Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hány éve szeditek egyfolytában a fogamzásgátló tablettát? Mikor kell szünetet tartani? fórum

Hány éve szeditek egyfolytában a fogamzásgátló tablettát? Mikor kell szünetet tartani? (tudásbázis kérdés)


20. gmonix (válaszként erre: 19. - Gyöngyi)
2009. jan. 26. 15:35
melyiket szeded?
2009. jan. 26. 15:27
20 éve és nem tartottam szünetet.
2009. jan. 26. 15:17
én 2. a doki nem mondta, hogy kell szünetet tartani
17. 05ca69913d (válaszként erre: 16. - MelisUK)
2009. jan. 26. 14:29
Értem, köszönöm :)
16. MelisUK (válaszként erre: 15. - 05ca69913d)
2009. jan. 26. 14:26

Valóban kellemetlen, hogy elvileg össze-vissza jön meg, de olyan kevés jön, hogy mégsem olyan vészes.

Nekem pl a gyógyszertől mindig vasárnap este v hétfő reggel jött meg, így vasárnap este mindig betettem egy tampont. Az Implanonnál ezt nem lehet tudni előre.

Nekem 2008. december 10.-én tették be, azóta egyszer volt mensim január 9-13-ig. Egyáltalán nem éreztem, hogy megjött, tusolásnál vettemé észre, hogy belső mosakodásnál kijött egy ici-pici alvadt vér. Utána betettem egy mini tampont. Olyan kevés jött egész nap, hogy azt hittem, ez csak pecsétlő vérzés volt, de nem, mert következő nap is így volt, szóval ez volt a menstruációm. :D

15. 05ca69913d (válaszként erre: 14. - MelisUK)
2009. jan. 26. 14:11
Köszönöm szépen az infót. Csak, ha esetleg szabálytalan tőle a vérzés, akkor meglepetésszerűen jöhet és ez néha kellemetlen lehet. Azért utánanézek.
14. MelisUK (válaszként erre: 12. - 05ca69913d)
2009. jan. 26. 14:07

Hogyan működik?


Az Implanon -t közvetlenül a bőr alá ültetik be. Az Implanon -ból a progesztagén (a női hormonok egyike) hatású etonogestrel folyamatosan oldódik ki s kerül a szervezetbe. Ez két úton fejti ki hatását:

- Megakadályozza a petesejtek kilökődését a petefészkekből.

- Változásokat idéz elő a méhnyakban, ami megnehezíti a spermiumok bejutását a méhbe.

Ennek eredményeként az Implanon 3 éven át megvédi Önt a teherbeeséstől. Az Implanon egyike a számos terhesség megelőzési módszernek. Egy másik, igen elterjedt születésszabályozási mód a kombinált tabletták használata. A kombinált tablettákkal ellentétben az Implanon -t olyan nők is használhatják, akiknek nem lehet, vagy nem akarnak ösztrogéneket használni. Ha Implanon -t használ, nem kell minden nap emlékeznie a tabletta bevételére. Az Implanon nagyon megbízható, de a többi fogamzásgátlási módszerhez hasonlóan a védelem sosem 100%-os. Ha Implanon-t használ, a hüvelyi vérzés szabálytalan lehet, vagy akár teljesen hiányozhat is. A fájdalmas ciklusok javulhatnak. Az Implanon használatát bármikor abbahagyhatja.


Létezik Magyarországon is ez a módszer, csak nem tudja még minden orvos megcsinálni, ehhez továbbképzésre kell járni. De meg lehet érdeklődni, hogy ki járatos benne. Érzéstelenítéssel együtt 5 percen belül betették, olyan ez, mint pl egy vérvétel, csak épp máshová szúrnak és itt betesznek valamit, nem kivesznek.


Itt bővebb infót olvashatsz róla:


[link]

2009. jan. 26. 13:58
Én 5,5 éve szedem, nem szólt még az orvos, hogy abba kellene hagynom. Ezért szoktak időnként elküldeni májfunkciós vérvizsgálatra, mert abból kiderül, ha károsan befolyásolná a tabletta az egészségemet. Egyébként semmilyen mellékhatást nem tapasztaltam, ami zavaró lenne.
12. 05ca69913d (válaszként erre: 9. - MelisUK)
2009. jan. 26. 13:55
Nem értem, ez teljesen megakadályozná a peteérést? Vagy ha mégsem, akkor viszont miért nem vérzel rendesen? Valahol el kell távozni az elhalt nyálkahártyának, illetve a leváló petesejtnek... Egyébként ezt itt magyarországon már lehet, vagy ide még nem érhetett el?
11. MelisUK (válaszként erre: 10. - Fiatal nő)
2009. jan. 26. 12:58
Esetleg megosztanád velünk, hogy akkor hogyan védekezel?
2009. jan. 26. 11:57
Sosem szedtem és nem is fogok...
2009. jan. 26. 10:25

Nem kell szünetet tartani, ez csak a régi gyógyszerekre állt, a mai gyógyszereknek már kevesebb a hormontartalmuk.

Én kb hat évig szedtem a tablettát, de áttértem egy sokkal kényelmesebb és olcsóbb verzióra, az Implanonra. Hamrada áron van, mint a gyógyszerem volt. Ez egy kis rugalmas pálcika, amit egy injekciós tűvel betettek az alkaromba. Semmi nem látszik belőle, csak egy hétig lila volt. Ettől három évig nem esek teherbe, egyáltalán nincsenek menstruációs fájdalmaim (nem is érzem, ha megjön és megvan), max napi 3-4 csepp vér jön belőlem, mikor megvan és ugye nem kell nap mint nap bevenni, mint a tabit. :D Mensi ideje alatt is teljes értékű ember vagyok, semmi gondom nincs, tényleg nem érzek semmit belőle.

Ha mégis szeretnék gyermeket a három éven belül, akkor csak ki kell szedetni, várni egy mensit és jöhet is a baba.

Még a tablettáknál is alacsonyabb a hormontartalma, még olyan is használhatja, aki a tabit nem.

Sőt, még szoptatáskor is lehet használni, nincs hatással a babára sem.

2009. jan. 26. 10:02
már vagy 10 éve
2009. jan. 26. 09:48

Én biztos nem szednék újra fogitablettát.Nekem először megnézték a hormonszintet az alapján írták fel.5 évig szedtem, majd pecsételni kezdtem tőle.Szedtem még 6 hónapig 2 másikat, majd úgy döntöttem elég.Babát szerettünk volna a férjemmel.Egy orvos közölte hogy a tabletta csak tönkretett mindent.Nem ált vissza a ciklusom, nem volt már peteérésem stb..Na nagy nehezen hormonkezelések árán több év után végre összejött a baba.

Nem csak én vagyok így vele.Sok barátnőm, ismerősöm ugyanígy járt :(((

Én nem szedném.

2009. jan. 26. 09:42

Sziasztok!

Én azt tapasztaltam a tabletták szedésénél és felírásánál, hogy igazából nem nagyon foglalkoznak azzal az orvosok, hogy neked épp melyik lenne a megfelelő. Bemész a rendelőbe, mondod neked tabletta kell és felírja azt ami neki az érdeke, hiszen tudjátok és ismeritek uyge az orvoslátogatókat? Ha nem nézzetek utána mivel foglakozik és mi az érdekük!!!

A tabletta káros mellékhatásai amiket én tapasztaltam. Jobban szőrösödsz, hízol, megvastagszika méhed fala, rendszeressé válik a menstruációd.

5. Imo
2009. jan. 26. 09:23
nem kell szünetet tartani, mivel olyan alacsony hormontartalmuk van már ezeknek a gyógyszereknek, hogy elég ha elmész rákszűrésre és egyéb vizsgálatokra legalább évente
2009. jan. 26. 09:20
Fogamzásgátló tabletta felírása cimmel indult egy fórum. Ott szerintem többet megtudhatsz! :)
3. 2577cdcc12 (válaszként erre: 2. - Gmonix)
2009. jan. 26. 09:20
Tegnap indult erről egy fórum, ott már többen összegyűltek...
2009. jan. 26. 09:19
Tegnap látta valaki a fókuszban az erről szóló riportot?
2009. jan. 26. 09:18
Hány éve szeditek egyfolytában a fog. gátló tablettát? Mikor kell szünetet tartani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook