Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan érdemes kiadni egy albérletet? fórum

Hogyan érdemes kiadni egy albérletet? (tudásbázis kérdés)


1 2
2014. aug. 4. 19:28
Ha a gyermek kiskorú, nem tudod őket 'csak úgy kitenni', erre törvény van!
2014. aug. 4. 19:06

Ha a bérlő nevén van az óra, akkor nem értem, miért maradna tartozás a tulajon, pont ez benne a lényeg, hogy nem maradhat. Egyébként ha ki is költözik a bérlő, neki is érdeke az órákat visszairatni, mert amíg azok pörögnek, az ő nevére megy a tartozás, bárhol is lakjon. Szerintem.

Nem a közös költséggel keveritek? A közös költség tartozás mindenkor a lakáson marad, mindegy, hogy ki lakja.

2014. aug. 4. 19:01
Lányok én önkormányzati lakásnál látom pl amit irtam...hiába kiment belőle a lakó hátrahagyta a saját nevére a tartozást az igaz hogy így perelhető tőle az összeg de évek mire pénzt lát belőle a tulaj-és újra csak akkor lehetett kiadni ha ki van fizetve tehát így is úgy is a tulajdonosnak kell kigyenlitenie a tartozást hogy ne álljon ott üresen kikapcsolt órákkal....én biztosabbnak vélem ha havonta ellenörzöm és én tartom a kezemben.
2014. aug. 4. 18:59
Az hogy ki tudod e őket rakni ha nem akarnak költözni mindenkép macera ez "benne van a pakliban" természetesen a hivatalos irat fontos mert anélkül nem érsz el semmit....ha a neveden maradnak az órák simán le tudod kapcsoltatni őket ha nem akarnak esetleg elmenni-jó nem akarok abból kiindulni hogy gond lehet és biztos te sem adnád ki ha ezt látnád de tényleg számitani kell erre is....ha átiratod a nevükre és valami miatt mégsem mennek ki a lakásból akkor legalább nem a te neveden marad a tartozás.....viszont azt is figyelembe kell venni hogy a rosszabbik esetet nézve...tartozást halmoznak kirakod őket-az órákat mindenkép csak akkor irják vissza akár a te akár új bérlő nevére ha ki van fizetve...vagyis hiába irattad át nekik ha a lakást tovább akarod hasznositani akkor ha ők nem fizetik ki mégis neked lesz muszáj....ez csak úgy megjegyzés amire érdemes figyelni....tulajdonos szemmel nézve én biz minden hónapban leolvasnám és a saját címemre kérném a számlákat hogy tudjam követni....azt is lehet kérni hogy a számlák ellenértékét az albidijjal együtt adják oda neked és te befizeted....ha ki akarnám venni a lakást nyilván nem ezt mondanám mert lehet nekik picit kényelmetlebb de így talán biztosabb...én anno kézbe adtam az albidijat minden hónapban értejött a tulaj nem volt különösebben kényelmetlen....
2014. aug. 4. 18:57
Mi alberlok vagyunk hosszu evek ota, nevunkon volt a gaz es a villany, a szamlak is hozzank erkeztek. A tulaj 3 honapon at havonta jott a berleti dijert, talan a csekkeket is ellenorizte, aztan megbizott bennunk, utaltuk a berleti dijat, az elkovetkezendo 5 evben ketszer talalkoztunk, abbol egyszer mi mentunk hozzajuk, szoval megvolt a bizalom. Azt elkepzelhetonek tartom, h. Tulajdonoskent neha ellenorizte, h. Van-e kozmu tartozas. Azert latni fogod, h. Milyenek a berlok, persze csalodhat az ember. Nekunk sima szerzodesunk volt, de tudom, h. Ez nem sokat jelent problema eseten, ezert javasoltam neked a kozjegyzoi szerzodest. Ha egyszer en lennek tulaj, tuti, h. Ilyet kotnek. :)
9. de Luca (válaszként erre: 7. - 3532273647)
2014. aug. 4. 18:52

Nem! Be kell menni az összes szolgáltatóhoz (víz, villany, gáz), és egy az egyben a nevükre íratni a szolgáltatást. Innentől kezdve, teljesen mindegy, ha el is költöznek máshová, akkor is rajtuk marad a tartozás. Ugyanis attól, hogy bediktálják neked az óraállásokat, még mehet fizetéskor a kibújás, hogy most nincs pénzünk, de majd 2 hónap múlva lesz stb., úgyhogy ha buknád az albérletdíjat, legalább a közműtartozást nem varrja a nyakadba a szolgáltató.

Szóval ők diktálják be, ők kapják meg a csekket, ők fizetik be. Neked ellenőrizni sem kell, hogy befizették-e, mert az az ő tartozásuk lesz a szolgáltató felé.

2014. aug. 4. 18:50
Ha a 2. hónapban nem fizetik a közüzemi díjakat,akkor felszólítás után ki lehet őket rakni a közjegyzős papírral?A lényeg azon lenne,hogy a kaucióból még ki tudjam fizetni a tartozást
7. 3532273647 (válaszként erre: 6. - De Luca)
2014. aug. 4. 18:47
A csekkek a címükre menjenek,és én havonta kérjem el?
2014. aug. 4. 17:50
A közjegyző a biztos. A mérőórákat én is a nevükre iratnám, ha valami miatt nem tudnának fizetni, akkor legalább a közműtartozások nem maradnak rajtad.
5. kisj
2014. aug. 4. 17:14

Közjegyzői okirat legyen, mert csak ezzel tudod magad levédeni.

Szerintem a mérőórákat is érdemes átíratni. Ne a te neveden halmozódjon fel egy esetleges tartozás.

2014. aug. 4. 17:09
Kozjegyzoi okirat er valamit, ha problema lenne. Szerintem ok is bediktalhatjak az oraallast neked, max. Neha ellenorzod. Ha kerik, be kell oket jelenteni, sok tulaj ezt nem engedi, pedig ezzel nem lehet visszaelni. Fontos lehet a cim a suli, orvos stb. miatt.
2014. aug. 4. 16:59

Sziasztok!

Első alkalommal adnék ki lakást,reményeim szerint hosszú távra.Négyen költöznének:nagypapa,nagymama,anyuka,kamasz fiú.

Az albérleti díjban megegyeztünk,a lakás üres (egy konyhabútor és egy gáz),a számlák az én címemre jönnek.

Érdemes közjegyzős papírt iratni,vagy elég az ügyvéd is?Óraleolvasások,diktálások az én feladatom(jó lenne).Be kell őket jelenteni?

Köszönöm

2014. aug. 4. 16:59
Van egy fórum Albérletet keres/kínál címmel itt a Hoxán. Nézz be oda.
2014. aug. 4. 16:54
Albérlet kiadása sok-sok kérdéssel
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook