Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hatalmas pókok a lakásban fórum

Hatalmas pókok a lakásban (beszélgetős fórum)


1 2
2009. aug. 28. 23:29
Protect-b fáraóhangya írtószer,elvileg van ilyen,lehet ki kéne próbálnod,zöld dobozos.
27. 49ca420470 (válaszként erre: 26. - Pintyőke72)
2009. aug. 28. 23:26
Képzeld hogy most ért a felismerés hogy fáraóhangyánk van.(((
26. pintyőke72 (válaszként erre: 19. - 49ca420470)
2009. aug. 28. 23:06
Fejedelmi lakomát készítettél ezeknek a kis dögöknek. :)
25. 49ca420470 (válaszként erre: 20. - D6b71af9a8)
2009. aug. 28. 22:35

Na de mivel fújkodták?

Óvatosan azokkal a mérgekkel...Inkább a seprű és a porszívó.

2009. aug. 28. 22:34

Húúúúúhh weheeee ettől én is lehet hogy frászt kaptam volna!!DDDDDDDD


Ez valami madárpókrokon lehet!A madárpók is vedlik és hasonlít is rá.


Addig örüljünk míg nem a Fekete Özvegy zargat minket!

2009. aug. 28. 12:33
"Egyetlen védett pókfajunk". Tessék titokban irtani szegényt!
22. KicsiPoo (válaszként erre: 21. - KicsiPoo)
2009. aug. 28. 12:32
A szongáriai cselőpók hazánk legnagyobb pókfaja. Termete, alakja, szőrös külseje akárcsak óriási csáprágói félelmetessé teszik. Egyetlen védett pókfajunk. A földbe fúrt, 30-40 cm mély üregekben él, melynek falát hálójával erősíti meg. Rendszerint ennek nyílásában figyel, és áldozatát hirtelen rohammal kapja el. Kicsinyeit első vedlésükig a hátán hordozza.
21. KicsiPoo (válaszként erre: 20. - D6b71af9a8)
2009. aug. 28. 12:28
Jesszusom,meg néztem őket googliben.Ezek rettenetesen csúnyák.:S FÚJ!Ezektől én tuti nem aludnék.De reméljük,hogy egy időre eltüntetted őket.:)
2009. aug. 28. 12:22

Tudom milyen pókjaink vannak. Cselőpók!!!!:((((( Körbefújtam minden ablakot, ajtót kívülről, belülről..... A szobákat tegnap darabokra szedtem.....ott is minden lefújtam, az ágyak kereteit, a rácsokat...a szekrény alját, oldalát,tetejét.......amit csak el tudtok képzelni!!!!!! Tegnap nem találkoztam egyetlen aliennel sem.....s remélem ez így is marad!!!!!

A ház keleti oldala mellett megtaláltam a sok kis lyukat, amiben élnek! Permetezés lesz!!!!!!!!!!!!:))))))))

Amúgy nagyon sok mindenkitől hallottam a napokban, hogy mindenhol, mindenkinél rengeteg most ez a rohadt nagy pók!!!!!!:(((((

2009. aug. 27. 19:21

Én minden létezőt kipróbáltam már a hangyákra de ha a fészkük a parketta vagy a járólap alatt van akkor sokmindent nem tudok tenni.A járólap alatt hatalmas hézagok vannak mert a burkoló a járólap 4 sarkára tett csakk a ragasztóból,tehát simán befészkelhették magukat oda és elég nagy életterük is van.

A minap azonban csináltam egy űberjó hangyacsapdát.

Az ötletet a következő adta.

Palacsinta sütéskor én olajoztam mindig a serpenyőt és ennekvolt egy külön pohárban olaja és az ecset amit sütés után mindig a spályzba tettem.Na ezek a kis dögök a palacsintatésztét is imádják mert egyszer csak azt vettem észre hogy az olajos pohár félig van döglött hangyával.Az olajjal a kísérleteim még jelenleg is folynak,azaz még nem kristálytiszta hogy beleragadnak az olajba,vagy az edény meredek olajos falán nem tudnak felmászni.Jelenleg kiraktam a folyosóra az ajtó mellé(ott folyik a hangyakísérletem jelenleg) egy nagy tálat használt olajjal úgy 2 ujjnyival az alján.Tettem az olajba pár csepp tejberizst+ pár csepp palacsintatésztát is csalinak.A lábas pereme meredek+ még meg is olajoztam.A lábas mellé tettem egy szívószálat hogy könnyen odataláljanak+ pár csepp epresjoghurtot kicsöpögtettem olajjal elkevergetve.Most ott vannak mint a lovak az itató mellett szépen sorban az olajos joghurtnál,és úgytűnik hogy fejjel bele vannak ragadva az olajba.Legalább is jórészük,mivel nem mozdulnak.Már nagyítóval vizsgálom őket.A másik vállalkozó réteg persze megtalálta a lábast és látta benne a jó falatokat és leereszkedett a lábas meredek falán a nasihoz,de visszajönni már nem tud és belepotyog.Már a lábasban is van jópár.Remélem nem tudnak annyira gyorsan szaporodni mint ahogy összefogdosom őket az olajos csapdámmal.Kíváncsi leszek reggelre mennyi lesz.Amikor már nagyon nyüzsögnek a lábason akkor előveszem az írtót és egyben elintézem az összeset,majd csinálok új csapdát.Kicsit hülyén néz ki a bejárati ajtó mellett ez az olajos csapda de úgytűnik ez hatásos.

Tavaj egyébként volt egy szokásom,mindig kiraktam zsákba a szemetet az ajtó mellé kívülre hogy majd ha valaki megy lefelé akkor az leviszi.Persze a hangyák megtalálták és valahogy nem is volt annyi a lakásban.Mint ha mindig ott várták volna a kajásszatyrot.Az étkezőasztalra sem tudnak felmászni mert túl meredek a lábazata és fekete meg nem tudom milyen ok miatt nem tudnak az asztalra feljönni,de ha egész éjjelre kinthagynám a a kaját az asztalon ott akkor sincs egy hangya sem.

Majd írok a kísérleti eredményről még.

A priviben az ötletet köszönöm,lehet kipróbálom még azt is csak már szívesebben vennék olyan írtószert amit ecsettel lehet kenni és nem fújni kell vagy legalább is nem kerül a levegőbe.

2009. aug. 27. 18:10
A kaszás pókokkal mi a helyzet?Nálunk azok vannak.:S Csúnyák,nem szeretem őket.
2009. aug. 26. 21:40
Azon gondolkoztam most, hogy általában a nappali keleti feléről jönnek elő....a konyha is ott van....:(((( De bent a pult mögött még konkrétan nem volt egy sem. Viszont a ház keleti oldalához az ablakok alatt rengeteg nikecell volt odaszórva... Na, azokat ma elpakoltattam onnan, ki lett takarítva minden a ház körül!!!!! Kigazolva..... Sok pók volt a nikecell mögött, de ilyeneket nem láttam. Ilyen pókokkal találkoztam tavaly nyáron, amikor gazoltam a ház oldalában.....és általában a föld alá bújtak el. De nem jöttek be a lakásba....akkor legalábbis...:((((
16. d6b71af9a8 (válaszként erre: 7. - 49ca420470)
2009. aug. 26. 21:24

Én a hangyákat simán kiírtottam..... amitől azonnal megdöglenek, az a Cillit Bang kosz és vízkőoldó!!!!!!!!:)))))

A pókjaink vastag lábú, gyorsan futó, nem teljesen fekete, inkább szürkés színűek. :'(((((((((((((((((((

2009. aug. 26. 21:21

Sziasztok! Köszönöm a hozzászólásokat!:) Az ágyat szétszedte a párom tegnap este, matracok ki, rács ki.....pók sehol! Azóta sem! Udvaron ma nagytakarítás.....és vettem egy SuperCobra Insect Killer nevű szert

amivel befújtam az összes ablakot kívül belül, az összes ajtót..... Kültéren is használható. Az a baj, hogy a konyha nappali egyben van, és a pultomat nem tudom elmozdítani, hogy mögötte is kitakarítsak!!!:((((((((( Már nem tudok mire gondolni, de kifújtam ma az összes sprayt, holnap veszek még egyet! Ma este még nem láttam egyet sem szerencsére, de ami késik nem múlik :(((((((((((((((((((((

14. f2ee98befc (válaszként erre: 1. - D6b71af9a8)
2009. aug. 26. 12:56

néhány napja én is találkozok nagy fekete pókokkal.

arra gondolok, hogy ezek kintről jönnek be. kezdenek hűvösödni az éjszakák, és keresik a melegebb zugokat.

13. Sena
2009. aug. 26. 12:45
Én is nagyon írtózom tőlük, még a döglött póktól is félek! Szokták reklámozni a Raid rovarirtót amit a ház köré kell fújni és távoltartja őket. De lehet hogy tényleg betelepedtek valahova a lakásba, pl ágy alá, szekrény mögé. Nálunk tavaly hangyainvázió volt és nagy nehezen rájöttünk hogy a padláson van a fészkük, onnan mászkáltak le. A biokill nevű szer segített, azt hiszem az minden mászó rovarra hat.
2009. aug. 26. 09:45
Porszívó és összecsavart újságpapír... A pókok elég ügyesek, olyan helyen is befurakodnak, ahol más soklábúnak esélye sincs. A fény nagyon vonzza egyes fajaikat. Tavaly Tihanyban nyaraltam, és első este, amikor a szálláson felkapcsoltuk a villanyt, a kinti sötétből rengeteg óriási szőrös pók rohant be a szobába, tiszta horror volt. 2 napig csak őket irtottuk és nem mertük sötétben kinyitni az ajtót, mert egyből lerohantak minket. Háztartási rovarirtók soha nem váltak be nekem, mert elképesztően szívósak.
2009. aug. 26. 05:35
Én minden este lefekvés előtt a porszívó csövével leszippantok minden pókot és szúnyogot a plafonról amit látok. Sajnos mindkettőnek szezonja van, ezt az időszakot át kell vészelni. Nálunk is van szúnyogháló de mégis akad mindig 1-2 dög.
2009. aug. 26. 00:38
és szunyogok
2009. aug. 26. 00:24
-A hangya a tömény hypóban simán úszik,az összes hangyaírtón vígan elmászkál.Én nem is tudom milyen fajta hangya ez de befogok már egyet nyilván és beviszem a rovartanszékre bevizsgálásra.
8. 49ca420470 (válaszként erre: 6. - 81f46d06d3)
2009. aug. 26. 00:22
hangyára nem jó véletlen?én már nyugodtan elmodnhatom hogy mindent kipróbáltam és míg azt hittem a csótány a lgundorítóbb állatt addig be kell látnom hogy a hangya rosszabb.
2009. aug. 26. 00:21

Na én a csótánytól voltam így anno,most a hangyáktól vagyok ki.Ha ez megnyugtat valakit akkor a pókok 80%-a nem csíp.

A topik indítónak azt tudom tanácsolni hogy:

-fordítsa fel az ágyat,lehet az aljában van pókháló.

-Szúnyoghálót mindenhova,valami repülő rovar vonzza őket valószínűleg,de az is lehet hogy a lakás klímája.Szeretik a nyirkos hűvös lakásokat tudomásom szerint,ezért panelben pl nemnagyon van pók mert száraz és túl meleg.Az biztos hogy ha nem volna bőven kajájuk akkor nem lennének ott.

-Nézzen le a pincébe hogy nem e onnan másznak fel.

-A pókok ellen viszonylag könnyű védekezni(bezzeg a hangyák ellen..)ha leszedik a hálóját párszor akkor ott nem sző újat.A sarkokat és az ágy alját,a pince mennyezetét stb mindent a porszívó csövével takarítson ki.

A padlásra is érdemes felnézni,exemnél onnan másztak le a deszkák közt míg sziloplasztal be nem tömött minden rést.Tudni kéne milyen fajta pókokról van szó.Vastag lábú gyorsan rohan vagy vékony lábú komótos fajta?Reméljük hogy nem a Fekete Özvegy.(csak vicc volt)

6. 81f46d06d3 (válaszként erre: 5. - Reddyke)
2009. aug. 25. 23:48
Nekünk van még egy elektromos készülékünk is, kék lámpa van benne, az csalogatja be a rovarokat, aztán ott az áram agyonüti őket... Ezt mindenre ajánlják... A "lakásból otthont" áruházban vettük... :D
2009. aug. 25. 23:47
Én a vaterán láttam pókrisztót! Nem is gondoltam hogy ilyen is van már. Olyan mint az elektromos szúnyogriasztó, csak ezt pókokra írják.
4. 81f46d06d3 (válaszként erre: 1. - D6b71af9a8)
2009. aug. 25. 23:00
Szúnyoghálótok van? Jól zár a padlásfeljárótok? Van egy szer, Insecticide2000 a neve, literes kiszerelésben 3000Ft az ára körülbelül és a repülő rovarokon kívül mindent elpusztít. 3-4 hetente kell permetezni (permetezős a falkon) és ha a hatóidőn belül bármi odamászik, elpusztul.
3. KicsiPoo (válaszként erre: 1. - D6b71af9a8)
2009. aug. 25. 22:59
Nem lehet,hogy lepetézett valahol a lakásba,olyan helyen ahol nem nagyon szoktatok takarítani?Én még ezt tudnám elképzelni,de ha nagyok,akkor eddig hol bujkáltak?Én is nagyon utálom őket,ha meglátok egyet a falon,addig el nem alszom amíg el nem pusztítja valaki.Én nem nyúlok hozzájuk.
2. 9d6cbcbded (válaszként erre: 1. - D6b71af9a8)
2009. aug. 25. 22:58

jesszus!!!

Baromira meg tudlak érteni, én is iszonyodom, visítás dettó, mint nálad!

Az a baj, hogy csak egy állati nagy takarítással tudod kiírtani őket, mert ha lepetéztek, ott rengeteg kisdög kikelhetett....

Nagyon alaposan minden zegzugot porszívózz át!

Mást nem tudok tanácsolni.

2009. aug. 25. 22:55

Ezt már nem bírom! Pókiszonyom van, a házban pedig a nyár második felétől, minden este hatalmas, 3-4 cm-es pókok mászkálnak. Eddig csak a nappaliba-konyhában, de már a hálóban is, gyerekszobában is. Ma este épp a hátamon mászott az ágyban, amikor a kispárnával levertem, és megláttam a paplanon, iszonyatos visítás közepette rohantam ki a szobából, majd a sikítás átváltott sírásba, mert már rohadt módon elegem van belőlük!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Már arra gondoltunk, hogy talán valahol a ház körül lehet a fészkük....egyszerűen nem tudok mire gondolni

:(((((((((((((((((((((( Csak azt tudom, hogy az őrületbe kergetnek!!!!!!!!! Már arra gondoltam, hívok rovarirtót. De azt hiszem előtte ki kellene próbálnom, valami szert. Vagy mit csináljak????? Honnan jöhetnek ezek az undorító gusztustalan dögök???????????????????

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook