Heredaganat (beszélgetős fórum)


1 2
7. Channa* (válaszként erre: 5. - Aggodomatesomert)
2017. szept. 13. 20:29

Igen, RLA műtét.

Jellemzően 6 kezelés szokott lenni, és régen a kezelések előtt volt az RLA műtét, mert sok esetben csak biztonsági kezelésként adják a ket.



Sajnos nem lehet úgy hpzzá állni, hogy a legjobban gyógyítható daganatos betegség, azaz nem szabad félvállról venni. Egy másik ismerősömnek 20 év után kiújult és sajnos nem élte túl:(

2017. szept. 13. 19:40

Ez az egyik legjobban gyógyítható daganatfajta, úgyhogy fel a fejjel. Nekem egy volt kollégám volt érintett ebben, illetve nagyon sok híres sportolóról hallottam, akik átestek ezen a betegségen.

Mind a volt kollégám, mind a sportolók máig élnek és virulnak.

5. Aggodomatesomert (válaszként erre: 4. - Channa*)
2017. szept. 13. 19:19

A kezelő orvosa azt mondta, hogy a kezelés utáni ct függvénye az RLA műtét, ahol eltávolítják a nyirokcsomókat. Szóval esélyes.

Mindenbe beleegyezünk amit mondanak, vagy tanácsolnak. Hiszen ők találkoznak nap, mint nap rengeteg ilyen beteggel. Eszébe se jut abbahagyni a kezelést :) egyébként pedig már a 3. kört kapja, elvileg ez az utolsó.

4. Channa* (válaszként erre: 3. - Aggodomatesomert)
2017. szept. 13. 18:15

A nyirokmirigyeit nem szedik ki? A here eltávolítása után szokott lenni egy nagy hasi műtét is, ilyenkor kiszedik azokat a daganatos nyirokmirigyeket, amelyeken látszik az áttét, illetve még a környezetében lévőket is.

Több ilyen beteg ismerősöm is van. Sajnos van, aki nem élte túl, de a legtöbb közel 30 éve gyógyult.

A kemót csak úgy szabad abbahagyni, ha azt jóvá hagyja egy olyan orvos, akiben a beteg megbízik.

Én egyik ismerősömön sem veszem észre, hogy a kemótól tönkre ment volna valamilyük. Sem az érrendszerük, sem más. A kemó gyógyította meg őket!

Ha lehet, akkor ne hallgass az ilyen hozzászólásokra, ahol azt sugallják, hogy nem kell a kezelés, mert ilyen nincs. Az ismerősöm, aki meghalt, pont ezért halt meg. 26 évesen. Akkor ment kezelésre, amikor ideje volt, az meg ritkán volt.

A bleomicyn a kezelés "fixálására" való. Ezt minden kemó után kapja majd.

2017. szept. 13. 09:48

Szia! Mesélnél róla, hogy pontosan milyen fajta volt a daganat és hol volt áttétje? Mennyi kemót kapott?

Testvéremnek embrionális carcinomája van, vagy volt. Eltávolították a jobb herét, miután egyik napról a másikra kőkemény lett neki. Pár nap telt el a felismerés és a műtét között. Utána minden negatív, ct, mellkas rtg, tumormarkerek. Szoros követés volt a terápia. Az első kontrollon, ami a történtek után 3 hónappal volt, tumormarker pozitív, hasi uh-n egy kicsit megnövekedett nyirokcsomót találtak. Kezelés 3 kör BEP. Most van az utolsó 5 naposon, még 2 hétfő van hátra bleomicyn infuzióval. Aztán kerül sor egy újabb ct-re. A tumormarkerek megindultak lefelé, de az afp nem olyan mértékben, mint ami elvárható lenne. Aggódunk, és persze reménykedünk, hogy eltűnik ez a mocsok a szervezetéből.

2017. szept. 13. 06:55
Szia! Én is egy testvér vagyok. Öcsémet 2001-ben támadta meg a betegség. Ő még komolyan sem vette, elhanyagolta. Így bőven alakultak ki áttétek. Aztán a felismerés, hogy ő most beteg, műtét, kezelések, idegkimerülés, öngyilkossági kísérlet. Majd egy napon megunva mindent úgy döntött nem vesz fel több kemót. Saját felelősségre hazajött, változtatott az életén egy kicsit. Jelenleg teljes életet él. Neveli a lányát. Idegileg soha nem jön teljesen rendbe. Úgy emlékszek rá vissza mint egy sötét középkorra. Rengeteg sírás, aggodalom, féltés, vita, veszekedés. Ja! És rengeteg beszélgetés! A betegség ennyi év elteltével is jelen van az életében. A kemó tönkretette az érrendszerét. De minden elhalványult, mert él és ez mindennél fontosabb.
2017. szept. 13. 05:33

Várom a hozzászólásokat azokatól, akik valamilyen formában érintettek. Akár nő vagy férfi, lehetsz feleség, barátnő, testvér vagy szülő, esetleg egy barát. Kérdéseidet, tapasztalataidat megoszthatod, pozitív történetedre nagyon nagy szükségünk van.

Én egy testvér vagyok.

Fél éve teszi a mindennapjainkat tönkre a hererák. Akkor is ha nem beszélünk róla folyton, ott van a levegőben és a gondolatainkban.

Mindennap rácsodálkozom, mekkora erő van ezekben a betegekben, hiszen azzal a tudattal élni, hogy lehet ez a betegség fogja a halálomat okozni, nem könnyű. A testvérem nagyon jól viseli a kezelést, nem is látszik rajta semmi, csak annyi hogy jelenleg nincs haja.

Nagyon sokat olvastam ebben a témában, végig olvastam egy 250 oldalas fórumot, de sajnos nem tudok regisztrálni, ezért gondoltam, hogy itt is lesznek emberek akik velünk együtt élik át ezt a nehéz időszakot.

Beszélgessünk, osszuk meg egymással a tapasztalatainkat! Bátorítsuk egymást és persze a betegeket!

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook