Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Haj és izzadásprobléma fórum

Haj és izzadásprobléma (beszélgetős fórum)


12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Bichi)
2021. aug. 6. 08:53
Ezt hogy érted,hogy amikor elkezd lenőni,ronda lesz?hogy a fenti rész nem lesz "hozzá" egyenes?Egyebként a fodrász azt mondta,hogy azért "káros",mert akiknek ilyen baromi sok,sűrű,vastag hajuk van,mint nekem..azért is néz ki úgy a hajam,mint 2 kifejlett hímoroszlán sörénye egyben,mert amit ritkítanak,az nem úgy nő,ahogy a többi és nyomja ki alul az egész hajat.Egyébként ezt tapasztaltam is.Bár lehet,hogy rendazeresebben kéne fodrászhoz járni,viszont azt nem hiszem,hohy bírná a pénztárcám...egyetlen hajfestésért közel 40.000 Ftot fizettem,mert annyi hajam van,annyi anyagot elnyelt..Legalábbis ezt mondták,amit készséggel elhiszek,van bőven..:'(
2021. aug. 5. 22:16
Én fodrász vagyok ! Sok haj esetén a mottó :-ritkítás ! Baromság hogy káros ! Vannak amúgy vegyszeres haj egyenesítsi eljárások amelyek jók és tartósak és ha normálisan meg van csinálva pont annyira káros mint egy pohár Cola🤣🤣-a második probléma amúgy lehet a sok zöldségtől mivel felborul a sav bázis egyensúly a szervezetben ! Enned kellene azért “jó “ szénhidrátot és zsírt is mert alapvető szükséglet a szervezetnek .
10. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 5. 13:07

Hát szerintem a tartós hajegyenesítést felejts el, mert ha tényleg olyan a hajad, ahogy mondod, akkor amikor elkezd lenőni ritka ronda lesz. Egy hajvég vágás akármennyi hajad van 1 órát sem tart, ne hasonlítsd egy komplett festéshez, főleg, ha az szőke.

Ez a hajritkítás ellenzés szerintem egy egy baromság, nekem is ritkítva van. Mondjuk megkérdezném azt a fodrászt, hogy a károsságát eleve mire alapozza...

Ha vasalt hajra vágysz, akkor marad a vasalás, semmivel nem tudsz olyan eredményt elérni. A szőke és vasalt a legrosszabb kombináció, nem csoda hogy törik, hacsak nincs extrém jó minőségű hajad, ez megviseli. Levágatni meg nem azért kell, hogy utána ne törjön, hanem hogy az elhalt ronda részt eltüntesd.

A második problémád meg szerintem pszichés, el nem tudom képzelni, hogy mosás után szaga van, sikálni meg tök felesleges. A túlságos izzadás ellen mondjuk jó a botox, de ez szagfóbia ellen nem megoldás :)

9. 51683d1c00 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 5. 06:37

Esetleg több folyadék?!

Zsályalevéltea és zöld tea nagyobb mennyiségben:)

2021. aug. 4. 23:20
Én nem szenvednék vele a helyedben! 😖
2021. aug. 4. 23:19
Meguntam a hosszú hajat, levágattam. Szépen fokozatosan, mindig egyre többet. Jó vastag és hosszú volt. Rendszeresen ritkíttatom, vágatom. Most érzem magam igazán nőiesnek. Imádom ezt az alig vállig érőt. Mindig meg tudom magamnak csinálni, nem igényel sok időt, könnyen kezelhető, egészséges, csillogó. :)
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - 51683d1c00)
2021. aug. 4. 21:08
Ez változó.De mindig diétázok,szóval leginkább zöldséget,nyersen.. :( Havi 1x vagy 2x azért rendelünk hamburgert,mert szeretjük nagyon.De általában nem eszek azt,amit szeretnék,uborkát,répát,hagymát,paradicsomot,mozzarellát,cottage cheese-t,fehérjét,joghurtot,chia magot,salátát,tonhalkonzervet meg ilyeneket eszek.. :'( időtlen idők óta...
5. Letti99 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 4. 21:00
Szia! A 2. problémára egy saját tapasztalat: a tus/ foly. szappan nem vált hónaljban be, de a sima szappan igen.
2021. aug. 4. 20:34
Lehet, hogy gombás a hónaljad, kend be Canesten krèmmel párszor, hátha elmúlik a szag.
3. 51683d1c00 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 4. 20:08
Milyen ételeket eszel általában?
2. beYOUtiful (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 4. 20:04
A "másik" problémára: zuhanyzás után szódabikarbónával(nedves ujjal felkenve) dezodoráld a hónaljad.
2021. aug. 4. 19:48

Szervusztok!


Két problémában kérnék tanácsokat tőletek.

Az egyik,hogy hosszú hajam van,hátközépig érő,1 éve befestettem szőkére,illetve hajvasalót is használok.Sajnos (vagy nem annyira,de mégis) olyan sok és olyan vastag hajam van,hogy amennyiben nem vasalom,olyan,mint két hímoroszlán feje együttesen...és ez nem vicc,nem áll meg...hetente 1x vasalom,nagyon ritkán 2x is,hajmosás és hajszárítás utáni reggelen.Néha hagyom "pihenni",olyankor csak lófarokba kötöm,de nagyon szeretem kibontva,egyenesen hordani.. Viszont azt is szeretném ha egészséges lenne... Jó lenne,ha lenne megoldás arra is,hogy ne kelljen vasalnom,de mégis jól álljon.. Heti 1x kókuszzsírral kenem be hajmosás előtt 1 órára,valamint Fanola gold balzsamot is használok rá.Ezen kívül hajvégápolót is,de természetesen rendesen törik a vége...Gondoltam,elmegyek fodrászhoz és megkérem,hogy azzal a hajvégvágó géppel menjen rajta végig,de ez tervezést igényel,mert olyan rengeteg hajam van,hogy akkor is,amikor festették,reggel 8-tól délután 2-ig csak én voltam a fodrász vendége..De arra a gépre sokan mondják,hogy nem sokat ér,vagy hogy nem csak a végeket vágja le..Ritkíttatást a fodrász azt mondta,egyáltalán nem javasolja és ha tehetné,meg is tiltaná a használatát,mert káros,nemhogy használna.... Arra is gondoltam,hogy valamilyen vegyszeres egyenesítést kérnék vagy nem tudom pontosan,milyen eljárások vannak...Vitamint is szedek a hajamra,de nem tudom,nem tetszik,nagyon törik... Van valakinek erre bevált szer vagy mit kéne tennem vele?Nem vágatom le,mert már megtettem,de ugyanúgy tört,pedig akkor olyan rövid volt,hogy nem volt rajta mit vasalni,de ugyanilyen volt...Almaecettel is öblögettem egy ideig (1 kanál almaecet és úgy 3-5 dl víz keveréke),de az kiszárította...


A másik problémám kicsit kellemetlenebb.. Én nagyon szeretek tisztálkodni,nyáron pl most legalább napi 2x,de van,hogy 3x zuhanyzom.Baba tusfürdőt használok,de azt vettem észre,hogy hiába fürdök meg,a hónaljam még akkoris mintha szagos maradna...nyilván nem annyira,de én érzem..egyből fürdés után is,pedig én nagyon mosakszom és sikálom magam...Dove deot használok,nedves testápolós kendőt is,meg minden s***t,de komolyan,de mégis...Nem erős annyira,de én érzem,nagyon kellemetlen és zavar engem... Mit tudnék tenni vagy nem tudom,mi a baj.. :( Hova lehet ezzel fordulni?


Köszönöm!


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook