Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha próbálkozunk a babával, attól még eljárhatok jógázni? fórum

Ha próbálkozunk a babával, attól még eljárhatok jógázni? (beszélgetős fórum)


2012. jan. 17. 15:04

Köszi a válaszokat! :-)


Dorccika, szerintem is lehet kangoozni!! Szorítok Nektek!!! :-)

10. 4c30444687 (válaszként erre: 9. - Dorccika)
2012. jan. 17. 09:30
Az erős rázkódás okozhat vetélést, de a kangoo szerintem nem erősebb, mint a futás vagy az aerobik. Én emiatt nem hagynám abba.
2012. jan. 17. 09:22
Sziasztok,jógázni biztos lehet,a kismamáknak ajánlják habár ott biztos bizonyos feladatok ki vannak zárva! Én kangoozok és ott már nem tudom, hogy szabad e? Szerintetek? Nálunk is kezdődik hamarosan a baba projekt. :))
8. 4c30444687 (válaszként erre: 1. - Kiskörte_80)
2012. jan. 17. 09:05
Kicsit vicces a kérdés :) Amúgy még ha össze is tudnád nyomni a petevezetéket úgy, hogy hermetikusan zárjon, akkor sem tapadna össze. Aviva torna lényege az alhas belső megmozgatása, tornáztatása, és azt kifejezetten javallják szaporítószerv "feljavításra". Kizártnak tartom, hogy ezzel bármit is megakadályozz.
7. Petra025 (válaszként erre: 5. - Kiskörte_80)
2012. jan. 17. 08:54

Persze, még hasizom gyakorlat is volt, nem lehet összenyomni a kis bogyót, mert annyira picike mint egy borsszem, vagy még annál is kisebb:-)

Nekünk egy év 4 hónap után jött össze, csináltam sok olyan feladatot is, ami segít a teherbeesésben, azaz növeli a vérbőséget az alhasi részben, egészségesebbé téve azt.

Nekünk egyébként akkor jött össze, amikor egyáltalán nem is volt időnk a baba témával foglalkozni, mert éppen költözködtünk, megállás nélkül rohangáltunk fel-alá.

6. Kiskörte_80 (válaszként erre: 4. - Babszibobó)
2012. jan. 17. 08:40

Köszi Neked is a választ!! :-)


Kezdek megnyugodni akkor... :-)

2012. jan. 17. 08:37

Köszi a válaszokat!


Petra, az az igazság, hogy most kezdtem a jógát. Tegnap voltam először. Azért mentem el, mert nagyon rágörcsöltem a teherbeesésre (10 hónapja próbálkozunk) és gondoltam jó lesz lazításnak.

Szóval most voltam először és szembesültem vele, hogy ilyan ráhajlós gyakorlatok is vannak.

Te is csináltál ilyeneket, igaz? Ezek szerint akkor nem lesz baj belőle? :-)

4. babszibobó (válaszként erre: 1. - Kiskörte_80)
2012. jan. 17. 08:35

Nyugodtan jógázhatsz...Rengetegen sportolnak, néha jóval megerőltetőbb fizikai munkát/sportot űznek mikor várandósak lesznek, mégsem történik semmi baj.


Nem lehet "csak úgy" összenyomni egy petevezetéket, ennél jóval praktikusabb egy szervről beszélünk!


Tény és való, hogy amint kiderül, hogy úton a baba a kismama jóga a következő út, de abban is van hajlongás!

3. Petra025 (válaszként erre: 1. - Kiskörte_80)
2012. jan. 17. 08:25

Szia!

12 hetes kismami vagyok, és egy évvel a teherbeesés előtt kezdtem neki, nem gondolom hogy ha rendszeresen, régóta csinálod akkor gond lehet belőle. Sőt nekem volt hogy a jóga végén a relaxáció során, azt képzeltem, hogy a megtermékenyített petesejt, mint egy kis arany csillogású gömb halad a petevezetékben, és lassan megérkezik a méhembe. És akkor már tényleg úton volt a pici, mert talán egy-két héttel rá már pozitív lett a tesztem. Én csak ajánlani tudom, hogy folytasd, mert úgy ellazít, hogy az csak jót tehet, sok babaprojektes könyv ajánlja is a jógát. A dokim azt mondta hogy a 12. hétig nyugodtan folytassam ha nem a melegített szobában tartott jógára járok, de nem csak sima hatha jóga volt. Más kérdés, hogy a rosszulléteim csak most kezdenek elmúlni, így jógára nem tudtam járni, mert vagy émelyegtem, vagy gyomorégésem volt. Most kezdek majd el kismama jógát keresni:-)))

Remélem tudtam segíteni:-)

2. c3f39fd03b (válaszként erre: 1. - Kiskörte_80)
2012. jan. 17. 08:20
Jó kérdés...Én pilatesre járok (állítólag ez hasonlít a jógához),és ha a jóga is annyira terheli a hasfalat,alsó hasizmot,akkor én inkább kihagynám a helyedben,nehogy az legyen,hogy besikerül a baba,nem tudsz róla,és emiatt lesz baja.
2012. jan. 17. 08:11

Nem árt az, ha pl sikerül megtermékenyülni a petesejtnek és "vándorol" a petevezetőn keresztül a méhem felé és én eközben olyan gyakorlatokat csinálok, hogy teljesen ráhajlok a felső testemmel a lábaimra. Nem préselem nagyon össze a petevezetőt ilyenkor?

Vagy amikor már a beágyazódás folyamata van, nem ártok a babának ezekkel a hajlongásokkal?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook