Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Használ valaki Travatan szemcseppet? fórum

Használ valaki Travatan szemcseppet? (tudásbázis kérdés)


2012. jan. 31. 21:43
Az én kisfiam zöldhályoggal született.mi cosoptot, és azoptot használtunk.Megműtötték 3 szor azóta nem kell neki csepp.Remélem sokáig igy marad.Jó egészséget mindenkinek!!!!
19. janos53 (válaszként erre: 18. - Zebóra)
2012. jan. 30. 17:13
Szia! én már 2 éve használom a travatant, meg az azoptot, de ilyet nem vettem észre.
2012. jan. 29. 15:06

Sziasztok!

Édesanyám használja a Travatan szemcseppet a bal szemére, zöldhályog miatt. Mellékhatásként duplájára nőtt a szempillája felül és alul is!

Így olyan, mintha a jobb szemével lenne gond, mert ott meg alig látszik. Van valakinek hasonló tapasztalata?

Köszönöm

2011. jún. 3. 09:27

Szia Katuska!!!

Mint ahogy jeleztem voltam a szemészeten.

A szem nyomásom 20-20-as volt ,romlott egy kicsit.A doktornö azt mondta hogy a Travatánt nem veszi el mert ez kell a szememnek és irt meléje másiket Azopt csepet eböl reggel és este kel csepenteni és a travatánbol este.3,-honap mulva kel vissza mennem kontrol ra.Már most a kettö használatával szebb a szemem és nem fáj annyira.

Valamit azért mégis tud a doki néni.Üdv Jani.

2011. jún. 1. 19:21

Szia Katuska*!!

Holnap megyek szemészetre ,majd meglátom hogy mit mond a doktornö.Mert azota is fáj a szemem cseppentés után.Majd holnap megirom hogy mi volt a fejlemény.Szia továbi szép estét.Jani.

15. janos53 (válaszként erre: 14. - 99c819f3ef)
2011. máj. 28. 11:55
Szia!Köszi, hogy írtál.Akkor szerencséd volt, hogy kaptál másik cseppet.Az én orvosommal nem lehet beszélni, az van, amit ő jónak lát.Csak akkor ad másikat, ha ő úgy gondolja!Vigyázz magadra.
2011. máj. 26. 19:06

szia!

voltam szemészeten, a szemnyomásom jó volt.17, a másik 13

kaptam cseppet amit kértem, xalatan. (régen ezt használtam)

azt mondta a doki mikor mondom neki mire gondolok, h sokan panaszkodnak a travatan cseppre.

nagyon nem lepődött meg.

már 3 este cseppentettem, és szépen rendbe jött a szemem. nem fáj, és nem piros.

köszönök mindent

üdv Kati

13. 99c819f3ef (válaszként erre: 12. - Janos53)
2011. máj. 20. 18:03

persze, jövőhéten mindenképp visszamegyek, és megírom mit mond.

most mennem kell, később visszanézek.

mindent köszönök.

12. janos53 (válaszként erre: 11. - 99c819f3ef)
2011. máj. 20. 18:00
Nem értem, mert a leírás azt írja, hogy kizárólag zöldhályogra való a Travatan.Mindenképpen menj vissza az orvoshoz!Írd majd meg, mit mondott.köszi.
2011. máj. 20. 17:32

erre Én is kíváncsi leszek. mert a régi csepp jó volt. nem volt semmi panaszom. gondolkodtam, valami ilyesmi volt mikor lecserélte, hogy másik műszerrel is vizsgálta a szememet, és mondta, hogy nem is biztos a zöld hályog, de mivel régóta használom a xalatan-cseppet, így nem meri elvenni.

(a zöld hályogot nem ez az orvos állapította meg)

tehát nem biztos ez a zöld hályog.

mert minden vizsgálati eredmény jó volt.


kicsit kusza lett azt hiszem.

10. janos53 (válaszként erre: 9. - 99c819f3ef)
2011. máj. 20. 17:26
Kíváncsi vagyok mit mond rá,mert ha jó volt a régi, akkor miért cserélte le?Ráadásul nem is olcsó szer.Én, ez előtt nem kaptam másikat, úgyhogy nekem egyből ezt adta.
2011. máj. 20. 17:21

de elég volt a régi. jó volt a szemnyomás,nem jut eszembe miért cserélték le.

csak ma gondolkodtam ezen, hogy kb azóta fáj meg piros a szemem, mióta ezt a cseppet használom. eddig nem jutott eszembe.

jövő héten elmegyek a szemészetre.

8. janos53 (válaszként erre: 7. - 99c819f3ef)
2011. máj. 20. 17:14
Én, a doxiumot azért kaptam, hogy a szem belnyomását csökkentse.elvezeti a felesleges folyadékot a szem ből, nem lesz túlnyomás benne.Lehet, hogy nálad már nem volt elég a régi csepp?Nem nőtt a szem nyomás?
2011. máj. 20. 17:10

igen, zöld hályogra kaptam.

nem kaptam mellé semmit.

mi az a Doxium?

előtte Xalatan cseppet használtam. lehet, hogy kérem, hogy azt adjon. nem is tudom, miért cserélte le.

6. janos53 (válaszként erre: 5. - 99c819f3ef)
2011. máj. 20. 17:06
Én, ugyanígy vagyok, már év eleje óta kapom de mindíg ezek a tünetek.Cseppentés után piros lesz, "vérágas",fáj, de csak egy ideig.Aztán elmúlik a fájdalom.Zöldhályogod van neked is?Megkérdeztem az orvost, és azt mondta, hogy ez normális, de abbahagyni nem szabad,mert rohamot okozhat.Doxiumot is kaptam mellé.Te is?
2011. máj. 20. 16:59

szóval. kb fél éve használom ezt a cseppet.

és nagyjából azóta állandóan fáj a szemem, meg piros. esetleg véres? nem tudom.

(erre javasoltak műkönnyet)

azt hittem, azért fáj, meg piros, mert elég sokat szoktam netezni.

este becseppentem, utána már nem szoktam felkelni, megnézni.

tegnap nem tudtam jönni, nem volt piros a szemem.

este cseppentettem, lefeküdtem, majd ki kellett mennem.

mikor megláttam magam a tükörben, ijesztő volt.

nagyon pirosak voltak a szemeim.

eddig sose néztem cseppentés után.

és ahogy visszagondolok, talán azóta van ez, mióta a cseppet használom.

nem tudom, hogy lehetséges lenne, hogy a cseppektől fáj, meg piros?

2011. máj. 20. 16:53
köszönöm. mindjárt írom
3. janos53 (válaszként erre: 2. - 99c819f3ef)
2011. máj. 20. 16:50
Igen, én használok!Ha tudok, segítek.
2011. máj. 20. 16:43

sziasztok!

ha van köztetek, aki használ TRAVATAN szemcseppet, tudna nekem segíteni?

lenne pár kérdésem.

2011. máj. 20. 16:42
HASZNÁL VALAKI TRAVATAN SZEMCSEPPET?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook