Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Házasság vagy Élettárs? fórum

Házasság vagy Élettárs? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2014. máj. 27. 12:16
Én házasság párti vagyok.De inkább legyen valakinek élettársa valaki egy életen át,mint 10 szer menjen férjhez.Oké 2 esküvő belefér,de 10 nem.A párválastás nagy lurti,sose tudni kihez més hozzá.2-3 évig bárki tud jópofizni .De ilyen az élet.A lényeg mielőtt igent mondunk vegyük le a bizonyos napszemcsit
78. emilla
2014. máj. 27. 11:59
HÁZASSÁGOT SOHA A JÓISTENRE KÉREK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2014. máj. 27. 11:11

Nekem fontos volt hogy házasodjunk össze,

de előtte több mint egy évet éltünk együtt.

Muszáj volt megismerni egymást lakva is nagyjából.

2014. máj. 27. 07:35
edes indegy hisz a parod tesz boldogga,s nem pedig a papir.
2010. febr. 10. 11:21
Házasságra voksolok. Igenis aki szereti a másikat az ország- világ előtt tegye. házasság egy megebecsülése a másik félnek. az egy biztonság.Igen, csak papir. Tudom. De visszatartó ereje van. Én már elvált vagyok, de az a tapasztalatom, hogy egy házasságot helyrehozni többször próbálkozik egy ember, mert az élettársaknál csak egy egyszerű költözzés van. A válásnál már bonyolultabb és hosszabb.
2010. jan. 18. 23:14

házasság. részemről.

de a legfontosabb a közös értékrend és cél. ha az a házasság az is jó,ha "csak" az együttélés,az is

2010. jan. 18. 14:15
Házasság!
72. pteri (válaszként erre: 33. - Agis)
2010. jan. 9. 15:39
Én házasságpárti vagyok. Ennek ellenére éltem 6 évig nagyon rossz házasságban. Most 4 éve papír nélkül boldogan, 2 szép gyerek is született, mégsem házasodunk. Most én melyikre szavazzak?
71. Susika2009 (válaszként erre: 70. - Franc22)
2010. jan. 9. 14:38
egyetértek veled,mi is együtt élünk már 3 éve,ezért volt eljegyzés,meg esküvöt is ezért tervezzük!sztem is fontos az együttélés házasság előtt!!
2010. jan. 9. 14:23

jelenleg élettársi kapcsolatban élek lassan 2éve, 3éve vagyunk együtt.

Az esküvőt én nem erőltettem és nem is hozom fel, ha már a 6.évet megéljük együtt élve, akkor utána már lehet róla szó, bár mostanában már nem vagyok egy házasság párti

hogy miért 6év? azért mert az előző kapcsolatom, amiben már a 4.évben terveztük a jővőt, külön élve a 6.évben lett vége. Ha a mostani ezen túl megy, akkor nem lehetünk annyira ellentétek és akkor tényleg megpróbálhatjuk egy eljegyzési gyűrűvel, de azt is 1-2évig hordani szeretnék

2010. jan. 6. 14:33
Házasság :)
68. 04f827001b (válaszként erre: 67. - Alfoldi13)
2010. jan. 6. 13:56
Osztom a véleményedet!!!
67. alfoldi13 (válaszként erre: 64. - C42aaaac41)
2010. jan. 6. 13:07
én is téged sőt nagyon értelmesnek tartalak , de nem jól gondolkodol ebben ...fontos az ember társa nekem a legfontosabb/ és ez nem papir függő de kell ez ehhez...
2010. jan. 6. 13:04
Én már túl vagyok egy váláson, de a házasságra voksolok. Most élettársam van, de szeretnénk esküvőt. de úgy hogy ne a szülők fizessék.Tehát, ez várat magára. de a harmónia a legfontosabb. Anélkül nem lesz házasság.
2010. jan. 2. 17:57
Vannak bizony kivételek!!!
64. c42aaaac41 (válaszként erre: 58. - Alfoldi13)
2010. jan. 2. 17:39
Papa imádlak,de ezzel nem értek egyet!
2010. jan. 2. 17:38
én akkor sem mennék férjhez,ha vonszolnának:))szeretem a változatosságot!:)
2010. jan. 2. 15:56
Másvalakinkek nincs véleménye?
61. Susika2009 (válaszként erre: 60. - Veronika27)
2010. jan. 2. 10:36

EZ igy van!

Ismerek sajna ilyenket is:-(

19,5 voltam mikor összejöttem a vőlegénnyemmel,és akkor mi sem erre gondoltunk hogy ide jutunk,csak vitt inket az ár,azt hittük diák szerelem lesz,és pár hónap ma x 1 év és vége...De nem igy lett..az égieknek más tervük van velünk:-)

60. Veronika27 (válaszként erre: 59. - Susika2009)
2010. jan. 2. 10:09
Igen, sokan sajnos nem gondolják meg jól, netán pár hónap után házasodnak, nem tudom hova sietnek... Sokan meg már 18 évesen... Hát azért ha én visszagondolok, 18 évesen még igazán nem voltam se szerelmes, se felnőtt, ilyeneken nem is járt az agyam. De sokan csak feltűnősködni, villogni akarnak a gyűrűvel.
59. Susika2009 (válaszként erre: 58. - Alfoldi13)
2010. jan. 2. 09:47

Én mág fiatalnak mondhatom magam,bár nem a 10-en éves korosztályhoz tartozom!DE én is ugy érzem hogy egyre abszurdabb kapcsolatok mennek a házasság szent egységébe,és másnap meg már veszekednek,nem értem nekik minek!

MI azért döntöttünk a házasság melett,mert 4 éve vagyunk együtt,és az együttélés is müködik már évek óta,és jól jönne egy "Trónörökös":-)

2010. jan. 2. 09:38
házasságra voksolok minden esetben különösen gyerekeimnél..a család nem a papirtól család de ez is kell hozzá ami fenntről áldásként érkezik ...választani jól és egy életre kapcsolat... Persze a mai fiatalok ezzel nem értenek egyet ... szerintem ebben is rosszul döntenek
57. Susika2009 (válaszként erre: 50. - Noncsi18)
2010. jan. 2. 09:32

Mi mesze lakunk a családtól,és ritkán találkozunk,nem tul stilusos mosdon,de elöször telefe meg a kezem a szüleimtöl,majd együtt megvettü a gyűrűket,kaikagyűrűk és a kisérőcgyűrűt,majd vacsi,ahol mindenki elött megkérte a kezem,ugy ahogy kell:-)

Aztán idén esküvő!!

EZ volt tavaly!

56. Susika2009 (válaszként erre: 49. - Noncsi18)
2010. jan. 2. 09:30
Ez igy van,irtam már én is hogy a párom ellen volt az elején,aztán egyszer csak megkérte a kezem,és elhagyta az elveit és elvesz:-)
55. Susika2009 (válaszként erre: 47. - Agis)
2010. jan. 2. 09:29
100 %-ig egyet értek :-)
2010. jan. 2. 08:56
Hát ez a pasin múlik,mert csak akkor mehetünk férjhez ha kérnek,ha nem, akkor marad az élettársi kapcsolat és bizonygathajtuk magunknak,hogy a papír nem fontos.Na Én ebből nem kértem,engem ne alázzon meg senki ilyennel.Ezért útilapú a talpára..Szerencsére megtaláltam életem párját és 5 éve élünk boldog házasságban:-)
53. tanbanya (válaszként erre: 52. - Ági05)
2010. jan. 1. 22:40

Igazad van Ági. A katolikus egyház nem is fogadja el az élettársi kapcsolatot, tehát ott ez nem kérdés. A "holtomiglan-holtodiglan" elvéhez ragaszkodik, és ebben egyenlőre hajthatatlan.

Az elváltakat részben kirekeszti.

52. Ági05 (válaszként erre: 18. - Veronika27)
2010. jan. 1. 22:32
Nem lenézésnek szánta Kingi7.Már leveleztünk erről a témáról.Vallásos embernek fontos az egyházi esküvő.De a katolikus egyháznak elég kemény szabályai vannak,de erről hosszú lenne írni...
2010. jan. 1. 21:36

Sziasztok!

Házasság vagy Élettárs?

Mindkettőben volt /van részem/, nem is túl rövid ideig.

Ha megvan a szerelem, majd szeretet mellett a tisztelet, az összhang, az alkalmazkodási készség, a tolerancia, a társban a szépség megtalálásának vágya mindkét félben, akkor csak a vallási és jogi kérdésekben van különbség a kettő közt. De az igaz, hogy ezek a különbségek nem elhanyagolhatók. Viszont a két embernek közösen kell dönteni /nem a családtagoknak, nem ők fognak együtt élni, legalábbis ideális esetben/ hogy melyiket választják.

2010. jan. 1. 21:23

Amúgy hogy van ez az eljegyzés? Mármint arra gondolok, hogy van aki az egész család előtt kéri meg a lány kezét, van aki kettesben intézi. Ha csak ketten vannak, akkor utána csak simán bejelentik a családnak? Vagy?

Illetve, van aki eljegyzi a másikat, van akik évekig még jegyben járnak? Akkor ez hogy van? Ha nem házasodnak össze rögtön akkor mért jegyzi el? Illetve ha még éveket várnak, akkor utána csak úgy megbeszélik, hogy na most már tartsuk meg az esküvőt? Vagy?

:D :D

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook