Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hányingerem van a túl udvarias emberektől! fórum

Hányingerem van a túl udvarias emberektől! (beszélgetős fórum)


94. michelle.r (válaszként erre: 82. - Orsibigyu)
2011. okt. 6. 11:25
Ha már udvariasságról beszélünk, Magyarországon is akkor tegezzük az idősebbet, ha ő felajánlja.
93. a0c1361e44 (válaszként erre: 84. - Zebracsikó)
2011. okt. 6. 11:25
Ilyen szempontból én nagyon udvariatlan vagyok, mert amikor kicsi volt a gyerekem, kerültem a gyerekes anyukákat, mert nem voltam kíváncsi arra, hogy kinek a gyereke hányszor és milyet kakil, engem jobban érdekelt más pl. egy jó könyv.
92. zebracsikó (válaszként erre: 86. - A0c1361e44)
2011. okt. 6. 11:25
Így van. Tökéletesen leírtad.
91. orsibigyu (válaszként erre: 86. - A0c1361e44)
2011. okt. 6. 11:24
Sajnos nekem ez az élmény egybeolvasztotta ezt a 2-őt. Szerintem is gond. De nem tudok ellene mit tenni, gondoltam kibeszélem. Hátha sikerül udvariassabb lenni.
90. michelle.r (válaszként erre: 86. - A0c1361e44)
2011. okt. 6. 11:24
Tökéletes megfogalmazás!
89. michelle.r (válaszként erre: 85. - Orsibigyu)
2011. okt. 6. 11:23

Miről??? Szavaztassa meg, hogy milyen parfümöt vegyen? Vagy, hogy egyáltalán illik-e parfümöt vennie egy ANYÁNAK?

Igen, úgy tűnik, hogy kicsit irigy vagy és irritál. De ha már felismerted, nem olyan nagy a baj ;)

88. Babeck (válaszként erre: 86. - A0c1361e44)
2011. okt. 6. 11:23
Igaz!
87. zebracsikó (válaszként erre: 85. - Orsibigyu)
2011. okt. 6. 11:22

Igen, becsülöm az éleslátásod:


Téged ez azért irritált, mert ennél sokkal nagyobb gondjaid vannak és irigy vagy arra a nőre, aki imádja a gyerekét és még szép, csinos, illatos is akar lenni.

2011. okt. 6. 11:21

Akkor tisztázzuk:

Az udvarias ember adott helyzetben úgy viselkedik, ahogy azt elvárják tőle. Tehát egy viselkedési forma, ami bizonyos szabályok alapján működne. Udvariasság szinte = az illemtudással.

Illik köszönni, ha találkounk egy ismerőssel, vagy ha bemegyünk valahová, de nem kell feltétlenül a hogyléte felől érdeklődnőm. Illik elnézést kérni, ha meglökök valakit véletlenül, rálépek a lábára, ha ki szeretném kerülni, de ha ugyanezt bántásból teszem, akkor nem kell. Illik tudnunk, hogy bizonyos helyzetekben hogyan kell reagálnunk (halotti toron nem vicceket mesélünk).


Ezen a fórumon egy bizonyos emberi jellemzőt boncolgatunk, aminek semmi köze az udvariassághoz.

Egy kétszínű is tud udvarias lenni, de attól, hogy valaki udvarias nem biztos, hogy kétszínű.

85. orsibigyu (válaszként erre: 84. - Zebracsikó)
2011. okt. 6. 11:20
Akkor valószínűleg én értelmeztem ezt rosszul, ha ennyien így gondoljátok. Persze ez nem változtat azon, hogy szerintem ez akkorsem babanaplótéma. Írjon erről tudásbáziskérdést, vagy szavazást. Lehet, hogy ez csak azért irritált, mert nekem ennél nagyobb gondjaim vannak és irigy vagyok, hogy másoknak ez jelent problémát.
84. zebracsikó (válaszként erre: 11. - Orsibigyu)
2011. okt. 6. 11:16

akinek babája van, az már csak a babájáról beszélhet????????? csak a pelenkamárkák, popsitörlők, lázcsillapító kúpok és tápszerek lehetnek a témája??


De durva hozzááálás!


Én azokat az anyukákat ismerem el, akik ellátják a gyerekeiket s emellett erőt fektetnek abba, hogy nőies ruhákat vegyenek fel, pici sminket kenjenek magukra és jó illatuk legyen, akár a legújabb Chaneltól is!! És nem szonobság és nem szégyen arról beszélni, hogy a kakis pelenkák mellett neki női igényei vannak

83. michelle.r (válaszként erre: 80. - E16fe97baf)
2011. okt. 6. 11:13

Én egyáltalán nem ítélek senkit. Sem ezért, sem másért. Az nem tartozik a munkaköri leírásomba ;))

Én csak elmondtam, hogy szerintem olyat mutatni, amit az ember nem engedhet meg magának, az sznobság.

Viszont van egy érzésem, hogy amikor majd meglesz az igazi, az nem fog olyan nagy katarzist okozni, mert addigra hozzászoksz, hogy van egy L.V-d :)

82. orsibigyu (válaszként erre: 73. - Ailen Zia)
2011. okt. 6. 11:13
Én különben Romániában élek, nálunk az idősebbeket magázzuk. Én egy velem egyidős anyukáját sem tegezném le, csak ha megkérne rá. Ez Mo-n másképp van. Lehet ezért is tartom sznobnak a szerintem sznob csajt, mert nálunk ritka az az ember akinek egy ilyen dolog akkora gondot jelentene, hogy a babanaplójában erről írjon.
81. orsibigyu (válaszként erre: 77. - Michelle.r)
2011. okt. 6. 11:10
Olvass vissza!
80. e16fe97baf (válaszként erre: 77. - Michelle.r)
2011. okt. 6. 11:07
A 100 eurós Louis Vuittont - nem tartom sznobságnak...én nem akarok addig meghalni amíg nem lesz egy igazi....de addig sajnos marad ez...nagyon szeretnék egyet...mert szép, és simogatná a lelkem :(( ....nem a márka miatt, hidd el, nem vagyok egy divatőrült, ilyen irányú ferdeségem nekem sincs...de van egy pár felesleges dolog ami simogatja a lelkem, ne ítélj el ezért kérlek!
79. a0c1361e44 (válaszként erre: 77. - Michelle.r)
2011. okt. 6. 11:03
Meg az, amikor valakit egyáltalán nem érdekel valami, de azért csinálja, hogy presztizst teremtsen magának.
2011. okt. 6. 11:00
Nna,hány?:)
77. michelle.r (válaszként erre: 11. - Orsibigyu)
2011. okt. 6. 10:57

Ezt meg is mondtad neki, hogy így gondolod, vagy majd itt elolvashatja, hogy vélekedsz róla? Ha már kétszínűségről beszélgetünk? :))


Szerinted akinek már van gyereke, az önmagára már ne is figyeljen? Csak a gyerekéről írjon, neki vásároljon?

Egyébként nem ez a sznobság, hanem amikor valaki olyan dolgokról beszél úgy, mintha mindennaposak volnának az életében, amit soha nem engedhet meg magának. Vagy az, aki egy 100 eurós Louis Vuitton hamisítvánnyal grasszál, na az sznobizmus :))

76. Babeck (válaszként erre: 75. - E16fe97baf)
2011. okt. 6. 10:55
;)
75. e16fe97baf (válaszként erre: 74. - Babeck)
2011. okt. 6. 10:53
Ezt szerintem te tudod magadról! :)
74. Babeck (válaszként erre: 72. - E16fe97baf)
2011. okt. 6. 10:48
Remélem rajtam látszik, hogy így is gondolom :)
73. Ailen Zia (válaszként erre: 1. - Orsibigyu)
2011. okt. 6. 10:47

Neked szerintem nem az udvariasságtól van hányingered, mert az magába nem negatív dolog, hanem te elkönyvelted, hogy az képmutatásból történik biztos - a barátnőd által.

Én megkülönböztetem az udvariasságot a túl udvariasságtól amit én inkább 'nyalásnak' nevezek. Vagy finomabban bájolgás, amitől én is rosszul vagyok. Nekem is volt olyan barátnőm, aki mindenki kedvence volt és ő is olyan bájolgós féle volt, annyi különbséggel, hogy nem mondott úgy rosszat nagyon senkiről. Nagyon visszatetsző volt számomra, amikor előttem ment egy ilyen jelenet, hogy:

- Sziaa! Hogy vagy? Hogy megy a suli?

- Csókolom! Nagyon jól... (stb...)

Ez a párbeszéd a régi barátnőm és az osztálytársunk anyjával folyt (megjegyzem, én tegeztem az osztálytársunk anyját, mivel én a lányával jóban voltam és aludtam is náluk, ennek ellenére rám sem hederített a párbeszédkor, hogy velem mi van).

Szóval... Az álszent képmutató embereket nagyon nem szeretem, de úgy veszem észre, hogy egyre többen ilyenek.

Legutóbb az egyik jóbarátommal jártam így. Azt hittem barátok vagyunk, mindig nagyon udvarias volt velem meg kedves, amíg azt nem mondtam hogy tetszik valaki, körülírtam hogy milyen az egyén, erre leordította a fejem... Aztán meg egyszer csak leszart.

Én azt mondom, inkább legyen bunkó valaki szemtől szemben, minthogy így, hogy az ember szemébe adja a kedvest, a háta mögött meg mindennek lehordja...

72. e16fe97baf (válaszként erre: 70. - Babeck)
2011. okt. 6. 10:47
Ez lenne a normális ha csak annak mondák akiknek kívánják is, és akkor nem lenne sablonos, elcsépelt.
2011. okt. 6. 10:44
mi az hogy túl udvarias?????vagy udvarias valaki,ami szerintem elfogadható én normális,vagy esetleg talpnyaló...az viszont visszataszitó.......
70. Babeck (válaszként erre: 69. - E16fe97baf)
2011. okt. 6. 10:44

Lehet hihetetlen, de nálam ez ha jön, akkor belülről jön. Ha valaki szimpatikus (bolti eladó, postás, kólcenteres, bárki akivel kapcsolatba kerülök), akkor tényleg szeretném ha szép napja, jó hétvégéje, stb. lenne, ezért kívánom neki :) De ha nem jön be az illető, ha akarnám se férne ki a számon :D


Szerintem ez alkati dolog. Van ismerősöm, aki nagyon szeretne "ilyen" lenni, de nem megy neki. Mű. Ellenszenves.

69. e16fe97baf (válaszként erre: 68. - Orsibigyu)
2011. okt. 6. 10:39
Arra értettem hogy én sem mondanék senkinek ilyet hogy "Legyen szép napod!" nem azért mert nem kívánom neki, de nekem nem áll rá a szám...pedig nem vagyok egy mufurc lény.
68. orsibigyu (válaszként erre: 65. - E16fe97baf)
2011. okt. 6. 10:35
Én nem vagyok az a ne legyen szép napod ember. Ha valakit nem birok azt hanyagolom. Nem sok ilyen ember van. Az más, hogy néha észreveszem a hibájukat. Attól még szerethetem őket. De nem szeretek senkivel rosszban lenni.
67. 83e25137af (válaszként erre: 35. - Cat.e.rina)
2011. okt. 6. 10:33
azért a melóhely más.. én ismerem a másik oldalt is és néha azt a mosolyt nagyon nehéz az arcon tartani... kiszolgálás után meg óhatatlanul kitör belőlem is az indulat... persze hogy kedvesek kötelezően.. az a dolguk.. erről is szól(na) a kereskedelem.
66. Derya (válaszként erre: 64. - Orsibigyu)
2011. okt. 6. 10:29
azért nem mondtam, mert ide nem illet volna az. nem bántottalak meg semmivel, csak egy észrevételt tettem.
65. e16fe97baf (válaszként erre: 60. - Orsibigyu)
2011. okt. 6. 10:28
Egy bolygón kell élnünk minden lénnyel aki ideszületett, egy mosollyal intézd el és menj tovább, én sem mindig tolerálom a "Legyen szép napod!" embereket, de ők ilyenek, mi meg a "Ne legyen szép napod emberek vagyunk! így ők egy "Legyen szép napoddal intéznek el minket"! és körbeért a kör. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook