Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan ápoljuk az olajos, fénylő arcbőrt? fórum

Hogyan ápoljuk az olajos, fénylő arcbőrt? (tudásbázis kérdés)


2009. júl. 17. 16:34
Ha valaki tudna ajánlani valami márkát, aminek elérhető áron van az arckrémje vagy lotion-je és az arctisztító zseléje, az írjon nekem privit, ha itt nem akarja kiírni a márkanevet. Köszönöm.
8. MelisUK (válaszként erre: 3. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 17. 16:32
Köszönöm a válaszod. Az az igazság, hogy mindig az volt a problémám, hogy arcmosás után is már csillog a bőröm, de totál száraz, főleg ha kemény a víz, akkor még hámlik is egyfolytában a bőröm, ha nem radírozom. Szerencsére most nagyon lágy a víz, ahol élek, így ezzel nincs gondom, de a csillogás most is megvan. Ha bekenem valamivel, akkor még jobban csillog. Ha nem kenem be, akkor is csillog és egy idő után olajos is lesz. Arra gondoltam, hogy lehet, hogy olajos/zsíros bőrre való arckrémet kéne használnom, de eddig még nem nagyon találtam ilyet, amit meg mégis, az mondhatni megfizethetetlen.
7. d879a0c5b4 (válaszként erre: 6. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 14. 20:11
Nincs nekem ilyenre időm, van, hogy 3 nap után leradírozom, van, hogy csak három hét múlva... Csúnya, száraz, ez van... :(
6. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 4. - D879a0c5b4)
2009. júl. 14. 20:03
A radírozással óvatosan. Hetente 1x elég. Minél gyakrabban használod, annál jobban faggyútermelésre készteti a bőröd. Abból is inkább a nyugtató radírokat használd.
5. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 4. - D879a0c5b4)
2009. júl. 14. 20:02
Igen, ha száraz is az arcod, akkor elképzelhető. Jó lenne egy kozmetikust felkeresned.:) Olyan arckrémet válassz, aminek magas a víztartalma (Hydra krémek), ezek nem is krémek igazán, hanem gél állagúak.
4. d879a0c5b4 (válaszként erre: 3. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 14. 19:46
Akkor lehet, hogy nekem is vízhiányos? Fénylik a T-vonalon és közben száraz is, nem győzöm radírozni :(
3. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 2. - MelisUK)
2009. júl. 14. 19:43

Mindenképpen használj a bőrödnek megfelelő tonikot minden este lefekvés előtt. Arcradírt és arcápoló pakolást (én ehelyett lehúzható arcmaszkot használok) is elég hetente egyszer, max kétszer használni. (Én fehértea kivonatút használok, nekem is sokszor fénylett az arcom.)

Arckrémet nappalit (UV-szűrőset) és éjszakait is érdemes használnod. A jó minőségű krémek hatását a nagy meleg nem befolyásolja.

Csak egy 5let...nekem is sokáig fénylett a bőröm, sokszor zsíros is volt a T (homlok-orr-áll) vonalon. Később kiderült, az volt a baj, hogy vízhiányos a bőröm, így teljesen más típusú krémeket kell használnom és beválltak:). Ha nem sajnálod rá az időt, keress fel egy jó kozmetikust, ő meg tudja mondani, hogy mi az oka a fénylő arcbőrnek...

2009. júl. 14. 16:05
Sziasztok. Milyen gyakorisággal kell tisztítani, mivel, hogyan? Milyen gyakran kell arcradírt használni, milyen arckrémet, milyen pakolásokat ajánlanátok olajos fénylő bőrre?
2009. júl. 14. 16:04
Hogyan ápoljuk az olajos, fénylő arcbőrt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook