Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Építményadót hogyan kell illetve lehet fizetni? fórum

Építményadót hogyan kell illetve lehet fizetni? (tudásbázis kérdés)


2023. ápr. 14. 10:45

Talán valakinek lehet segít:

Ingatlan vásárlás után be kell jelentkezni a helyi önkormányzat adó osztályára, ahol megállapítják az építményadó összegét. Ami jó,hogy egy év elteltével ,nem számolnak fel semmi büntetést ,se késedelmi pótlékot .

13. timycat (válaszként erre: 10. - Channa*)
2023. ápr. 13. 23:50
Nem egészen tiszta hogy építményadóról vagy kommunális adóról szól-e a fórum, valamelyik helyi adó.
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Timycat)
2023. ápr. 13. 22:48

Sajnos én nem ott lakok 😀

Bár szerintem ez sem egy szegény város.

2023. ápr. 13. 18:46
Jaj, élményadót olvastam. Na, olyat nekem biztos nem kell fizetnem mostanában se. :D
10. Channa* (válaszként erre: 8. - Timycat)
2023. ápr. 13. 18:42
Milyen adóról van szó? Ezt kiknek kell/kellene fizetni?
9. timycat (válaszként erre: 8. - Timycat)
2023. ápr. 13. 18:12
Ja a házra azóta se fizetek semmit...
8. timycat (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 13. 18:08

Nem biztos.


Én néhány évvel ezelőttig egy lóvés faluba voltam bejelentkezve akkor még nekik fütyült a gépjárműadó is, van ott a nevem ház és volt nyaraló is, mindig kiküldték a csekket, de soha nem fizettem be, az 5 éven túli dolgokat telefonhívás útján, elévülés miatt töröltettem. Nem érdekelte őket. Fülesem volt, hogy huszonéve nem hajtanak be semmit, anno a csatornázást is, amit befizettem végül visszautalták az utolsó forintig, annyi pénzt kaptak hogy még sok is volt.

Van ilyen önkori is, aki egyszerűen beleül, nem érdekli és nem tudja hova tenni a pénzt, van ott már a cartól repülőig minden (tényleg még reptér is van), mondjuk szerintem egy lombkorona sétány hiányzik😉

Rengetegen voltak/vannak oda bejelentkezve (iparűzési adót is szűken kérik) akik ténylegesen nem is laktak ott, egyszer írt a polgi hogy mindenkit megkér, hogy legyen szíves kijelenteni magát az aki nem ott él, mert már akkora a nyilvántartott lakosság, hogy lemaradnak egyes kis településekre szabott pályázatokról, falusi CSOK-ba se estek bele 🤷‍♀️


Ilyen is van, én végül egyéb érdekek miatt "elköltöztem" onnan.

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Simple)
2023. ápr. 13. 15:09

Köszönöm!

Sikerült beszélnem velük telefonon így holnap személyesen intézhetem ,csekket nem küldenek újra .Jobb ha bemegyek . Igaz bankkártyával nem lehet ott fizetni,de utalni lehet.

Igen,a régi városunkban így volt nekünk is .Itt alá sem kell írni az ajánlott leveket sem, a covid miatt még mindíg.

6. simple (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 13. 13:43
Utalni is tudod. Hívd fel őket telefonon, hogy mennyit kell utalnod, és hova, segítenek. Nekem mindig jön egy levél az év első felében, ahol le van írva, hogy mennyit kell fizetni arra az évre. És utalni szoktam, csekket nem is küldenek.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2023. ápr. 13. 13:36

Elvileg kihozta a postás,csak nem hozzánk dobta be 🙃Igy is lejárt a feladási határidő de most jutott eszembe .

Gondolom kaptam volna valami késedelmi kamatot is 😅

4. andi6020 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 13. 13:27
Azok megtalálnak, ne félj :)
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Amaunet)
2023. ápr. 13. 13:24

Köszönöm!Sajnos Hoxa átírta a kérdést ,mert nem így küldtem be 😅

Ami engem érdekelt azt az önkormányzatnál kell fizetni ,csak nem kaptunk csekket.

2. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 13. 09:16

Az SZJA bevallásodban kell kimutatni, bevallani és megfizetni.

Ha 5 éven túl volt a bírtokodban, akkor nem kell fizetni csak bevallani.


[link]

2023. ápr. 13. 08:50
Szeretném megkérdezni, hogy hol lehet ezt intézni mert semmit nem találok róla .

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook