Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogy kezeljem az anyósomat? Ti mit tennétek? fórum

Hogy kezeljem az anyósomat? Ti mit tennétek? (beszélgetős fórum)


1 2
11. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - E6b1efa3e9)
2011. dec. 30. 11:09
Kerüld el őket olyan messzire, amilyenre csak lehet. Ha mégis muszáj találkozni, hallgass, csak akkor beszélj, ha kérdeznek. Az én idegeimen 24 évig táncoltak anyósék, bele is betegedtem :( Most már kimondom, amit gondolok, ha megsértődnek, az ő bajuk, legalább addig sem abajgatnak, amíg puffognak :)
10. e6b1efa3e9 (válaszként erre: 9. - Geridina)
2011. dec. 30. 11:02

Azt a mindenit. Akkor nem is tudom, mit rinyálok itt. Nem semmi, amit kiálltál.

(Nálunk is hasonló a helyzet ,nem jön a gyerek.)

Én nem tudom, hogy bírtam volna ki.

Anyósom már most szóba hozta, hogy akkor majd a gyerekhez sem jöhet látogatni... szóval valahol érzi, hogy a veszekedések még odáig is fajulhatnak. És azt is tudnia kell egy anyósnak, hogy azt a gyereket én szülöm meg, úgyhogy jobban teszi, ha jóban van velem.

9. geridina (válaszként erre: 8. - E6b1efa3e9)
2011. dec. 30. 10:56

Hát, az a helyzet, hogy az esküvő előtt 2 héttel majdnem lefújtuk az esküvőt.

Utána ment a harc még 1 évig, aztán ugye nem lehetett gyerekünk, végigcsináltam 3 lombikprogramot, de egy szép szót nem kaptam, hogy mit kiállok azért, hogy gyerekem lehessen.Megszületett a gyerek, volt egy két húzásuk, aztán leszemétládáztak,akkor fél évig úgy láthatták a gyereket, hogy eljöttek hozzánk, én elvonultam a másik szobába. Nem engedtem hozzájuk. Aztán sógornőm is szemétkedett, vele nem beszéltünk 5 évig. Aztán vettem egy nagy levegőt, és azt mondtam, oké, változtassunk. Látszólag minden rendben is volt, de éreztme, hogy csak megjátsszák magukat.

Az a gond velük, hogy nem nyíltak csinálják a húzásaikat, hanem álszretetbe burkolva. A férjemért bármit megtennének, de engem rühellnek. Férjem 13 év után látta be, hogy igazam volt mindig is. Most már ő is lazította a kapcsolatot.

8. e6b1efa3e9 (válaszként erre: 7. - Geridina)
2011. dec. 30. 10:39

Hát ez az. Mi még előtte állunk a gyerekkérdésnek ,de mi lesz, ha gyerek lesz. Nem szeretném olyanhoz közel engedni a gyereket, akit nem kedvelek. El sem tudom képzelni, azok milyen harcok lesznek.

Milyen szemétséget csináltak?

Férjed mit szólt?

Jól teszed, hogy megmondod a magadét. Nem utáltak meg ezért?

Férjed és közted nem tud galibát okozni, ha konfliktus van anyósékkal?

7. geridina (válaszként erre: 6. - E6b1efa3e9)
2011. dec. 30. 10:35
az a baj, hogy a jópofizás sem működik sokáig. Én a 13 év alatt megpróbálkoztam mindennel, de nem megy. Sokszor befogom a pofámat, de sokáig ezt nem lehet. Én is mindig megmondom a magamét. Főleg a gyreknevelésben szemétkednek. Nálunk 6 hónapja nem lehet velük egyedül a gyerek, akkora szemétséget csináltak.
6. e6b1efa3e9 (válaszként erre: 4. - Agnik1)
2011. dec. 30. 10:30
És hogy kezeled? Jópofizol azért velük?
5. e6b1efa3e9 (válaszként erre: 2. - Hedi13)
2011. dec. 30. 10:24

Igen, volt korábban is. Szerintem is elkerülehetetlenek, és én is csak egyszerű konfliktusnak tekinteném, de ők vérig sértődnek.

Több dolog is szóba került összeveszéskor, de alaptéma az volt ,hogy mi segítséget kértünk, nem érdemes részletezni, hogy hogyan, milyet, miért, lényeg, hogy rákérdeztünk, hogy tudnak-e segíteni, és elmondtuk, hogy nekünk most kéne ez a segítség (illetve nem nekem, hanem a fiának). És ő tudna is segíteni, de már a kérdést sértésnek vette, és persze nem segít. Mindezek után, másnap bejelentkezés nélkül beállítottak hozzánk, és nekemestek, hogy megkérnek határozottan, hogy hagyjam abba ezt a stílust... Hát nem ijedtem meg tőlük. Csak az a baj, hogy náluk semmi komoly dologról nem lehet beszélgetni, mert már a témafelvetés is sértő. De szó szerint.

Nem tudok úgy élni, hogy valamiről van véleményem és nem mondom meg, hanem eljátszom, hogy mindenben egyetértek. Próbáltam így élni velük, de minden találkozás után ki voltam borulva.

2011. dec. 30. 10:19
Nekem a férjem családjával mindig van valami konfliktusom... 3éve vagyunk együtt, vagy a húga csinálta a fesztivált, vagy a nővére, ha ők nem akkor anyósom... Én már megszoktam. Ők ilyenek, nem tudok mit csinálni:)
3. d468108dcc (válaszként erre: 1. - E6b1efa3e9)
2011. dec. 30. 10:18

"Karácsonykor volt összezördülés a férjem családja és köztem "


Akkor lehet segíteni neked,ha az okot konkrétan leírod.

2. Hedi13 (válaszként erre: 1. - E6b1efa3e9)
2011. dec. 30. 10:14

Miért történt az összezördülés? Korábban is volt?

Szerintem a konfliktusok elkerülhetetlenek. :(

2011. dec. 30. 10:11
Karácsonykor volt összezördülés a férjem családja és köztem. Valahol csak bánt, és nem is vagyok hozzászokva, hogy ne legyek jóban emberekkel. Volt nálatok hasonló helyzet? Biztos rengeteg ilyen van, érdekelne, hogy ti hogyan kezelitek?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook