Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha találkozhatnál, egy, már nem élő híres emberrel, ki lenne az? És miért? fórum

Ha találkozhatnál, egy, már nem élő híres emberrel, ki lenne az? És miért? (beszélgetős fórum)


1 2 3
17. Masször (válaszként erre: 11. - 7934d1ac97)
2007. nov. 20. 15:15

Tóth Ferencnek hívták.

Nem sokat örzözz meg róla a családi legendárium, de amikor kölyök voltam, a faluban még mindenki tudta, ki volt.

Engem is megcsal az emlékezetem, hogy melyik bandához tartozott, vagy Angyal Badi, vagy Patkó Bandi csapatát erősítette.


'48-ban a katona idejét töltötte a császári seregben - akkoriban ez kb. 16 év volt. Amikor kitört a forradalom, Bécs alá vonták össze az összes magyar századot, nehogy dezertálhasanak - még is ezt tették.

Tehát inkább válalta az esküszegő bélyegét, mintsem, kockéztassa, hogy honfitársaira kelljen fegyvert emelnije, dezertált. Ezért ugye, azonnal halra itélte a statáriális bíróság.

Végig harcolta a Szabadságharcot - nem bizonyizható, hogy mely csatákban vett részt, de Világoshoz Görgeyvel érkezett. Amikor hire ment, hogy leteszik a fegyvert, nem volt más választása, mint ismét dezertálni, hiszen, ott helyben kivégezték volna.

Tehát lovastól, fegyverestül, néhány bajtársával megszökött.

Ettől kezdve marha tolvajlásból tartották fenn magukat.

Itt néhány nagyon romantikus törénet következhetne, arról, hogy hogy jutattak a szegényeknek a gazdagok elrabolt javaiból.. De azt gondolom ezek nagy része inkább legenda, mint valóság.

Egy alkalommal Szeged környékém igyekeztek megdézsmálni valamelyik uraság gulyáját, amikor meglötték. Nem volt halálos a lövés, de megfelelö orvosi ellátás nélkül, elfertözödött a sebe és vérmérgezésben halt meg. Nehezen állapitható meg a halála ideje, mert 1854 és '67 között minden dátum előfordult a mesékben. Azonban, tekintve, hogy '48-ban a harmincas évei elején járhatott. Így szerintem '60-ra kb 50 éves volt, ami akkoriban már egy szép kornak számitott még nyugalmas élet vitel mellett is. Tehát, szerintem az '54 és dátum áll legközelebb a valóséghoz.

2007. nov. 20. 15:15
Elvisszel, mert ő a kedvencem. :-))
15. daroki
2007. nov. 20. 15:12
Kaszás Attilával.
2007. nov. 20. 15:10
Hitlerrel! Megkérdezném tölle, hogy miért? Aztán felakasztanám.
2007. nov. 20. 14:57
Cserháti Zsuzsá-val.Imádtam a zenéjét.
2007. nov. 20. 14:52
A ferjem dednagyapjaval. Kivancsi lennek, tenyleg hasonlitanak-e.
11. 7934d1ac97 (válaszként erre: 8. - Masször)
2007. nov. 20. 14:07

Legalább annyira, hogy az átlag többség tudja, ismerje kiről van szó.


Szívesen venném, ha megírnád, hogy ki az a híres betyár! :O)

10. Masször (válaszként erre: 7. - 7934d1ac97)
2007. nov. 20. 13:59

Krucifix!

Mennyire kell "hiresnek" lennije ennek az embernek?

A családunkban volt egy férfi, nagypapám nagypapájának a testvére, aki honvéd volt '48-ban, majd hires betyár lett az Alföldön:-)

Vele is szívesen elbeszélgetnék:-)

9. Masször (válaszként erre: 7. - 7934d1ac97)
2007. nov. 20. 13:59

Krucifix!

Mennyire kell "hiresnek" lennije ennek az embernek?

A családunkban volt egy férfi, nagypapám nagypapájának a testvére, aki honvéd volt '48-ban, majd hires betyár lett az Alföldön:-)

Vele is szívesen elbeszélgetnék:-)

8. Masször (válaszként erre: 7. - 7934d1ac97)
2007. nov. 20. 13:59

Krucifix!

Mennyire kell "hiresnek" lennije ennek az embernek?

A családunkban volt egy férfi, nagypapám nagypapájának a testvére, aki honvéd volt '48-ban, majd hires betyár lett az Alföldön:-)

Vele is szívesen elbeszélgetnék:-)

7. 7934d1ac97 (válaszként erre: 4. - Bnedora)
2007. nov. 20. 13:42

Igen, pont ezért kérdeztem csak híres embert, mert sokan biztosan inkább a saját családunk elhunyt tagjaival szeretne találkozni, én is. Apukámmal és az ő apukájával. De ezzel biztosan még nagyon sokan így vannak.


Ezért kérdeztem inkább híres embert, amely nálam jelen esetben : Kaszás Attila lenne, nagyon szerettem, nagyon jó színész volt, mindig vágytam rá hogy élőben megcsodálhassam, de sajnos nem adatott meg.

2007. nov. 20. 13:41
Több is lenne, de ha már ki kellene választani akkor a Kalkuttai Teréz anyával...
2007. nov. 20. 13:40

IV. Amenhotep fáróval szeretnék találkozni.

Feltéve, hogy szóba áll velem, megkérdezném Tőle, hogy mi köze van Mózeshez.

2007. nov. 20. 13:30
Én nagyon sok emberrel szeretnék találkozni, többek között az őseimmel, de mivel híres emberről van szó, így én Darwinnal találkoznék. Szeretnék elbeszélgetni vele az evolúció elméletéről. Hogyan, s miként jött rá, milyen kutatásokat végzett.
2007. nov. 20. 13:28
Elvis
2007. nov. 20. 13:25
Ahmed Al-Shukeiry, mert nagyon sokat tett a palesztín nép jövőjéért
2007. nov. 20. 13:23
Ha találkozhatnál, egy, már nem élő híres emberrel, ki lenne az? És miért?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook