Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajfestés indigóval fórum

Hajfestés indigóval (beszélgetős fórum)


1 2
14. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 13. - Tomka1)
2011. márc. 31. 19:49

Semmiképp ne csak indigóval fesd, hacsak nem akarsz fekete, sötét árnyalatot. Azt javaslom 1:2 arányban, tehát 1 rész henna, 2 rész indigó, hát sajnos nem sok mindent lehet tenni ebben az esetben, max a hajvégeket kend be előbb és utána a tövet. Nem hiszem, hogy a hennától... mert olyan gyakran nem festem... esetleg a sampontól és a vitaminoktól... mindenképpen használj balzsamot, én az alverdét javaslom, nem szintetikus, dmben olcsón hozzájuthatsz.

Nos, nem kell neki olyan sok idő, a teljes szín kialakulásához, max 1 nap.

Erről még nem hallottam, hogy nem lehet besütni, vagy vasalni, szerintem badarság....

13. tomka1
2011. márc. 31. 18:51

Sziasztok!


Nagyon köszi a hozzászólásokat! Zau Neked nagyon szép hajad van, úgy emlékeszem ezt már múltkor is megjegyeztem :) A hennától nő ilyen gyorsan? Én is szeretnék hosszú hajat. Csak mivel nekem eddig (nem sűrűn) kémiai hajfestékkel volt festve mindig eltört a vége és le kellett vágatni belőle :( Remélem most a hennától rendbe jön és gyorsabban is fog nőni! teszek fel én is képet, kiváncsi vagyok mit szóltok. Nekem a teteje sötétebb é a vége világosabb ezt hogy lehet egyszínűre csinálni indigóval? Csak a végét kenjem be vagy többet legyen rajta a végén? És tényleg az indigónak is több nap kell mire eléri az igazi színt? Mert a hennáról is azt olvastam, hogy először még más színe van és 2-3 nap múlva kezd kialakulni a végleges szín és sötétebb is lesz. Mondjuk én nem vettem észre hogy sötétedett volna és nem is olyan fényes és puha mint amilyenre számítottam. Ti milyen hajbalzsamot használtok? Én vettem bio sampont de szerintem balzsam is kéne, mert elég fakó a hajam. A hennás hajat tényleg nem lehet besütni vagy hajvasalóval kihúzni? Mert egy fodrász írta, hogy nem lehet. Ezt nem igazán értem!

Köszi:Zsu

12. Derya (válaszként erre: 10. - Fa8f3f5c02)
2011. márc. 31. 12:51
szerintem nem, de nem érdekes. :-)
11. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 1. - Tomka1)
2011. márc. 31. 12:44
jahm, és cosmio webáruházában lehet kapni..
10. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 9. - Derya)
2011. márc. 31. 12:43
igen, mivel ő most az indigót kérdezte...nem a hennát...más növény, tény hogy a hennát lehet befolyásolni kávéval, vörösborral.. stb. de az indigó hatásosabb..
9. Derya (válaszként erre: 8. - Fa8f3f5c02)
2011. márc. 31. 12:41
gondolod, hogy akkor kérdezne ilyeneket? :-)
8. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 7. - Derya)
2011. márc. 31. 12:40
nos én feltételezem, hogy az illető utánaolvasott, mielőtt belevágott volna...
7. Derya (válaszként erre: 6. - Fa8f3f5c02)
2011. márc. 31. 12:39
nem okvetlenül.
6. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 5. - Derya)
2011. márc. 31. 12:37
igen, de aki már festett hennával, az tisztában vele, hogy a mélységet, árnyalatot az alaphajszín határozza meg..
5. Derya (válaszként erre: 4. - Fa8f3f5c02)
2011. márc. 31. 12:13

az az alpaszíntől függ, hogy milyen lesz....

az enyém soha nem lenne ilyen, mert eleve majdnem fekete.

4. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 1. - Tomka1)
2011. márc. 31. 12:10
Tettem képet, hogy milyen lett a hajam henna-indigóval a naplómba. Én 1:1 arányú keveréket használtam, de ha 1:2(henna:indigó) akkor barnásabb lesz a színe...
3. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 1. - Tomka1)
2011. márc. 31. 12:09

Az mindegy, hogy elöszőr fested hennával és utána indigóval, vagy hogy a kettőt összekevered. Ha csak indigót használsz, akkor fekete, sötét árnyalatot kapsz. Az indigó arra jó, hogy tompítja a henna vörös színét, a barna tartományba nyomja.

Ugyanúgy kell használni mint a hennát. Összeöntöd, a hennát és az indigóport, bele citrom, víz, eukaliptuszolaj, egy napot hagyod állni. Ennyi az egész.

2. Derya (válaszként erre: 1. - Tomka1)
2011. márc. 31. 11:45

én festettem már indigóval, de nem vagyok oda érte, úgyhogy ezentúl csak hennával fogom csinálni.

nekem elég sötét a hajam, úgyhogy nem tudok róla nagyon nyilatkozni, hogy mennyire változott a színe, de ez az egyéni hajszínedtől függ úgyis.

vágj le egy tincset és végezz próbafestést.

tudomásom szerint első festésnél a hennázás után külön ajánlatos az indigót felvinni, mert állítólag kell a hennás alap az indigónak.

utána meg lehet egybe keverni. a keveréket a hennával megegyező módon kell elkészíteni.

hennát és indigót legegyszerűbben a netről lehet rendelni, vagy ha annyira idegenkedsz tőle, akkor menj be egy bioboltba.

2011. márc. 31. 11:17

Sziasztok!


Van valakinek tapasztalata indigós hajfestéssel? Én nemrég festettem hennával és nagyon világos vörös lett, pedig tettem bele kávét indiai teát szegfűszeget amire azt mondták, hogy lehet barnítani, de mégse lett jó. Ajánlották, hogy indigóval lehet sötétíteni, de nem tudom hogy csináljam és hol lehet egyáltalán kapni? Webáruházból nem szeretnék rendelni, inkább személyesen venném meg boltban. Rákerestem a neten de nem nagyon találtam ilyen helyeket.

Van még hennaporom, de mindenhol mást tanácsot kapok, olvasok. Valaki azt mondja, hogy csak simán tegyem fel rá az indigót, valaki meg hogy hennával keverjem össze és úgy. De akkor nem lesz megint vörös ha henna van a henna is? És az indigót mivel keverjem teával vagy csak sima vízzel? Feketét nem szeretnék, csak sötétebbet mint ami most van.


Nagyon köszi!!

Zsu

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook