Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kiskamaszkor 10 évesen!Te hogy kezeled? fórum

Kiskamaszkor 10 évesen!Te hogy kezeled? (beszélgetős fórum)


1 2
42. zananeagi (válaszként erre: 27. - 3b41f6053f)
2010. aug. 21. 20:32
Az én fiam is ilyen, de csak vele az apjával nagyon egy húron pendülnek.
2009. márc. 6. 11:43
ez még kezelhető...
40. 4af30810d1 (válaszként erre: 39. - 3aeb86a367)
2009. jan. 31. 17:11
Köszönöm! Egyelőre nálunk még van buzgalom és remélem marad is..;D
39. 3aeb86a367 (válaszként erre: 38. - 4af30810d1)
2009. jan. 31. 11:23

Gratulálok a gyerkőcödnek!:)))

Az én nagyobbik fiam is járt szavalóversenyekre, első meg második helyezéseket ért el. De már nem jár.

38. 4af30810d1 (válaszként erre: 33. - 3aeb86a367)
2009. jan. 31. 10:37
Hát sajnálom..:((( Nekem ezeket olvasván nagyon nagy szerencsém van... most is kitűnő bizije lett, és éppen ezekben a percekben is egy irodalmi vereny dijkiosztóján van, mert megnyerte.. kitartást mindenkinek!
2009. jan. 31. 10:32

Sziasztok!bekapcsolódnék,ha nem gond.Olvasgattam a hozzászólásaitokat,és hihetetlen,h mennyire el vannak a mai gyerekek szállva.Szerencsére az én fiamnak (idén lesz 11 éves)egyáltalán nincsenek ilyen dolgai.Nem mondom,h nem is voltak,de azt hiszem megvolt az oka,és nem nagyon volt szívem büntetni(úgy értem pofozkodni..)Mi is elváltunk,szerintem ez nem tett jót a kis életének.Kétszer is elhagyta(..) az üzenőjét,mert rossz jegyet kapott,leckéit elfelejtette megcsinálni,nem lehetett belőle kihúzni semmit,és süketnek tettette magát,olyan volt,mintha nem is ebben a világban élne.A módszer,ami megváltoztatta:sokat beszélgetni,felnőttszámba venni,megérteni az érzelmeit,és barátjává válni.

Jelen pillanatban kezd jó tanuló lenni,újra nyit mások felé,sokat segít,és egyáltalán nem beszél vissza.Dolgaira vigyáz,figyelmes,előzékeny.

Ellentétben a kicsivel,aki 4 éves,ovis..Ő nem kér,hanem követel,egyre kevésbé fogad szót,visszabeszél,nem akar oviba járni-szóval vele lesz-van még dolgom.(Ezt csak mostanában fogom fel így,eddig elnéztem neki szinte mindent,mondván,h kicsi pici mackó:)..Valahogy változtatnom kell a viselkedésén,mert elég sok konfliktust tud okozni.Kérhetnék tanácsot is,de nagyjából azt fogom kapni,h türelem,sok beszélgetés.vagy nem? :)Köszönöm,és üdv mindenkinek!

36. 3aeb86a367 (válaszként erre: 35. - Fa3d5b4d84)
2009. jan. 31. 07:27

Látom neked is igazi "jó" fiad van.

Nálunk is érik a kisebbiknek a pofonfa termése, tegnap sikeresen hazahozta a suliból a 4. beírását. Plusz még a félévi bizonyítványa is katasztrófális lett. A legrosszabb az egészben, hogy a tanárnő folyton folyvást beírja hogy beszélgessek el a gyerekkel. Én már megtettem többször is sajnos hatástalanul:(((((((

Legutóbb azt is beírta neki a tanárnő, hogy a jelenlegi viselkedésének a jövőben komoly következményei lesznek. Ez vajon mit jelenthet? Kicsapják a suliból? Vagy mégis ez mit jelent?

2009. jan. 30. 13:36

Sziasztok!

Nekem egy 13 éves lányom és egy 8 éves fiam van. A lányomnál szinte észre sem veszem a kamaszkort. Egy tündér! Nagyon finom és jó lelkű, szorgalmas, érzékeny nőszemély. Soha nem hazudik, mindig betartja az ígéreteit. Figyel a dolgaira, vigyáz rájuk.

Az osztályban mindig ő a békítő, utálja a konfliktusokat. Mindenki hozzá megy a panaszaival, amiket nagyon jól tud kezelni. Anélkül, hogy akármelyik "klikk" oldalára állna. Soha nem kellett őt megütnöm.


A fiam... Na az borzasztó! Makacs, önfejű, egy igazi kis zsarnok. És ami a legjobban aggaszt: azt veszem észre, hogy sajnos eléggé befolyásolható. Nem nagyon tud nemet mondani az osztálytársainak. Nekem annál inkább.

Rendetlen és trehány, a szennyes ruháit képtelen a helyükre tenni. Mindig keresi a játékait, többnyire azokon, akiknek köze nincs hozzá. Folyton visszabeszél. Már most... Sokszor a nővérét kóstolgatja, provokálja. Neki már érik a pofonfa termése.

34. 3aeb86a367 (válaszként erre: 22. - D58b988bee)
2009. jan. 30. 13:26

Nekünk is ilyen a kisebbik fiú, minden nap szerez magára valami foltot, mert ugye eléggé szeret futkosni nem csak utcán de még a lakásban is:((

És borzasztó hamar meglátszik rajta minden. Tavalyelőtt az első napon úgy jött haza az oviból, hogy leesett a mászókáról és a szeme alatt ott éktelenkedett egy jókora lila folt.

33. 3aeb86a367 (válaszként erre: 9. - 4af30810d1)
2009. jan. 30. 13:21
Ne hidd! Nekem két fiam van, az egyik 10 éves a másik 8 lesz két hét múlva. De borzasztó, hogy sokszor mit művelnek. Hazudoznak, lopnak(már úgy értem, hogy itthon tőlünk). Sutyiba matatnak a táskámban és ha találnak benne kedvükre valót akkor azt lenyúlják. És ha rákérdezek akkor erősen tagadnak, még akkor is ha észreveszik hogy én észrevettem mindent. Trehány mind a kettő, a suliban mindig ott felejtenek valamit, ez főleg a kisebbikre jellemző. Visszabeszélnek, pedig nem szoktam nekik megengedni. Ha rájuk szólok akkor bevágják a duzzogást vagy nekiállnak bőgni. Szemtelenek és néha mocskos a szájuk.
32. Anyagi
2009. jan. 21. 20:14

Nehéz ügy egy kis- és még nehezebb egy nagykamasz nevelése. az egyetlen lehetőség, hogy mindvégig beszélgető viszonyban kell maradni vele. Nem véletlenül írtam, kogy beszélgető és nem beszélő viszonyban! Hajlamosak vagyunk felülről nagy igazságokat osztani és siettünkben, fáradtságunkban elfelejteni, hogy a gyerekek nőnek és saját magukat még annál is nagyobbnak érzik, mint ahogy valójában felnőttesednek.

Két tanácsom van: példamutatás / apuka is leszedheti az aztalt/ és számonkért saját feladatok a ház körül, a háztartásban. Meglepö. de a kezdeti tiltakozás után jó érzés lesz nekik, hogy anyunak több ideje lesz, és ezt egyedül neki köszönheti - és köszöni is! A felszabaduló időt pedig tessék a gyerekkel eltölteni, az ő örömére!

Bizonyos dolgokat cinkosan elengedek, nem erőltetek azzal a felkiáltással, hogy úgy is annyi dolgot kénytelen vagyok megkövetelni. Aztán ha tényleg fontos, közlöm, hogy na ez az dolog, megmagyarázom, hogy miért fontos és szigorúan behajtom.

Jojjo-nak üzenem: soha ne akard más gyerekét nevelni! Alakíts ki vele egy kicsit cinkos, nem szülő jellegű kapcsolatot, de ne neveld! Nem a te dolgod! Bármit teszel, mondasz, hosszú távon csak te lehetsz a rossz! Tapasztalatból üzenem : férjem fia elmúlt 30 éves és most is nagyon jóban vagyunk. Anyák napjára mindég jár nekem tőle is a virág!

2009. jan. 16. 18:02
nálunk is előfordult hogy az öcsi tönkretett ezt-azt.Csak azt ne mondjuk,hogy kezelhetetlen a probléma!Valamit biztos hogy lehet tenni.Maximum drasztikus és kissé fájdalmas megoldást kell keresni.Számunkra fájdalmas!
30. 3aeb86a367 (válaszként erre: 27. - 3b41f6053f)
2009. jan. 16. 16:51
Nálunk ugyanez a helyzet a lassan 8 éves fiamnál. Semmilyen cuccára nem vigyáz, szemtelen, visszabeszél. Legújabb köszönési stílusa a csá csumi cső(ezt hallja a suliban a nagyobbaktól). Attól félek nagyobb korában valamilyen bandatag lesz majd belőle ha így folytatja.:((
29. 3b41f6053f (válaszként erre: 28. - 52fd553855)
2009. jan. 16. 15:01

Hát nem igazán tudok hatni rá:(


Anyu szerint nem kéne hagyni ,hogy visszabeszéljen,mert mi lesz ?


Annyira nem lehet megkérni,hogy napi 5-10 percet pakoljon a szobájába,kivigye a kajástányérját,ne hagyja elő a tanszereit mert az öccse széttépi.


Ezek olyan nagy kérések.Abszolut semmit nem csinál

2009. jan. 16. 14:25

Hát igen a lányok korábban érnek mint a fiúk.

Te mit csinálsz olyankor?

Jövő héten félévi értékelés az iskolában.Vajon mire számithatunk?A tanárok megértést kérnek,mert majd változnak ez csak előkapuja a kamaszkornak!

ELŐKAPUJA!Nem tul kecsegtető...

2009. jan. 16. 11:35

Sziasztok!


Az én lányom májusban lesz 9 éves,de már nem lehet bírni vele.


Visszabeszél(olyan hangnemben amit nem engedhetne meg magának)


Ha megkérem valamiire azt mondja mindjárt(minősíthetetlen hangnemben pl rámförmed) és sosem csinálja meg.


A cuccaira(tanszerek ,tolltartó nem vigyáz)


Ha bármiért szólunk elkezd bőni(normál hangnemben szólunk)

26. 52fd553855 (válaszként erre: 25. - Alfoldi13)
2009. jan. 16. 11:26
elmegyógyi!?azt mondják,hogy sok türelem kell.A mai világban kinek van olyan ennyi gond és hajtás mellett?Sok szülőt ismerek aki gyógyszerrel él,mert csak igy birja.
25. alfoldi13 (válaszként erre: 17. - D58b988bee)
2009. jan. 16. 11:18
persze vannak olyan kamaszok kik miatt nem kerül az ember az elmegyogyintézetbe ,de sajnos vannak ennek az elenkezői is de ezek nem ilyen kicsik még mint itt a cím...nél
2009. jan. 16. 11:13
A nagyobbik most 5.-es.A jegyei már számítanak a továbbtanulásban.Ha nem javit nagy gondban leszünk.Büntetés,szidás...sok mindent kipróbáltam ,de olyan mintha nem venné komolyan.A suliban ez a divat:HÜLYÉNEK lenni.
23. 4af30810d1 (válaszként erre: 11. - 831ad879a7)
2009. jan. 16. 11:11

Duurvaa..;DDD

Kinövi minden csaj..;))

22. d58b988bee (válaszként erre: 21. - 52fd553855)
2009. jan. 16. 11:06
Ezért írtam van egy kék folt a gyereken és meggyanúsítanak, hogy bántottad az enyém bőre olyan érzékeny, hogy rögtön lilul, ha elesik.
2009. jan. 16. 11:03
Jogok!Az iskolában is ezt mondja a tanár.A jogaikat ismerik,de a kötelességükkel nincsenek tisztába!Viszont ha itthon megütöm és az iskolában elmeséli,már itt is a családsegitős ember!Igaz nem bántom őket,de már hallottam ilyet.
20. d58b988bee (válaszként erre: 19. - 831ad879a7)
2009. jan. 16. 11:01

Az én fiam jó irányba változott az elmúlt 1 évben, én úgy veszem észre, hogy jót tesz neki a hittan (nem vagyunk egyébként egy nagyon vallásos család).

Én néha szoktam adni neki sallert:oS

2009. jan. 16. 10:59
Hát ez a jól írányzott saller pedig egyszer senkinek nem árt meg! Nekem is csak egyszer kellett adnom ugy 3 éves korába, és azóta se. Kell, hogy tudják, hol a helyük szerintem, de ettől még a jogaikon nem esik csorba!
18. d58b988bee (válaszként erre: 17. - D58b988bee)
2009. jan. 16. 10:55
Mai világban akart lenni, de mondjuk én tartottam is anyutól, mert az első szájalásnál adott volna egy jól irányzott sallert és tudtam volna, hol a helyem, ma meg jogai vannak mindenkinek. csak fegyelem nincs sehol se otthon se a suliban:o(
17. d58b988bee (válaszként erre: 15. - Alfoldi13)
2009. jan. 16. 10:54

Én nem tudom anyu azt mondta nekem ezek az időszakok kimaradtak az életemből:oDD

Sose lázadtam és nem vertem át a szüleimet, mert tiszteltem őket, de ma ez nem nagyon van.

16. d58b988bee (válaszként erre: 14. - 52fd553855)
2009. jan. 16. 10:52
Próbáltam, amúgy 7 éves kóra óta vagyunk együtt az apjával(nem miattam váltak el már 5 éve külön voltak), de egyre szemtelenebb velem és most már az apjával is vele eddig normális volt, de hazudozik csak az apja sajnos rózsaszín szemüvegen keresztül nézi.
2009. jan. 16. 10:52
ez az a kor melyik még igazitható igy ugy de késöbb...reménytelen csak túlélni lehet...és imádkozni...
14. 52fd553855 (válaszként erre: 8. - D58b988bee)
2009. jan. 16. 10:50
Probálj meg a barátnője lenni.Talán jobb lesz a kapcsolat .
13. d58b988bee (válaszként erre: 10. - 4af30810d1)
2009. jan. 16. 10:50
DE valakinek kéne, mert se az apja se az anyja nem neveli és súlyos a kislány:o((
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook