Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogy tartsak ki, ha semmi nem sikerül, egy csődtömegnek érzem magam? fórum

Hogy tartsak ki, ha semmi nem sikerül, egy csődtömegnek érzem magam? (beszélgetős fórum)


15. Mezei Virág (válaszként erre: 12. - Ladyvintage)
2019. márc. 25. 09:47
Ezzel a végzettséggel szerintem inkább nagyobb városban van esélyed elhelyezkedni. Gyakornok voltál? Nem építettél ki semmilyen kapcsolatot? Mert ha nem, nagyon nehéz dolgod lesz.
14. semleges (válaszként erre: 12. - Ladyvintage)
2019. márc. 25. 04:44
Lépj! 100 km nem a szomszéd utca sarok, de valahol el kell kezdeni.
13. gabbbicica (válaszként erre: 12. - Ladyvintage)
2019. márc. 24. 21:42
Ha felvesznek, akkor nem tudod megoldani, hogy elkoltozz?
12. Ladyvintage (válaszként erre: 6. - 12d083b51b)
2019. márc. 24. 21:14
Az a probléma, hogy a közelben ahova beadtam az önéletrajzomat, nem kapok választ. Ha 100 km-rel arrébb keresgélek, onnan kapok, viszont elég körülményes oda eljutni. Erdélyben lakom, kommunikáció szakot végeztem német nyelven. Én irodai munkát szeretnék, de sokszor kérik a tapasztalatot, ami nekem nincs.
11. Scherlock (válaszként erre: 3. - Timycat)
2019. márc. 20. 11:47

Dettó! :)))


Olyankor megtalál egy Zorán gondolat: Szebb holnap vár....


És az Élet valóban kínál mindig jobbat. Csak hinni kell benne, hogy létezik. Mert igenis létezik.

10. 80736b271e (válaszként erre: 9. - Mezei Virág)
2019. márc. 20. 08:30
Tenni is kell érte, ez biztos.
9. Mezei Virág (válaszként erre: 8. - 80736b271e)
2019. márc. 20. 08:28
Ja, ha megoldja magának. ;)
8. 80736b271e (válaszként erre: 1. - Ladyvintage)
2019. márc. 20. 08:11
Ne keseredj el, megoldódik. :)
7. Mezei Virág (válaszként erre: 1. - Ladyvintage)
2019. márc. 20. 07:23
A végzettségedről nem írtál. Ha nem keresett, tanulj mást, amivel találhatsz állást is. Nagyvárosban előbb találsz munkát, mint egy kisvárosban, vagy falun. Sajnos ez van. Nagyon nehéz ez, nem irigyellek, de drukkolok, hogy megtaláld az utat a boldoguláshoz + boldogsághoz!
6. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - Ladyvintage)
2019. márc. 20. 07:14

Ird le ide nekünk, mit tanultál, milyen szakmád van, milyen területen szeretnél dolgozni, milyen úton keresgéltél már munkahelyet a hozzátok közel eső nagyvárosban. Egyáltalán azt megtudhatjuk, melyik az a nagyváros? Meglehet, hogy itt éppen olyan ember olvassa, aki ott lakik, és tudja, hogy hol keresnek pont téged!!!

Másrészt sokszor van úgy, hogy elfogadjuk az akármilyen munkahelyet is, amikor nincs más, és a végén kiderül, hogy pontosan ott kellett lennünk ahhoz, hogy hírt kapjunk egy sokkal jobb lehetőségről, vagy pontosan ott ismerkedünk meg azzal, aki egy sokkal jobb helyre visz minket. Bármi jobb, mint a 4 fal között kuksolni, és síránkozva nyalogatni a sebeinket.

Szóval: mit tanultál, és mit szeretnél csinálni??

5. Amaunet (válaszként erre: 1. - Ladyvintage)
2019. márc. 20. 07:07

Talán értelmessé kéne tenni ezt az időszakot is. Felállni a gép mellől és kimenni a kertbe dolgozni, sportolni. Esetleg szakmailag vagy nyelvben fejlődni, tanulni.

Elvállalni azt a munkát, ami van.

2019. márc. 20. 06:48

Mérlegelned kell, hogy mi a fontosabb. Kiszállni az örvényből, ami húz egyre lejjebb, vagy egy időre a kényelmi igényeidet lejjebb adni.

"... de ott is kb csomagolás, árucimkézés.". Még többen egy szobában..

Nem egy fiatalt ismerek, aki diplomával szobalány lett, ágyat húzott, wc-t pucolt. Nem derogált neki! Jó, közben biztos szentségelt, de ment, csinálta, tudta, hogy magáért csinálja, a jövőjéért, és keményen kitartott.

Itthon kis üzletük lett, kényelmes kis vállalkozásaik, a maguk urai és nincs megélhetési gondjuk.

Na de tettek is érte! ;)

Inkább elindultak (szerintem a csomagolásnak jobban örültek volna), minthogy arra vártak volna, hogy egyszer, majd, talán, hátha kerül valami jól fizető zsíros kényelmes állás itthon.

2019. márc. 20. 05:46

Mikor rossz időszakom van azzal nyugtatgatom magam, hogy ez is elmúlik egyszer.

Közben pedig nem árt bízni és dolgozni azon hogy jobb legyen.

2. birebora (válaszként erre: 1. - Ladyvintage)
2019. márc. 20. 02:31
Kitartás! Biztos lesz jobb.
2019. márc. 20. 00:28

Hónapok óta teljesen ki vagyok bukva, egyébből nem áll az életem, mint keresgélés munka után, de semmi. Mindenképp fel kellene költözzek nagyobb városba, de nem jön össze semmi. Teljesen elvesztettem minden reményt, egyedül Németország jöhetne szóba, de ott is kb csomagolás, árucimkézés. Viszont nem akarok annyira távol menni sok ismeretlen emberrel egy szobába. Szerelmi életem megint nulla, baráti társaságom meg jó ha havonta 2x ér rá, mivel dolgoznak.

Éjjelente aludni se tudok, úgy érzem, hogy szédülök s kicsúszik alólam minden, ha mégis elalszok, sokszor megébredek, agyalok s csak nem találok kiutat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook