Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan fejleszthető a csecsemők egyensúlyi rendszere? fórum

Hogyan fejleszthető a csecsemők egyensúlyi rendszere? (tudásbázis kérdés)


18. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 17. - *Pillango*)
2009. júl. 16. 09:09
nincs jelentősége, mert tulajdonképpen gyorsan úgysem csinálod, és előre-hátra kell húzni a labdán. A cél az, hogy az ujjaival, vagy a kezével megérintse a talajt a pici.:)
2009. júl. 15. 23:43
látom, labdán lehet, és ringatni. fontos hogy ennek egyenletes ritmusa legyen, mintha pl bölcsőben ringatnám? vagy annak nincs jelentősége?
2009. júl. 15. 23:42
én úgy tudom, a hintáztatás ezzel függ össze. pl bölcső. máshoyg hogy lehet ritmusosan hintáztatni a babát?
15. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 14. - Caryna)
2009. júl. 14. 19:14

A lányommal gyógytornászhoz jártam 3,5 hónapos korától, mert ferdenyaktartása volt. Ezért is ajánlotta a gyógytornász, ott is végeztek ilyen gyakorlatot. Akkor érdemes elkezdeni, ha már stabilan tartja a fejét, előtte semmiképpen ne csináljátok!

Inkább úgy írom, hogy nem percben mértem, hanem 10 görgetést csináltam (elég lassan kell) naponta 2x, hogy ne unja meg a pici. Nagyon élvezte!:))))

A Spartan labda duplafalú, így ha kilyukad is, nem enged le azonnal, és olyan jellegű, mint egy nagyon jó minőségű gumilabda, csak nagyobb. 45 cm-es kell egy picinek, kb 1 éves korig, de ekkorára mindenképpen szükség van, hogy kellőképpen "hosszú utat" megtegyen a torna során. Szerintem a strandlabda kisebb és nem elég kemény. Fontos, hogy ne süppedjen be a baba alatt, és biztonságban érezze magát rajta.

Ezt a labdatípust online aukciós oldalon vettem, a bolti ár harmadáért. Még most is lehet kapni, különböző színekben.

14. Caryna (válaszként erre: 7. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 14. 18:47

Mennyi idős korában hintáztattátok a labdán? Alkalmanként mennyi ideig ? Sima strandlabda is jó?

Köszönöm a választ!

13. Heni86
2009. júl. 13. 15:40
Egy tévéműsorban láttam ezzel kapcsolatban a "lebegő" ültetést. Úgy kell a levegőben ültetned, hogy fogod a két combját felhúzva és alkarral kicsit támasztod. Sok mindent fejleszt állítólag...
2009. júl. 12. 23:41
Hengerpárna,hinta.
11. bared (válaszként erre: 10. - Zebracsikó)
2009. júl. 12. 23:09
az enyém nem szerette, folyamatosan sírt benne(((
2009. júl. 12. 22:54

BÖLCSŐ!

nem véletlen ősi találmány!

9. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 8. - Dorka29)
2009. júl. 12. 21:08
:)))) Tényleg, erre nem is gondoltam!:)
8. Dorka29 (válaszként erre: 7. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 12. 21:03
Emellett megtanulja a kitámasztást is, ami nem mellékes az eleséseknél sem.
7. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 3. - Bared)
2009. júl. 12. 21:01

Az óriás labda nálunk is nagyon bejött. Izomletapadása volt a lányomnak, kifejezetten ajánlották. Azt hiszem Spartan labda a neve és egy picinek a 45 cm-s átmérőjű kell.

Hasra kell fektetni rajta a babát(nagyon élvezik) és előre, hátra húzni, görgetni óvatosan. Addig kell leengedni, amíg a kezével meg tudja érinteni a talajt. Így az ejtőernyős kézmozdulatot is gyakorolhatja, ez később a fogásban, illetve az érzékelésben nagy segítséget jelent.:)

6. bared (válaszként erre: 5. - Dorka29)
2009. júl. 12. 20:46
nekünk nem voltak ezzel kapcsolatban negatív tapasztalataink, fürdetés előtt is csináltuk mindig, de biztosan gyereke válogatja...
5. Dorka29 (válaszként erre: 3. - Bared)
2009. júl. 12. 20:44
A labdán ültetve, hason, háton fektetve hintáztatás is nagyon jó, itt arra érdemes figyelni, hogy nem szabad túl sokáig csinálni, mert ingerli az idegrendszert, nyugtalanságot is okozhat. Szóval, lehetőleg ne elalvás előtt. Ez a fajta mozgás a ringatással ellentétben nem nyugtató.
2009. júl. 12. 20:42

Ringatással, különböző pózokban történő hordozással (karon hasonfekvésben, "röptetni", feldobni, ha már nem olyan kicsi).


A legtöbb olyan mondóka, amihez mozgás is kapcsolódik, fejleszti az egyensúlyérzékelést is.



Ha ennél speciálisabbra vágysz:), akkor bármilyen hintázó mozgást végző tárgy, vagyis különféle hinták, libikóka, lencsehinta különösen jó, Ayres tölcsér, stb.

2009. júl. 12. 20:41

az én gyerekem koraszülött volt, nekünk ezek váltak be: lepedőn görgetés, felfújható óriás labdára ráfektettük, és azon hintáztattuk előre hátra....

és a szobahinta is jó szolgálatot tett...persze nem az ültetős, ajtóra rakható, hanem a vázas fektethető....bébipihentető, vagy valami ilyesmi a neve...

2009. júl. 12. 20:39

Vannak a témában ötleteitek?

Köszönöm!

2009. júl. 12. 20:39
Hogyan fejleszthető a csecsemők egyensúlyi rendszere?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook