Hízás (beszélgetős fórum)


13. Cyntia
2009. okt. 11. 20:58

Hello mindenkinek: én 37 kilót híztam. Szörnyű volt: 117 kilóval mentem császárra és még mindig volt 2,5 hét, de már nem bírta a szervezetem. Nem bírtam mozogni és már minden nap szedtem fel 1-2 kilót, pedig nem is ettem sokat. Terhességi toxémia volt sajnos. A kórházból már 90 kilóval jöttem haza. Azóta még mindig szoptatok, így még mindig 85 vagyok, mert a hormonok nem engedik, hogy lejjebb menjen a súlyom, raktározza a picinek a tápanyagokat. Hál istennek a 160/100-as vérnyomásom azonnal lement..

Remélem, ha a szopi abbamarad, egyből leolad rólam legalább egy 10-es..

12. ec63a7fc29 (válaszként erre: 11. - Nolana)
2008. nov. 1. 13:47
Ne izgulj, sokan a szoptatás alatt le is adják a felszedett kilókat...
11. Nolana
2008. szept. 5. 11:54
Igen, csatlakozom csezihez. :-) Én is sokat híztam, eddig kb. 30 kg-t és még egy hónap van a végéig. És nincs olyan mentségem sem, hogy két gyerkőc lenne a pocimban. Teljesen egyéni, hogy mennyi a sok.
10. csezi
2008. szept. 3. 17:30
Sziasztok!az ikreimmel sajnos betartottam a régi mondást helyettük is ettem na ennek a vége 45kg+ lett amiből sajna közel 5 év után is csak 30-at tudtam leadni majd a következő terheségemmel 9kg-ot szedtem fel amiből4,5 a gyerek volt és szülés után újra az ikrek előtti álapotom kerűlt elő.Szóval relatív mi a sok.
2008. ápr. 19. 11:59

Sziasztok.!

Én 40 kilót híztam a fiammal,90 kilósan mentem be szülni.Nagyon rossz volt,alig tudtam mozogni.

Egész nap zabáltam a terhességem alatt.Akkor is ettem ,ha nem voltam éhes.Utána visszament.

A lányommal már kevesebbet szedtem fel,25 kilót.

Ott a szoptatásnál híztam nagyon el.Folyton éhes voltam.

Egyébként vékony alkatú vagyok,csak nem tudok mértéket tartani.Vagy egész nap eszem,vagy szinte semmit.Káros.

2008. ápr. 19. 11:21

Terhesség alatt csak akkor kell odafigyelni a hízásra, ha az egészségednek árt. Orvos a laborjaidból tud következtetni szól ha gond van.

Ha egészségesen táplálkozol nem lesz gond. Sóval vigyázz, az szokta a legtöbb galibát okozni. Nekem a doki 10 kgot engedet, nem is lett több, pedig néha a derekam majd le szakadt. Egészséges kislányom lett, :)

Utána viszont híztam 20 kilót, de sok probálkozás után segítséggel sikerült leadnom és az egészségem is jobb lett!

Jó "hizást" :)

és sok boldogságot minden leendő aggódó kismamának, kispapának és persze azoknak akik már ezeken túl vannak. Szóval: Mindenkinek!

7. Urita (válaszként erre: 1. - Ivett73)
2008. febr. 24. 23:07

Szia Ivett73, már megint válaszolok egy kérdésedre :) Az előbb írtam a málnalevélre.

Szerintem nem híztál még sokat, bár ha vékonyka alkatt vagy, biztos jobban megvisel. Ha meg olyan vagy, mint én, ("egyszálbél" ugyan, de vastagbél...) akkor meg nem feltünő.

Én az elsővel 11-et, a másodikkal 12-őt híztam. Az első időkben kevesebbet, néha fogytam is, gondolom az egészségesebb táplálkozás miatt. A 4. hónaptól a 8-ig mindig annyit híztam, ahány hónapnál tartottunk. Büszke is voltam a 8.-ban, hogy csak 8 kilót híztam, aztán hetente feljött 1-1. Repedt is a végére a hasamon a bőr rendesen!!! Így lett 11 kg, mivel előbb szültem egy picivel az elsőnél, a másodiknál csak egy nappal előbb, így ráhúztam még egy kilót, így lett 12. Forgatókönyv-szerűen ment. Bár másoknál hallani, hogy egyiknél keveset, másiknál rengeteget híznak. De fel a fejjel, amígy nem 20-30 kg, nem vészes. Gondolom olvastad, hogy a vérmennyiség is sokat nől, a magzatvíz, a méh mérete, a mell megnagyobbodása, a vizesedés mind-mind számít, nem marad meg az egész. Nekem pl. ez is egyforma volt, 3-4 kg között maradt rajtam, szülés után. Erre is büszke voltam, aztán 2-3 hónap után szinte ott tartottam, mint szülés előtt. A lényeg, ne csinálj hiúsági kérdést belőle, a kismamák mindig szépek! Bár az izületeknek és a gerincnek biztos más lenne a véleménye :)

Még egyszer szorítok nektek! Fiút vagy kislányt vársz?

2008. febr. 18. 23:29

Sziasztok!

Szerintem az a 12,4 kg olyan határeset szerű, érdemes odafigyelni, mit eszel (pl. fehér kenyeret elkerülni, nekem is ezt ajánlotta a dokim). A terheskönyvem szerint 13,5 kg a normális a végére, de úgy tudom, aki jobban vizesedik, az többet szed fel, és a szüléssel az le is megy.

Fogyókúrába mindenesetre ne kezdj bele.

A 6 kg a 6. hónapra "tankönyvi". Lesz az több is. ;-)

2008. febr. 12. 12:32

Sziasztok!

2008 május 19-re vagyok kiírva. Eddig 6 kg-ot híztam. Azt szeretném megtudni, hogy ez nagyon soknak számít?

2008. febr. 10. 20:54
én 9kg-al mentem először szülni, 8kg-al másodszor, pedig könnyen hízó tipus vagyok..
3. 200a1d39d3 (válaszként erre: 1. - Ivett73)
2008. febr. 10. 20:29
Én 13 kilót híztam,de ismerek olyant is,aki 30-at,szóval szerintem nem olyan sok,persze csak ha az orvos is ezt mondja:)))
2. emily (válaszként erre: 1. - Ivett73)
2008. febr. 10. 20:08
Ez nagyon alkati kérdés. Van aki sokat hízik, van, aki nem. Én összesen 28 kg-ot híztam, ahhoz képest nem sok. :-) De még behozhatsz! :-DDD
2008. febr. 10. 20:02

Sziasztok!


Én épp nemrég regisztráltam.2008. április 23.-ra vagyok kiírva. Arra lennék kíváncsi, hogy már 12.4 kg-ot híztam. Az soknak számít?


Ivett

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook