Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan, ill. hol lehet üdülési csekket igényelni? Mi kell hozzá? fórum

Hogyan, ill. hol lehet üdülési csekket igényelni? Mi kell hozzá? (tudásbázis kérdés)

1 2
15. c42a13b98c (válaszként erre: 13. - Pircsi24)
2008. nov. 30. 22:49

Jó-jó. Lényeg, hogy a munkáltató számára nem kötelező, csak adható.

De ha nem kap az ember, akkor nem a munkahelyen kell verni az asztalt, hanem magának pályázhat...

2008. nov. 30. 22:49
A páromat az érdekelné hogy a munkáltatót milyen mértékben érinti a csekk igénylése?? NEki milyen anyagi vonzatai vannak??? mert a párom főnöke elég fösvény és megpróbálja a dolgozókat ott lenyulni ahol tudja. Pedig étterme van ami üdülési csekk elfogadó hely!
13. Pircsi24 (válaszként erre: 12. - C42a13b98c)
2008. nov. 30. 22:43

Látom kiragadtad a lényeget :)


Az volt a lényeg ha van akkora plussz nyeresége hogy tud adni a dolgozóknak akkor ad, ha nincs úgysem tud adni teljesen mindegy hogy adómentes e vagy sem, ha nincs miből adnia.

12. c42a13b98c (válaszként erre: 7. - Pircsi24)
2008. nov. 30. 22:40
Nem éppen olyan, mert elég magas összegig adómentes az ÜCS. Ahogy az étkezési jegy, internet-utalvány, bérlet, beiskolázási csekk...
2008. nov. 30. 22:39
Ha gazdasági társaság személyes közreműködő tagjának közeli hozzátartozója vagy akkor igen.
10. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 8. - Nikcsike)
2008. nov. 30. 22:37
Hozzátartozók is! Legalábbis én kaptam a párom cégétől tavaly.
2008. nov. 30. 22:37

Munkahely is adhat, de ha nem kapsz, akkor pályázhatsz. febr.1től lehet az említett honlapon letölteni az igénylőlapot, ott lesznek a feltételek is. 4 kategória van: idősek, fogyatékosok, ipari tanulók és családok, de szociális alapon megy, van egy korlát amit a kérelmező nettó jövedelme nem érhet el, ez minden évben változik. És nyilatkozni kell, hogy nem kapsz máshonnan. Illetve adókártya kell a gyerekeknek is!

Érdemes megpróbálni.

Én kértem két éve. Először írták, hogy elfogyott a támogatásuk, de ha szereznek forrást értesítenek, gondoltam sohanapján...de nem, pár hónap múlva kaptam levelet(áprilisban kértem és augusztusra kaptam végül), hogy ha befizetek 20 ezret csekken, akkor küldenek 80 ezret ÜCS-ben. És valóban.

Akkor 85ezer Ft volt a jövedelemhatár(nettó!), a gyerekekre 5ezerét kaptam 20-at, magamra 10-ért 40-et.

www.mnua.hu vagy www.udulesicsekk.hu

Februártól nézzétek és minél előbb adjátok be, annál valószínűbb, hogy kaptok még tavasszal megkapjátok!

És egyre több helyen elfogadják!

2008. nov. 30. 22:35

most olvastam utána hogy a nyugdijasok , meg a munkavállalók is igényelhetik. Ez vajon vonatkozik a rokkantnyugdijasokra is?? Meg oda van irva:Üdülési Csekkhez az alábbiak szerint lehet hozzájutni:


Munkavállaló, szövetkezeti tag, szakszervezeti tag, nyugdíjas, gazdasági társaság személyes közreműködő tagja és mindezen személyek közeli hozzátartozói, szakképző iskolai tanuló, Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány pályázatai alapján szociálisan rászoruló.


szóval akkor a munkavállalók hozzátartozói is?? vagy én ezt nem értem!

2008. nov. 30. 22:28

Nem jár! Ha a munkáltatónak van anyagi kerete, tehát ha megengedheti magának, akkor ad a dolgozóknak, ha nem engedheti meg magának nem ad.


Ez kb olyan, és ilyen mértékben önkéntes is, hogy ha van rá kerete karácsonyra vesz nektek ajándékot, ha nincs nem vesz.

2008. nov. 30. 22:21

Akkor szerintem nem jár! Én a munkahelyemen kértem (igaz ez 6 éve volt). A főnököm nem is tudta, hogy jár, csak amikor mondtam neki, hogy én már kaptam! A kis sumákok! :)

Párom eddig minden évben kapta automatikusan.

2008. nov. 30. 22:21

Munkáltatóval beszéld meg, elvileg bárki kaphat ha a munkáltatónak van rá kerete.


www.udulesicsekk.hu

2008. nov. 30. 22:20
na ez érdekelne engem is többekközt!
2008. nov. 30. 22:15
Aki nem dolgozik, és GYESre sem munkahelyről ment az nem kaphat?
2008. nov. 30. 22:09
Munkahelyen adják!
2008. nov. 30. 22:08
Hogyan, ill. hol lehet üdülési csekket igényelni? Mi kell hozzá?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook