Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hajléktalanok a vároterembe fórum

Hajléktalanok a vároterembe (beszélgetős fórum)

1 2 3
2011. jan. 16. 15:39

Sajnos az én barátom ill a volt barátom (4és fél évig voltunk együtt)is hajléktalan!Van háztulajdona 5öd magával de őt onnan kiturták!De nem ez a lényeg!Én befogadtam,próbáltam terelni a helyes utra,több kevesebb sikerrel!Többször eltünt napokra a hajléktalanokkal csavargott!Ma már ott tartunk,hogy velük sokkal jobb neki!Mélygarázsba alszanak,egésznap tarhálnak,isznak(alkoholt)és alig esznek!Amikor eltünt,pár nap múlva megláttam a váróterembe ott aludt!Felébresztettem és kérdeztem tőle....Kényelmes itt aludni? Jobb neked igy?Miért csinálod ezt? Bombáztam a kérdéseimmel!Részeg volt rendesen és csak annyit motyogott többször is nemjó igy nemjó az utcán aludni,nemtudom miért csinálom nemttudom megmagyarázni!Van ismerősőm aki szintén hajléktalan volt és ma már albérletbe van!Mert ő nem alkoholista ő normálisan akar élni!Na én ettől a naptól kezdve az összes alkoholista hajléktalant elitelem gyülölöm és megvetem!Hiányzik még a barátom,mert amikor nem ivott jó ember volt!Dehát küzdöttem én 4és fél évig!Belefáradtam!A véleményem az,hogy neki ez az életformája.Nincs gondja semmire!Ha éhes megy az ingyen konyhára ha szomjas tarhál és tud is inni!

Nincs gond a számlákkal a korai keléssel,hogy munkába induljon ja és ugytudom intézi a segélyt!Amit szerintem szintén alkoholra fog költeni!Ha látok 1 részeg hajléktalant a barátom jut eszembe és elképzelem,hogy mi vezette hogy idáig jusson!ALKOHOL!!!ALKOHOL!!!Pfujj!!!

2010. febr. 2. 07:02

A helyzet mélységesen aggasztó, ezek a fedélnélküliek teljesen ki vannak rekesztve a társadalomból részben az ő hibájuk, de hozzáteszem

vannak közöttük olyanok, akik vétlenek ebben. Ahogy mondjátok a legnagyobb felelősség a kormányt terheli és büntetésből kellene nekik is ugyanúgy élni, ahogy ők és semmi anyagi háttér nélkül az utcákat járva viseltes koszos ruhában csak lennének az ők helyükben nem hiszem, hogy abban helyzetben jól éreznék magukat. Korábbi, vagyis az előző években még elképzelhetetlennek tartottuk ezeket. Üdv.Ágnes

65. csorocsaj (válaszként erre: 64. - Csorocsaj)
2010. febr. 1. 21:03
persze nem lennék a helyükbe habár én is lehetnék kint sajnálom öket
64. csorocsaj (válaszként erre: 63. - Böbe83)
2010. febr. 1. 21:02
az a baj hogy leg töbnek van családja hogy engedhetik meg hogy utcán legyen legyenek
2010. febr. 1. 20:34

Már a kérdést is furcsálltam...

vajon ki lenne a helyükben, meddig birnánk azt a megalázó helyzetet ital v. nyugtató nélkül, amiben ők vannak, hogy minden ember rúg beléjük. Mit számít mikor ki miatt kezdett el lecsúszni, most kint van és fázik. Engem nem zavarnak a várótermekben, sokkal jobban zavarnának az utcán megfagyva...

És sok köztük az enyhén értelmi fogyatékos, aki nem tudja minden téren ellátni magát, különösen a papíron kitöltendő dolgokra gondolok, hiszen, ha belegondolok, még nekem is nehéz mindenféle munkához szükséges nyomtatvány kitöltése, pedig egyetemet végeztem...

A megoldás persze én sem tudom mi lenne, valószínű egy jobb szociális háló, ami az elején megfogja a bajt, és szerető családok...

2010. febr. 1. 19:31
Igen, a Zala-Megyei Autista Otthonban ott van az egyik MIniszter iker Autista párja, de nem hoztak olyan törvényt, ugyanis Neki nem jelent gondot kifizetni a brutális összeget az Ő keresetéből...
2010. febr. 1. 19:31
Én sajnálom őket. Sajnos nincs annyi hajléktalán szálló amennyire szükség lenne. Van egy ismerősöm aki ott dolgozik és Ő mondta, hogy azért nem járnak be, mert az a kevés ruhájuk értékük ami van azt egy éjszaka alatt ott ellopják tőle. Sajnos ez van!
2010. febr. 1. 19:30
havi 33 ezer a fízetésem non stop felügyelek a lánykámra
59. csorocsaj (válaszként erre: 58. - Re87)
2010. febr. 1. 19:29
Biztos nem hoznának mert rögtön igyekeznének meg szabadulni töle
58. Re87 (válaszként erre: 57. - D4464aaf8a)
2010. febr. 1. 19:27
A beteg gyerekekkel nem kiszúrni kellene,hanem segíteni őket!(Ha valamelyiknek beteg gyereke lenne ne félj hoznának olyan törvényt,hogy az jó legyen nekik!)
57. d4464aaf8a (válaszként erre: 54. - Kapucsino)
2010. febr. 1. 19:18

Ezt úgy lehet megfogalmazni, ahogy egy kedves ismerősöm, hogy ne legyen lelkiismeretfurdalásom az autista Kisfiam állami gondozása miatt, miszerint:


A TÖRVÉNYT NEM OKOS!! EMBEREK FOGALMAZTÁK MEG, HANEM JOGÁSZOK!!

56. Kapucsino (válaszként erre: 53. - Re87)
2010. febr. 1. 19:16
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ akkor megpusztulna a parlament.Bár nem lenne kár érte.
2010. febr. 1. 19:15

Meg ne lenne olyan helyzet, hogy a munkahelyek, pl. a multicégek 3 havonta az utcára teszik a dolgozókat. Nekem is tegnap járt le a 3 hónap, immár sokadszor, és mától újra munkanélküli vagyok... Visszamehetek, mert jól dolgoztam, de elmondásuk szerint legkorábban 3 hónap múlva lehet újra jelentkezni... És mindez, hogy negyedévente az utcára kerülnek az emberek, teljesen törvényes, nem lehet ellene fellépni...

VAlaki, valamikor megalkotta ezt a törvényt, amit a többség el is fogadott, mert törvénybe iktatták...


Ők honnan tudnák, hogy milyen ez a rohadtul szar helyzet??

54. Kapucsino (válaszként erre: 52. - 3b816157ed)
2010. febr. 1. 19:15
Az életet az emberek alakítják.itt az a baj hogy nem jó emberek.
53. Re87 (válaszként erre: 51. - Kapucsino)
2010. febr. 1. 19:14
Szar munkáért több milliós fizetés!Teljesítmény bért kellene kiszabni nekik,előbb-utóbb ők is az utcára kerülnének!
2010. febr. 1. 19:13

én szerintem az élet nagyon igazságtalan

nagyon kegyetlen és gyarló

2010. febr. 1. 19:12
Ez így igaz de a lényeg hogy a parlamentbe meleg van és kapják a sok lóvét .Cserélnék én az egyik emberkével ott .Elkérném egy havi fizuját én meg oda adnám neki az én pénzem.Nézzük mennyire él meg belőle.Nem adnék neki két napot sírva könyörögné vissza a helyét.azok miért nem adakoznak akárkinek? Hisz van miből.
50. Re87
2010. febr. 1. 19:11
Szomszédomtól 3hete kikötötték az áramot.3gyereke van.Fél millával tartozik az ÉMÁSZ-nak.Kijött a polgármester,hogy kapnak 50ezer ft krízis alapot.Erre ma benyögték,hogy mégsem ők kapják meg.Fogadok,hogy nem a szegények,nem a rászorulók kapják meg a krízis alapot,hanem a polgármestereknek abból van a terméskő kerítés!
49. Re87 (válaszként erre: 48. - D4464aaf8a)
2010. febr. 1. 19:09
Szarul van össze rakva az egész világ az a büdös nagy helyzet!
48. d4464aaf8a (válaszként erre: 40. - Kapucsino)
2010. febr. 1. 19:04

VAGy Akár jómagam is, azokkal sorban állva, Akiknek fogyatékos gyermekük van...


Csorocsajnak ugye nem kell elmondani mégegyszer, hogy amikor a volt eü.min. brutális összegre emelte az intézeti térítési díjat, akkor a mivárosunkban is sorban mentük fel a gyámhivatalba, mert nem tudtuk kifizetnik, és adtuk végső megoldásként állami gondozásba gyermekeinket...


ÉS az akkor gyorsan göngyölődő tartozást az intézet vezetői körömszakadtáig perlik, még akkor is,ha munkanélküliek vagyunk...


Énis a Legfelsőbb Bíróságon küzdök azért, hogy ne árverezzék el a saját lakásom a fejem fölül...


Senkinek nincs joga felettük ítélkezni, mert még mi is a sorsukra juthatunk... Ők is emberek, és biztos megvolt az oka annak, hogy milyen úton jutottak odáig... Márpedig, ha Valaki még munkanélküli is, mégha nem is iszik is, ahogy én sem, akkor nincs kiút ebből a helyzetből... Munkanélküliként még a számláim sem tudom fizetni, és a szüleim a végét járják, mert 73 évesek, és nagybetegek mindketten, márpedig én is egyedül vagyok...

47. 3b816157ed (válaszként erre: 45. - Re87)
2010. febr. 1. 19:04

ez egy jó megélhetési lehetőség, mi?

a kis ..........

vagyis jövedelem kiegészítés

a férjem mikor kölök volt annó még réges régen, 6-an körbevették és pénzt kértek tőle, ő nem adott és elverték mint a állat

azok se hajléktalanok voltak

46. Re87
2010. febr. 1. 19:03
Amúgy a rendőröknek is ki van adva parancsba,hogy minden közterületről zavarják el őket!De hova????
45. Re87 (válaszként erre: 43. - 3b816157ed)
2010. febr. 1. 19:02
Nem vitatkoztam velük,16 voltam 2barátnőmmel,inkább gyorsan adtam nekik cigit(női Davidoff-ot),csak menjenek gyorsan!
44. 3b816157ed (válaszként erre: 42. - Re87)
2010. febr. 1. 19:01
így van
43. 3b816157ed (válaszként erre: 37. - Re87)
2010. febr. 1. 19:00
nahát az tuti minden volt csak hajléktalan nem
42. Re87 (válaszként erre: 41. - 3b816157ed)
2010. febr. 1. 19:00
Meg nem öli az ideg,ha részeg
41. 3b816157ed (válaszként erre: 35. - 0ef5da02f3)
2010. febr. 1. 18:59
mer az ital melegíti:(
2010. febr. 1. 18:59

Elég szomorú hogy ilyen világ van.Van aki saját okból jutott oda de van aki nem.Ilyenkor hol vannak a segítők?Csak karácsonykor tudják őket észre venni?

Ez undorító.Egész évben ott vannak és csak karácsonykor veszik észre őket.

Sajnos bárki lehet még ilyen ebben a nyomorult világban.Akár én is.

39. Re87 (válaszként erre: 35. - 0ef5da02f3)
2010. febr. 1. 18:59
Mondjuk én ezt is meg tudom érteni
38. 3b816157ed (válaszként erre: 33. - 0ef5da02f3)
2010. febr. 1. 18:59

ilyen is van

viszont sokan az utcán lettek alkoholisták


ez a minap történt, hogy egy csaj már azt feszgette, hogy hogy tudná az élettársát kitenni a saját házából(a srác házából)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook