Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy zajlik a terhesség utolsó pár hete vizsgálatok szempontjából? Mi történik, mit néznek, ki és mikor? 30 hetes kismami vagyok :-) fórum

Hogy zajlik a terhesség utolsó pár hete vizsgálatok szempontjából? Mi történik, mit néznek, ki és mikor? 30 hetes kismami vagyok :-) (tudásbázis kérdés)


1 2
17. Tárnok Mónika (válaszként erre: 14. - EpresKrisz)
2010. márc. 12. 21:34
Majd szoritok,hogy igy legyen!:)Majd meglátod,hogy milyen jó a sima szülés császár után!:)
16. Molyka (válaszként erre: 5. - EpresKrisz)
2010. márc. 12. 21:33
Simán mennék csak a biztonság kedvéért kórházba akár az utolsó 8 hétre is. :)
15. Tárnok Mónika (válaszként erre: 13. - Molyka)
2010. márc. 12. 21:32
Most már az orvos tudomány olyan szupi,hogy bármi baj lenne tudnak időbe segiteni!Nyugi,nem lesz semmi baj!:)
2010. márc. 12. 21:32
Köszi ez biztató.Remélem összejön nekem is ez a felállás!
13. Molyka (válaszként erre: 6. - Tárnok Mónika)
2010. márc. 12. 21:30

Nemtudom mi történne. Anyum egyik babája így halt meg 8 hónaposan. :( Igaz, az még a "kőkorban" volt, 29 éve, de akkor is...


Köszönöm a válaszokat. :)

12. Tárnok Mónika (válaszként erre: 11. - EpresKrisz)
2010. márc. 12. 21:30
Fanni születése után 2,5 évre született Lilla,és utána meg pontosan 2 évre tavaly juliusba jött Feci ő most 8 hónapos!Hát én is nagyon örültem,hogy nem volt több császár!
11. EpresKrisz (válaszként erre: 10. - Tárnok Mónika)
2010. márc. 12. 21:25
Mennyi idő telt el a császár és a sima szülés között?Mert én is szeretném a másodikat rendesen megszülni.Nem akarok még egy császárt?
10. Tárnok Mónika (válaszként erre: 9. - EpresKrisz)
2010. márc. 12. 21:18
Nekem is az első császáros volt,a szivhang véget!De a másik kettő már simán született,torpedó gyorsaságal!:))
9. EpresKrisz (válaszként erre: 8. - Tárnok Mónika)
2010. márc. 12. 21:15
Nekem meg sem mozdult a gyerek.Pedig keringéscentralizáció,2-es fázisban érett lepényem volt és még a magzatvíz is kevés volt,és két ujjnyira nyitva voltam.39 hét 5 naposan megindították a szülést,de ahogy erősödtek a féjások úgy gyengült a szívhangja a gyereknek,ezért a végén megcsászároztak.
8. Tárnok Mónika (válaszként erre: 7. - EpresKrisz)
2010. márc. 12. 21:10
Nekem az áramlás vizsgálat nem volt jó!És a végén kiderült,hogy a rossz eredmények azért volt mert jönni akart kifelé.:)Másnap reggel meg is született!:)
2010. márc. 12. 21:07
Nekem ctg-ket csináltak,és a legvégén már nagyon rosszak lettek az eredmények,tele volt köldökzsinór jellel,aztán szülésnél kiderült,hogy nem is volt rajta a nyakán.Reméljük nálad minden rendben lesz.
6. Tárnok Mónika (válaszként erre: 4. - Molyka)
2010. márc. 12. 21:04
Jaj,de aranyos vagy!:)Mi történe?Figyi ha véletlen a nyakára van csavaroda az nem olyan vészes,mivel a babád már valoszinü bevan fordulva nem igen történhet vele semmi.Az én lányomnak a nyakán volt és semmi baja makk egéséges,de ez nem törvényszerü,hogy neked baj lesz!Nyugi már nem sok van hátra!
5. EpresKrisz (válaszként erre: 2. - Molyka)
2010. márc. 12. 21:04
Szia!Nekem is volt még ultrahang a legvégén minden héten.Mondjuk én kórházban voltam a 36. héttől,mert veszélyeztetett terhes lettem.És csináltak flometriás ultrahangot is meg biometriásat is.Nekem is volt magán dokim,de ezek a vizsgálatok mivel a kórházban lettek elvégezve ezért tb alapon működtek.
4. Molyka (válaszként erre: 3. - Tárnok Mónika)
2010. márc. 12. 21:01
És a 36. héttől ha történik valami a köldökzsinórral?
3. Tárnok Mónika (válaszként erre: 2. - Molyka)
2010. márc. 12. 20:47
Szia!Igen lesz még egy utólsó uh,és a 36 hétől amedig meg nem szülsz adig hetente kell járni nst-re!És a 38 héten,ha még egyben vagy akkor lesz áramlás vizsgálat is,ott mindent látnak!
2010. márc. 12. 20:44

Azt mondta az orvosom, hogy 32. héten találkozunk a magánrendelőben utoljára, utána már csak a kórházban lesznek vizsgálatok.

Ott is nézik uh-on, hogy minden rendben van-e, vagy csak nst van? Észre tudják venni, ha a köldökzsinór a babára tekeredett, ha a lepény túl érett és leválás gyanúja áll fenn? Ilyenkor ez TB alapon megy, mármint az utolsó pár hét, vagy magán úton ha van fogadott orvos?

2010. márc. 12. 20:44
Hogy zajlik a terhesség utolsó pár hete vizsgálatok szempontjából? Mi történik, mit néznek, ki és mikor? 30 hetes kismami vagyok :-)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook