Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hány éves kortól célszerű a DUPLO Lego után a rendes (pici) LEGO-ra váltani? fórum

Hány éves kortól célszerű a DUPLO Lego után a rendes (pici) LEGO-ra váltani? (tudásbázis kérdés)


2014. dec. 3. 10:08
Én évek óta a Kockakuckótól vásárolok. Hiába nő a gyerek, minden korosztályhoz illő játékuk van és segítenek, hogy melyikhez melyik a legkészségfejlesztőbb. [link]
2012. jan. 28. 13:38
A gyerekek nagyon orán tudnak belőle építeni. 3 őves kortól mindenképp. Csak egy baj van, hogy az apró darabokat nem tudják szétszeni kézzel, és a fogukat használják erre. Amíg a gyerek esze nem érett meg arra, hogy, amit nem tud szétszedni, azt hozza oda egy felnőttnek - addig szerintem a fofuk védelme miatt bem jó a renes legó.
2009. nov. 8. 18:17
Az én kisfiam 2éves korától épít a kicsivel,most 3éves és már olyan autókat,repülöket készít,hogy sokszor eláll a szavam!HA nem veszi a szájába,nagyon jól fejleszti a finom mozgásokat.
13. mreich (válaszként erre: 11. - 2b9a946b07)
2009. nov. 8. 15:15

Szia!


A kisfiam öt éves. Egyszer már eltettük a duplót, mondván már kinőtte, és remekül épít legóból. És tényleg, bármilyen bonyolult repülőt, autót összerak leírás alapján. DE! A sok apró alaktrész válogatásához még nincs türelme. Újra előkerült a duplo, mert ha maga játszik, abból szívesebben és gyorsabban épít. A kezéhez is jobb még szerintem a duplo mérete. Így most mindkettővel játszik párhuzamosan, mikor melyikhez van kedve.

2009. nov. 5. 11:06
Szerintem ez nem korfüggő. Mehet a kicsi ha már nem vesz semmit a szájába a gyerkőc, és tetszik neki. A kézügyesség meg kialakul menet közben.
2009. nov. 5. 09:17

köszi a tippeket!

akkor ez biztos gyerekfüggő, hogy kinek mennyire ügyes a keze!

10. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 3. - 2b9a946b07)
2009. nov. 4. 23:13
Az én lányom két és fél éves, és szívesebben játszik a pici legoval.
2009. nov. 4. 16:15
4-5 éves kortól
2009. nov. 4. 12:59
4-5 éves kor alatt nem adnék pici legót gyerek kezébe, főleg ha van kistesó is akkor pláne nem, óhatatlanul is előfordulhat hogy feldugja az orrába, vagy lenyeli stb.
7. marc§ika (válaszként erre: 6. - 2b9a946b07)
2009. nov. 4. 12:57
Nekünk volt alkalmunk azt is kipróbálni egyik barátnőmnél,és a kisfiam szépen építgette azokat is,bár még csak 2 éves lesz,igaz szétszedni már annyira nem bírta!De a te kisfiad?már idősebb,szerintem ügyes lesz ő ahhoz is!
2009. nov. 4. 12:52
most lesz a 4 éveys szülinapja. eddig dplózott, és abból nagyon sok van neki, meg szereti is. van rendőr-tűzoltóállomás,nagy építkezés, amiben autók, daruk vannak, van állatkert. csak nem tudom, hogy érdemes-e lecserélni ezeket a kisebbre. van-e olyan ügyes az ennyi idős, hogy azokből is tud építeni?
2009. nov. 4. 12:50

nekünk duplo van,az 2 éves kortól ajánlott,az van rá írva.Nagyon szereti a kisfiam.

Hány éves gyermeknek lenne?

2009. nov. 4. 12:49
igazából a gyakorlati tapasztalatokra lennék kíváncsi,kinél mi vált be.
2009. nov. 4. 12:46
ha jól tudom , a duplo 3-5 évig van, a másik meg 5-éves kortól. ennél előbb érdemes ilyet venni a gyereknek?fog vele játszani?mert nagyon sok apró dolog van ebben, igaz?
2009. nov. 4. 12:46
azt hiszem az 4 éves kortól ajánlott.
2009. nov. 4. 12:45
Hány éves kortól célszerű a DUPLO Lego után a rendes (pici) LEGO-ra váltani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook