgy is kész tények elé állítod őket..


Mond meg anyukádéknak hogy az időpont is meg van , de szeretnéd a segítségét kérni a ruha kiválasztásában. Szerintem boldog lesz..

33. d560948772 (válaszként erre: 32. - 32787c09c7)
2010. márc. 29. 11:24
Szerintem megértő, jó család vagytok... ez szűrődik le abból, amit írsz. Tuti nem lesz gond, csak tényleg ne hagyd utolsó pillanatra, mert attól azért lehetne pillanatnyi rossz érzésük.
32. 32787c09c7 (válaszként erre: 24. - Mia87)
2010. márc. 29. 11:23

Mivel én a párommal élek 50km re a szüleimtől az lenne. Az eljegyzésünk Dec 22-én volt és 25 én mondtuk el mert akkor mentünk hozzájuk karácsonyi vacsorára! Már azt is nehezményezte az anyukám.De én nem telefonban akartam neki elmondani!

Na és ha ők nem egyeznek bele a kis esküvőbe akkor mindenképp be akarom vonni őket is a szervezkedésbe!

Mivel a bátyámét is én meg az apukám csináltuk!

31. d560948772 (válaszként erre: 25. - Sylvia81)
2010. márc. 29. 11:20
... így ám. :o)
2010. márc. 29. 11:19

A szüleimtől már megkérte a kezem amikor az eljegyzésünk volt!Azzal nem volt probléma! Örültek neki pezsgőztünk stb...Eddig augusztusra terveztük de máj 22 re lett az időpontunk. Minél hamarabb akarjuk!

A tervezés nem biztos hogy nagy lesz! Mi beleegyezünk a kis esküvőbe is szüleim, két tanú és viszlát! Csak az érzelmeink miatt akarjuk!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook