Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Házi kozmetikum készítésben jártas valaki? fórum

Házi kozmetikum készítésben jártas valaki? (tudásbázis kérdés)


4. Rica Maca (válaszként erre: 3. - Lilibeth59)
2018. máj. 12. 20:53
Köszönöm, értem.
3. Lilibeth59 (válaszként erre: 2. - Rica Maca)
2018. ápr. 24. 19:53

Nem. Az agyag (fehér-, zöld-, vörös agyag stb.)arcpakoláshoz való: Két kanál agyagot vízzel, növényi főzettel, friss gyümölcs- vagy zöldség levével vagy virágvízzel homogén pasztává keverünk. 3-4 csepp illóolaj, kb. egy kiskanál növényi olaj, növényi vagy ásványi porok, algák, kozmetikai vitaminok vagy hidratáló és nyugtató hatóanyagok hozzáadásával egy komplexebb, specifikus hatású pakolást nyerünk.

Egy ecsettel felvisszük a pasztát a megtisztított arcbőrre, majd a maszk vastagságától függően, várunk 10-15 percet, de nem várjuk meg, hogy megszáradjon, mert kellemetlenné válhat. Langyos vízzel alaposan leöblítjük, utána felvihetünk egy hidratáló arckrémet, vagy arcolajat. A sheavaj pedig hidratáló krémek, testápolók összetevője.

2018. ápr. 21. 07:01
Aki szokott keverni, készíteni házi kozmetikumot, meg tudja mondani, hogy a fehér agyag és a shea vaj helyettesíthető egymással? Szerintem a kakaóvaj, shea vaj is hasonló, úgy értem, nyilván az egyik vmiben több, mint a másik, egymást erősítik, de nem gyengítik és helyettesítik egymást. Pl. a méhviasszal nem helyettesítik egymást, a kettő más. Ilyen értelemben kérdezem a shea vajat és a fehér agyagot.
2018. ápr. 21. 06:58
Házi kozmetikumról kérdezek

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook