Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit, lúgosítás vagy "csak" gyógyszer refluxra? fórum

Paleolit, lúgosítás vagy "csak" gyógyszer refluxra? (beszélgetős fórum)


28. Veronika27 (válaszként erre: 27. - Zsuzska69)
2012. febr. 16. 19:15

Én nem ismerem a paleolitosat... A candida volt eddig az első diétám, amit tényleg úgy csináltam, ahogyan kellett. Másfél hónapig bírtam, leadtam 6kg-ot és egészségileg is helyrejöttem. Mondjuk sokat számított már az is, hogy letettem végleg a cigit.

Azóta is van, amit megtartottam a diétából, pl. barna rizst használok, teljes kiőrlésű liszttel főzök, steviát használok, meg natúr joghurtot tejföl helyett. Mondjuk a kelt tészták ugyanúgy bántják a gyomromat, főleg a pizza :( Alkalomadtán eszek, na nem gyakran.

Meg ha lefekvés előtt eszek, akkor éjjel tuti támad a sav...

27. Zsuzska69 (válaszként erre: 24. - Veronika27)
2012. febr. 16. 15:21
Köszi, akkor ez lényegében nagyon hasonlít a paleolit diétához is, nem? Annak is a szénhidrát megvonás az alapja...Eddig nem hitttem benne, de ezek szerint tényleg lehet benne valami. Mennyi ideig csináltad a diétát? És akkor annyi ideig voltál jól, körülbelül?
26. Veronika27 (válaszként erre: 25. - 1c92396beb)
2012. febr. 15. 11:06
Igen, ezzel tisztában vagyok.
25. 1c92396beb (válaszként erre: 24. - Veronika27)
2012. febr. 15. 10:58
A Candida diétának is a cukormentesség az alapja, ezért voltál jól akkor, na meg ott sem fogyasztanak fehér lisztből készült termékeket.
2012. febr. 15. 10:53

Amíg candida diétát csináltam, semmi bajom nem volt a refluxszal, pedig előtte nekem is az életfogytig tartó gyógyszerszedést vázolta fel az orvos...

Mostanában ritkán, de előjön, olyankor elszopogatok egy Rennie-t és jobb lesz. Gyógyszert csak akkor szedek, ha nagyon muszáj, azaz ha félig már a halálomon vagyok..

23. 83e25137af (válaszként erre: 22. - 1c92396beb)
2012. febr. 13. 21:59
azt próbáltam, sajnos semmit nem ért nekem :( pedig nem valami utánzat volt :(
22. 1c92396beb (válaszként erre: 21. - 83e25137af)
2012. febr. 13. 21:08
Én legutóbb amikor beteg voltam már nem antibiotikumot szedtem, hanem Garpefruitmag cseppet. Hamarabb helyrejöttem, és a gyomromat sem bántotta.:)
21. 83e25137af (válaszként erre: 18. - 1c92396beb)
2012. febr. 13. 18:01
igen igen.. sajnos ugyanez van nálam is. 1 hónap kiheverni egy 1 hetes antibio kúrát..
20. 1c92396beb (válaszként erre: 19. - Zsuzska69)
2012. febr. 13. 16:23
Köszönjük. Kislány
19. Zsuzska69 (válaszként erre: 16. - 1c92396beb)
2012. febr. 13. 16:20

Ígérem utsó kérdésem: kisfiút vagy lánykát vársz?

Amúgy meg jó egészséget Mindkettőtöknek, és már csak akkor írok, ha felvetődne még egy-két kérdésem,szia!

Zsuzsi

18. 1c92396beb (válaszként erre: 17. - 83e25137af)
2012. febr. 13. 16:00
Az antibiotikum nagyon kikezdi a gyomor nyálkahártyáját. Nekem is volt vele bajom, mármint az antibiotikum utáni "áldásból". Szerencsére a Gynevac vakcina, amit elsősorban hüvelyi fertőzésre kaptam, helyreállította a gyomor nyálkahártyáját is. Utána már elég volt, a simma diéta tartása.
17. 83e25137af (válaszként erre: 10. - Zsuzska69)
2012. febr. 13. 15:38
Most sajnos pont nem vagyok de egy jó ideje nem volt észlelhető. de most hogy volt egy izmos hörghurutom az asztma is durvább lett és a sok köhögéstől vagy az is lehet hogy az antibiotikum kezdte ki...(vagy nem tudom mitől) a reflux is romlott.. fogalmam sincs mi az összefüggés... de alapvetően nem okoz gondot.
16. 1c92396beb (válaszként erre: 15. - Zsuzska69)
2012. febr. 13. 15:27
Áprilisra.
15. Zsuzska69 (válaszként erre: 14. - 1c92396beb)
2012. febr. 13. 15:21

Köszi!

Mikorra várod a babát?

14. 1c92396beb (válaszként erre: 13. - Zsuzska69)
2012. febr. 13. 14:58

Nos, erre nem tudok mit mondani. Én alapvetően szeretem a házi tejet, és most, hgoy babát várok mértékkel meg tudom inni, de néha savat okoz.

Viszont korábban még terhesség előtt nemcsak savat okozott hanem hasmenést és haspuffadást is.

Én előtte próbáltam a laktózmenteset, de nekem az is savat okozott. Viszont terhesség nagyon sokszor kívántam.

A doki mondta, hogy ez a terhességtől van, mert a babának szüksége van rá, de szülés után valószínű, hgoy visszatér a laktózérzékenységem.

Én helyette kókusztejet, kókusztejszínt használtam.

13. Zsuzska69 (válaszként erre: 12. - 1c92396beb)
2012. febr. 13. 14:38

Nem tudod, a hagyományos tej helyett elfogadható a laktózmentes? (Nekem a vércukor értékeim rendben vannak, csak már annyit olvasok/hallok laktóz érzékenységről is, meg a tej káros hatásairól, hogy sokszor eszembe jut, hogy tán el kéne hagynom, bár egyenlőre panaszom nincs tőle, ezért kérdezem a laktózmenteset, vagy szerinted a tej teljes mértékben "törlenső" a listámról a reflux miatt?)

Köszi a nagy türelmedet! :-)

12. 1c92396beb (válaszként erre: 11. - Zsuzska69)
2012. febr. 13. 14:24

Nincs mit. Szívesen segítettem.Nekem az életmódváltozás fontos volt az inzulinrezissztencia miatt is, mert nemcsak refluxos voltam, hanem IR-es is.

Igen, no cukor és teljeskiörlésű illetve zabpelyhes, zablistes dolgokat fogyasztok.

Palacsintát is zabpehelylisztből csinálok. Sokkal finomabb mint a másik.

Ja és a tejet is elhagytam, csak kefir, sajtok vannak az étrendemben.

11. Zsuzska69 (válaszként erre: 8. - 1c92396beb)
2012. febr. 13. 13:40

Szia ciroka,


Neked is köszi, húúú, azért Te már komolyabban életmódot váltottál, azért ahogy a szavaidból kiveszem, eléggé odafigyelsz, ez nagyon szimpi.

Akkor ha jól értem, a legfőbb változtatás Nálad a cukor teljes kiiktatása volt, a tésztafélék pedig, már amennyit eszel, teljes kiőrlésűek legyenek, és no cukor, ugy-e?


Vigyázz Magadra, boldogságos kisbaba várást kívánok, szerintem a legidillibb állapot, nekem kétszer adatott meg, de talán a legjobban élveztem, mint ÁLLAPOTOT, egyáltalán nem éreztem "terhesnek" magam, sőt, határozottan feldobott, hogy már "van"/lesz (gyerekem), de még odabent van, még SZABADSÁG!!! :-) Röviden, de én így éltem meg, nagyon klassz volt!

Szia, és köszi:

Zsuzsi

10. Zsuzska69 (válaszként erre: 9. - 83e25137af)
2012. febr. 13. 13:14

Szia Andicca,


Köszi a sok hasznos infót, remélem, a sok gyümitea nem gond, megpróbálom azt is napi egyre leredukálni, mint a kávét...

Hungarocellt én is gyakran fogyasztok, most már elmegy, de a legtöbb erőt az utolsó 4 mondatod adta!!! :-))

Köszi, szia:

Zs.


UI.: Ezek szerint Te is tünetmentes vagy jelenleg? :-)

9. 83e25137af (válaszként erre: 7. - Zsuzska69)
2012. febr. 13. 11:05

Szia :)


A savas alatt a savkeltő (vörös hús, csoki, stb) és az eleve savas citrusféléket is értettem. persze módjával mindenből lehet enni de jobb kerülni. Néha mikor "bűnözök" utána meg is van a böjtje mert úgy nekiáll fájni hogy csillagokat látok. Valószínűleg a felmaródások ilyenkor bedurrannak vagy nem tudom...


kenyeret szoktam enni, bár azt is napi 1x és max 1-2 vékony szeletke esetleg zsemle vagy kifli de az is max 1. Szerencsére nem vagyok nagy kenyér evő így ha nem ehetném egyáltalán az se lenne gond

néha hamletet vagy abonettet eszek (hungarocellnek hívom mert íze nincs :D de szeretem és nem is reklamál a gyomrom érte.)


A cukrot és a nem 100%-os gyümileveket hanyagold, a teát csak 100% gyümölcs vagy virág esetleg gyógynövény teákat igyál. Van a gyógynövény szaküzletekben kifejezetten refluxra és hasonló nyavajákra teakeverék amiben különböző gyógynövények vannak és mintegy védőréteget képezve védik a gyomrot. (nem tudom a nevét most majd rákérdezek) Tervezek venni olyat. Ott is azt mondták, hogy ha nincs tünet az nem jelenti azt, hogy elmúlt csak épp passzív. Folyamatos tudatos odafigyelést igényel, de akkor nincs vele gond.


Ez olyan mint az asztma. Abból se gyógyult meg még senki sajnos.. "csak" teljesen passzívvá tehető. Viszont az is már egy csodával ér fel.

8. 1c92396beb (válaszként erre: 6. - Zsuzska69)
2012. febr. 13. 10:59

Én a gyógyszer előtt szódabikarbonáttal kísérleteztem, de attól csak rosszabb lett. A gyógyszert 2-3 hónapig szedtem,aztán ahogy rátaláltam a Salvus gyógyvízre azonnal elhagytam. Nem orvos hatására hagytam el.

Kávét én soha nem ittam, de azt a doki is mondta, hgoy hanyagolni kell.

Volt aszmás tünetem is, sőt, még alváslaborba is elküldtek, mert nagyon horkoltam, és állítólag ezt is okozza a visszafolyó sav. Amit írtál, hogy felfele történő levegő kiáramlás, az is a tüneteim közé tartozott. Ezek mind megszűntek.

Előtte nagyon nem sprotoltam, viszont utána el kezdtem kondi terembe járni. Ott szintén nagyon jött fel a sav a mozgás hatására. Arra találtam ki, hogy minden 5 perc mozgás után legalább egy-két korty vizet iszok. Volt, hgoy elfogyasztottam egy másfél l vizet egy másfél óra mozgás alatt. A mozgás előbb-utóbb megtette a hatását.

Most kismama vagyok, de most sincs gondom a savval. Igaz mindent betartok amit előtte. Vagyis nem eszek ízesített gyümölcsös joghurtokat, ezek nagyon sok cukrot tartalmaznak, csak kizárólag kefirt eszek, azt is korpovit kekszel.

Tésztát, galuskát eszek egy héten egyszer-kétszer, de teljeskiörlésű lisztből készültet. A fehér kenyeret teljesen elfelejtettem.

Édesítőszert nem használok, csak ritkán nyírfacukrot. A jameket is cukormentesen tettem el.

Savanyúságot egyáltalán nem eszek, nem kívánom, meg nem is fér bele az étrendembe, ugyanis az ecet fokozza a gyomorsavat. Képzeld el, hogy az ecet mennyire lemarja a vízkövet a fürdőszobában(vizkőtelenítésre használom), hát akkor mit csinálhat a beleinkben.

Füszert használok, a kertemben termett fűszerekből, de semmilyen mesterséges előregyártott fűszert nem használok, mint pl vegeta.

Teákat, csak akkor szoktam inni, ha megfáztam, akkor csipkebogyó, vagy hársfateát, amúgy egyáltalán nem teázom. Néha havonta egyszer megengedem magamnak a citromot, (nem citromlevet), amúgy most már citrusféléket is tudok enni. Rendszeresen fogyasztok narancsot, de csak tizóraira és uzsonnára, akkor sem többet egy maximum kettőnél.

Amióta elhagytam a cukrot, a meggy, és a többi savanykás gyümölcs is nagyon édesnek tűnik, és semmi bajom nincs tőlük.

7. Zsuzska69 (válaszként erre: 5. - 83e25137af)
2012. febr. 13. 10:45

Szia Andi!


Neked is köszi a gyors választ, csak egy kérdés, ha errefelé járnál még...:-) : mit értesz a túl savas dolgot alatt? Az ún. "savasítónak" kikiáltottakat, pl. hús, tojás,csoki, stb. vagy ami ténlyegesesn savas, tehát citrom, narancs, stb? te miket kerültél a túl zsíros, túl fűszereseken kívül? Teljes kiőrlésű kenyér szerinted mehet néha? (nagyon szeretem a kenyeret, és azt nagyon nehéz lenne teljesen elhagynom, a fehér kenyérről most térek át erre a talán kissé egészségesebb változatra, ezért kérdezem...)

Köszi, szia!

6. Zsuzska69 (válaszként erre: 4. - 1c92396beb)
2012. febr. 13. 10:14

Szia Ciroka!



Hűű, de jó lenne, ha még vissza néznél errefelé..., válaszaid alapján nagyon sok kérdés vetődött fel bennem...

Egyrészt tökre feldobott, amiket írtál, mert (talán) nálam még nem ennyire rossz a helyzet, 3 mm-es felmaródásaim vannak a nyelőcsövemen, meg hát ugye- mint fő reflux tünet, rosszul zár a gyomorszájam záróizma, de talán "felülre" még nem jut fel a sav, viszont ég sokat a nyelvem, az nagyon rossz és hát izé, ozé, hogy is írjam, másik vezető tünet, hogy sok levegő távozik felfelé , a számon keresztül, és nagyon zavar, de állítólag ez is a r. egyik fő tünete, de én nem érzem, hogy feljönne a sav..Kérdéseim: azokon kívül, amit leírtál, mennyi minden mást változtattál az életmódodon? Sport? Elkezdtél valamit, vagy eleve, korábban is mozogtál (vagy esetleg utána sem? :-)) Semmi, de semmi szénhidrátot (tészta, galuska) nem ettél, vagy csak cukrot? Én a kávét naggyon - nagyon nehezen hagynám el teljesen, de 3-ról már rég lecsökkentettem 2-re.... Sajnos teázni is szeretek, és azt nem is mondta senki, hogy a gyümiteákat hanyagolni kéne..., gyümiteát sem ittál? Vagy csak feketét/zöldet? Szénsavas üditőket hála Istennek nagyon rég nem iszom, és már "sima" cukrosakat sem, ez menne...

Szóval, ilyenek, meg minden, minden érdekel, ami eszedbe jut, nagyon várom soraidat, előre is köszi...

UI: Az nem olyan lényeges, ha nem jut továbbra sem eszedbe, hogy mit szedtél (én Gelbrát - 1 hete), csak hogy MEDDIG?? Mennyi idő uán hagytad abba? És Magadtól, egyedül, vagy az orvosod javaslatára? És az abbahagyást követően nem 'szökött fel' újra nagyon a gyomorsavad? Booooocsi!

5. 83e25137af (válaszként erre: 1. - Zsuzska69)
2012. febr. 13. 09:24

A reflux nem gyógyítható, csak tünet mentesíthető, az viszont hatékonyan!!

Saját tapasztalat :)

Nekem az asztma társult betegsége, fél éve diagnosztizálták ugyanezt. heliobaci nekem is negatív volt :D


Te is legalább az antibio kúrát megúsztad ennek csak örülni lehet...


gyógyszert már nem szedek, időnként egy egy savlekötő (havonta 1-2 szem..)

DE kerülni kell a túl édes, túl fűszeres, túl savas dolgokat valamint lúgos vizet iszok és kb semmi bajom. Ha romlik az asztma akkor ez is és fordítva, ezt megfigyeltem tehát, ha erre figyelek még asztmagyógyszer se kell.

4. 1c92396beb (válaszként erre: 3. - Zsuzska69)
2012. febr. 12. 19:24

Nos, nekem már összemarta a sav a nyelőcsövemet, sőt már műteni is akartak, annyira áramlott vissza a sav.

Már nem emlékszem a savlekötő nevére, mert nem szedtem én nagyon sokáig.

Azt tudom neked mondani, hogy legalább 5-6-7 szer is egyél egy nap, de keveset. Igyál nagyon sok szénsavmentes vizet. Én szénsavasat egyáltalán nem ittam, a teákról és más édes üdítőkről is leszoktam.

Nem még bevált a korpovit keksz, az nem tartalmaz cukrot, valamint a lereszelt nyers répa, ami nagyon jól felszívja a savat.

Lefekvés előtt soha nem ettem gyümit, és igyekeztem 6 körül a kaját abbahagyni, ha esetleg később mégis éhes voltam, akkor egy-két korpovit kekszet rágcsáltam.

Kérdezz nyugodtan, szívesen válaszolok.

3. Zsuzska69 (válaszként erre: 2. - 1c92396beb)
2012. febr. 12. 16:43

Kedves ciroka33!

Köszönöm, hogy válaszoltál (pláne, hogy elsőként :-) )!Ha még járnál erre véletlenül: Neked mennyire erős 'lefolyású' refluxod volt, kb. milyen tünetekkel?

Köszi! (És mit szedtél?)

2012. febr. 12. 16:27

Meg lehet gyógyulni a refluxból. Én eleinte szedtem savlekötőt, de semmilyen más gyógyszert nem. Aztán azt is elhagyhattam. Csak annyit csináltam, hogy nem ettem édességet, joghurtot, ebben is van cukor, eleinte kerültem a savat okozó dolgokat. Reggel másfél dl Salvus vizet ittam.

Kb. egy év után teljesen helyrejöttem. A paelot is kipróbáltam, de nekem az a sok hús miatt nem jött be, szóval eszek húst is de mértékkel, mert a sok hús is okoz savat.

2012. febr. 12. 15:57

Sziasztok!


Végső elkeseredésemben fordulok hozzátok, várom tanácsaitokat, de főleg: tapasztalataitokat. 2 hóanpja erozív refluxot digagnosztizáltak nálam, bár biztos már jóval régebben kialakult, csak a nem típusos tünetek miatt csak kb. 3-4 hónapja kezdtem ez az orvoshoz járkálást. Voltam persze gyomortükrözésen, Helicobakter negatív - hála Istennek, legalább ennyi! :-) - és a diagnózis reflux - gyógyszerszedés mindhalálig! Ettől, meg a sok ijesztő cikktől a neten, plusz az állandó tipródás, hogy most akkor lúgosítsak-e és akkor nem kellene gyógyszert szednem, merthogy ugy-e mindenről a savasodás tehet, vagy kövessem aa paleolit diétát, ami tök ellentéte a lúgosítónak, vagy egyszerűen szedjem csak a gyógyszert, aztán majd lesz valami (pl. meggyógyulok, és egyszer abbahagyhatom, de ezzel nem kecsegtet senki...). Ráadásul most egy hónapja olyan erős/hangos bélkorgásom is lett/van, majd' megőrülök, úgyhogy mehetek vissza emiatt (is) a dokihoz...Ti refluxra próbáltátok már e két diéta közül valamelyiket? Egyáltalán meg lehet gyógyulni refluxből???? Vagy már mindig nyitva marad az a gyomorszáji záróizom, aminek egyébként zárva kellene lennie, csak a falat lenyelésekor "illene" kinyílnia? Várom hozzászólásaitokat:

Zsuzsi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook