Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Használt már valaki tartásjavító hevedert? Érdemes beszerezni? Használ valamit? fórum

Használt már valaki tartásjavító hevedert? Érdemes beszerezni? Használ valamit? (tudásbázis kérdés)


1 2
36. soyle74 (válaszként erre: 35. - Bence100111)
2021. jún. 12. 15:52

Szia.


Hát én egy ideig hordtam időnként, aztán elkeveredett valahol, és kb. 1 év után került elő. Azóta időnként újra fel-felveszem, de van, hogy hetekig elfelejtkezem róla. De ha eszembe jut, akkor pár órát rajtam van egy nap. Még mindig elég feszes, így hátrahúzza a vállaimat kellően, szóval végülis működik a dolog még mindig.

2021. jún. 10. 07:12

Sziasztok! Kicsit felfrissítem a témát, ki hogy áll a pánttal?

Vásárlás előtt állok így fiatalon, az ortopédián semm hasznosat nem mondtak.

Bármi tippet és segítséget elfogadok.

Köszönöm és szép napot nektek

34. soyle74 (válaszként erre: 33. - 31bc25d879)
2018. máj. 4. 15:06

Na igen. :)


Legfeljebb ha neked is jobban szorít majd, akkor te is felveszel alá egy pólót. :)

33. 31bc25d879 (válaszként erre: 31. - Soyle74)
2018. máj. 3. 02:32

De szorít kissé. De hát még elviselem.

Valamit valamiért:)

32. 31bc25d879 (válaszként erre: 30. - Macskanyó)
2018. máj. 3. 02:30

Tépőzáras. Egyébként ha rajtam van jól esik. Napi pár órát használom, valóban "kiegyenesít", de utána visszagörnyedek.

Fájdalmaim nekem is vannak, készülök beutalót kérni reumatológiára és eljárni súlyfürdőre, ide-oda.

Én is rendszeresen tornázom, de speciális gerinctorna kell.

Mindenképp vegyél, egy misét megér és ártani nem árt.


Javulást nekünk:)

31. soyle74 (válaszként erre: 29. - Macskanyó)
2018. máj. 2. 21:00

Szia.


Igen, valóban több fajta is van, én egy egyszerűbbet vettem, ami nem tépőzáras. Hát bízzunk benne, hogy neked is használni fog majd.


Amúgy a többiek, akik nemrég vettetek ilyet, hogy érzitek magatokat azóta? Nem szorít titeket hónaljban? Éreztek változást azóta?

30. macskanyó (válaszként erre: 25. - 31bc25d879)
2018. máj. 2. 20:00
Te milyet vettél, te is ilyen szalagot? Kötős ez vagy tépőzáras?
29. macskanyó (válaszként erre: 12. - Soyle74)
2018. máj. 2. 19:59
Szia! De jó, hogy írtál ide, valami reklámban láttam nem rég ilyen tartásjavító hevedert, és mivel nekem nagyon fáj a hátam (Scheuermannom volt lány koromban, és több féle degeneratív elváltozás van a hátamban, gerincemben), elhatároztam, hogy szerzek ilyen hevedert vagy valamit. Hiába gyógytornázok már vagy 30 éve mindennap, iszonyúan fáj a hátam és már görbülök is. Nem vagyok már fiatal, és hát nem szeretnék pár év múlva rőzsehordó púpos anyóka lenni :). Nagyon köszi a tapasztalatokat, épp jókor jött!!! Főleg a vállamat kéne nekem is hátrahúzni, majd próbálok ilyesmit venni.
28. globus (válaszként erre: 27. - 31bc25d879)
2018. ápr. 26. 15:22

Mit találtak, hogy MR-t javasoltak?

Nálam degeneratív elváltozásokat írtak le, gondolkodom a tartásjavítón.

2018. ápr. 26. 13:55

Csináltattam gerinc felvételt.

Hát nem teljesen negatív. Ajánlották az MR-t, reumatológust.

Most használom ezt, aztán majd meglátom.

26. soyle74 (válaszként erre: 25. - 31bc25d879)
2018. ápr. 26. 07:36
Na igen, de ha már legalább csak egy kicsit javít a helyzeten, az már haladás...
25. 31bc25d879 (válaszként erre: 24. - Soyle74)
2018. ápr. 25. 19:14

Vettem, ha rajtam van, jól esik.

De azt mondták csodát ne várjak:)

24. soyle74 (válaszként erre: 23. - 31bc25d879)
2018. ápr. 13. 20:51

Nekem most is rajtam van, így számítógépezek most.

Hát nem tudom én sem, egyelőre azt mondom, hogy jónak érzem, de persze majd egy kicsit hosszabb idő után derül ki igazán, hogy valóban hasznos-e...

23. 31bc25d879 (válaszként erre: 19. - Soyle74)
2018. ápr. 13. 19:28

Én napi fél órát tornázom.

Jövő héten megveszem. Kíváncsi vagyok.

22. peonia53 (válaszként erre: 21. - Soyle74)
2018. ápr. 13. 11:32
Sajnos nekem is az bajom (igaz nem dicsőség nem sportoltam )Fiatal koromba ennek ellenére sokat mozogtam, így annyira nem hiányzott. Kövér sose voltam, most csak az egészség miatt lenne jó valamit sportolni. Egy ismerősöm zumbával fogyott le, az tetszene (igaz táncolni se tudok) Mint mozgás biztos nagyon jó. Én fogyni n em szeretnék.
21. soyle74 (válaszként erre: 20. - 86d0584f0e)
2018. ápr. 11. 13:56

Hát végülis igazad van, ha nem lennék ennyire lusta, akkor lehet ki is próbálnám. :)

Így /egyelőre legalábbis/ marad a heveder. :)

20. 86d0584f0e (válaszként erre: 19. - Soyle74)
2018. ápr. 11. 13:48
Na jó, de a hevedernél nem egyszerűbb sportolni? A sport még boldogsághormont is terhel, gyógyítja a tested, csinosít, edzi a szíved, és ezer jó hatása van :)
19. soyle74 (válaszként erre: 18. - 86d0584f0e)
2018. ápr. 11. 13:47

Hát az lenne az igazi valóban, feltéve, ha nem lusta sportolni az ember. :)

A gyógytorna se rossz végülis, én néha csinálom is azóta itthon azokat a gyakorlatokat, amiket mutattak nekem a gyógytornán.

2018. ápr. 11. 13:12
A rossz tartás oka a hátizmok gyengesége sok esetben. Nem heveder kell ide, hanem háterősítő sport.
17. soyle74 (válaszként erre: 16. - 31bc25d879)
2018. ápr. 11. 09:58
Szívesen. :)
16. 31bc25d879 (válaszként erre: 15. - Soyle74)
2018. ápr. 11. 09:57
Köszönöm a válaszod:)
2018. ápr. 10. 22:01

Hát minden nap hordom pár órát, tulajdonképpen össze-vissza, nem mindig ugyanabban az időpontban, és inkább csak itthon, bár volt, hogy elmentem vásárolni, és magamon hagytam, hiszen a ruha alatt nem látszott.

Pár óra elég egy nap azt olvastam, bár valószínűleg ha tovább hordjuk, akkor még hatásosabb lesz.

Én úgy veszem észre, hogy azóta kicsit jobb lett a tartásom, mert hátrahúzza kicsit a vállakat, és így a mellkas kicsit előredomborul.

És amikor nem hordom, akkor úgy veszem észre, hogy nem görnyedem vissza automatikusan, vagy ha mégis visszagörnyedem, akkor eszembe jut, hogy hoppá, ez így nem lesz jó, és kihúzom magam.

Kb. 1,5 hét után egyre többször érzek némi zsibbadást a hátamban, de szerintem azért, mert dolgoztatja a hátizmot ez a vállpánt.

Bár mondjuk nekem L-es a méretem, de a boltban azt mondták, hogy ajánlatos egy számmal kisebbet venni, mert az egyrészt jobban hátrahúzza a vállakat, másrészt idővel valamennyire ki is tágul majd ez a szalag. Így viszont, hogy M-es méretet vettem hónaljban szorít/vág a szalag, tehát nem biztos, hogy jó az egy számmal kisebb méret, legalábbis ebből a szempontból. Bár mondjuk azóta inkább a ruhára veszem fel, és így nem vág, és így is hátrahúzza a vállakat.

Amúgy én az Árkád Budapest Plázában vettem a Vivamed Egészségtárban 2990 Ft-ért.

Mondjuk van több fajta is, bár náluk csak 2 féle típus van, egy ilyen egyszerűbb, mint amilyet én vettem, ill. egy komolyabb, tépőzáras változat.

14. peonia53 (válaszként erre: 13. - 31bc25d879)
2018. ápr. 9. 20:31

Szia!


Nekem nem fáj, viszont rossz a testtartásom van.

Jó lenne nekem is, hátha kicsit korrigálni lehetne.

13. 31bc25d879 (válaszként erre: 12. - Soyle74)
2018. ápr. 8. 19:20

Ez engem is érdekelne mert nekem is fáj a hátam és a tapasztalatodra kíváncsi lennék.


Hol vetted?

Milyet érdemes vásárolni?

Mikor használod?

Elég a napi 3-4 óra?

Valóban csökken a fájdalmad és javul a tartásod?

Dolgozni is lehet hordani?

Nem feltűnő?

2018. ápr. 7. 14:42

Hát ha nem ír senki, akkor megválaszolom én a saját kérdésemet. :)

Nos kb. 1 hete vettem meg a tartásjavító hátpántot, ami egy egyszerűbb kivitelű 2990 Ft-os tartásjavító gumiszalag tulajdonképpen.

Mindennap használom kb. 3-4 órát, és azt vettem észre, hogy valóban segít egyenesebben tartani a hátat, mintha valóban nem görnyednék annyira előre, mint korábban. Néha ugyan kicsit izomlázam van tőle, de valószínűleg azért, mert tényleg hátrahúzza a vállakat, aminek köszönhetően a mellkas kicsit előbbre domborodik.

Szóval mindenképpen használni fogom mindennap egy pár órát, mert bízom benne, hogy hosszabb távon tényleg jobb testtartást biztosít majd a számomra.

2018. márc. 24. 18:37

Elég régi a topik, de mivel számomra most aktuális a téma, ezért megkérdezném, hogy mostanában visel-e valaki közületek ilyen tartásjavító hevedert vagy hátpántot? Vagy viselt-e korábban? És ha igen, akkor milyen tapasztalatai voltak vele?

Már elég régóta fáj a hátam és a derekam is, főleg a számítógép előtt görnyedve, ezért gondoltam arra, hogy beszerzek magamnak egy ilyet.

Szerintetek érdemes kipróbálni?

2010. szept. 13. 08:20

Nekem egyelőre még nem fáj a hátam, csak sokszor azon veszem észre magam, hogy napközben a monitor előtt görnyedek. A vállaim már megszokták ezt a görnyedt testtartást, eléggé előre hajolnak. Szóval egyelőre csak enyhe esztétikai problémát jelent, de lehet hogy ha elhanyagolom, később fájni is fog a lapockám meg a hátam.

Amúgy szoktam én nyújtó gyakorlatokat végezni (jól is esik a vállaimnak-lapockámnak), de attól még napközben megfeledkezem magamról és ugyanúgy görnyedten ülök.

9. caffi (válaszként erre: 8. - Szanya)
2010. szept. 11. 11:06
A derekad fájhat a helytelen testtartástól is....hátha meg oldódik evvel az a problémád is....ártani nem ártasz ezzel....drukkolok h sikerüljön:)))
8. Szanya (válaszként erre: 7. - Caffi)
2010. szept. 10. 19:22
Köszi, ne keresd, tudom milyen lehet, rákerestem! Mivel jót írtál róla, veszek is, csak az a baj, hogy nekem a derekam is fáj folyton, arra gondolom ez nem jó.
7. caffi (válaszként erre: 6. - Szanya)
2010. szept. 10. 19:03

A nevét nem tudom....ortopédiai boltban vettem....gyakorlatilag egy nagy gumi pánt,tépőzárral a végén,úgy kell magadra tekerni,a nyknál és a honod aljánál flotirós.Nyakadra teríted,a vállaidnál hátra teszed,a hátadon X-be keresztezed,és a cici alatt tépő zárazod.....ha rosszul tartod magad,elég fájdalmas a viselése.....nekem segített!

Most dolgozom,de ha hazamegyek és megtalálom,csinálok egy fotót neked h h is néz ki!Bár tataroztunk,fogalmam sincs h merre keresem!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook