Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hatásos a lúgosítás? fórum

Hatásos a lúgosítás? (beszélgetős fórum)


17. Várhegyi Márton (válaszként erre: 16. - 4405abd47b)
2011. nov. 24. 21:32

A lúgosítók állításai általában tudományosan nem megalapozottak.

A testnedvek, szövetek túlnyomó többségének pH-ja elég stabil, ezt valóban nem lehet étrendileg kimérhető módon megváltoztatni. Természetesen megváltoztatható ilyen úton, de a változás nagyon csekély. A vizelet pH-ja ellenben viszonylag széles határok között (pH 5-8,5) változhat fiziológiásan is a diéta függvényében.


Egy dologgal kiegészíteném a hozzászólásod:


"a vér PH 7,4. ez állandó érték ha 0,05-ot csökkenne vagy emelkedne az halálos kimenetelű lenne."


Amire te gondolsz, az az artériás vér pH-jának referenciatartománya (pH 7,4±0,05, azaz 7,35-7,45). Én simán csinálok 7,45 fölötti pH-t hyperventilatióval:-)

(A 7,35 alattit nem tudom ígérni, mert a hypoventilatio során fölhalmozódó szén-dioxidtól eléggé nagy légszomja lesz az embernek.)

Szóval ennél a 7,35-7,45-nél jóval nagyobb eltéréseket is el tudunk viselni (a halál általában pH 6,8-6,9 körül következik be).

2011. nov. 24. 17:16
Nem szeretnék senkit kiábrándítani de ez az egész lúgosítás-kultusz csak azért lett kitalálva hogy valakinek(valakiknek) a zsebe jól tele legyen pénzzel. Azzal nincs is baj ha egészségesen étkeztek de ennek köze nincs a lúgosításhoz. Mert mitől lennénk elsavasodva??? a vér PH 7,4. ez állandó érték ha 0,05-ot csökkenne vagy emelkedne az halálos kimenetelű lenne. A szervezet remekül felkészült az ilyen megpróbáltatásokra. A gyomor emésztőenzime csak savas közegben képes működni tehát ott sem igazán érdemes lúgosítani (kivéve akinek gyomor fekélye vagy refluxa van). És még tovább sorolhatnám az egyéb olyan szerveket,szövetek ahol a fix ph igen is fontos szempont,és nem éri meg mesterséges úton eltolni a ph-t. Úgy gondolom, hogy ez az egész Lúgosítás totálisan túl van misztifikálva,és sajnálom azt a rengeteg embert aki több 10ezer forintot dob ki az abalakon csak , hogy hozzájusson a "csodaszerhez". Néha érdemesebb egy szakember tanácsait meghallgatni hiszem nem véletlenül tanul egy orvos 6 évig vagy egy dietetikus 4 évig. talán egy kicsit több szakértelemmel rendelkezik mint a teleshoppos műsorvezetők.
2011. máj. 30. 15:06
nem tudom, h még aktív-e a téma, de igenis hatásos a lugosítás és eredménye is van. én lefogytam, azota tartom a sulyom, és jobb volt a kozérzetem is, mig tartottam a diétát
14. Wecuska (válaszként erre: 7. - 73d34b23a8)
2010. jan. 11. 15:21
8 kg-ot fogytam,és javulóban a refluxom.melette meg kell válogatnom,hogy mit eszek.
13. mimmo33 (válaszként erre: 10. - Pepszike)
2010. jan. 11. 09:31
A por alapú Green Mix 9-et is ittam.Kicsit olyan mintha fűrészport inna az ember;), de ha gyümölcslébe rakja az ember(pl.ananászlébe, szerintem abban a legjobb)akkor iható;)a lényeg, hogy fogyasztás előtt legalább 20 perccel le kell áztatni, hogy teljesen iható legyen;)
12. mimmo33 (válaszként erre: 9. - Klarika5)
2010. jan. 11. 09:27

Szia!

Nem:(

Én még nem is láttam, de majd rákérdezek;)

2010. jan. 9. 16:29
Sose hallottam róla:((
2010. jan. 8. 16:27
Sziasztok Szeretném megkérdezni, hogy mi a véleményetek a Green mix lúgositórül???
9. klarika5 (válaszként erre: 8. - Mimmo33)
2010. jan. 8. 16:04
Igen, kezdetben én sem hittem benne, de egy éve rendszeresen iszom. Most, hogy nem szereztem be a két ünnep között, a töltöttkáposzta majdnem kivégzett:((Ismered az oxigénes változatát is?
8. mimmo33 (válaszként erre: 5. - Klarika5)
2010. jan. 8. 10:23

A gyomorégésre nekem is csak ez jó,)

Már végig ettem a gyógyszeripar összes termékét, de semmi sem olyan hatásos, mint a Füredi víz.

7. 73d34b23a8 (válaszként erre: 6. - Wecuska)
2010. jan. 7. 21:47
milyen eredményt sikerült elérned?
2010. jan. 7. 12:53
én 2 hete kezdtem a lúgosítást.
5. klarika5 (válaszként erre: 1. - 73d34b23a8)
2010. jan. 7. 12:20
Ünnepek között nem volt itthon a Füredi lúgos víz. Úgy égett a gyomrom, hogy még éjjel is felébredtem a kellemetlen tünetekre. Mióta iszom, ismét helyrebillent minden. Kicsit drága, de minden étkezést egy pohár vízzel fejezek be, újabban az oxigénes változatát iszom. Nekem nagyon sokat segít.
2010. jan. 7. 12:11

Az e témát tárgaló topikok:


Lúgosító diéta avagy a (PH) csoda fogyás!: [link]


Lugosítás de mivel?: [link]


Tudásbázis - Érdemes lúgosítani?: [link]


Inner Light: [link]


Vizeletben lévő értékek mérésénél mit jelent a 'ph'?: [link]

2010. jan. 7. 12:04
Nekem semmit nem használt.
2. mimmo33 (válaszként erre: 1. - 73d34b23a8)
2010. jan. 7. 12:00
Nekem bevállt;)sokkal energikusabb voltam amikor lúgosítottam, és fogytam is;)és 4 év után terhes is lettem;)
2010. jan. 7. 11:59
még nem próbáltam de lehet hogy elkezdem,használ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook