Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy kezeled, ha kunyerál a gyerek? fórum

Hogy kezeled, ha kunyerál a gyerek? (tudásbázis kérdés)


2009. okt. 5. 19:02
Ha az én gyerekem valamit a magáévá tesz ideiglenesen,akkor a hazamenetelkor vissza kell adnia.ha nem megy magától,akkor cserével,ha úgysem akkor kiveszem a kezéből és visszaadom.nem nagyon izgat ha hisztizik,mert majd leszokik róla.ha mi tiszteletben tartjuk más tulajdonát,más is tartsa tiszteletben azt.Ha ezt egy szülő nem fogja fel,akkor inkább kerülje el a társaságunkat.
2009. okt. 5. 18:54
hát, biztosan nem kell mindig adni de ha olykor megvesszük (ha áruházban lát meg valamit) rászokik hogy nélkkülözze
2009. márc. 25. 17:23

sziasztok,

a mi babánk még pici ugyan, még csak alig beszél, de a társaság ugye megvan, együtt játszás stb.

egy nagyobb társaság alakult ki, 3-4 anyuka, és rendszeresen összejárunk.

nem egyszer előfordult, hogy az egyik anyuka gyereke (nálunk voltak), el szeretett volna vinni valamit, amivel az én lányom is rendszeresen játszik (amúgy persze megengedtem volna), és amikor ugye menni készültek, és a kisgyerek nem volt hajlandó otthagyni, jött a hiszti, mondtam neki halkan óvatosan, hogy nyugodtan hagyja itt, itt lesz legközelebb is ha jönnek, játszat vele még stb, dehát nyilván egy 1,5 évesre az ilyen észérvek látszólag nem hatottak.

Erre az anyukája, miután felvette a cipőjét: kikapta a gyerek kezéből a játékot, odadobta a nagyon játékkupac közepére, és közölte a gyerekkel, hagyjad Zsoltikám, a Mili anyukája nem akarja odaadni neked, majd mi se adunk a Milinek semmit!!.

hát komolyan mondom, egy másodperc alatt a sz--r öntötte el az agyam, de nem szóltam semmit, aznap este felhívtam a nőt (akivel ezelőtt köztünk semmilyen konfliktus az ég világon nem volt, egész jóba voltunk tényleg), és megmondtam neki hogy sajnálom h ezt így élte meg, nem ez volt a szándékom, csak az én gyerekem sokat játszik vele stb, és kifejtettem arról is a véleményem (talán ez volt a hiba), hogy milyen nevelés az mégis, őszerinte ez hogy hat a gyerekre (a másik 3 baba is végighallgatta persze bár passzívan hál istennek) stb...

úgy tünt megértette akkor, ellenben azóta sem hívott fel.

Ennek már 2 hónapja.

Szerintetek hivjam én? a többi anyuka azt mondja ne hivjam, ha félreteszi az önérzetét és belegondol a helyzetbe majd hív ő...

2009. márc. 24. 16:34
Helyzettől függ, hogy engedek-e.
23. 14775640c4 (válaszként erre: 21. - Esztella100)
2008. ápr. 3. 18:56
igen én is igy gondolom
22. 14775640c4 (válaszként erre: 19. - Dee7182d35)
2008. ápr. 3. 18:56
én bizony megmondanám. fájjon csak neki amiért pancser
21. esztella100 (válaszként erre: 20. - Kathlee)
2008. ápr. 3. 08:10
Így van.
2008. ápr. 3. 07:37
Szerintem azok a szülők gyengék, vagy félnek attól, hogy nem fogja őket szeretni a gyerekük, akik nem képesek megnevelni a gyereküket. Bár nekem még kicsi a lányom, de határozott elképzelésem van arról, hogy mit hogyan fogok csinálni. És ezt nem 5 évesen fogom kezdeni, mert akkor már késő.
2008. ápr. 3. 06:50
Hiába célozgatok,az anya nem kapcsol.Én meg nyíltan nem merem megmondani,hisz minden szülő ugrik a gyereke miatt,még ha nincs is igaza.
2008. ápr. 2. 10:36

Utána már ciki békülni...


Amúgy az én gyerekem is hisztis, nagyon nehezen tudom kezelni, sőt nem is sikerül mindig...ha erre van jó neveléstechnikai ötletetek, azt szívesen venném.

17. 14775640c4 (válaszként erre: 16. - Bernuska)
2008. ápr. 2. 09:38

hát igen , de a gyereken át lehet megnevelni a szülőt.

tehát ha eltiltod akkor a gyerek addig hisztizik amig anyu be nem látja hogy elszúrta.

már ha van egy csepp esze

16. Bernuska (válaszként erre: 15. - 14775640c4)
2008. ápr. 2. 09:15
de a szülőt kellene nevelgetni inkább erősebben...nem a gyerekbarátságot megszüntetni...
15. 14775640c4 (válaszként erre: 13. - Bernuska)
2008. ápr. 1. 21:35

őszintén?

nem!

mert a gyerek még ha kicsi is sokmindent ért ám!

2008. ápr. 1. 17:54
Ja! Ezek a kunyera-dolgok felnőtt korban is látványosan megfigyelhetők: hugom IV. éves egyetemista, a koliban 2 barátnőjável lakik egy szobában, mindkettőnek mániája, hogy cserélgetik cuccaikat, és ebbe a tesóm is bevonják, és ciki neki azt mondani, pl. hogy nem adom oda a felsőmet... bár egy méretet hordanak, de a másik két lánynak magyobb a mellmérete, így ami felsőjét felveszik, azt ki is nyújtják mellben...és ráadásul ezt nem látják be. Tesómnak viszonylag kevés ruhája van, mert ő a márkásat részesíti előnyben, ezért sztem jogosan is félti azokat, a másik két csajszi, meg a "sok, olcsó" kategórába tartozik...
13. Bernuska (válaszként erre: 11. - 14775640c4)
2008. ápr. 1. 17:49
azért az durva lenne, ha ilyen apróságon múlna a barátságuk...főleg, hogy pici gyerekek még...
2008. ápr. 1. 06:04

3 év körüli korosztályról van szó.Beszéltem vele,mondtam,hogy a lányom engem kért számon,mert én igértem meg neki,hogy másnap jönnek.Bólogatott,megértőnek tűnt,de gondolom magában elküldött a sunyiba,mert ugy lopta nekem vissza a cuccot a fia tudta nélkül.

Egyébként ilyen,és hasonló okok miatt én nem ragaszkodom a barátsághoz,de a lányom igen.Ő még nem érti.Egyébként tényleg más baj nincs velük,csak ez az állandó kunyera az idegeimre megy.Ja, és természetesen ez nem jelenti azt,hogy neki ne lenne meg mindene,csak néha úgy érzem az anya szégyenli a hisztit,és inkább ráhagyja.

11. 14775640c4 (válaszként erre: 10. - Bernuska)
2008. márc. 31. 20:20

én azt mondom amit korábban ha nem neveli a gyereket akkor ne is jöjjönek hozzád

én ezt tenném.

pláne ha a szülő is olyan

akkor igenis legyen csak vége a barátságnak.

minek?van rá szüksége?

10. Bernuska (válaszként erre: 8. - 9778ca1817)
2008. márc. 31. 19:03
Azt hiszem vége is lenne itt a barátságuknal, mert sajnos az anyuka sem fogta fel, miért is kellene visszavinni. :(
9. 14775640c4 (válaszként erre: 7. - Dee7182d35)
2008. márc. 31. 18:19

szia!

szerintem nem attól függ hogy egyke -e vagy sem

inkább nevelés kérdése. tapasztalat.

2 gyerekem van:)

de egyik sem volt ilyen. mondjuk én kissé szigorú vagyok velük sokszor, de muszály, hisz ha ráhagyok dolgokat, hamar elkanászodnak. anyukának szigorúbbnak kéne lennie.

nem tudom, irtad-e hány éves a gyerek, de még nem késő megnevelni

igaz nehezebb lesz mint születésétől fogva ezt tette volna, de rá kell szólni ha nem neveli meg soha többet nem jöhet át hozzátok:))


nekem a bölcsibe van egy kislány.köbö 2 éves lehet. ugy beszél hogy szinte kinyilik a bicska a zsebembe. anyuka meg csak annyit, hogy á kicsi

multkor azt mondta az egyik kislánynak hogy ne sirj te hülye.anyuci meg sem hallotta. a gondozónő viszont igen, szólt érte és a szülő azt mondta majd kinövi és röhögve csak annyit hogy tegnap azt mondta a lány az anyjának te büdös boszorkány.

de látszólag nem érdekli. kicsi még..

én ha ilyet mondott volna a gyerek lehet hogy leszedtem volna a fejét az tuti.

na ennyit a nevelésről.az a baj tisztelet a kivételnek hogy a mostani szülők mintha nem tudnának bánni a gyerekükkel

nem értem

vagy csak én vagyok a hülye?

8. 9778ca1817 (válaszként erre: 7. - Dee7182d35)
2008. márc. 31. 12:41
szerintem az anyának is mondd el, amit leírtál: "tényleg nem fontos,csak az én gyerekem nem érti hogy másnak miért nem kell az ígéretet betartani! "
7. dee7182d35 (válaszként erre: 5. - Bernuska)
2008. márc. 31. 12:04
Az utolsó esetnél mondtam a kicsinek,hogy nem adom oda,erre ő zsebre tette,hogy de,az anya meg azt mondta,jó,de holnap visszahozzuk.Azóta is várom,és még úgy tűnik neki esik rosszul.Üzentem neki,és az volt a válasz,nem gondoltam,hogy ennyire fontos!Tök ciki,mert tényleg nem fontos,csak az én gyerekem nem érti hogy másnak miért nem kell az ígéretet betartani!
6. dee7182d35 (válaszként erre: 4. - Ritaanyu)
2008. márc. 31. 12:01

Az enyém is egyke,de még soha nem akart sehonnan semmit elhozni,ami nem az övé!

Nem tudom hogy kezeljem ezt az egyébként nagyon aranyos,barátságos,helyes kisgyereket!Meg a lányomnak sem tudom hogy megmagyarázni,hogy miért nem hozza vissza a dolgot,ha egyszer megigérte!

2008. márc. 31. 12:00
Szerintem ebben az esetben a másik anyuka a hibás... ha én vendégségben vagyok a gyerekemmel, és ő el akar hozni valamit, nem engedem!!! Ha megengednék neki, akkor sem! Volt egy időszak, amikor a kislányom mindig felpakolt pl. sütiből, és út közben vettem észre... hát nagyon ciki volt.. szóltam utána a vendéglátónak, és mondta, hogy ő pakolta be a gyereknek. Én nem engedem.
2008. márc. 31. 11:51
szis szerintem ez nevelés kérdése is meg egykeség kérdése is! ha egy gyereknek van tesója nagyon gyorsan leszokik ezekről!mert megtanulja hogy nem csak az övé minden és nem lehet mindent megtenni amit kigondol!minden rokonomnál barénőmnél így volt!
2008. márc. 31. 11:40
A lényeget elfelejtettem,nem nagy dolgokról van szó,kis vacak kacatokról,de ugye a lányomnak akkor kell,amikor nincs itthon.Jó lenne,ha mind a két oldalról írnátok,ha a kunyerás saját gyerek,vagy ha tőletek kunyerálnak!
2008. márc. 31. 11:34

A kérdésem lényege az lenne,ki hogy oldja meg,ha a gyereke vendégségben,oviban földhöz veri magát,ha nem hozhat el egy-egy játékot?A lányomnak van ilyen barátja,aki a tiltás ellenére addig cirkuszol,míg az anyja(!)azt nem mondja,hogy hozhatod,az én tiltásom ellenére.

Utána nekem ciki,hogy kérni kell,mert vissza hozni nem akarja.

2008. márc. 31. 11:31
Hogy kezeled, ha kunyerál a gyerek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook