Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Héthetesen tudható a baba neme. (?) fórum

Héthetesen tudható a baba neme. (?) (beszélgetős fórum)


14. Emese78 (válaszként erre: 2. - Tücsimücsi)
2011. márc. 10. 07:45
Hali!Mi lett a baba?Fiú vagy lány?:)
2010. jan. 26. 11:38
37. hétben vagyok, de még most sem tudjuk, fiú lesz vagy lány, pedig szeretnénk. Engem már nem is zavar, majd, ha kint lesz megtudjuk, csak egészséges legyen. Semmi más nem számít.
2010. jan. 23. 20:57

biztosan kimutatható vérből.

Nekem mondjuk mindegy lenne, és biztosan nem ezen múlva. De sokan vetetnék el, ha ez lenne a módi.

2010. jan. 23. 19:50

Én most várom a 3. gyermekemet.

Kell az a kis izgalom és ábrándozás az elején, hogy vajon milyen kis pocaklakóm van..én csak a 23.hét után tudtam meg hogy kislányom lesz..de ugyanígy boldogan várnám ha kisfiú lenne!!

2010. jan. 23. 19:43

Én is szeretném amúgy tudni, majd a babám nemét, ha várandós leszek, de van benne egy nagy halom izgalom is, hogy legalább félidőig nem tudod, ki is lakik odabent :)

Az életben nem sok IGAZI meglepetés van és ez valóban az, mert nincs, aki elárulja ideje előtt a titkot :)

9. 480a1bea09 (válaszként erre: 1. - Tücsimücsi)
2010. jan. 23. 19:41

Én remélem, hogy inkább, hogy NEM kimutatható a baba neve 7 hetesen, mert akkor tuti sokan azért vetetnék el a babát, mert már van 3 fiú, vagy 3 lány...

Ha viszont valóban kimutatható a baba neme, akkor vigyék le a terhesség megszakítás határidejét 7 hetes korra!!!!

2010. jan. 23. 19:36

Érdekes felvetés, jómagam örülnék neki, ha megtudhatnám ideje korán, én kíváncsi emberke vagyok, és mindent szeretnék hamar megtudni. :P

Nem tudnám megölni a gyerekem, csak azért mert fiú :(, egy olyan eljárást üdvözölnék, ha a megtermékenyülés előtt lehetne választani, hogy kislány legyen. Van két gyönyörű fiam, és szeretnék egy hugicát.

2010. jan. 23. 19:36

Én szeretném tudni,kit hordok a szívem alatt!

És abban is biztos vagyok,hogy bár titokban kisfiúban reménykedem,nem vetetném el,csak azért mert kislány!Pedig abból már van kettő:)

Szerintem aki emiatt elveteti,az nem is akart igazán gyereket...Nem is hiszem el,hogy valaki ezt megtenné!(pedig sajnos biztosan lennének)

2010. jan. 23. 19:34
én sem hiszem,hogy kimutatható!!
2010. jan. 23. 19:33

Szomorú lenne, ha ilyen dolgot tenne egy leendő szülő.

Reméljük nem lesznek ilyenek, mert sokan nem is tudnak teherbe esni.

2010. jan. 23. 19:33
Én nem hiszek ebben ,hogy olyan korán kimutatható:)
2010. jan. 23. 19:32
a címből kimaradt egy szóköz...elnézést...
2010. jan. 23. 19:30
Kíváncsi vagyok, ki mit gondol erről...
2010. jan. 23. 19:30

BABAVÁRÁS - Vérmintából már egészen korán, a terhesség hetedik hetében meg tudták állapítani holland kutatók több mint 200 kismama születendő gyermekének nemét.



– Eddig úgy tudtuk, hogy az anyák vérébe nem kerülnek magzati sejtek – mondta dr. Czeizel Endre genetikus. – A kutatások azonban arra derítettek fényt, hogy mégis. Nagyon kevés van belőle, viszont így a vérben található kromoszómák alapján megállapítható a magzat neme.


A módszer az Y kromoszómán lévő két gén azonosításán alapul: amennyiben ki tudják mutatni azokat az anya vérében, a magzat fiú lesz. Az eljárással kapcsolatban azonban felmerül a kérdés: mi lesz, ha a pár számára nem kívánt nemű magzat fogant meg, és a korai felismerés lehetővé teszi, hogy emiatt abortálják.


– Évente több mint százan azért kérik a segítségemet, mivel már több, azonos nemű gyermekük van, s más neműt is szeretnének – tette hozzá Czeizel.

– Sajnos Magyarországon nem engedélyezett az az eljárás, az ondósejtek szétválasztása, amellyel ez megoldható. C. Molnár Emma pszichológus szerint szörnyű következményekkel jár, ha minden kontroll nélkül elárulják a hét hetes magzat nemét.


– Ezzel beleszólhatnak a természetes nemi osztódásba. Ma a lányok túlélési esélye nagyobb, többen szeretnék, ha a gyermekük lány lenne. Az örökbe fogadó szülők is ezt kérik, mert úgy érzik, a lányok kezelhetőbbek, ragaszkodóbbak – mondta C. Molnár Emma, aki régóta a születés lélektanával foglalkozik.

– Borzalmas lenne, ha azért nem jöhetne a világra egy gyermek, mert a neme nem egyezik a szülői akarattal. Mindazonáltal ez a módszer nyújthat segítséget is, például az örökletes betegségek gyors észlelésében. A hemofília például olyan betegség, amit a férfiak örökölnek, a nők pedig csak továbbörökítenek. A jog eszközei korlátozottak.


– Közvetlenül nehéz lenne bárkire is rábizonyítani, hogy azért döntött az abortusz mellett, mert megtudta: fia vagy esetleg lánya lesz – szögezte le dr. Kamarás Péter ügyvéd. – Ha a gyakorlatban is bevezetik a korai vizsgálatot, és kiderül, hogy valaki azért nem tartotta meg a magzatát, mert nemvolt elégedett a nemével, csak akkor születhet erre jogi szabályozás.


Cs. R.–HuZo–S. D.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook