Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Valaki tudja, hogy akkor most hogyan is ápoljuk a friss tetoválást?Fóliázzuk vagy ne? fórum

Valaki tudja, hogy akkor most hogyan is ápoljuk a friss tetoválást?Fóliázzuk vagy ne? (tudásbázis kérdés)


22. pilkadav (válaszként erre: 17. - Angelina78)
2011. aug. 21. 15:25

sziasztok

nekem tegnap óta van meg a tetoválás

és azt mondta a srác aki már 10 éve tetovál hogy nem kell fóliázni mert akkor nem szellőzik a bőr

és azt szeretném kérdezni hogy ha a varr lejön akkor élénkebbek lesznek a színek???????????

2010. máj. 26. 16:32
de igen mondott ésén úgy is csinálom csak érdekelthogy ki hogyan látja, mivel mindenfélét hallottam:)
2010. máj. 26. 06:03

Szia!

Attól függ, mekkora a tetoválásd. Ha 2 tenyérnyinél nagyobb, akkor érdemes rá fóliát tennia z első pár napban, kifejezetten azért, hogy lassabban gyógyuljon a seb. Utána már nem kell, de ahogy atöbbiek is írták, min 2 hétig ne menj napra, és nincs áztatás sem!


Körömvirágkenőcs, aloe vagy Bepanthen tökéletes rá.


A tetoválód nem mondta, hogyan kezeld? Csak mert általában úgy vállalunk a mintára garanciát, ha a páciens betartja a kezelési útmutatót...

2010. máj. 25. 22:58
ha azt akarod hogy ne legyen semmi bajod akkor hagy ugy ahogy van.Meg kell száradni neki,de ha te kenegeted sosem fog száradnilegfeljebb begyullad és aztán nézheted.
2010. máj. 25. 22:52
Első este folpackot teszünk rá, így nagyon szépen megtartja a színét, a korábbiakhoz képest, a tetováló mester is így látja. :9
17. angelina78 (válaszként erre: 1. - Hellcat)
2010. máj. 25. 22:37
Isten ments, hogy befóliázd! Vazelin még mindig és szerintem a körömvirág sem tesz rosszat vele. Az a lényeg, hogy minél hamarabb behegedjen és leessen róla a varr. Ha bekened és befóliázod, akkor felpuhul és nagyon nehezen fog gyógyulni.
16. psycheee (válaszként erre: 15. - Ff36256613)
2010. máj. 25. 22:28

Én is azt használtam (vagy 15 éve). :DD

Mindegy, csak vizlepergető legyen.

2010. máj. 25. 22:19
Mondjuk, én 10 éve tetováltattam először: akkor még a vazelint mondták:)
14. Hellcat (válaszként erre: 13. - Peligroso)
2010. máj. 25. 22:15
az van:)
2010. máj. 25. 22:14
amúgy a legjobb rá az aloe vera, ha van otthon ilyen növény azzal (is) kend, és jóság lesz =)
12. Hellcat (válaszként erre: 11. - 6f731e9185)
2010. máj. 25. 22:14
jó csak most pl megvettem a neogranormont mert azt mondták hkb ugyan az mint a bepanthen..csomó mindenki mondja erre kiderülhnem is jó?:Dén már nem tudom h akkor most mit iskell:D
2010. máj. 25. 22:11

szerintem sem kell fóliázni...én is bapanthennel kentem és nem pergett ki egyik tetkómból szín:) pedig van 3 is:)


Viszont nekem egyik sem volt egy percig sem fóliázva:)


És nyugi, nem szárad ki éjszaka:D de reggel úgyis bekened...ne izgulj már:)

2010. máj. 25. 22:11
befóliázni semmiképp se fóliázd be, mert az lezárja a sebet és nem gyógyul gyorsan. bepanthen plussal kenegesd, mindig nedves legyen. éjjel lefekvés előtt kend be, előfordulhat, hogy nedvedzeni fog, így beleragad a polo, semmiképp se tépd le, hanem öntögess rá vizet, amíg el nem válik magától, 1 hét után kb el kezd hámlani, kb. 2hétig kenegesd.
9. c8da8c8bb8 (válaszként erre: 7. - Hellcat)
2010. máj. 25. 22:10
A polód az olyan lesz az tuti, de tényleg az a lényege, h ne száradjon ki. Annyira gyorsan meg nem issza fel a krémet a poló. Ha már megvan pár napos akkor éjszakára bekenheted babaolajjal is. Reggel az első teendőid között legyen a bekrémezése. Én így csináltam, és szépen begyógyult.
8. andi6020 (válaszként erre: 4. - Hellcat)
2010. máj. 25. 22:09
neogranormon nem jó ("kivonja" a festéket), bepanthennel kend. én csütörtökön csináltattam, és csak pénteken fóliáztam. Igazából addig kell a fólia amíg nedvesedik, azért, hogy ne ragadjon bele a ruhád. De napra tényleg ne menj!
2010. máj. 25. 22:05
okés,én is csak óvatosan lemosom krémezés előtt,meg naponta 5xkenemkb csak azt nem tudom,hogy éjjel nemszárad ki?meg ha felveszem apólót akkor nem gáz?:)
2010. máj. 25. 22:03
En bepanthennel kentem, arra figyelni kell, hogy ne szaradjon ki, szoval mindig legyen rajta krem. Nekem nem volt lefoliazva, elso zuhanyzasnal figyeltem ne nagyon erje viz, aztatni nem szabad. Szerintem felesleges befoliazni.
2010. máj. 25. 22:03

SWzia!

Nekem kettő van, és a fóliát csak 2 napig raktam rá. Utánna Bepanten vagy Neugranormon kenőccsel kenegettem. Megmosni meg kell, detörölni nem szabad, csak felitatni a vizet róla, és áztatni nem szabad. Nekem másfél hét alatt begyógyult.

2010. máj. 25. 22:00
okés:) én neogranormonnal kenem:)
2010. máj. 25. 22:00
Én anno körömvirágkenőccsel kentem és csak víznél tettem rá fóliát, első nap után le lehetett venni. 24 óráig volt rajta, de napra ne menj vele, amíg meg nem gyógyul teljesen. :)
2010. máj. 25. 21:58
szombaton csinálták egyébként és mindenki mást mond róla:)
2010. máj. 25. 21:57
Valaki tudja, hogy akkor most hogyan is ápoljuk a friss tetoválást?Fóliázzuk vagy ne?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook