Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hajnali evés kitolása fórum

Hajnali evés kitolása (beszélgetős fórum)


1 2
2009. jún. 19. 14:00

ezért is jobb ha friss gyümivel próbálkozol, mert az inkább savanykás a tejci meg édes és a tejcit is fogja kérni.

Ha kap édeset akkor lehet jobban lemond a teciről.

Én az üveges bébiitalokat fele-fele arányban hígítottam vízzel.hogy ne legyen édes.

de a pürékhez italokhoz kevertem főtt krumplit főtt rizst, valamelyikhez friss gyümölcsöt húsit májat is.nem lett egyen ízű a étele.

ha frissen főztem neki, a bébiételes üvegekről vettem a receptet(miből készült).nekem a fagyasztóban volt sok gyümi zöldség ujjnyi vastagra vágott húsi májdarabok,mondjuk én télen kezdtem kevesebb volt a friss hozzávaló.

szerette a főtt krumplit főtt rizst gyüm.lével elturmixolva,esetleg sütőtöklével paradicsomlével.

de friss gyümölccsel is adtam neki.néha jól be evett!:D

44. ében11 (válaszként erre: 43. - Palenkas)
2009. jún. 19. 13:18
:) én is az voltam, de hát a gyerek alakít engem.
2009. jún. 19. 12:53
Hát igen, ebből is látszik, hogy majd alakul minden, ahogy a babánk növekszik, én elég aggódós anyuka vagyok, talán ezért is igaz az, hogy még 30 alatt kell szülni az elsőt, mert utána már sokkal többet aggódik az ember... legalábbis én. Ezt a "ételszaglós" dolgot már csináljuk, sőt, már egy pici meggy és cseresznyelét is kapott, és nagyon ízlett neki. Biztosan elfogadná, ha már most adnám, de nem akarom, ha van tejcsi, és eleget szopik, akkor még várok. Jövő héten már 5 hós lesz, húzom amíg lehet a szopit, de lehet, hogy már levet fogok neki adni főleg tényleg a meleg miatt.
42. ében11 (válaszként erre: 40. - Palenkas)
2009. jún. 19. 12:23
bocsi hogy hosszan írok.Ha majd eszik pürét 6-7 hósan ne aggódj hogy nem szopizik annyit, kell neki más is hogy nőjön meg sok vas vitamin és a tejci akkor már nem elég,az enyém 1 éves kora körül már csak reggel meg este kapott tejcit(illetve akkor tápit,mert a tejci megcsappant).
41. ében11 (válaszként erre: 40. - Palenkas)
2009. jún. 19. 12:20

azért ne vegyél mérgett rá hogy tényleg annyit alszanak azok a gyerekek, bár a dokinőm azt mondta ha kihagyják az éjszakai etetést bealtatják akkor az éhség(vércukor lezuhan)és lehet beájulnak annyira-ezért nekem azt mondta ennyi időt ne hagyjunk neki figyeljük nehogy az éhség-szomjúság miatt legyen aluszékony!

Az enyém üvegből kapta az anyatejcit, és úgy vettem észre hogy már más is kellene neki, hohy nem fogadta el a tejcit, illetve nyűgös volt délelőtt, nem akarta a szokott időben a tejci(5ször kapott egy nap és magától átállt hogy már csak 3-4-szer fogadta el)-akkor kipróbáltam és megkínáltam almalével kiskanálba(átszűrtem a reszelt alma levét később reszelt almával és azt meg megette pedig előtte a tejcit is kínáltam.

Szóval nyűgös volt, nem itta a tejcit,többet volt fent napközbe(délelőtt és délután alzdt)és már sokkal többet mozgott mászot így gondoltam mindenképp kell neki a táplálóbb étel, és nem tejpépeket adtam neki hanem gyümit,később főtt burgonyát én rizst is főztem ezeket gyümivel is lehetett keverni vagy bébiitalokkal.és ekkor kezdtem el picit teáztatni délután 1dl tea édeskömény,szép lassan ráált arra hogy háromszor kellett neki a tejci később már csak kétszer és délelőtt gyümi délután főtt burgonya+valami és pici tea, ezeket úgy megszokta hogy azóta is kér teát délután(tisztára mint az angolok):D

Cicivel azért biztos másképp alakul majd főleg ha sokáig marad a meleg,két szopi között lehet próbálkozni kóstoltatni,ez a része pepecs mert sok-sok napig csak 1-2 kortyot fogadott el, és az első főtt burgonyát is csak fintorogva, de ha ennek ellenére mindig megkóstoltatod vele ugyanabban az időben egy idő után ismerős lesz neki az íz(ízek) és megeszi.Anyum azzal akarta elrontani hogy cukrozzuk meg pl. a burgonyát mert hogy fintorog de ilyet nem szabad csinálni én se engedtem ha nem ízlet hát nem ízlet másnap újra megkóstoltuk.végülis csak elkezdte enni.csak ebben az időben semmi édeset nem szabad adni akkor elfogadja hogy vannak más ízek is,sőt majd mindent meg akar kóstolni-az enyém pl. a savanyú dolgokat is imádta.Ha eszel almát és harapsz bele, odateheted az orra elé, hogy megszagolja,kicsit bele is nyalizhat,nekem így kóstolgatta az elején és akkor nem kellett átpaszírozni a levekért pürézni, de bármilyen gyümit odatehetsz hogy megízlelje(barack,megy)csak előtte harapj bele :D

2009. jún. 19. 11:58
Persze biztosan minden alakul majd, ha elkezdem a hozzátáplálást, már előre stresszelek, hogy fog menni, meg hogy akkor már nem fog annyit szopizni, azt sajnálni fogom, persze szeretném még addig szoptatni, ameddig lehet, egy éves koráig, vagy még tovább. Nektek hogy alakult a kajálás mikor már evett mást is? És hogyan, hányszor szopizott?
2009. jún. 19. 11:56

Sziasztok!

Sok jó tanácsot kaptam, köszönöm mindet. Most a következő képpen alakul a helyzet. A kisfiam kb 9-kor szopik este, majd néha hajnal 2 vagy 3-kor felébred, főleg ha nagyon meleg van, akkor adok neki teát vagy vizet (szigorúan cukor nélkül) és alszik tovább, majd 5-kor néha 6-kor kel szopizni, és visszaalszik általában fél 8-és fél 9 között ébred. Ugyanúgy hatszor szopik, csak éjjel nem eszik, így jobban tartható a nappali szopik száma is, és jobban ki is tudom számítani, általában tartja az alábbit: hajnali 5-6 között, aztán 9, 12, 15, 18, 20-21 között. Ez nagyon jó beosztás, és nem is annyira fárasztó. Persze nem várom el, hogy reggel 8-ig aludjon, csak fura, hogy van egy két ismerősöm, akinek így alszik a kicsije, pedig fiatalabb, mint az én fiam.

2009. jún. 18. 17:16
nem is tudom az enyém aludt-e ennyit egyfolytába amennyit itt az anyuka szeretne este 9-reggel 8-ig az majdnem 12 óra,attól szerintem nagyon megcsappanhat a tejci, de szerintem ebben a kánikulában fel fogja őket ébreszteni többszr is, nem csak éhség miatt, hanem mert megszomjazik.
37. KLMárti (válaszként erre: 34. - Palenkas)
2009. jún. 18. 13:45

Természetesen a szervezeted is alakul, ugyanúgy, mint a babáé. A kicsi tudja, hogy mennyi tejcsire van szüksége, és azt meg is eszi. Ennek megfelelően alakul a tejcsi összetétele és mennyisége is, ahogy növekszik a bébid. Attól, hogy a kicsinek éjszaka nem olyan gyakorisággal adsz, mint nappal, nem fog elapadni a tejed, ha hagyod, hogy annyiszor szopjon, ahányszor ő akar.

Az anyai szervezet annyira rá van hangolódva a gyermekre, hogy úgyis annak megfelelően fog alakulni az anyatej.

De hogyha te sürgeted, akkor lehet, hogy még se a te, se a babód szervezete nincs felkészülve eléggé a váltásra. Hagyjad, hogy minden úgy alakuljon, ahogyan. ne sürgessél semmit.

36. Sylvia81 (válaszként erre: 34. - Palenkas)
2009. jún. 17. 22:22
Ha eddig nem vetted észre a csökkenést, akkor nem is fogod, mert nem csökken. Valószínűleg átállt arra, hogy kicsit több termelődik, folyamatosan elosztva az egész napra...
2009. jún. 17. 22:18

Az én babóm most 20 hónapos. 2,5 hónaposan aludta át először az éjszakát, DE! Annyira nem volt segítségem az elejétől fogva, hogy nagyon gyorsan megtanultam Kiarám jelzéseit. Így amíg szopizott éjszaka, még fel se ébredt, már vettem ki a kiságyból, fektettem a miénkre, cumi a szájából ki és a helyére be a cici. Gyakorlatilag alvás közben evett, majd felvettem, büfi szintén alvás közben, majd vissza az ágyba és anya is ment vissza pocolni. :D Jó, persze ez így leírva könnyűnek hangzik, de nem volt ám az! Régen, ha felébredtem, nem bírtam visszaaludni. :S Ezt is meg kellett tanulnom. Én hónaljtartásban szopiztattam, így nem kellett tartani, hanem a picit "polcoltam fel". A gyerek másik oldalán megtámaszkodtam, az én másik oldalamon ellentartottam és én így tudtam bóbiskolni anélkül, hogy véletlenül is rádőljek a picire. :D De sose próbáltam meg leszoktatni. Aztán idővel ő maga tolta ki az éjjeli szopikat. 9kor ment/megy aludni, először az éjféli tolódott ki kicsit, aztán mire észrevettem, már ki is maradt. A hajnal 3as előrecsúszott 2re, a 6órás maradt a helyén. Aztán ezek csúsztak 1-1 órát, majd 2,5 hósan egyszercsak arra ébredtem reggel 7kor, hogy nem ébresztett 5kor, pedig pont akkor volt karácsony és nem is itthon voltunk!!!

Szóval én nem erőszakoskodnék vele... Teát nem adtam neki, inkább almalevet, azt is szigorúan nappal! Éjszakára nem adunk cukrosat... És mivel nektek még a fogzás se kezdődött el, én tényleg nem zavarnám össze a picit. Viszont azt se vettem észre, hogy nappal kevesebb lenne a tejcsim. Tápszert sose adtam Kiarának. Pedig mikor a foga jött, óránként szopott! Egész napi programunk: 5perc szopi, 10 perc cicvel alvás, 5-10 perc cici nélkül alvás, majd ordítás... Így csinálj valamit! :D De ezt is túléltük... :D

34. palenkas (válaszként erre: 32. - KLMárti)
2009. jún. 17. 22:09
És kb mennyi idő, mire jelentkezik az, hogy kevesebb a tejcsi? Én két hete csinálom azt, hogy az éjjel 2 órai szopit kihagyjuk, ki is bírja a kisfiam, este megetetem, utána meg 5-kor eszik, de nem vettem még észre, hogy nappal kevesebb lenne a tejcsi. Így most reggel 5 és este 9 között szopja meg a "napi" mennyiségét szerintem, bár lehet, hogy ez nem így van, de el is fogadta, hogy nem ébred fel, ha a hasfájás fel nem ébreszti (szerencsére eddig 1-2szer volt a két hét alatt, amúgy még mindig hasfájós, 4,5 hónapos, csak szedünk mindenféle "csodaszereket").
33. KLMárti (válaszként erre: 26. - Palenkas)
2009. jún. 17. 07:47
Egyébként a fogzási időkben volt úgy, hogy éjszaka legalább 10-szer fent volt. Csak akkor volt alvás, ha a cici a szájában volt.
32. KLMárti (válaszként erre: 18. - Blacky73)
2009. jún. 17. 07:44

Az anyatej olyan találmány, hogy amennyit megeszik belőle a kicsi, annak megfelelően termelődik utána. Így, ha az éjszakai szopikat ritkítod, annál kevesebb fog termelődni nappal is.

Az sem véletlen, hogy ha valaki intenzíven szoptat, annál később jön vissza a menzesze is. Nekem pl. 14 hónapos a kisfiam és pár nappal ezelőttig éjszaka is legalább 3-4-szer szoptattam. Így nem csoda, hogy még most sincsen normális ovulációm.

Mindezeket figyelembe kell venni, ha le akarod szoktatni az éjszakai szopiról.

2009. jún. 11. 21:21
Az enyém 10 hónapos lesz vasárnap, de még 2-3szor kel szopizni éjjel is. Én nekem meg sem fordult a fejemben hogy ki kellene váltani a szopit. Szerintem az 5 körüli kelés teljesen jó ! Örülj neki!!
30. Ritkó (válaszként erre: 29. - Ében11)
2009. jún. 11. 20:20
Például ma se aludt délután, de már alszik :) 8 órakor aludt el:) remélem reggel nem fog korán kelni :)
29. ében11 (válaszként erre: 28. - Ritkó)
2009. jún. 11. 20:18
nálunk is így ment, most már nem alszik délután de este hamarabb le tudjuk tenni(7-8)!
28. Ritkó
2009. jún. 11. 17:27

Az én kisfiam 2 éves múlt, és 10 hónapos kora óta alussza át az éjszakákat. Addig felkelt mindig 2 óránként.

ÉS most egy pár napja kezdi azt, hogy nem akar aludni délutánonként. Egyik nap alszik, másik nap nem alszik.

27. ében11 (válaszként erre: 26. - Palenkas)
2009. jún. 11. 16:49

:D meg nem egyformák a babák, az enyém 3 éves, de most sem alszik este 8-tól reggel 8-ig.

Majd ha jön a foga,beteg lesz, rosszat álmodik stb. lehet még többször kéri majd a cicit,bármi lehet, a babád figyeld ne azt hogy más anyuka mit mond, nem is biztos hogy igaz minden belőle!

2009. jún. 11. 16:04

Sziasztok!

AZért ez megnyugtató, mert itt az ismerőseim között mindenkinek átalussza a babája az éjszakát, este 8-9 től reggel 8-ig, azt hittem, csak én vagyok ilyen "béna" hogy nem tudom így beállítani a babámat, de akkor ezek szerint én még szerencsés vagyok Áronnal! Még nem jön a foga, úgyhogy jól alszik.

2009. jún. 11. 14:10
nem kentem neki,ha nagyon nem bírt aludni és már bújt ki a fog adtunk neki fájdalomcsillapítót azzal tudott aludni.Meg ekkor kezdet cumizni, a cumival dörgölte az ínyét,volt hogy a fogantyúját rágta a rágókákat eldobálta.
2009. jún. 11. 14:06
a dentinox nem segített? álítolag nagyon jó!
2009. jún. 11. 14:03

nekem is maga döntötte el, mikor eszik.Megmondom őszintén a lehető legtermészetesebb volt hogyha felkelt enni.Nem nagyon tologattam nála semmit-főleg a fogzás alatt(nekem az volt a legnehezebb időszak, néha 15 percenként felkelt éjszaka, ha egy vagy több fog bújt ki)

palenkas próbálj meg napközben lepihenni a babáddal,úgy jobban fogod bírni.

És mindig jön majd változás!Nálunk is eljött az idő mikor tovább aludt, de akkor a délelőtti alvás maradt ki, majd este kicsit tovább volt fent, újabban meg nem alszik délután.Ahogy nőnek úgy változnak!

2009. jún. 11. 13:58
nekem a picim döntött úgy hogy nem eszik éjjel, 22-kór eszik utoljára és először 6-7 között! ha hamarabb kel cumit kap:)vagy forralt vizet.
21. ében11 (válaszként erre: 18. - Blacky73)
2009. jún. 11. 13:51

ha nem a baba hanem ő tolja ki az időpontot a tejci már nem a babához igazodik.

Én fejtem 7hónapig, láttam éreztem hogyan működik.Mikor éjszaka nem keltem fel fejni nem csak az éjszakai adag maradt ki a napi termésből, de a nappali lefejt tej is kevesebb lett.És pont 4-5 hósan ugrik meg a babáknál a mennyiség.

De jön a kánikula is, az enyém olyankor sűrűbben megébredt inni(vízet kapott), de a barátnőmnél gyakrabban kéri a cicit, mert a nagy melegben megszomjazik a kicsije, még éjszaka is kell neki pár korty.De mindenkinél kicsit más :D

2009. jún. 11. 13:45
3 éves.
19. blacky73 (válaszként erre: 17. - Ében11)
2009. jún. 11. 13:44
A te babucid mennyi ídős? :)
2009. jún. 11. 13:42
mert éjjel nem szoptat? nem tudom én nem vettem észre!! de lehet típus függő!! :) nekem van elég nappal!
17. ében11 (válaszként erre: 16. - Blacky73)
2009. jún. 11. 13:37
a nappali tej mennyisége fog csökkeni!
2009. jún. 11. 13:35
Lehet de ha éjjel már nem szoptat minek a tej???
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook