Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan is illik köszönni az apósnak? fórum

Hogyan is illik köszönni az apósnak? (beszélgetős fórum)


1 2
2022. febr. 7. 19:58
Azon is gondolkoztam, hogy akár vegyesen mikor éppen milyen a hangulatom: pl.: Van, amikor majd "Hello"-val, vagy Hello pl.: Jó reggelt, elköszönésnél, meg általában autóval van, akkor nem gáz a "Jó utat"?
12. Kacsahercegno (válaszként erre: 11. - Lilom1013)
2022. febr. 7. 19:58
Nekem a helló olyan fura lenne, én párom szüleinek meg idősebb kollégáknak is mindig szervusszal köszönök, kedvesebb mint a helló, de nem is olyan közvetlen mint a szia. :)
11. Lilom1013 (válaszként erre: 3. - LionQueen🦁)
2022. febr. 7. 19:55

Nagyon közvetlen velem- és azt érzékelem, hogy szeret is, mindig kedves, érdeklődő...stb Ő nagyon sűrűn a nevemen szólít, és már kevésbé mondogatom, hogy "János" ez, vagy az. De többen írtátok, hogy akár vissza is Hellóznátok, vagy nem venné rosszul ki magát, így lehet megpróbálom majd most. :)


Páromtól is kérdeztem már, de Ő se nagyon tudott olyat mondani, amivel ne érezném magam kellemetlenül. De a rosszérzést az okozza, hogy tényleg rendes velem- és én nem tudom viszonozni, vagyis az én fejembe van ez a gát.

10. 3922e0e3cc (válaszként erre: 1. - Lilom1013)
2022. febr. 7. 19:53

Az én időmben Anyósak-Apósnak is a csókolom köszönés volt illő és megengedett. Sőt a Nagymamámnak és a Nagypapámnak is így kellett köszönni!

A mai világ???

Letudják egy hellóval, még a tizenévesek is így köszönnek nekem :)

Nem sért,mert legalább köszön!

Apósodnak ez nyilván nem fér bele,tehát marad a csókolom!

9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Lilom1013)
2022. febr. 7. 19:53

Én a vőlegényemmel beszélnék erről, hogy ez olyan rossz helyzet számomra, beszélje meg az édesapjával, hogyan köszönj neki.


Csókolommal nem köszönnék az biztos. Akkor napszaknak megfelelően köszönj inkább.

Vagy, ahogy írtad, hogy ő helló-val köszön, viszonozd úgy.

De igazából a fia tudna ezt a dolgot rövidre zárni.

8. Lilom1013 (válaszként erre: 6. - Kacsahercegno)
2022. febr. 7. 19:52
Erre én is gondoltam, hogy lehet 1-szer 2 -szer letegezem, aztán előbb-útóbb magamtól átállok rá :D
2022. febr. 7. 19:52

Neki kellene már lépni, nyolc év után mondhatná, hogy tegeződjetek.

Meg lehet adni úgy is a tiszteletet.

2022. febr. 7. 19:50

Amúgy mi a baj a magázódással?


Ha laza meg ő is tegez akkor szerintem az sem baj ha egy nap letegezed, esetleg poénkodd el valamivel ha kínosnak érzed.

5. Lilu62 (válaszként erre: 2. - Lilom1013)
2022. febr. 7. 19:45
Ja, ha ő hellózik, akkor oké, helló.
2022. febr. 7. 19:41
Jó reggelt. Jó napot. Jó estét. Viszont látásra. Ha nem tatszik neki, majd szól.
3. LionQueen🦁 (válaszként erre: 2. - Lilom1013)
2022. febr. 7. 19:37
Szerintem jó a Hello. Főleg ha közvetlen veled.
2. Lilom1013 (válaszként erre: 1. - Lilom1013)
2022. febr. 7. 19:35
Jah és mostanság már arra gondoltam, mivel Ő mindig "Hello"val köszön, hogy attól függően, hogy én beszéd közben magázom, lehet én is "Hello"-val köszönöm, de ugyanúgy "János"-ként szólítom- és persze beszédben magázom. Ez így szerintetek mennyire elfogadható? :") Amúgy a "jani bácsi" ugyan csak megszólításként nem áll a számra, meg Ő tényleg annyira közvetlen és nem "bácsis" nekem.
2022. febr. 7. 19:28

Olvastam hasonló fórumokat, de valahogy egyiket sem éreztem magaménak, így indítok egy saját fórumot, hátha van valaki hasonló "cipőben" és egymásnak tudunk segíteni! :)

26 lány vagyok és 8 éve vagyok együtt a 33éves párommal. Az anyósjelöltet (60) már tegezem, Ő felajánlotta, de az apósjelöltnek (61) minden találkozásnál szorongó érzés- és kellemetlen, hogyan is köszönjek. Volt már az első találkozásnál "Jó napot", majd aztán hosszabb ideig "csókolom", de ezt annyira kellemetlennek érzem, hogy hanyagolom, de legtöbbször pl.: csúnya dolog, de próbálom elbliccelni pl.: Jó utat hazafele, üdvözlök mindenkit(ha elmegy tőlünk) ...stb Nagyon közvetlen, Ő természetesen tegez, de én egyszerűen nem tudom, hogyan is kellene köszönni :( Túlreagálom tudom. Megkérdezni ennyi idő után kellemetlen. Javaslatokat szívesen fogadom! :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook