Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Cicám hajnali rosszalkodása ellen mit tehetek? fórum

Cicám hajnali rosszalkodása ellen mit tehetek? (beszélgetős fórum)


18. Ms_Daisy (válaszként erre: 16. - Nemsüti)
2021. szept. 3. 21:25
Az enyém ma tört össze egy kerámia cserepet virággal együtt. Holnap mindent amit sajnálnék azt elpakolom
17. l.luiselotte (válaszként erre: 16. - Nemsüti)
2021. szept. 3. 12:26
Vagy macska, vagy dekoráció.
16. Nemsüti (válaszként erre: 14. - Timycat)
2021. szept. 1. 09:09
Én csak azt sajnálom, hogy mindent le kellett venni a polcokról. Se egy keptarto, se dísz, semmi nem lehet a polcon. Olyan üres lett a lakás.
15. Nemsüti (válaszként erre: 12. - Ms_Daisy)
2021. szept. 1. 09:07
Ez igaz, csak nem mindig aktív ekkor. Tegnap pl épp így történt, és hajnalban csak kapirgálta a plafont, nem vettem róla tudomást és jól abba is hagyta😀 szóval ma lehetett aludni😉
14. timycat (válaszként erre: 10. - Nemsüti)
2021. szept. 1. 07:49

Lehet őket nevelgetni, csak nehéz. Pl nálam az egyik rászokott hogy a tv-n élezze a karmait, mert akkor tuti pattanok, figyelek rá. Éjszaka, hajnal, napközben amikor csak unatkozott nekiállt a tv-n karmot élezni. 3-4 napig nem reagáltam rá aztán leszokott róla. Most könyveket, újságokat tép 😕 Hogy megvédjem a könyveket, levettem a nem kérünk szórólapot feliratot a postaládáról és azokat hagyom neki elől, azokon élje ki a pusztítás iránti vágyát. Szerencsére bejött.


Az idősebb macskák lenyugszanak idővel, általában. 4 cicánk van egy sziámi 14 éves és egy ragdoll 8 éves azok nem nyugszanak le, de a másik kettő már nem randalírozik éjszakánként.

Azt nem is tudom, hogy itthon mikor aludtam végig egy éjszakát.

13. Sirga (válaszként erre: 3. - Auróra2010)
2021. szept. 1. 07:07
Más helységben? A szomszéd falura gondolsz? :D
2021. aug. 31. 22:02
Este elfárad? Mármint este 8-9-10-ig játszania kellene meg szaladgálni és akkor hátha nem kel fel 5-kor
11. Nemsüti (válaszként erre: 9. - 00dfb24292)
2021. aug. 31. 22:00
Nem éhes, csak azt akarja hogy felkeltjek. Mikor ébredek, akkor már elég neki ha a fürdőszoba elé lefekszik, akkor már esze ágában sincs randalírozni😃😃
10. Nemsüti (válaszként erre: 8. - L.luiselotte)
2021. aug. 31. 21:59
Bármikor bejöhet az agyba, mellettem szokott sokszor aludni. Aztán ha megunja, megy a helyére.❤️ Nem ehes meg kora reggel, nyilván ez volt az első amivel próbálkoztam..sikertelenül. Csak az bosszant, hogy direkt akar minket felkelteni😀😀 zajt csap, okkal, ráadásul úgy hogy rászóljak. Már csináltam hogy figyelmen kívül hagyom, akkor kicsit visszavesz. Aztán másnap nem😃😃😃 Azert imádom, csak kis bestia mert hajnalok hajnalán ver fel😍🤪
9. 00dfb24292 (válaszként erre: 1. - Nemsüti)
2021. aug. 31. 21:49
Szerintem azért csinálja, mert éhes vagy hasonló. Az enyémek azért csinálták. Tegyél ki neki valami harapnivalót éjszakára, hogy ne unatkozzon. 😉
2021. aug. 31. 21:41
Párhónapos kora óta van nálunk a macskánk, kezdetek- től az én ágyamban alszik, most 6,5 éves. Ő is ugy másfél éves kora körül kezdett elpofátlanodni, rosszalkodni. Akkor kell helyretenni, amikor a "bűnt elköveti", a többit idővel meg lehet szokni . Ha hajnalban kel és nyávog egy kis kaja, egy kis szeretet ,simogatás, és le fog állni, visszaalszik. Gondolom a Tiétek is benti macska, mi megyei j.városban lakunk és a nagy forgalom miatt nem merjük kiengedni. Néha hajmeresztő dolgokat művel - ivaros kandúr - de csak egy macska. Majd megszokod, ha visszagondolok, amióta megvan a Picike, nem aludtam végig éjszakát,. de ha fáradt vagyok napközben, tuti nem a macska miatt.
7. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Nemsüti)
2021. aug. 31. 20:48
Tegyél a vacsorájába altatót.
2021. aug. 31. 19:53
Tűrsz. A macskák ilyenek. 😕
5. Nemsüti (válaszként erre: 3. - Auróra2010)
2021. aug. 31. 19:36
Külön helyiség max a konyha, de akkor nem tudja a wc-jét hasznalni. Sajnos a nappali a háló is és nincs rajta ajtó. A gyerkemhez meg nem csukok, neki kell a nyugodt pihenés.
4. Bless the child (válaszként erre: 1. - Nemsüti)
2021. aug. 31. 19:25

Semmit. Macska. Így vannak kódolva😂

A miénk is ilyen

2021. aug. 31. 19:23
Másik helySégben altatnám, hogy ne ébresszen fel, előbb utóbb majd megunja a nyávogást.
2. libikóka (válaszként erre: 1. - Nemsüti)
2021. aug. 31. 19:21

Nekem itthon nincs cicám,,,bár most csak miliméterek választanak el tőle hogy hazahozzak egyet(v.2).

Ez a hajnali 5 valami cicás idő lehet mert a kertben ahol albiznak nálunk, ilyenkor jelentkeznek be,akkor evés aztán utána alusz:))Nincs tippem de felkelek velük/nekik aztán visszalszunk:)

2021. aug. 31. 18:59

Sziasztok!

Minden hajnalban a másfél éves macskám olyan rendbontást rendez, hogy jajj😃 Olyan dolgokat piszkálta amit amúgy normál esetben nem nyúl. Pl a plafonon levő hungarocellt kapargatja, a fali képeket piszkálja, stb. Ha becsukom a másik szobába, akkor egy ideig elvan, de hamar megunja majd hangos nyavogassal és kaparással jelzi nemtetszését.

Mit tudnék ez ellen tenni? Néha olyan fáradt vagyok, mert hajnali 5 körül kezdi a cirkuszt.🙈

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook