Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Helyettesítik valamivel a Start kártyát? fórum

Helyettesítik valamivel a Start kártyát? (tudásbázis kérdés)

14. 9d7907a17a (válaszként erre: 9. - Vigyorex6)
2013. febr. 6. 14:31
Utánad tovább kap kedvezményt. Mert a start kártya csak két évig érvényes, viszont ez az új meg az első két év után is ad még picit több mint fele annyi támogatást.
2013. febr. 6. 09:39

Köszönöm szépen a segítségeteket még egyszer! :) Nagyon jól informáltak vagytok. :)


Tegnap nagyon nagy szükségem volt rá, mert azt hittem eldurran az agyam mikor olvastam, hogy megszűnt a kártya, de a munkaügyiben már nem volt ügyfélfogadás.


Ma reggel telefonáltam, (írom ezt mindenkinek akinek esetleg ugyanilyen bizonytalansága lenne), azt mondták, hogy mivel több mint 6 hónapja regisztrált vagyok, igénybe vehetem a "munkaheyvédelmi akciótervet". Ehhez az kell még, hogy minumum 4 órában alkalmazzanak. Adnak egy hatósági bizonyítványt, amivel a munkaadónak kell az Apeh-ba mennie, és bérszámfejtés alkalmával térítenek neki.

Nagyjából azt nyújtja, mint a kártya, de tovább érvényes.


Tehát nagyon helytálló okosságokat kaptam tőletek! :)))

12. Kiss Mária (válaszként erre: 10. - Memimemi)
2013. febr. 5. 20:41

Ez nem igaz mindjárt linkelek is neked egy honlapot:


[link]


7.oldalon találod a rád vonatkozó leírást

11. Kiss Mária (válaszként erre: 9. - Vigyorex6)
2013. febr. 5. 20:39
Kb ugyanolyan jók a feltételei mindkettőnek. Nem jár rosszabbul a munkáltató ezzel sem.
2013. febr. 5. 20:03
Hm...a Munkaügyi Központban az Ügyintézőm azt mondta, hogy nincs már ugyan Start kártya, de kiadnak egy igazolást (ugyanolyan, mint ami a Start kártyához kellett), azzal menjek a NAV-hoz, ott adják a továbbit. A NAV-nál meg azt mondták, hogy van ilyen kedvezmény a lentebb már említett adókra vonatkozóan, de csak pályakezdők ÉS 25 év alattiak ígényelhetik sikeres munkába állás esetén.
2013. febr. 5. 17:12

Többféle Start kártyáról olvastam, többféle feltétellel.

Nem tudom, hogy amit írtatok (kedvezmények) mennyivel előnyösebbek, vagy hátrányosabbak, mint a korábbi kártyák?

Lényeges ez azért, mert ha rosszabb feltételekkel kecsegtet a munkáltatónak, akkor lehet, hogy inkább keres olyan alkalmazottat, akinek még van kiváltott Start-ja.

8. 9d7907a17a (válaszként erre: 7. - Kiss Mária)
2013. febr. 5. 17:09
Jó neki. Én teljesen kiakadtam és nem is értem, hogy mi tart ennyi ideig, de nekünk ezt mondták, így ezzel számolunk.
2013. febr. 5. 17:05
Az egyik ügyfelünk tegnap bement és meg is kapta az igazolást azonnal
6. 9d7907a17a (válaszként erre: 5. - Vigyorex6)
2013. febr. 5. 17:01
Arra készülj, hogy az ügyintézés hosszadalmas. Január végén indított papírokra, február második felét, inkább végét mondtak.
2013. febr. 5. 16:59

Köszönöm szépen a válaszokat!

Igen, ilyesféle kedvezményekre gondoltam, mert tavaly novemberben azt mondta az ügyintézőm, hogy ne váltsam ki a kártyát, mert lejárhat az ideje. Most pedig, hogy lenne bejelentett munkahelyem, azt olvasom, hogy megszűntették decemberben a kártyát, pedig kérnék.

Ezért talán mentőövként segítene, ha bár kártyám nincs, de más kedvezményre jogosult lennék.

2013. febr. 5. 16:51
Amennyiben az elmúlt 9 hónapból, legalább 6 hónapig munkanélküli voltál, akkor a munkába állástól számított két évig a munkáltatónak nem kell megfizetnie a 27%-os szociális hozzájárulási adót és a 1,5%-os szakképzési hozzájárulást. Majd a harmadik évtől kezdődően a 27% helyett csak 12,5% szociális hozzájárulási adót kell fizetnie a munkáltatónak.
2013. febr. 5. 16:47
Ha valaki tartósan munkanélküli és sikerül állást találnia akkor a Munkanélküli Hivatal ad igazolást és ezáltal kedvezményt kap a foglalkoztató a fizetendő járulékból. (nem tudom erre gondoltál-e?)
2013. febr. 5. 16:40
ez engem is érdekelne :)
2013. febr. 5. 16:39

2012 december 31-én lehetett utoljára Start kártyát igányelni, tehát a kiadott kártyák maximum 2014-es év végéig érvényesek.

Aki erről nem tudott, így nincs neki, vonatkozik-e rá valami új kedvezményforma, ami ezt valamiképpen helyettesíti?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook