Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy lehet a monitort hosszú ideig foltmentesen tartani? fórum

Hogy lehet a monitort hosszú ideig foltmentesen tartani? (tudásbázis kérdés)


2008. okt. 21. 21:36
Optipolar / lencsetisztító,páramentesítő, tükröződésmentes felületvédelem szemüveglencsére, fotóobjektívre, képernyőre /....jól bevált...
20. winny
2008. okt. 19. 17:16

Nekem az ablaktisztító nem vált be.

Úgy néz ki,hogy semmivel nem tudom leszedni az okozott foltokat.

Már feladtam!

2007. nov. 1. 08:01
Nemrégiben olvastam valahol, hogy a bútorápoló sprék esetleg oldhatják az lcd monitor műanyagból készült előlapját. Új tévéknél kimondottan káros a használatuk, ezért gondolom az újtipusú monitoroknak sem használ.
18. zohori
2007. jan. 7. 09:32

1.Nem tapizni a monitort!

2.Számtech.boltban vettem monitortisztító sprét.Igaz,picit drágább,mint a bútorspré,de nem sok kell egy alkalommal,hosszú távon nem vészes.Ja, és tartósabban taszítja a port.

17. 7130b15964 (válaszként erre: 13. - E71af41436)
2006. okt. 17. 18:07
Emagdi szerintem a kék Prontóról beszél, amit a tévére és egyéb elektronikus háztartási csodára fejlesztettek. Az jó a monitorra is.
16. 5bbbcb438b (válaszként erre: 15. - D3edebbda4)
2006. okt. 17. 17:43
Annyiféle van már. Pontosan melyikre gondoltok? (Márkanév, vagy gyártó, vagy hol vettétek, ilyesmi.)
15. d3edebbda4 (válaszként erre: 14. - Attika24)
2006. szept. 23. 09:22
Egyetértek attika24-el. Nekem is a mikroszálas vált be. Ajánlom mindenkinek.:)
2006. aug. 17. 10:01
Még mindig azt mondom, hogy nem szabad taperálni!!!!!!! Így csak poros lesz, amit egy ronggyal lehet letörölni... semmi szer nem kell hozzá!
2006. aug. 15. 16:02

fúúúúúúúúúúú,emagdiiiiiiiiiiiiiiii,ez aztán a nagy disznóóóóóóóóóóóóóóóóság :))))))))

az a baj,hogy én egyszer csak közelítettem otthon a monitor felé asszem ablaktisztítóval,és tisztelt uram úgy rámrivallt, hogy a gatyóm is tele lett :))))

12. emagdi
2006. aug. 15. 15:16

sziasztok! lehet, hogy sokan most eretnekséggel fognak vádolni, de nekem nem igazán jöttek be ezek a speckó monitortörlő kendők. kipróbáltam már jónéhányat, de a legtöbb csíkokat hagy a felületen.

egy pihentebb pillanatomban "egy életem-egy halálom" alapján ráfújtam egy kis pronto bútorápolót a monitorra, és akár hiszitek, akár nem gyönyörű tiszta, foltmentes felületet kaptam (papírtörlővel jól át kell törölni).

11. Aranyalma (válaszként erre: 10. - 4726e582cf)
2006. aug. 12. 15:46

Köszi a tippet! Mindenképpen kipróbálom.


A tisztaságmániám már kiterjedt a számítógépre is. :D

10. 4726e582cf (válaszként erre: 9. - Aranyalma)
2006. aug. 11. 22:11

A vékony monitor az tft, de az lcd is vékony :), asszem a felületük ugyan az, csak más a működésük.


Billentyűzet. A porszívóval sok mindent nem tudsz kiszedni belőle, mert ami a pillentyűk alatt van, az ott is marad. Vegyél sűrített levegőt (azt hiszem, hogy számtech boltokban kapható és úgy rémlik nem is nagyon drága) és avval fújd ki a billentyűzetből a trutyit függőleges helyzetbe állítva klaviatúrát.

Aztán ha tisztává is akarod varázsolni, akkor Expo nevezetű pumpás mizé (talán nagyobb Office Depókban kapható). Erre lett kitalálva, a pólusok közül is kiszedi a mocskot :).

2006. aug. 11. 21:46

Köszi nektek is!


Hát nem tudom, hogy ez tft vagy sem, de lcd monitor. Nem nagyon értek hozzá. :)


Ha már a monitor témánál járunk, a billentyűzetet hogy szoktátok tisztítani. Én ki szoktam porszívózni, nem tudom jót tesz-e neki. :) A széleit pedig végigtörölnöm.

2006. aug. 11. 18:54

tft

1) nem taperáljuk, véletlen sem, szerencsére jó messze van eleve onnantól is, ahol ülni lehet, gebeszteni kéne, hogy elérjem

2) száraz puha ruhával, ha poros lenne, de függőlegesen áll, így ezt ritkábban kell. A talpazatát, meg hagyományosan portaszító mizével

3) úgy tudom van speciális tisztító ezekhez, mivel teljesen más a monitor felülete (azt hiszem nem üveg)

2006. aug. 11. 15:25
tft monitor??? mert azt célszerű az erre a célra kitalált tisztítóval kezelni....
2006. aug. 11. 14:20

A cégnél van monitortörlőkendő. Direkt erre a célra:)

Otthon nedves kendő, utánna míg még nedves gyorsan szárazra törlöm egy másikkal, és akkor nem lesz foltos.

2006. aug. 11. 12:42
Köszi lányok! Kipróbálom, amiket írtatok. Remélem beválik.
2006. aug. 11. 12:35
Én speciel- a cégnél- ablaktisztítót spriccelek a papirtörlőre .nekem bevált, épp most takarítottam-portalanítottam.
2006. aug. 11. 12:34
Vannak különböző portaszító szerek,a barátom azt mondja elég drágák, ő nem használja!Próbáld meg ecetes vízzel és papírtörlővel!
2006. aug. 11. 12:31
Mindennap letakarítom picit nedves törlőkendővel, de vannak rajta olyan foltok, amik egyszerűen nem jönnek le. Csak 1 hónapos a monitor, de már ilyen.
2006. aug. 11. 12:30
Hogy lehet a monitort hosszú ideig foltmentesen tartani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook