Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan is illik köszönni az apósnak? fórum

Hogyan is illik köszönni az apósnak? (beszélgetős fórum)


1 2
2022. febr. 9. 05:14

15 éve vagyunk együtt a férjemmel.

Magázom a szüleit. Nem zavar, így szoktam meg. Nincs az az isten, hogy lehello-znám bármelyiküket is.

Pedig közvetlen a viszonyunk. Még vitázni is szoktunk.. 😄

De xy néninek, xx bácsinak szólítom őket, csókolomot az előbbinek, jó napot kívánokot az utóbbinak szoktam köszönni. Nincs ezzel semmi probléma.

42. Auróra2010 (válaszként erre: 40. - 37e1ff8723)
2022. febr. 8. 16:33
Férjemmel osztálytársak voltunk, a gimiben is jártunk és igy tegeztek a szülei. Apósommal nem tegeződtem, P. bácsinak szólitottam gyerekkorom óta.
41. aszparagusz (válaszként erre: 2. - Lilom1013)
2022. febr. 8. 16:31

Bácsizni semmiképp.

A János és magázás teljesen jó. (hasonló korosztály vagyok)

40. 37e1ff8723 (válaszként erre: 38. - Auróra2010)
2022. febr. 8. 16:30
A tanár apósod letegezett? Érdekes. Engem többnyire magáztak a tanáraim, főleg a férfiak. Vagy tegeződtünk.
39. aszparagusz (válaszként erre: 37. - Mimy63)
2022. febr. 8. 16:25

Szerintem meg nagyon nem.

Az idősebb ajánlja fel a fiatalabbnak, illetve a nő a férfinak.

De családon belül az idősebbnek, ez esetben a szülőnek/apósnak/anyósnak kell felajánlania a tegeződést.

2022. febr. 8. 16:01

Szerintem nem minden esetben ildomos, hogy a fiatalasszony ajánlja fel az apja korabeli apósának a tegeződés. Eszembe jut, hogyha 18 évesen felajánlottam volna az 50-es egyetemi tanár apósomnak hogy tegeződjünk, hát nem tudom... de nem is voltak ilyen ambicióim. Anyósomat viszont tegeztem, a férjem is apámat.

Ahány ház, annyi szitu.

37. mimy63
2022. febr. 8. 14:32

Ha az illemszabályokat nézzük, akkor neked kell felajánlani a tegeződést az apósjelöltnek. Amilyen jó fejnek írod le, örülni fog neki. A tiszteletet akkor is meg tudod adni. Ha meg nem akarod, magázódva is el lehet bárki küldeni melegebb éghajlatra. :D Ennek semmi köze ahhoz, hogy tegeződünk, vagy magázódunk.


Viszont... páran itt írták, hogy felajánlották a tegeződést, és nem fogadták el, ilyen-olyan indokkal. Az illem szerint ez faragatlanság! A felajánlott tegeződést illik elfogadni!

36. Kacsahercegno (válaszként erre: 33. - Epresturmix)
2022. febr. 8. 09:21
Igen, direkt azért használom. És mert kicsit olyan régimódi. Nem olyan közvetlen mint a szia, úgyhogy idősebbeknek, kollégáknak stb. akivel nem akarok bizalmaskodni, de tegeződünk, szerintem pont jó. :-)
35. Sirga
2022. febr. 8. 06:37

30 éve vagyunk házasok. Anyósék sosem ajánlották fel, hogy tegezzem őket. "Csókolom"-mal köszönök, nem érzem kellemetlennek, bár jól esett volna egy ilyen gesztus.

Fiam barátnőjének többször felajánlottam, hogy tegezzen, de azt mondta, ez neki fura lenne.

Nem vagyunk egyformák. :)

34. libikóka (válaszként erre: 1. - Lilom1013)
2022. febr. 8. 06:19
Egy idő után, hellóval köszöntem az apósomnak,,ettől függetlenül magáztam.Nagyon természetes volt nekem,,nem volt benne semmi távolságtartás.
33. Epresturmix (válaszként erre: 12. - Kacsahercegno)
2022. febr. 8. 06:10
A szervusz nekem mindig olyan távolságtartó megszólítás.
32. Egomanyus2 (válaszként erre: 1. - Lilom1013)
2022. febr. 7. 23:30
Szerintem is beszélj a pároddal. A fiam most már felesége 9 éve tartozik hozzánk. Tegezett minket, mert mi mindtuk Neki. Viszint a férjem évekug mindta nekem, hogy nem szólítja meg, ha beszélnek. Mindíg azt válaszoltam, hogy én ezt nem veszem észre. Aztán úgy egy éve mondta a fiam, hogy kérdezni akar tőlem valamit a felesége. A kérdés: olyan zavarban van, mert nem tudja hogy szólítson. És ezen agyaltak évekig. Pedig nagyon jóban voltunk mindíg. 😁 És azért a pároddal beszélj először, hogy ne legyen sértődés, kár lenne elrontani a jó kapcsolatot.
2022. febr. 7. 22:32

Én magáztam anyóst és apóst, pedig többször mondták, hogy tegezzem őket, de anyósom 40 évvel volt idősebb nálam, apósom meg 53 évvel, így az maradt, hogy sziasztok! Utána magázás;)


A férjem idősebb, mint apósod, sosem zavarja, ha letegezik a fiúnk haverjai, barátnői, bár legtöbben ugyan azt alkalmazzák, mint én, hogy köszönés tegezve, beszélgetés közben magázás.


Engem viszont mindenki letegez.


Te vagy a nő, elvileg ha már illemszabályokat nézünk, akkor neked kell felajánlanod a tegeződést, és az illem szerint neki nem szabad visszautasítania.

30. Channa* (válaszként erre: 2. - Lilom1013)
2022. febr. 7. 22:20
Ez teljesen jó!
29. Fisica
2022. febr. 7. 21:00

Felénk a csókolommal semmi gond. Én így köszönök azoknak akiket gyerekkorom óta ismerek, akár nő, akár férfi. Apósommal is így lennék.


Jó napot és egyebek olyan távolságtartóak. Helló-val meg alapból nem köszönnék, nem a haverom.


Ha 8 év alatt nem ajánlotta fel a tegeződést, akkor lehet neki így a jó.


Múlt héten a bankban tegeztek le. Férjemmel mindketten meglepődtünk rajta, nem zavart, de fura volt.


Lassan a magázódásról teljesen leszokunk.

28. 37e1ff8723 (válaszként erre: 18. - Lilu62)
2022. febr. 7. 20:49
A magázódás? 😄 A csendőrpertu gáz. Ebben a történetben is.
2022. febr. 7. 20:45

Az én anyósomék is lazák.

Apósnak jó napottal köszönök.

Anyós más.

Általában csendben mögé lopózok és ráordítok, hogy csókolom!

Jó reakciói szoktak lenni! 😂

26. Bichi (válaszként erre: 20. - Lilom1013)
2022. febr. 7. 20:16
Nekem is vannak emberek, akiknél nem áll rá a szám a tegezésre, fogalmam sincs miért, pedig nem 26, hanem már 50 vagyok. Ott volt anyósom, sosem tegeztem, pedig apósomat igen. És a főnökömet sem tegezem, pedig a cégnél mindenki mindenkit tegez, de valamiért ő is magáz, igaz, én vagyok az egyetlen nő a cégnél. Az ő korabelieket is tegezem, de őt valahogy nem. Szerintem egyáltalán nem kell erőltetni ezt, ha valakivel nem megy természetesen, akkor magázd. Nálam ilyenkor az üdv, viszlát, szép napot, szép estét szokott működni. A csókolomot már gyerek koromban sem használtam, csak ha nagyon erőltették...
2022. febr. 7. 20:15

Egyszer, ha megisztok egy pálinkát közösen, akkor mondd meg neki, hogy téged zavar ez a csendőrpertu és kérd, hogy tegeződjetek.

Legyél vagány és ne zavartasd magad! Lehet, hogy ő is azt várja már, hogy mikor fogod visszategezni.

24. 3922e0e3cc (válaszként erre: 14. - Kacsahercegno)
2022. febr. 7. 20:13

Nézd! Én ezt a nevelést kaptam a 70-es években!

Saját példámat írtam le,nem kell követni!

23. dafke
2022. febr. 7. 20:13
Magázd, de a csókolom az fura. Főleg egy férfinak. Vénséges vén papikat se csókolomozok. Magázva is lehetsz közvetlen, bele kell jönni.
22. Kacsahercegno (válaszként erre: 21. - Bnedora)
2022. febr. 7. 20:12
Amúgy igen, viszont 8 éve együtt vannak, meg ha laza és közvetlen, akkor csak nem olyan fafejű, hogy ezen megsértődik. Én mondjuk nem értem hogy mi a baj a magázással 🤷‍♀️
21. bnedora (válaszként erre: 6. - Kacsahercegno)
2022. febr. 7. 20:08
Szerintem, amíg nem mondja, hogy tegezze, addig nem illene megtenni. Én inkább a páromat kérném meg, hogy esetleg beszéljen az apjával erről.
20. Lilom1013 (válaszként erre: 14. - Kacsahercegno)
2022. febr. 7. 20:02
Na hát pont ez az, amint mindig kimondtam konkrétan beleborzódtam a rossz értelembe, hogy milyen gáz... :D és nem is illik neki, mmint nagyon közvetlen ahhoz, hogy én csókolomozzam..
2022. febr. 7. 20:02
Szerintem a napszaknak megfelelő köszönés mindig megállja a helyét. Ha nem tetszik neki, majd szól. Én nem hellóznék az apósommal. Ha annyira közvetlen, már rég felajánlhatta volna, hogy tegeződjetek.
18. Lilu62 (válaszként erre: 10. - 3922e0e3cc)
2022. febr. 7. 20:02
úgy bizony. fel se merült volna bennünk, hogy tegezzük őket. Most a fiataloknak már gáz a magázódás. Ők tegeződni akarnak mindenkivel.
17. LionQueen🦁 (válaszként erre: 11. - Lilom1013)
2022. febr. 7. 20:00

Nézd azt, hogy ő hogyan viselkedik veled. Ha ilyen laza, biztosan nem venné rossz néven a “Hello”-t.

Ha mégis? Akkor szól.


Én sosem tegeztem -saját helyzetemben- az anyósomat. Csókolommal köszöntem neki, mert volt benne egy tartás felém. A lazább időseket simán letegezem.

16. Lilom1013 (válaszként erre: 12. - Kacsahercegno)
2022. febr. 7. 20:00
szervusz szintén nem áll a számra- és abszolút nem nagyon használom, ki is merem mondani, hogy szinte egyáltalán nem. A hello onnan jött, hogy Ő 8éve így köszön nekem, sokszor nem tudom, hogy azért, mert mindenkinek is így köszön, vagy ezzel is a "lazaságát" akarja mutatni, vagy h nem venné amúgy zokon, ha néha- tegezném..
15. andilaci (válaszként erre: 5. - Lilu62)
2022. febr. 7. 20:00
👍
14. Kacsahercegno (válaszként erre: 10. - 3922e0e3cc)
2022. febr. 7. 20:00
26 évesen csókolommal? Én maximum nagyon idős néniknek tudnám elképzelni, a 86 éves szomszéd néninek szoktam csókolommal köszönni. Férfinak meg eszembe sem jutna, szerintem tök fura. Pedig alapvetően tisztelettudó vagyok, meg már talán nem is az a "mai fiatalok" kategória. :D
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook